Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jedi-növendék 4: A korona jele.

 

Most olvastam el harmadjára. Nem túl akciódús az előzőekhez képest, de nagyszerű kis olvasmány.

Spoiler:

Az ember tényleg nem naggyon gondolná, hogy Jono mérgezte meg a királynőt. Elan karaktere nagyon harcias. Beju pedig a végére nagyon megjavult. Elég érdekes, hogy Xanatos keze is benne volt a dogokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:( Szerintem akkor a Death Watch-ok képezhették ki az elit klón kommandókat.

Nem. Már csak azért sem, mert - a wookieepedia alapján - Jango legyőzte a vezetőjüket, miután a mentorát megölték. Másrészt a kiképzőket Jango toborozta. Ők voltak a Cuy'val Dar. Összevetve a RC könyvekből a téma kapcsán - számomra eddig - kiderülteket, és a wookieepedia mandalór csoportosításait, én azt mondom a kiképzők inkább az Igaz Mandalórok követői voltak, de legalábbis hozzájuk álltak legközelebb eszmeiségüket tekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csoda, nálunk nem jelent meg és valószínűleg nem is fog.

Én ebben nem lennék biztos. A TFU regény a legesélyesebbek között van. Nagy valószínűséggel meg fog jelenni nálunk. Az a tény, hogy egyrészes és hogy egy videójátékhoz köthető jelentősen megnöveli az esélyeit. Nem tartom kizártnak azt sem, hogy már jövőre megjelenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Már csak azért sem, mert - a wookieepedia alapján - Jango legyőzte a vezetőjüket, miután a mentorát megölték. Másrészt a kiképzőket Jango toborozta. Ők voltak a Cuy'val Dar. Összevetve a RC könyvekből a téma kapcsán - számomra eddig - kiderülteket, és a wookieepedia mandalór csoportosításait, én azt mondom a kiképzők inkább az Igaz Mandalórok követői voltak, de legalábbis hozzájuk álltak legközelebb eszmeiségüket tekintve.

Érdekes. Szerintem azért ezt is be lehet majd illeszteni az új TCW-s képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebben nem lennék biztos. A TFU regény a legesélyesebbek között van. Nagy valószínűséggel meg fog jelenni nálunk. Az a tény, hogy egyrészes és hogy egy videójátékhoz köthető jelentősen megnöveli az esélyeit. Nem tartom kizártnak azt sem, hogy már jövőre megjelenne.

 

Én örülnék, ha megjelenne! :D (ha már a játékot nem bírja a gépem, legalább valahogy ismerjem a sztorit) Szerintem jó sztori, ráadásul a "nagy fehér folt"-ban játszódik, vagyis az EP3 és EP4 között.

Olyasmit olvastam, hogy a kiadó, ami eddig kiadta a SW-könyveket (Szukits) nagyobb vállalkozásokba kezdett, így nem tud közben a "kisebb boltokkal" is foglalkozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebben nem lennék biztos. A TFU regény a legesélyesebbek között van. Nagy valószínűséggel meg fog jelenni nálunk. Az a tény, hogy egyrészes és hogy egy videójátékhoz köthető jelentősen megnöveli az esélyeit. Nem tartom kizártnak azt sem, hogy már jövőre megjelenne.

 

Én örülnék, ha megjelenne! :D (ha már a játékot nem bírja a gépem, legalább valahogy ismerjem a sztorit) Szerintem jó sztori, ráadásul a "nagy fehér folt"-ban játszódik, vagyis az EP3 és EP4 között.

Olyasmit olvastam, hogy a kiadó, ami eddig kiadta a SW-könyveket (Szukits) nagyobb vállalkozásokba kezdett, így nem tud közben a "kisebb boltokkal" is foglalkozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyasmit olvastam, hogy a kiadó, ami eddig kiadta a SW-könyveket (Szukits) nagyobb vállalkozásokba kezdett, így nem tud közben a "kisebb boltokkal" is foglalkozni...

