Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem Zahn írásai kivétel nélkül tetszenek, egyedül a ysalamiriket tartom hatalmas hülyeségnek. Ha az Erő MINDENT átjár, stb. (Obi szavai az EP4-ből) akkor hogy létezhet olyan lény, ami taszítja az Erőt? ;)

Az ysalmirik nekem se jöttek be. Zahn azért találta ki őket, hogy a Jedik ne legyenek szinte megállíthatatlanok.

Azt hiszem Lucas ezen okból találta ki a Magnaguardokat és a fegyverüket. Az jobb volt, mint Zahn ysalmiris ötlete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már egy új Jedi Rend más szabályokkal és más Jedikkel. Luke egy olyan Jedi rendet állított fel, amely nem tiltja a ragaszkodást. Pont Anakin esetében láttuk, hogy mihez vezetett ez. Ha már akkor szabad lett volna házasodni, akkor szerintem Anakin soha nem állt volna át a Sötét Oldalra.

Anakin részben azért állt át az EP3-ban, mert félt, hogy a szerelme, akihez ragaszkodott, meg fog halni. Ha a felesége lett volna "hivatalosan" is, semmin nem változtatott volna szerintem... a fő ok így is a szerette elvesztése lett volna.

Az pedig csak rá tett egy lapáttal, hogy nem vették el születése után, vagy 1-2 évesen az anyja mellől, így hozzá is ragaszkodott, ami a buckalakók lemészárlásába csúcsosodott ki. Ha választanom kéne, azt mondanám, hogy egy Jedi ne kötődjön semmihez, ugyanakkor igaz, hogy némely esetekben jól is elsülhet a dolog, tehát valóban egy arany középutat kell megtalálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit már off, de ide írom.

Szerintem az, hogy ne kötődjön semmihez egy Jedi, embertelennek tűnik, így aztán hogy várjuk el egy Jeditől, hogy másokért éljen-haljon, ha nem éli át azt, hogy mit jelent kötődni, stb? Szerintem inkább arról kellene szólnia a Jediségnek ebből a szempontból, hogy kontrollálják az érzelmeiket, és ne hagyják, hogy azok uralkodjanak rajtuk. Ne pedig érzelemmentesek legyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin részben azért állt át az EP3-ban, mert félt, hogy a szerelme, akihez ragaszkodott, meg fog halni. Ha a felesége lett volna "hivatalosan" is, semmin nem változtatott volna szerintem... a fő ok így is a szerette elvesztése lett volna.

 

És ez persze mindez visszavezethető a Jedik tilalmához. Mert, ha szabad lett volna szerelmesnek lennie, házasodni, akkor szerintem Anakin nem félt volna attól, hogy elveszti a szerelmét, nem jöttek volna elő a látomások sem. Az a féltés, szorongás hogy elveszti a szeretteit a tilalomból fakadt. Ha a Jedi rendben nincs cölibátus és a látomások, félelmek mondjuk mégis előjönnek Anakin akkor a Jedikhez fordult volna segítségért, és ők tudtak volna megoldást adni, Anakin nem fordult volna a Sith tanokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, hogy hű legyek a topikhoz.

Zahn szerint Luke nem tudott a régi Jedi Rend tilalmairól és szabályairól. A Túlélők keresésében is reménykedik, hogy talál valamit a Kirajzás fedélzetén, ami fényt deríthet a Jedik szabályaira és életvitelére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, hogy hű legyek a topikhoz.

Zahn szerint Luke nem tudott a régi Jedi Rend tilalmairól és szabályairól. A Túlélők keresésében is reménykedik, hogy talál valamit a Kirajzás fedélzetén, ami fényt deríthet a Jedik szabályaira és életvitelére.

Ez mondjuk igaz, mert tudtommal a holokronok és egyéb feljegyzések zömét megsemmisíttette Palpatine. Luke talán azért gondolhatta, hogy a Jediknek szabad volt házasodni a Régi Köztársaságban is, mert apja is Jedi volt, mégis nemzett gyerekeket. Bár ez nincs összefüggésben a házassággal.

Egyedül Ki-adi-ról tudok, akinek engedélyezte a Tanács, hogy gyerekeket nemzzen, mert kihalófélben volt a faja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hála az Erőnek az Ősi Idők még jobban előtérbe kerülnek a közeljövőben.

A Del Rey és a Dark Horse Comics együtt fognak egy új sztorivonalat alkotni.

A Dark Horse még idén elindítja a Knight Errant című képregénysorozatot, mely a Knights of the Old Republic utódja lesz. Jövőre pedig a Del Rey jelentkezik az első Knight Errrant regénnyel.

A Knight Errant több, mint 1000 évvel játszódik Yavin előtt, még Darth Bane-t egy generációval megelőzően. Mind a képregényeket és a tervezett első regényt John Jackson Miller írja.

