Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

És köszönöm a többi tippet,ezeket el fogom olvasni,csak az a baj ahogy látom,hogy annyi mindent kiadnak mostanába a Star Wars név alatt,ami nem is baj,csak egy részük,hát elég "gagyi",ami nem tesz jót az SW.-nek:(

Az előbbi két regényt (Múlt kísértete, Jövő látomása) el tudom küldeni pdf formátumban, ha gondolod. :D

 

A Sötét Nagyúrat tényleg nehéz lenne überelni. De állítólag a Darth Bane trilógia még ezt is übereli.

Ez a trilógia megjelent itthon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe legutóbb Karen Millertől olvastam a Klónok hábuorúja,Külső űr-t

Az is egész jó lett.Nem az az akciódús Bumm BUMMM háborús regény,de nekem tetszik,jórészt Obi1-ról és Bail Organáról szól,amint egy küldetés alkalmábal elég messzire keverednek a magvilágoktól,Palpi meg nagy serényen szövögeti terveit.

 

Hát nekem annira nem jött be. Csak egy kicsit volt érdekes a Zigoolán játszódó rész. A többi feleslegesen el lett nyújtva szerintem.

 

Ez a trilógia megjelent itthon?

 

Sajnos még nem. A 3. rész nemrég jelent meg Amerikában. Odakint a rajongók imádják. Sokak szerint minden idők legjobb Expanded Universe története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos még nem. A 3. rész nemrég jelent meg Amerikában. Odakint a rajongók imádják. Sokak szerint minden idők legjobb Expanded Universe története.

Ha még csak mostanában jelent meg USA-ban, akkor szerintem jó ideig várhatunk, mire eljut hozzánk is...

Egyébként nagy vonalakban miről szól, azt leszámítva, hogy Bane-ről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még csak mostanában jelent meg USA-ban, akkor szerintem jó ideig várhatunk, mire eljut hozzánk is...

Egyébként nagy vonalakban miről szól, azt leszámítva, hogy Bane-ről?

Nem feltétlenül. Még megköthetik idén a trilógiára a szerződést. És akkor talán már az első rész megjelenhetne idén. Talán a második is. Remélem Szukitsék nem törölték a terveikből, 2007-ben még erősen tervezték, bár akkoriban még duológia volt. Szokásos módon kivárják az utolsó részt és aztán egybe vásárolják fel a trilógiát.

Spoiler:

Az első rész azt mutatja be, hogyan vált Desselből, Darth Bane, hogyan került kapcsolatba a Sötétség Testvériségével és hogyan vészelte át a ruusanni eseményeket. A másodikban Bane és tanítványa Zannah a háttérben tevékenykednek miközben egy Jedi vadászik rájuk. A harmadikban Bane és Zannah konfrontációba kerülenk egymással, feltűnik egy ősi Sith ereklye is és egy ősi uralkodóház.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Thrawn kezében?

Eltudnád miondani,hogy miről szól a történet??Akkor Pellaeon vezeti a birodalmat?

Igen, abban :D 10 évvel járunk a Thrawn-trilógia után, a Birodalom elég kicsiny és nem túl jelentős méretű, már csak villongások vannak a két államszervezet között, tulajdonképpen sokat az Új Köztársaság ellen nem tudnak tenni. Pellaeon nem vezeti, mert ő katona, így ő a hadsereg vezetője, nem az egész Birodalomé. De mivel a legfelsőbb katonai pozícióban van, nem kevés befolyása van a birodalmi politikára. Történetünk azzal kezdődik, hogy Pellaeon elhatározza, kössenek békét az ÚK-gal, valódi, az egész háborút lezáró békét. Csak hogy ebbe a nagy békésdibe szól bele a Caamasi dokumentumként elhíresülő adatkártya, mely a bothanok bizonyos régi piszkos ügyeire derít fényt, és erről galaxisméretű botrány lesz. Ha még emlékszel Az utolsó parancs végére, Fey'lya piszkosul akarta, hogy Karrde elvigye Leiát a Waylandre, és ott ezt-azt tegyenek, most megtudjuk, miért.