Én úgy tudom jövőre akarnak jelentkezni SW-vel. Eddig anyagi (és talán jogi) okok miatt nem tudtak kiadni SW-t. Nem kezdtek semmi nagyobb vállalkozásba, csak eddig az elmúlt másfél évben olyan könyveket adtak ki, melyeknek jogdíjait kifizették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom jövőre akarnak jelentkezni SW-vel. Eddig anyagi (és talán jogi) okok miatt nem tudtak kiadni SW-t. Nem kezdtek semmi nagyobb vállalkozásba, csak eddig az elmúlt másfél évben olyan könyveket adtak ki, melyeknek jogdíjait kifizették.

 

Én utoljára a "Kirajzás" c. regényről tudok, (ami Szukits) de azóta már a Klónok háborújával is kiadtak jópár könyvet... (regényt, albumot, kifestőt, stb.)

Amúgy ha már SW könyveknél tartunk, nálam eddig "A Sötét Nagyúr" vezet, nem sokkal a Kirajzás előtt, de a Thrawn-trilógia is élvezetes alkotás! :D

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klón háborúja regények a Pro Booknál, a többi az Egmontnál van

 

Ja, igen azt elfelejtettem odaírni, hogy azokat már nem a Szukits adta ki. Amúgy pont ma adtam le a rendelést "A klónok háborúja" regényhez (ami a film alapján készült), úgyhogy remélem, nem fogok csalódni benne.

Nálatok egyébként hogy néz ki a Top-lista? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Gonosz útvesztője

2. Birodalom

3. Klónok háborúja

 

Mivel nem sok SW könyvet olvastam (sajnos könyben nem tetszenek annyira) így ezek a favoritok. Inkább az enciklopédiákat kedvelem, mostanában a Jedi vs. Sith-et olvasom a gépen és nagyon gondolok rajta, hogy azt megrendelem külföldről, mert nagyon jó az egész, ajánlom mindenkinek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én listám valahogy így néz ki: (az eddig olvasottak alapján)

 

1. James Luceno - Sötét Nagyúr

2. Timothy Zahn - Kirajzás

3. Timothy Zahn - Az utolsó parancs

4. K. J. Anderson - Új Rend

5. Timothy Zahn - A Birodalom örökösei

6. Timothy Zahn - Sötét Erők ébredése

7. K. J. Anderson - Az Erő bajnokai

8. K. J. Anderson - Sötét Oldal

9. James Luceno - A gonosz útvesztője

 

Van pár letöltött regényem is doc. formátumban a gépemen, aki gondolja, annak szívesen átküldöm! :D Ezeket még nem olvastam:

 

Barbara Hambly - Alkonybolygó

Donald F. Glut - A Birodalom visszavág

George Lucas - Csillagok háborúja

James Kahn - A Jedi visszatér

K. J. Anderson - Sötétkard

Matthew Stower - A Sith-ek bosszúja

Paul & Hollace Davids - Zorba, a Hutt visszavág

R. A. Salvatore - A klónok támadása

Terry Brooks - Baljós árnyak

Timothy Zahn - A múlt kísértete

Timothy Zahn - A jövő látomása

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig csak a filmkönyveket, A gonosz útvesztőjét, a Sötét Nagyúrt és a Republic Commando sorozat olvastam. Sorrendet nem tudnék állítani, főleg, hogy a legutolsót kivéve mindet régebben olvastam. Igazából mind tetszett. Igyekszem úgy válogatni, hogy ami már az ismeretője alapján nem fér bele az én SW univerzumos elképzelésembe azt el sem olvasom. Amit meg igen az akkor tetszik is.

