Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Antikváriumokban próbálkozhatsz. Esetleg a Semic-eseket kéne megkérdezned, hogy van-e még nekik, bár nem hiszem.

 

Értem. Majd próbálkozok! :)

Amúgy közben A Birodalom örökösei képregény-verzióját megtaláltam ITT!

Aránylag "hiteles", egyedül Luke fénykarjának a színe zavaró, ami zöld helyett kék, akárcsak Leiáé. Pedig ha jól emlékszem, Leiának is zöld fénykardja van/lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Majd próbálkozok! :)

Amúgy közben A Birodalom örökösei képregény-verzióját megtaláltam ITT!

Aránylag "hiteles", egyedül Luke fénykarjának a színe zavaró, ami zöld helyett kék, akárcsak Leiáé. Pedig ha jól emlékszem, Leiának is zöld fénykardja van/lesz.

Igen, így van, a fénykardszínekkel volt gond. A Sötét Erők ébredésénél már jó lesz megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Éveket töltöttem azzal, hogy előkészítsem a kitörést a Köztársaság fojtó szorításából. Éveket! Még mindig hosszú utat kell megtenni, de előbb vagy utóbb bekövetkezik. A galaxis már készen áll rá. A különböző világok a saját kezükbe akarják venni a sorsukat. Darth Sidious segítségével ez hamarosan bekövetkezik. A Köztársaság a legrosszabb fajta diktátorság... egy pszeudodemokrácia mosolyok és tolerancia mögé rejtve, mindaddig, amíg azt teszed, amire utasítanak.

[...]

A sorsot nem a megérzések irányítják; a sorsot a gondolkodás formálja és az ésszerűség. Dooku nem tekintett vak elfogultsággal úgy a megérzésekre, mint valami misztikus tulajdonságra, hanem mint gyengeségre.

Egy gyereknél inkább el kellene nyomni, mint arra nevelni, hogy az ösztöneiben bízzon, az érett gondolkodás és az önkontroll teljes hiányával.

Gyermekként őt is arra ösztönözték, hogy ne gondolkodjon. Gyermekként Jedinek képezték ki.

[...]

Bokáig süllyedve állt a galidraani tél jéghideg fehérségében. Jedik és mandaloriaiak hevertek holtan mindenfelé. És még mindig hallotta saját elborzadt hangját, amint szavakba öntötte bűnét.

Mit tettünk?

Mészárlás volt ez, amit a Jedik hajtottak végre, a korrupt galidraani kormányzó bábjaiként, aki saját céljaira használta a mandaloriai hadsereget. Utólag visszatekinte erre, Dooku tudta, hogy ez volt az a pont, ami megváltoztatta az életét. Ez volt az a pillanat, amikor elkezdett gondolkodni.

Hittem a mestereimben. Én magam nem gondolkodtam. Ők sem kérdeztek semmit; elfogadták a kormányzó szavát. Egyszerűen elhitték. És mi embereket öltünk. Legyilkoltük őket egy bűnöző parancsára.

[...]

A hó elolvadt; a holtakat eltemették. De ő nem bírta kitörölni az emlékezetéből Jango Fett ábrázatát, annak a férfinak az arcát, akit ő sodort élőhalott rabszolgaságba, és akinek a képére mély árkokat vájt a túlélésért folytatott küzdelem, csakhogy végül megtalálta az igazság pillanatát. Mindig ez volt az utolsó emlékkép, ami szertefoszlott Dooku tudatából. És nem csupán amiatt, mert az a sok millió katona, akit Fettből klónoztak, lehetetlenné tette elfelejteni. Hanem mert Fett nem élhette meg, hogy láthassa a Jedik bukását. Fett indítékát, hogy osztozzon Dooku ambícióiban és segítse őt, nem a pénzsóvárság táplálta, döbbent rá, hanem ugyanaz a felismerés, hogy a Jedi Rend nem egyéb, mint egy pusztító, destabilizáló, titkos szövetség.

Végül Fettet is a Jedik ölték meg. De lényének nagy része amúgy is meghalt a Galidraanon, és csak az igazságtétel iránti olthatatlan vágya tartotta mozgásban azt a félelmetes testet.

Hamarosan eljön a mi napunk, Fett."