 

Remélem a Semic és a Szukits jóvoltából mi is kapni fogunk ezen új sorozatból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, viszont akkor érdekes módon elvesztik a pontos célba lövő képességüket, amikor Obi-Wan halála után Luke vagy fél percig ledöbbenve áll egy helyben, miközben vagy fél tucat osztagos lövi őket. :clap2:

Meg az osztagosok valahogy alapból "amatőrebbnek" tűnnek a klónoknál. Néhány ewook-maci meg pár kavics leteríti őket. :)

Úgy egy fokkal hihetőbb a dolog, hogy nem csak egy ember klónjai alkotják a hadsereget később, viszont egy régebbi EU-szerint eleinte Han is a toborzott sereg tagja volt.

Úgy tudom Han vadászpilóta volt egy ideig a birodalmiaknál egy akadémián.

Ezt ki lehet úgy magyarázni, hogy a pilóták már nem voltak klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom Han vadászpilóta volt egy ideig a birodalmiaknál egy akadémián.

Ezt ki lehet úgy magyarázni, hogy a pilóták már nem voltak klónok.

Bevallom, hogy még nem olvastam a Han Solo-trilógiát, így csak az itt-ott összeszedett infókra hagyatkoztam. :clap2:

Köztudott, hogy Lucas mennyire fütyül az EU-ra, úgyhogy sajnos már a könyvek zöme nem szentírás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom, hogy még nem olvastam a Han Solo-trilógiát, így csak az itt-ott összeszedett infókra hagyatkoztam. :clap2:

Köztudott, hogy Lucas mennyire fütyül az EU-ra, úgyhogy sajnos már a könyvek zöme nem szentírás. :)

Nem is kell, hogy az legyen. Ilyen dolgokat még bőven ki lehet magyarázni.

Lehetett egy pár akadémia, ahol besoroztak már embereket is rohamosztagosnak vagy pilótának. Ez még bőven belefér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell feltétlen beleszuszakolni az összes könyvet a filmek világába, ha egyébként egy jó sztorit mesélnek el, és tetszik az embernek :clap2: Így persze vannak ellentmondások, de ízlés kérdése, hogy ezt ki mennyire tudja magában elfogadni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi szemszögéből pazarlás lett volna megsemmisíteni őket, a szélnek eresztés meg ezen felül még hülyeség is.

 

Republic Command Order 66

Spoiler:

Palpatin titokban klónozó telepet hozott létre - többek között - Coruscant Centax-2 nevű holdján, ahol az Arkanian Microtechnologies folytatott klónozást. Ők más technológiával, másodlagos mintából (tehát nem Jangoéból, hanem esetleg egy klónéból), és/vagy (nem derül ki egyértelműen) új genetikai alapanyagból olcsóbban és gyorsabban dolgoztak, mint a kaminoiak. Egy Arkani klón két év alatt elérte a felnőtt kort. A kiképzésük, vagy a gyártási technológia miatt rosszabb minőségűek voltak, mint egy kaminoi klón, de Palpatint ez nem zavarta, mert őket már nem arra tervezték, hogy totális háborút vívjanak, így alacsonyabb normáknak is elég volt megfelelniük. Ezeket a klónokat (legalább két eltérő forrásból) titokban a háború végén egy-két fővel elkezdték bekeverni a régi egységek közé, vagy tesztelési vagy felhígítás célból. Nyilvánvalóan feltűnő számban ezek az új klónok Coruscant támadásakor jelentek meg. Őket vetették be vadonatúj harci felszereléssel (rombolók, vadászgépek, stb.) a bolygó védelmében, amíg a rutinos csapatokat visszahívták a távolabbi frontokról.

 

Ez a magyarázat tök jó Az utolsó parancshoz is. Ott azt hiszem Zahn 2 éves fejlődési periódusra hivatkozik a régi klónoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, befejeztem a Republic Commando Order 66-et. Nyilvánvaló volt, hogy nem lesz vidám vége, de még így is oda vágott. Persze az előzmények cselekményszálait viszi tovább, de úgy, hogy nagyon jó kis kiegészítést ad az Ep III-hoz illetve, A Gonosz labirintusához. Spoiler nélkül nem tudok, de azzal sem akarnék a történetbe belemerülni, egyszerűen egy remek sorozat, ami kitekintést enged abból a bizonyos nézőpontból, ahonnan a filmekben és a legtöbb könyvben a nagyok látják az eseményeket.

A végén van találtam valami érdekeset. Említenek egy szereplőt, aki bár nekem, mint EU-ban járatlan nem volt ismerős, de a wookieepedia alapján már máshol is felbukkant.

Spoiler:

Amiért szerintem érdekes, hogy Tor és Pre Vizsla, mellett egy újabb magyar vonatkozású név. Egy Esterhazy nevű padawan.