Ez az alap, innen indulunk, remélem, fog tetszeni :D Már leírtam ebben a topikban párszor, de szívesen hangoztatom, hogy A jövő látomása a kedvenc Zahn-könyvem az összes közül :D Persze ízlések és pofonok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen hangzik, majd meglátjuk, mi lesz belőle nálunk.

Egyébként nem Bane volt az, aki elrendelte, hogy egyszerre csak 2 Sith létezhet a galaxisban? A Sötét Nagyúr-ból ez rémlik.

Igen ő volt az aki megreformálta a rendet. Onnantól kezdeve csak két Sith létezett: mester és tanítvány. A sort Darth Bane és Darth Zannah indította, 1000 évvel később Darth Sidious és Vader zárta.

Bár a reform alapjai Revantól eredeztethetőek. Akkoriban volt két fő Sith: Revan és Malak, főmester és főtanítvány, ezek irányították a többi kisebb mestert és tanítványt. Bane ezt továbbfejlesztette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, abban :D 10 évvel járunk a Thrawn-trilógia után, a Birodalom elég kicsiny és nem túl jelentős méretű, már csak villongások vannak a két államszervezet között, tulajdonképpen sokat az Új Köztársaság ellen nem tudnak tenni. Pellaeon nem vezeti, mert ő katona, így ő a hadsereg vezetője, nem az egész Birodalomé. De mivel a legfelsőbb katonai pozícióban van, nem kevés befolyása van a birodalmi politikára. Történetünk azzal kezdődik, hogy Pellaeon elhatározza, kössenek békét az ÚK-gal, valódi, az egész háborút lezáró békét. Csak hogy ebbe a nagy békésdibe szól bele a Caamasi dokumentumként elhíresülő adatkártya, mely a bothanok bizonyos régi piszkos ügyeire derít fényt, és erről galaxisméretű botrány lesz. Ha még emlékszel Az utolsó parancs végére, Fey'lya piszkosul akarta, hogy Karrde elvigye Leiát a Waylandre, és ott ezt-azt tegyenek, most megtudjuk, miért.

Ez az alap, innen indulunk, remélem, fog tetszeni :D Már leírtam ebben a topikban párszor, de szívesen hangoztatom, hogy A jövő látomása a kedvenc Zahn-könyvem az összes közül :D Persze ízlések és pofonok :D

Nálam is A jövő látomása az egyik kedvencem Zahn-tól, a másik kettő A túlélők keresése és a Kirajzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is A jövő látomása az egyik kedvencem Zahn-tól, a másik kettő A túlélők keresése és a Kirajzás.

A túlélők keresését már rég óta meg akartam szerezni, de az összes általam ismert könyvesboltban csak a már meglévő könyveket árulják. (Thrawn-trilógia, Jedi akadémia-trilógia, Gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr...stb.) Szerintem marad a netről való rendelés, ha kicsit több kreditem lesz... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A túlélők keresését már rég óta meg akartam szerezni, de az összes általam ismert könyvesboltban csak a már meglévő könyveket árulják. (Thrawn-trilógia, Jedi akadémia-trilógia, Gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr...stb.) Szerintem marad a netről való rendelés, ha kicsit több kreditem lesz... :)

Szép kínálattal rendelkeznek így is azok a könyvesboltok. :D

A Szukitsos könyvek közül már csak az Új Rend és a Sötét Oldal van, az összes többi elfogyott a kiadónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ha nagyon zsé kéne, akkor el kéne adnom a gyűjteményem? :) :) Persze ezt nem gondolom komolyan, semmiképp nem szeretnék megszabadulni egy darabtól sem :)
Már találkoztam olyannal aki az én első kiadású filmregényeimet akarta megvenni darabját 15k-ért :D Csábító volt az ajánlat, de nem adtam el :D

Azóta már beszereztem újból őket, hátha megtalál még egy ilyen emberke :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ha nagyon zsé kéne, akkor el kéne adnom a gyűjteményem? :) :) Persze ezt nem gondolom komolyan, semmiképp nem szeretnék megszabadulni egy darabtól sem :)

Csak akkor keresnél rajta, ha vaterán vagy valami hasonló helyen adnád el. Antikváriumban max pár 100 Ft-ot adnának érte darabonként. :D

Egyébként én sem adnám el, amik megvannak. Még A Jedik gyermekeit, vagy a Külső Űrt se, pedig egyiket se szeretem nagyon.