 

"A Jedik jottányit sem törődtek a világommal és szenvedő népemmel. Az egyetlen Jedi, aki odafigyelt ránk, néhai mesterem, Ky Narec volt. A Köztársaság és talpnyaló Jedi parazitái magára hagyták a harcban, és engedték meghalni. És most ez a nagyszerű, tisztességes és hű-de-nagyon-erkölcsös Köztársaság csodálkozik, miért van ennyi ellensége."

 

"Bár szerintem sokkal jobb lenne a Jedit lefilmezni a döglött hutt kölyökkel. Az vitathatatlan lenne. Bizonyított eset.

[...]

Szóval képes lennék megölni egy csecsemőt?

Ventress néha maga is meglepődött, mi mindenre lenne képes manapság, de a csecsemőgyilkosság mindennapos esemény lenne a Rattatakon; még egy újsághírt sem érne, nemhogy akkora felhördülést, mint a civilizált Coruscanton. Számos ifjonc veszti életét a rivális hadurak közötti folyamatos csatározásokban. Ő is köztük lehetett volna. Szülei erőszakos halált haltak, csak újabb két vétlen áldozatnak számítottak a véget nem érő bandaháborúkban. Az élet olcsó ott.

A Rattatak nem bír stratégiai jelentőséggel a Köztársaság számára. Mit sem érdekli a Coruscantot, és egyetlen Jedi sem lépett közbe, hogy helyre tegye a rossz dolgokat.

Kivéve Ky Narec. Ha ő nincs, mostanra én is halott lennék.

Igen, képes lenne megölni egy gyereket, ha a helyzet azt kívánná. Simán kinyírná a sarját annak a bűnözőnek, aki vagyona nagy részét a rabszolga-kereskedelemből szerezte, és ha ezzel a Jedik létezésére is pontot tehet - mivel a Rattatak túlságosan is jól ismerte a rabszolga-kereskedőket. A Jedik tartják hatalmon a korrupt kormányt. Bármit megtehetnek. Szilárd hatalmuk megtörésére rendkívüli mértékű ellenintézkedések szükségeltetnek. Harc nélkül nem fogják feladni, az biztos.

Remek. Végképp készen állok.

[...]

Dooku fürkészve nézte a nőt néhány pillanatig, ujjbegyével a szakálla közepét cirógatta; jól láthatóan eltűnődött.

- Nem fognak elmenekülni, Asajj - szólalt meg végül. - Megszerzed a bizonyítékot, amire szükségem van, és megmented a hutt gyereket. Nem azért, mintha félnél a rosszallásomtól, vagy attól, amit veled tehetek, ha kudarcot vallasz, hanem azért, mert te is tudod, miért kell megállítanunk a Jediket és a Köztársaságot. Te mindenki másnál jobban tudod, mi forog kockán. Bizonyos teiktetben még nálam is jobban.

Dooku jól mondta; ő nem fél tőle. Nem bír fájdalmat okozni neki, testi fenyegetéssen nem uralkodhat fölötte, hiszen Rattatak már réges-régen megtörte őt, mielőtt találkoztak.

- Igazad van, mester - felelte. - Én már rég meghaltam. Mint ahogy mindenki más is, aki érdekelt. Csak az olyanok, mint én, akiknek nincs vesztenivalójuk, csak azok állnak készen szétdúlni a galaxist és újat építeni.

Dooku elmosolyodott. Amennyire a nő látta, ez együtt érző gesztus volt. A grófnak is megvoltak a maga indokai, és ő tudta, hogy nem a reprezentációs alapra vagy a kormány hazdag húsosfazékaira fáj a foga. Mindketten egy igazságosabb társadalomra vágytak.

- Árvák fogják darabokra tépni a galaxist - mondta végül Dooku. - Azt hiszem, azok mindegyikét, akikről tudom, hogy képesek birodalmakat lerombolni, megfosztották a szüleitől. - Úgy tűnt, magában beszél. - Akkor csak folytasd, Asajj! Várom a fejleményeket. És vigyázz Kenobira! Ő is feltűnhet.

- Felkészülten várom. Valamennyiüket."