 

Azt hiszem előbb-utóbb be kell iktatnom egy külföldi rendelést a sorozat következő darabjáért, mert nagyon érdekel, hogy alakul a kedvenc klónok sorsa a birodalmi idők kezdetén, annak ellenére, hogy tudtommal az ötödik rész bazi nagy cliffhangerrel ér véget, és szerző elvileg kiszállt a SW regény írásból, mert a TWC felrúgta az általa teremtett EU-t. Viszont decemberben felvetődött, hogy új szerző veszi át a befejező, hatodik részt, amit nem hivatalosan egy fejes alá is támasztott (lap alja). Karen Traviss egy nem régi interjúja alapján ő sajnálatosan már mindenképpen kiszállt a dologból, de egyúttal tett egy érdekes utalást a készülő élőszereplős sorozatra, ami arra vonatkozik, hogy az miatt nem írhatja meg tervezett Boba Fett regényét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ne Karen Miller legyen az a bizonyos szerző.

Kár, hogy Traviss emiatt befejezte az SW regényírást. :D

Egyébként én erre a konkrét ellentmondásra kíváncsi lennék. Eddig csak halványan tudok róla valamit.

Az eddigi Republic Commando regények alapján nem tudod véletlenül, hogy pontosan mi ez, vagy mik ezek?

Már szeretném elkezdeni gyártogatni a konkrét saját magyarázataimat az ellentmondásra. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Miller ezek szerint rossz író?

Az ellentmondás az, hogy a regényekben szó sincs az Új Mandaloriakról (mivel később találták ki őket), ami önmagában még nem volna akkora gond, az viszont igen, hogy az ő demokratikus rendszerű, modern társadalmi berendezkedésük teljesen szemben áll a regényekben (először talán a True Colorosban említik, majd az Order 66-ben jobban kifejtik a témát) bemutatott

Spoiler:

törzsi rendszerre épülő mandalori társadalommal. Tehát társadalmi, politikai jellegű az ellentmondás,
de többet nem tudok, mert a kérdés tudtommal igazán az ötödik könyvben kerül kibontásra. Szóval az újonnan teremtett mandalori szál figyelmen kívül hagyja a korábbiakat. Mivel a TWC külön részlegen van Lucas műveknél a könyvestől, elképzelhető, hogy nem beszélnek meg minden részlete, de kizártnak tartom, hogy nem tartják számon, hogy miről volt már szó az EU-ban. Traviss azt nyilatkozta korábban, hogy pont azért kezdett a mandaloriakkal foglalkozni, mert nem voltak velük kapcsolatos tervek, így nem fenyegetett az a veszély, ami mégis csak megvalósult. A könyvekben egyébként pontosan le van írva, hogy mitől számít valaki mandalorinak, amit rajongók (shadowxander 2010. február 14 01:13:39-es hozzászólása) már megpróbáltak összeegyeztetni a TWC-ben látottakkal több-kevesebb sikerrel, de a helyzete bonyolítja, hogy a sorozatban hol Mandalore rendszerről, hol Mandalore bolygóról beszélnek.

 

A petíció szép dolog, de egyrészt kevesen írták alá, másrészt Lucas magasról tesz rá, végül ha mégis foglalkozna vele szerintem Traviss a történtek után már biztos nem térne vissza. Bár mindenkinél van az a pénz, amiért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Külső Űrben Miller szerintem elég gyengét alkotott.

 

Sue Rostoni és Leeland Chee azt ígérték kidolgozzák, majd az ellentmondást.

Állítólag Traviss azt mondta, hogy egy Insider-ben megmagyarázhatná a dolgokat, de nem teszi, mert erőltettnek érezné. Majd gondolom megteszi helyette Chee csapata.

Szerintem majd az lesz, hogy azt a bizonyos harcos mandalóriai társadalmat, és kultúrát rávetítik a Deathwatch-ra és True Mandalorians nevű csoportra. Bár ez nem biztos.

Ahogy elnéztem azok a rajongói magyarázatok egész jók. Szerintem én magam is ki tudom majd magyarázni a dolgokat. Nem hiszem, hogy rontani fogja a könyvek élvezhetőségét. Remélem megjelenik magyarul. A videójátékos vonatkozásúaknak úgyis nagyobb az esélyük.

A sorozat befejezéséel pedig szerintem várni kéne, amíg odakint be nem fejeződik a TCW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gond az, hogy az Imperial Commando tudtommal, és az előzmények alapján

 

 

nagyrészt a Mandaloreon játszódik, ahol végre új vezetőt választanak a Jango halála óta megüresedett Mandalore posztra, mert muszáj valami egységet alkotniuk, hogy túléljék a birodalmi időket. Szóval szerintem nagy jelentőséget kap a folytatásban a politikai szál.

 

 

Azért kényes pont a Új Mandaloriak felbukkanása, mert azt mutatják, hogy a hagyományosan - még ha van is központi bolygólyuk -

 

 

nomád és törzsi szervezetben élő

mandalóriak, egy csapásra átváltoztak egy szép demokratikus társadalommá. Mondjuk azzal, hogy Satine és Obi-Wan régre visszanyúló közös múltat kapott ez a változás legalább két évtizeddel korábban elkezdődött, de még ebben az esetben is kissé fura, főleg, hogy még a Köztársaságnak is tagjai. Azt nem tudom, hogy a régi EU szerinti Mandalore tagja volt-e, de kétlem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.