 

Darth Sky nekem elküldhetnéd az enyimkukacleveleponthu címre a következőket:

Donald F. Glut - A Birodalom visszavág

George Lucas - Csillagok háborúja

James Kahn - A Jedi visszatér

Matthew Stower - A Sith-ek bosszúja

R. A. Salvatore - A klónok támadása

Terry Brooks - Baljós árnyak

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig csak a filmkönyveket, A gonosz útvesztőjét, a Sötét Nagyúrt és a Republic Commando sorozat olvastam. Sorrendet nem tudnék állítani, főleg, hogy a legutolsót kivéve mindet régebben olvastam. Igazából mind tetszett. Igyekszem úgy válogatni, hogy ami már az ismeretője alapján nem fér bele az én SW univerzumos elképzelésembe azt el sem olvasom. Amit meg igen az akkor tetszik is.

 

Darth Sky nekem elküldhetnéd az enyimkukacleveleponthu címre a következőket:

Donald F. Glut - A Birodalom visszavág

George Lucas - Csillagok háborúja

James Kahn - A Jedi visszatér

Matthew Stower - A Sith-ek bosszúja

R. A. Salvatore - A klónok támadása

Terry Brooks - Baljós árnyak

 

Ha minden jól ment, elvileg átmentek, de szólj, ha mégsem! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket még nem olvastam:

 

Timothy Zahn - A múlt kísértete

Timothy Zahn - A jövő látomása

Akkor ezt a kettőt olvasd el mielőbb feltétlenül, szerintem a második a legjobb könyv, amit Zahn írt ;) De ez szubjektív vélemény :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy így nézne ki a listám az eddig olvasottak alapján.

1. A Sith-ek bosszúja

2. Sötét Nagyúr

3. A gonosz útvesztője

4. A klónok háborúja

5. Kirajzás

6. Az Erő bajnokai

7. Sötét Oldal

8. A jövő látomása

9. Az utolsó parancs

10. A túlélők keresése

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezt a kettőt olvasd el mielőbb feltétlenül, szerintem a második a legjobb könyv, amit Zahn írt :) De ez szubjektív vélemény :)

 

Már terveztem, de csak a gépemen van meg. Úgy meg azért elveszik az olvasás varázsa, hogy se a kádban, de a buszon nem tudom olvasni, csak a széken görnyedve, a gép előtt. :) De egyszer mindenképp rászánom magam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nehezen tudnék egy ilyen listát összeállítani, főleg a kedvencek után, abból a kb. 60-70 könyvből, amit olvastam :) Inkább csak kategóriákat tudnék felállítani kedvencek, jók, elmegy és felejtős címszavakkal ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már terveztem, de csak a gépemen van meg. Úgy meg azért elveszik az olvasás varázsa, hogy se a kádban, de a buszon nem tudom olvasni, csak a széken görnyedve, a gép előtt. :) De egyszer mindenképp rászánom magam. ;)

 

Az újrakiadásuk várható.

 

A TFU-ra én is vevő lennék, ha kiadják egyáltalán valaha...

 

Szerintem biztos lesz valamikor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nehezen tudnék egy ilyen listát összeállítani, főleg a kedvencek után, abból a kb. 60-70 könyvből, amit olvastam :) Inkább csak kategóriákat tudnék felállítani kedvencek, jók, elmegy és felejtős címszavakkal ;)

 

Akkor sorold a kedvenceket! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újrakiadásuk várható.

 

 

 

Szerintem biztos lesz valamikor. ;)

 

"Elvileg" legkésőbb hétfőn érkezik a Klónok háborúja regény, úgyhogy most arra vagyok kíváncsi. Remélem nem annyi, hogy leírja szóról szóra a filmet, hanem valami extrát is beletettek...(mint más regényadaptációkban)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már terveztem, de csak a gépemen van meg. Úgy meg azért elveszik az olvasás varázsa, hogy se a kádban, de a buszon nem tudom olvasni, csak a széken görnyedve, a gép előtt. ;) De egyszer mindenképp rászánom magam. :)

Ez igaz, én is olvastam már gépen, nem az igazi, de néha sajnos rákényszerül az ember.