 

"A Jedi Rend problémája Yoda. Egyetlen lény sem képes viselni ezt a fajta hatalmat évszázadokon keresztül anélkül, hogy ne válna önelégültté, jobb esetben, vagy korrupttá, rosszabban. Neki fogalma sincs arról, hogy az már túlnőtt rajta; ő már rég nem látja azokat a halmozódó, apró gonoszságokat, amiket a Köztársaság tolerál és istápol, a rabszolgaságtól a vég nélküli háborúskodásokig, és eszébe sem jut feltenni a kérdést, hogy "Miért nem vetünk ennek véget?" Ha túl sokáig él valaki rothadás közelében, a végén már nem is érzi a bűzét. A Jedik nem képesek segíteni a tatuini rabszolgákon, de a gazdáiknak bezzeg segítenek."

 

"Ventress nem szerette a hősieskedést. Nem arról van szó, hogy nem tisztelte a hősöket, egyszerűen tudta, hogy az önfeláldozás ritkán kapja meg a méltó jutalmát, viszont mindig visszaélnek vele. Mace Windu számára semmit sem jelentettek Narec hősies erőfeszítései, amiket Rattatak népéért tett - és a Jedi mester volt az, aki hagyta Narecet, a mentorát, az egyetlen barátját egyedül meghalni.

Bár ne mondtad volna el, Dooku! De hát mindenkinek szüksége van valamilyen fókuszra.

Narec feláldozható volt, akárcsak azok a klónok az ajtó mögött. Azonban semmi értelme nem lenne túl mélyen belegondolni a nyomorúságukba. Csak megingatná az elszántságát. Csak egyféleképpen végződhet, ha valaki megpróbál segíteni egy akk-kutyán, amivel rosszul bántak: az állat kitépné a jóindulatú, szimpatikus torkát, mert a gazdája gyilkossá tette, és nem ismer semmilyen más reakciót.

Úgyhogy Ventress csak várt, a két fényszablya övcsatját kattintgatva."

 

"Ventress az üres levegőt bámulta, ahol az imént még a hologram derengett, és visszanyelte sértettségét.

Emlékezz - ez az az ember, aki nem akar engem Sithé képezni. Ő az, aki örömmel felhasználja a képességeimet a Sithek céljára, de nem engedi, hogy csatlakozzam hozzájuk.

Közös a céljuk, de Dooku nem áll az oldalán. Ő csak a felbérelt segítője. Ventress emlékeztett magát ennek a szerteágazó következményeire."

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részlet a Darth Bane: Path of Destruction című könyvből.

 

Prológus.

 

A Régi Köztársaság utolsó napjaiban, a Sith-ek ? a Jedi Rend ősi ellenségei, az Erő sötét oldalának követői ? mindössze ketten voltak: egy mester és egy tanítvány. Azonban ez nem mindig volt így. Ezer évvel a Köztársaság összeomlása és Palpatine császár hatalomra jutása elött, a Sith-ek rengetegen voltak...

 

Kaan nagyúr, Sith Mester, a Sötétség Testvériségének alapítója, áthaladt a vérrel borított csatamezőn, mint magas árnyék az éjszaka sötétjében. Több ezer köztársasági katona, majdnem száz Jedi vesztette itt az életét, mialatt megpróbálták védeni ezt a világot az ő csapatától ? vesztettek. Élvezte a szenvedésüket és a kétségbeesésüket; még most is érezte őket, akár sebzett holttestekből áradó bűzt, mely az egész völgyet belengte.

 

A távolban vihar készülődött. Amikor a villámok időröl-időre megvilágították az eget, a messzeségben pillanatokra láthatóvá vált a Korriban nagy Sith templomának sziluettje, ahogy a sivár láthatár fölé magasodott.

 

Egy páros várt a mészárlás helyszínének közepén, egy ember és egy Twi?lek. A sötétség ellenére felismerte őket: Qordis és Kopecz volt az, kettő a legerősebb Sith-ek közül. Egyszer valamikor nagy riválisok voltak, de most mégis együtt szolgáltak Kaan Testvériségében. Gyorsan feléjük indult, mosolyogva.

 

Qordis, aki magas volt és annyira sovány, hogy csontváznak is beillett volna visszamosolygott.

 

? Óriási győzelem ez, Kaan nagyúr. Már nagyon hosszú idő eltelt azóta, hogy a Sith rendnek akadémiájuk volt a Korribanon.

 

? Érzem, nagyon várod, hogy kiképezdhesd az itteni új tanítványokat ? felelte Kaan. ? Remélem rengeteg erőteljes ? és hűséges ? Sith Mesterrel fogsz ellátni engem az elkövetkezendő években.

