Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jobb a fényszablya, meg a szó szerinti fordításnak is ez fele meg, de nekem sose egy ilyen szép egyenes vonalú kard jut eszembe a szablya szóról, így nekem csak ez az egy ellenvetésem van a szóval szemben. A fénykard nem szablyaszerű :lol:

Emlékszem mikor 99-ben először olvastam az EP1 regényváltozatát, először azt hittem, hogy Qui-gon és Obi-van fénykardja ívelt energiapengéjű szablya. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grat, Modi! :lol:

 

A fénykard-lézerkardhoz, nekem teljesen mindegy, én mindkettőt használom, és azzal, hogy Lucas beletette az EpI-be a 'lasersword" szót, hitelesítette a "mi" szinkronunk lézerkardját is :lol:

 

A köznyelvben többször hallom a lézerkardot, mint a fénykardot, és talán többet is használom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula :lol:

A fénykard-lézerkardhoz, nekem teljesen mindegy, én mindkettőt használom, és azzal, hogy Lucas beletette az EpI-be a 'lasersword" szót, hitelesítette a "mi" szinkronunk lézerkardját is :lol:

Azért rakta bele, mert Anakin még kilencéves kisgyerek, nem lehet fogalma a pontos elnevezésről... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azzal, hogy Lucas beletette az EpI-be a 'lasersword" szót, hitelesítette a "mi" szinkronunk lézerkardját is :lol:
Azért rakta bele, mert Anakin még kilencéves kisgyerek, nem lehet fogalma a pontos elnevezésről... :lol:

Szerintem meg mindkettő. :(

Persze viccet félretéve, ez csak véletlen egybeesés, hiszen honnan tudhatta volna Lucas, hogy a magyarok hogyan fordítják le a 'lighsaber' szót. Tiszta mázli, hogy szó szerinti fordításban viszonthallottuk angolul. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen jártam itt, gondoltam beköszönök.

Nem tudom nézte-e valaki a starwars.com híreit tegnap, ha nem akkor: (önreklám)

http://starwars.com/vault/books/atlas/news...0910/index.html

Én rajzoltam :D

Nagyon jól néz ki. És külön gratula, hogy felkerült a sw.com-ra. :)

 

Valószínűleg ha Anakin ismeri a "Jedi" szót, ismerheti a "lightsaber" szót is. Valószínűbbnek tartom, hogy a fénykard az előbbi szinonímája, ezért hangzik el a filmben, és ezért nem javítja ki Qui-Gonn sem.

Elhangzik egy filmben egyszer egy 9 éves senkiföldi kölyöktől. Aztán se a Jedik (köztük a már felnőtt senkiföldi kölyök), se a Sithek, se senki más soha az életben nem használja. Ez nekem inkább azt sugallja, hogy az egy gyermeki elszólás, és Qui-Gon azért nem javította ki, mert egyrészt a beszélgetésben lényegtelen volt (szerintem akkor jobban érdekelte, hogy lebukott, és a tény, hogy egy 9 éves buktatta le), másrészt, apai mivolta miatt is elengedhette a füle mellett. Mert ugye, a cowboy-osdit játszó kisfiú, ha pityunak nevezi a pisztolyt, nem teremti le az apja, hogy az nem pityu, hanem egy Walker Colt. Plusz, hogy festett volna, ha tudálékosan kioszt egy 9 évest úgy, hogy ő ott csak egy vendég? :D

A Jedi szót meg nem nehéz ismerni. Watto is ismerte, mégsem esett le neki, hogy Qui-Gon talán tényleg Jedi (vagy legalábbis nem tudta, hogy az elmetrükkön kívül más is lehet még egy Jedi tarsolyában). Valószínűleg Anakin annyit tudott a lovagokról, amennyit az anygalokról. Hallotta az űrhajó pilótákat beszélni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek a gratulációt.

Az az igazság, hogy nem csak ezt az egy térképet alkottam, hanem a nem rég megjelent The Essential Atlasban jópár másikat is. Nem hinném, hogy valaki megvette a könyvet, de szerencsére most az online extrákkal ti is láthattok valamit abból, amit összehoztam, és jövő héten valószínűleg felkerül még egy képem a starwars.com-ra, csak nem tudom még, hogy Hyperspaces lesz-e.

250px-Essential_Atlas.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Dave Wolverton: Jedi-növendék: Az ébredő Erő.

 

Harmadik elolvasás után is nagyszerű élményt nyújtott. Kicsit féltem, hogy most felnőtt fejjel már nem fog tetszeni, de tetszett.

Az ifjú Obi-van emlékeztet az ifjú Anakinra. Qui-gon Xanatos után nem akar új padavant, nagyon más, mint a Baljós árnyak idején. Clat'Ha erősem emlékeztet Marára. Si Trimba is nagyon szimpi. A két fő hutt Jemba és Grelb meg nagyon nagy genyládák.

Összességéban nagyon jó kis könyv, csak rövidke.

5-ös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vongok és azon túl már az EEU. Extreme Expanded Universe :roll:
Én a Jedi Visszatér utáni időszakot mondom EEU-nak. Számomra se a klón C'Baoth, Luke, Mara Jade-del való szerelem meg a ysalamir-ik se Star Wars már :|
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.