Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nálunk is kiadhatnának már új regényeket. Örülök neki, hogy az amcsiknak van mit olvasni, de attól még nekünk nem lesz jobb. ;)

Az EP3 után megjelent könyvek pedig többnyire jók, mivel nem ütköznek alapelvekkel, mint számos EP4-5-6 után kiadott könyv. Tisztelet a kivételnek (Zahn...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk is kiadhatnának már új regényeket. Örülök neki, hogy az amcsiknak van mit olvasni, de attól még nekünk nem lesz jobb. :)

Az EP3 után megjelent könyvek pedig többnyire jók, mivel nem ütköznek alapelvekkel, mint számos EP4-5-6 után kiadott könyv. Tisztelet a kivételnek (Zahn...)

 

Ez igaz. A 90-es évekbeliek közül elég sok bénaság született. Ez alól csak pár kivétel van. Thrawn-trilógia, Jedi-akadémia trilógia, Thrawn keze duológia, X-szárnyúak sorozat, A Birodalom árnyai.

Nálunk is lesznek előbb utóbb. Február végén kiderül. Elvileg idénre terveztek újat. Remélem az Alexandra nem vétózta meg.

 

Ez ugye az, amiben Lok Durd is szerepel? ha igen, akkor jobban teszi a Szukits, ha kiadja itthon, mert különben véres mészárlásba kezdek! :):)

Igen, ez az. Úgy tudom még a Pro-book-nak van erre a sorozatra jogosultsága. És ők sajnos felhagytak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem 'A klónok háborúja' filmadaptációval, de nem akarom itt pazarolni a helyet, meg biztos sokaknak nem fog tetszeni a kritikus hozzáállásom. Nem a filmmel van bajom, hanem a könyvvel! Nem ugyanaz a kettő. :)

Akit érdekel, ITT elolvashatja a 'rövid' értékelésem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy fura ez a könyv, javítsatok ki, ha tévedek, de ez nem az a filmadaptáció, amit azért többen olvastunk :)
Ez az Egmont gyerekeknek készített változata. Jóval egyszerűbben fogalmazva és ha jól tudom képekkel illusztrálva írja le a történetet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem 'A klónok háborúja' filmadaptációval, de nem akarom itt pazarolni a helyet, meg biztos sokaknak nem fog tetszeni a kritikus hozzáállásom. Nem a filmmel van bajom, hanem a könyvvel! Nem ugyanaz a kettő. :)

Akit érdekel, ITT elolvashatja a 'rövid' értékelésem. :)

Ja, te a Tracy West-es verziót olvastad. Arról én is hallottam egy pár rosszat.

Én a Karen Traviss-eset olvastam. Az sokkal vastagabb és jobb ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micheal Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff új Sw regényt írnak Holostar címmel. A mű 2 évvel játszódik az EP4 előtt. A Birodalom árnyaiból ismert Dash Rendar is szerepelni fog benne. Amerikai megjelenés 2011. június.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micheal Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff új Sw regényt írnak Holostar címmel. A mű 2 évvel játszódik az EP4 előtt. A Birodalom árnyaiból ismert Dash Rendar is szerepelni fog benne. Amerikai megjelenés 2011. június.

Dash Rendar... Ő az, akivel lehet játszani a Shadows Of The Empire-ben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micheal Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff új Sw regényt írnak Holostar címmel. A mű 2 évvel játszódik az EP4 előtt. A Birodalom árnyaiból ismert Dash Rendar is szerepelni fog benne.

Ennyi infó alapján eddig ígéretesnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micheal Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff új Sw regényt írnak Holostar címmel. A mű 2 évvel játszódik az EP4 előtt. A Birodalom árnyaiból ismert Dash Rendar is szerepelni fog benne. Amerikai megjelenés 2011. június.

Jah, csak most olvastam el újra a mondatot, és nem vettem észre, hogy ott van, hogy a Birodalom árnyai, azaz a lentebbi kérdésem értelmét veszti. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi-növendék 5: A Holtak védelmezői.

 

Most olvastam el hamrmadjára.

Spoiler:

Ez a sorozat legdrámaibb darabja. Itt megmutatkozik, hogy mennyire maradiak a Jedik, túlságosan kötődnek a szabályokhoz. Obi-van éles döntéshelyzetbe kerül. Elhagyja a Jedik útját, hogy az Ifjaknak segítsen. A döntés elég keserű számára. Qui-gonnak nagy fájadalmat okoz. Az egész helyzet valahogy nagyon kuszára sikeredett. Amit Obi-van cselekszik az jó, de veszélybe sodorja Tahlt.