 

? Ellátni téged? ? kérdezte nyomatékkal Kopecz. ? Nem inkább minket fog ellátni? Vagy nem vagyunk mind a Sötétség Testvériségének tagjai?

 

Kérdésére könnyed nevetést kapott válaszként.

 

? Természetesen, Kopecz. Csak nyelvbotlás volt.

 

? Kopecz nem akarja ünnepelni a győzelmünket ? jegyezte meg Qordis. ? Egész éjszaka ilyen volt.

 

Kaan rátette a kezét a nagy Twi?lek vállára.

 

? Nagy győzelem ez számunkra ? mondta. ? Korriban most már több, mint egyszerű világ: egy szimbólum. A Sith-ek hazája. Ez a mostani győzelem üzenet lesz a Köztársaságnak és a Jediknek. Mostantól végre igazán rettegni fognak a Testvériségtől.

 

Kopecz lerázta magáról Kaan kezét, majd a nyaka köré csavart lekku lágy lendítésével elfordult.

 

? Ünnepelj, ha akarsz ? szólt vissza a válla fölött, miután elsétált. ? De a valódi háború csak most kezdődött el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók az idézetek KisKósa. Bár szerintem az EU semmilyen formában ne mosdassa a sith oldalra állt Dooku-t.

Jogos... :) Viszont Ventress teljes mértékben megérthető, szerintem. :clap2:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár szerintem az EU semmilyen formában ne mosdassa a sith oldalra állt Dooku-t.

Miért ne? Hiszen Jedi volt, ráadásul Qui-Gon meste, aki tudjuk, nem egy mezei Jedi volt. Ha Dooku rossz Jedi is lett volna, akkor hogyan tudott volna valakit úgy kiképezni, hogy végül remek Jedi váljon belőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EU csak megpróbál arra választ adni, hogy egy olyan nagy Jedi-mester, mint Dooku miért választotta Sidious oldalát. Elég sokáig Jedi volt ugyebár. Ez az átállás nyílván nem egyik napról a másikra következett be, Dooku már régen kiábrándulhatott a Jedi Rendből és a Köztársaságból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Bane trilógia zárásával a Dynasty of Evil-lel nagyon elégedettek a rajongók odakint. Méltó zárása a sorozatnak állítólag. A végső összecsapás is lélegzetelállító. Van, aki azt írta, hogy a Darth Bane könyvek az EU könyvek legjobbjai, még Zahn Thrawn-trilógiájánál is jobbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy hozzánk nem jutnak el egyhamar ezek a könyvek.

A Régi Köztársaságbeli könyvek is érdekelnének, de a The Force Unleashed se lenne rossz!

A 6. rész után íródott könyvek Zahn-tól K.J. Andersonig még szórakoztatóak, de a többi már csak rókabőr lehúzás... ugyanaz a sztori más eszközökkel, bolygókkal, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy hozzánk nem jutnak el egyhamar ezek a könyvek.

A Régi Köztársaságbeli könyvek is érdekelnének, de a The Force Unleashed se lenne rossz!

A 6. rész után íródott könyvek Zahn-tól K.J. Andersonig még szórakoztatóak, de a többi már csak rókabőr lehúzás... ugyanaz a sztori más eszközökkel, bolygókkal, stb.

Ebben van valami. A 90-es években írt könyvek közül elég sok a béna. A 2000-es években írtak közül már jóval többa mínőségi darab. Főleg azok közül, amelyek nem az EP6 után játszódnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TheForce.Net cikke:

http://www.theforce.net/latestnews/story/J...Wars_128537.asp

Well... Jedi Council veteran Vongchild got in touch with me the other day to point out that there are some... striking... similarities between the Na'Vi from Avatar and the backstory of the Yuuzhan Vong from the New Jedi Order novels. Tall, humanoid aliens with bluish skin and small noses, they originally lived in symbiosis with their homeworld, until a mechanized off-world invasion forced them to fight back... and turned them into conquerors.

 

Tehát egy új EU könyv szinte egy az egyben az Avatar témájára épül.

Véletlen egybeesés(?) , de attól még érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TheForce.Net cikke:

http://www.theforce.net/latestnews/story/J...Wars_128537.asp

 

 

Tehát egy új EU könyv szinte egy az egyben az Avatar témájára épül.

Véletlen egybeesés(?) , de attól még érdekes.