 

Milyen jól jártam, hogy egy éve 650Ft-ért megvettem a Lidérc osztagot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért sem tetszik az EP6-utáni EU-művekben, hogy a Jedik ismét házasodhatnak, miegymás.
Végre valaki :) Én se szeretem az Ep6+ történeteket, nagyon elfajzott gagyik. Klón Palpatine meg Luke, feleségek, vongok, buckamanós Jedi-Sith vezér akinek korlátlan hatalma van, drogos Skywalker ivadékok :)

 

Thrawn pentalógia is egy merő rémálom, bár van benne 1-2 jó ötlet, de inkább hanyagoljuk. Túl is adnák rajtuk, ha nem első kiadványosak lennének a könyvek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az esetek (Qui-gon - Tahl, Obi-Wan - Satine, Anakin - Padmé) nagyon jól példázzák, miért nem kötődhetnek semmihez a Jedik. Anakin esetében pedig konkrétan megismerjük, milyen árat kell fizetni ezért.

Ezért sem tetszik az EP6-utáni EU-művekben, hogy a Jedik ismét házasodhatnak, miegymás.

Az már egy új Jedi Rend más szabályokkal és más Jedikkel. Luke egy olyan Jedi rendet állított fel, amely nem tiltja a ragaszkodást. Pont Anakin esetében láttuk, hogy mihez vezetett ez. Ha már akkor szabad lett volna házasodni, akkor szerintem Anakin soha nem állt volna át a Sötét Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha valamihez/kihez kötődik, akkor nem tudja a magasabb jónak szentelni az életét. Gondolok itt az Ep3-as könyvben lévő beszélgetéshez, mikor Obi, Yoda és Mace utaznak és Obi azt mondja, hogy inkább felálfozná Yodát azért, hogy 1 nappal rövidítse a háborút. Ha Obi ragaszkodna Yodához, akkor nem áldozná fel és azon az 1 napon meghalnának a civilek/klónok.

Tehát akkor hogy védelmeznék a Jedik a békét és a gyengéket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha valamihez/kihez kötődik, akkor nem tudja a magasabb jónak szentelni az életét. Gondolok itt az Ep3-as könyvben lévő beszélgetéshez, mikor Obi, Yoda és Mace utaznak és Obi azt mondja, hogy inkább felálfozná Yodát azért, hogy 1 nappal rövidítse a háborút. Ha Obi ragaszkodna Yodához, akkor nem áldozná fel és azon az 1 napon meghalnának a civilek/klónok.

Tehát akkor hogy védelmeznék a Jedik a békét és a gyengéket?

Ebben is van valami. Meg kell találni az egyensúlyt. Szerintem Anakin az életútjával teremtett inkább egyensúlyt az Erőben. Nem szabad olyan zárkozóttnak lenni, mint a régi Jedik, mert Anakin példája megmutatta, hogy az mihez vezet, viszont a túlzott ragaszkodás is káros lehet olyan estekben ha a többség érdekét kell szem előtt tartani az egyén érdekei helyett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valaki :D Én se szeretem az Ep6+ történeteket, nagyon elfajzott gagyik. Klón Palpatine meg Luke, feleségek, vongok, buckamanós Jedi-Sith vezér akinek korlátlan hatalma van, drogos Skywalker ivadékok :)

 

Thrawn pentalógia is egy merő rémálom, bár van benne 1-2 jó ötlet, de inkább hanyagoljuk. Túl is adnák rajtuk, ha nem első kiadványosak lennének a könyvek :D

Nekem Zahn írásai kivétel nélkül tetszenek, egyedül a ysalamiriket tartom hatalmas hülyeségnek. Ha az Erő MINDENT átjár, stb. (Obi szavai az EP4-ből) akkor hogy létezhet olyan lény, ami taszítja az Erőt? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.