Szóval nagyon jó könyv, annak ellenére, hogy gyerekkönyvnek szánták. Még jó, hogy az Egmont nem itt hagyta abba a sorozatot annak idején, az elég nagy gáz lett volna.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde örülhetsz, mert a The Old Republic regényben lesz egy erős csempész szál is.

Spoiler:

Egy Jet Nebula nevű csempész egy értékes kincsre tesz szert. A Huttoknál karja áruba bocsátani. A Sith-ek érdeklődését is felkelti a dolog, nekik viszont nincs kedvük alkudozni. A Jedi Tanács is nyomozást indít az ügyben. Ott lesz még egy menekülő mandalóriai fejvadász, akit egy rég elfeledett bűnért üldöznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi-növendék 6: A bizonytalan ösvény.

 

Ez is nagyszerű lett az előzőhöz hasonlóan. Tele vot drámai szálakkal. Szerencsére a végére megoldódtak a dolgok. És a vége jól átvezet a következőbe. Szegény Cerasit sajnálom azért, igazi mártír lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Talán a True Mandalorians csoportból mégis maradt valamennyi túlélő. Ezek talán visszajutottak a Mandalore-ra. És talán ezek képezték ki a Republic Commando könyvekben lévő egyes klón kommandókat és klóncsapatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok régi rajongó,csak 1éve lettem az,de sok fórumon olvastam a Thrawn trilógiáról,és arról,hogy mennyien dícsérik,szal megrendeltem és nekem eddig ez a kedvencem,(azóta szerencsére már elolvastam jópár regényt)szinte olvasatta magát,nekem nagyon tetszik benne Thrawn karaktere,Ő az az igazi stratéga,akire ekkeor szüksége volt a Birodalomnak,már ami megmaradt belőle,és Pellaeon is egy szimpatikus szereplő a számomra,1szó,mint100,remek könyvek:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ajánlom még, a 'Múlt kísértete' a 'Jövő látomása' és a 'Kirajzás' c. könyveket, amiket szintén Zahn írt. Bár szerintem a Kirajzás első fele java részt inkább csak egy elhúzott felvezetés, tele felesleges jelenetekkel, míg a vége összecsapott, ennek ellenére számomra a legjobb Zahn-könyv.

Személyes kedvencem James Luceno 'Sötét Nagyúr' c. könyve, amit azóta sem tudott überelni semmi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ajánlom még, a 'Múlt kísértete' a 'Jövő látomása' és a 'Kirajzás' c. könyveket, amiket szintén Zahn írt. Bár szerintem a Kirajzás első fele java részt inkább csak egy elhúzott felvezetés, tele felesleges jelenetekkel, míg a vége összecsapott, ennek ellenére számomra a legjobb Zahn-könyv.

Személyes kedvencem James Luceno 'Sötét Nagyúr' c. könyve, amit azóta sem tudott überelni semmi. :D

 

Igen,igen a Sötét Nagyúr c.könyvet már én is kinéztem magamnak:)

És köszönöm a többi tippet,ezeket el fogom olvasni,csak az a baj ahogy látom,hogy annyi mindent kiadnak mostanába a Star Wars név alatt,ami nem is baj,csak egy részük,hát elég "gagyi",ami nem tesz jót az SW.-nek:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentieket én is csak ajánlani tudom, ezeket valóban érdemes elolvasni. Nekem Pellaeon a Thrawn-duológiában lett az egyik kedvenc birodalmim, ha már előbb szimpi volt, akkor ott még inkább az lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentieket én is csak ajánlani tudom, ezeket valóban érdemes elolvasni. Nekem Pellaeon a Thrawn-duológiában lett az egyik kedvenc birodalmim, ha már előbb szimpi volt, akkor ott még inkább az lesz :D

 

Mármint a Thrawn kezében?

Eltudnád miondani,hogy miről szól a történet??Akkor Pellaeon vezeti a birodalmat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe legutóbb Karen Millertől olvastam a Klónok hábuorúja,Külső űr-t

Az is egész jó lett.Nem az az akciódús Bumm BUMMM háborús regény,de nekem tetszik,jórészt Obi1-ról és Bail Organáról szól,amint egy küldetés alkalmábal elég messzire keverednek a magvilágoktól,Palpi meg nagy serényen szövögeti terveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.