Itt nincs szó új EU könyvről, csak a Yuuzhan Vongok és a Nav'ik közti hasonlóságokról ír

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végre eljutott hozzám 'A klónok háborúja - regény a film alapján' c. könyv! :)

Csak 130 oldal, mégis jóval több dolog van benne, mint a filmben... ezen persze nem csodálkozok egy filmregény esetében. :D

Még csak beleolvastam, de az újdonságként ért, hogy a Teth-en Anakin és Ahsoka együtt harcoltak Ventress ellen. Amúgy nem tűnik rossz könyvnek, nem tudom, közületek olvasta-e már valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre eljutott hozzám 'A klónok háborúja - regény a film alapján' c. könyv! :D

Csak 130 oldal, mégis jóval több dolog van benne, mint a filmben... ezen persze nem csodálkozok egy filmregény esetében. :D

Még csak beleolvastam, de az újdonságként ért, hogy a Teth-en Anakin és Ahsoka együtt harcoltak Ventress ellen. Amúgy nem tűnik rossz könyvnek, nem tudom, közületek olvasta-e már valaki?

Én igen. :) Egy csomó idézet van belőle lentebb... Még Odynak írtam, hogy meggyőzzem arról, hogy Dooku nem teljesen gonosz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom már lerágott csont, de nekem még mindig nem tiszta, hogy HIVATALOSAN mi a CW (rajzfilm) és a TCW (animációs film) kapcsolata? Mármint GL elmondása alapján.

Mert jelenleg a TCW "mozifilm" regényadaptációját olvasom és nem egy utalást találtam a rajzfilmre. Többek közt ilyen az Anakin és Ventress Yavin 4-en való párbajára való utalás. Elvileg a Teth-en találkoznak először a párbaj óta, amit már azóta megmásított a The Hidden Enemy c. rész. Nem mintha akkor meglepődtek volna a Jedik, hogy a nő él. Elvileg Skywalker Ventress-től szerezte azt a sebhelyet a jobb szemén.

Amúgy ha a christophsisi csata YE22-ben volt (a geonosisi csata évében), akkor elég gyorsan tudja Anakin és Obi-Wan változtatni a külsejét. Mert a TCW-ben (ami ezek szerint YE22-ben kezdődik) már eléggé EP3-as beütésük van.

Komolyan nem értem, hogy miért kavarják? Egyszer azt olvasom, semmi köze a két sorozatnak egymáshoz, máshol pedig tényként utalnak egymásra... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom már lerágott csont, de nekem még mindig nem tiszta, hogy HIVATALOSAN mi a CW (rajzfilm) és a TCW (animációs film) kapcsolata? Mármint GL elmondása alapján.

Mert jelenleg a TCW "mozifilm" regényadaptációját olvasom és nem egy utalást találtam a rajzfilmre. Többek közt ilyen az Anakin és Ventress Yavin 4-en való párbajára való utalás. Elvileg a Teth-en találkoznak először a párbaj óta, amit már azóta megmásított a The Hidden Enemy c. rész. Nem mintha akkor meglepődtek volna a Jedik, hogy a nő él. Elvileg Skywalker Ventress-től szerezte azt a sebhelyet a jobb szemén.

Amúgy ha a christophsisi csata YE22-ben volt (a geonosisi csata évében), akkor elég gyorsan tudja Anakin és Obi-Wan változtatni a külsejét. Mert a TCW-ben (ami ezek szerint YE22-ben kezdődik) már eléggé EP3-as beütésük van.

Komolyan nem értem, hogy miért kavarják? Egyszer azt olvasom, semmi köze a két sorozatnak egymáshoz, máshol pedig tényként utalnak egymásra... :(