 

Akkor sorold a kedvenceket! :)

No majd összekapom magam, és beírom őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helló mindenki!

Már egy ideje állandó látogatója vagyok az oldalnak, de ez az első hozzászólásom. Nemrég belekezdtem Timothy Zahn:A Birodalom örökösei c. könyvébe, és egy dolog nagyon zavart vele kapcsolatban, méghozzá az, hogy nincsenek benne leírások. Pl: leírja, hogy Borsk Feylya egy bothan, de azt nem, hogy hogyan is néz ki egy bothan! Aztán Mara Jaderől se ír eleinte semmit, amitől olyan érzésem volt, mintha nekem azt már eleve kéne tudnom, hogy ki is ő! Tudom, hogy ott a Wookiepedia, ahonnét megtudhatok mindent, de akkor is, milyen dolog már ez! Az ember nem tudja, hogy képzelje el a karaktereket, és ez -számomra legalábbis- elég idegesítő. Most James Luceno: Gonosz útvesztője c. regényét olvasom ami rendkívül tetszik. Luceno remekül mutatja be a karaktereket, teljesen visszaadja a film hangulatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Elvileg" legkésőbb hétfőn érkezik a Klónok háborúja regény, úgyhogy most arra vagyok kíváncsi. Remélem nem annyi, hogy leírja szóról szóra a filmet, hanem valami extrát is beletettek...(mint más regényadaptációkban)

 

Nem fogsz csalódni benne. Szerintem sokkal többet nyújt, mint a mozifilm összességében.

 

Helló mindenki!

Már egy ideje állandó látogatója vagyok az oldalnak, de ez az első hozzászólásom. Nemrég belekezdtem Timothy Zahn:A Birodalom örökösei c. könyvébe, és egy dolog nagyon zavart vele kapcsolatban, méghozzá az, hogy nincsenek benne leírások. Pl: leírja, hogy Borsk Feylya egy bothan, de azt nem, hogy hogyan is néz ki egy bothan! Aztán Mara Jaderől se ír eleinte semmit, amitől olyan érzésem volt, mintha nekem azt már eleve kéne tudnom, hogy ki is ő! Tudom, hogy ott a Wookiepedia, ahonnét megtudhatok mindent, de akkor is, milyen dolog már ez! Az ember nem tudja, hogy képzelje el a karaktereket, és ez -számomra legalábbis- elég idegesítő. Most James Luceno: Gonosz útvesztője c. regényét olvasom ami rendkívül tetszik. Luceno remekül mutatja be a karaktereket, teljesen visszaadja a film hangulatát.

 

Ebben van valami. Mondjuk én azért nem foglalkoztam vele eddig, mert először a képregényváltozatokat olvastam így el tudtam képzelni a karaktereket. De teljesen igazad van Zahn írásaiban ez egy kicsit zavaró lehet. Ő mondjuk a párbeszédekben részletekbe menően magyarázza a dolgokat és nagy hangsúlyt fektet a tudományos és a statisztikai, hadi dolgok részletezésére.

Luceno tényleg fantasztikusan megradta a karaktereket. Ráadásul nagyon pergősek az események A gonosz útvesztőjében. Luceno-nál jobban csak Matthew Stover tudja megragadni a karaktereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP2-ben láthattunk egy bothan-t a Szeparatista Tanácsban, a Geonosis-on, (bár a könyv megírásakor még csak 4-5-6. részek voltak) de az EP6-ban is szó van róla. Marával kapcsolatban (nekem legalábbis) minden tiszta volt, a külső-belső tulajdonságaival egyaránt, úgyhogy az részemről nem volt zavaró.

Ha már szóba került a képregény, nem tudja valaki, hogy honnan lehet beszerezni a Thrawn-trilógia képregényváltozatát? Későn kezdtem el gyűjteni és épp' hogy csak elkaptam Az utolsó parancs 5-6. részét...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.