Az is lerágott csont duma lenne, ha azt mondanám, hogy EU, és nem kell komolyan venni, de én már csak ilyen kis csodabogár vagyok, és komolyan veszem, még a CW-t is. Eddig jórészt minden a helyén volt az EU terén, de aztán jött a TCW és jól megkavart mindent. Már eleve az fura, hogy a TCW mozifilmben miféle bosszúállásról beszél Dooku? A Christophsison semmi olyan dolog nem történt, ami miatt olyan bosszúsnak kellene lennie, talán az utolsó, coruscanti párbajukon, ahol Ventress megsebesítette Anakint, és ahol Anakin csúnyán fenékbe kólintotta a kisasszonykát. De kár ezen gondolkodni, a TCW most egy csomó mindent összekutyult, de majd ha a sorozatnak vége lesz Leland Chee majd helyre rak mindent az adatbázisban, és majd a Wookieepedia is korrigálni fogja a cikkjeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lerágott csont duma lenne, ha azt mondanám, hogy EU, és nem kell komolyan venni, de én már csak ilyen kis csodabogár vagyok, és komolyan veszem, még a CW-t is. Eddig jórészt minden a helyén volt az EU terén, de aztán jött a TCW és jól megkavart mindent. Már eleve az fura, hogy a TCW mozifilmben miféle bosszúállásról beszél Dooku? A Christophsison semmi olyan dolog nem történt, ami miatt olyan bosszúsnak kellene lennie, talán az utolsó, coruscanti párbajukon, ahol Ventress megsebesítette Anakint, és ahol Anakin csúnyán fenékbe kólintotta a kisasszonykát. De kár ezen gondolkodni, a TCW most egy csomó mindent összekutyult, de majd ha a sorozatnak vége lesz Leland Chee majd helyre rak mindent az adatbázisban, és majd a Wookieepedia is korrigálni fogja a cikkjeit.

 

Remélem, bár már a TCW-n belül is keverik a dolgokat. Legalábbis kronológiailag nem az epizódok sorszáma szerint jönnek sorba a sztorik. Tudom, hogy már erről is volt szó. :( Artu kiszabadítása, és Ahsoka párbaja Ventressel a Malevolence-trilógia előtt történt, nem beszélve a Hidden Enemy-ről, ami pedig az egész előzménye.

Én úgy vagyok az EU-val, hogy ami tetszik az része a SW-nak, ami pedig nem azon simán csak átsiklok. Részemről elfogadott lenne mind a CW, mint a TCW, ha nem ütnék egymást, de a sorozat végeztével rendeződnek majd a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, bár már a TCW-n belül is keverik a dolgokat. Legalábbis kronológiailag nem az epizódok sorszáma szerint jönnek sorba a sztorik. Tudom, hogy már erről is volt szó. :) Artu kiszabadítása, és Ahsoka párbaja Ventressel a Malevolence-trilógia előtt történt, nem beszélve a Hidden Enemy-ről, ami pedig az egész előzménye.

Én úgy vagyok az EU-val, hogy ami tetszik az része a SW-nak, ami pedig nem azon simán csak átsiklok. Részemről elfogadott lenne mind a CW, mint a TCW, ha nem ütnék egymást, de a sorozat végeztével rendeződnek majd a dolgok.

Az, hogy a TCW nincs időrendi sorrendben, az azért jó, mert akkor tetszőlegesen feldarabolható, és beilleszthető az idővonalban, ha nem így lenne, akkor egy nagyon hosszú időn át nyújtó cselekményt kellene elhelyezni, ami jóval nehezebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom már lerágott csont, de nekem még mindig nem tiszta, hogy HIVATALOSAN mi a CW (rajzfilm) és a TCW (animációs film) kapcsolata? Mármint GL elmondása alapján.

Mert jelenleg a TCW "mozifilm" regényadaptációját olvasom és nem egy utalást találtam a rajzfilmre. Többek közt ilyen az Anakin és Ventress Yavin 4-en való párbajára való utalás. Elvileg a Teth-en találkoznak először a párbaj óta, amit már azóta megmásított a The Hidden Enemy c. rész. Nem mintha akkor meglepődtek volna a Jedik, hogy a nő él. Elvileg Skywalker Ventress-től szerezte azt a sebhelyet a jobb szemén.

Amúgy ha a christophsisi csata YE22-ben volt (a geonosisi csata évében), akkor elég gyorsan tudja Anakin és Obi-Wan változtatni a külsejét. Mert a TCW-ben (ami ezek szerint YE22-ben kezdődik) már eléggé EP3-as beütésük van.

Komolyan nem értem, hogy miért kavarják? Egyszer azt olvasom, semmi köze a két sorozatnak egymáshoz, máshol pedig tényként utalnak egymásra... :rock:

Szerintem úgy vannak vele az EU írók, hogy nem akarnak áthúzni más dolgokat, hogy pl CW sorozat rajongó ne höbörögjenek. Szerintem úgy vannak vele, hogy legyenek megtörténve a dolgok valamilyen szinten, és mindenki döntse el maga mit fogad el, vagy mi tetszik neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.