Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nem beszélve arról, hogy ott olyasmit is írtak, hogy annak idején Anakin egy ércfinomítóban esett bele az olvadt fémbe... :D Meg hogy ott az Ishi Tib egy karakterként szerepel, meg hasonlók, ezért sem tartozik a kedvenceim közé a RotJ regényváltozata. Meg teljesen irreális, ahogy Luke Skywalker jellemét leírja.

Az Ishsi Tib micsoda is? Most hirtelen nem ugrik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi visszatér regényváltozatát inkább hagyjuk. Ahol Owent és Obi-want testvérekként említik, ott nem igazán van értelme hitelességről beszélni.

Szóval itt említették először ezt. Sokat gondolkodtam rajta melyikben is volt ez a hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ishsi Tib micsoda is? Most hirtelen nem ugrik be.

Az Ishi Tib egy faj, a Tibrin bolygóról... (A TCW-ben is megemlítik a bolygó nevét a Rookies-ban, amikor Rex mondja, hogy "Tibrinen se volt kellemesebb.")

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rossz híreket kaptam a Probook háza tájáról a TCW további köteteiről.

Úgy néz ki, hogy az előző két kötet nem hozta a kiadó elvárásait és lehetséges, hogy nem folytatják a sorozatot. Egyelőre kivárnak a kiadással, de még nem zárható ki, hogy meggondolják magukat. Idén már semmiképpen nem lesz belőle megjelenés. :clap::P:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rossz híreket kaptam a Probook háza tájáról a TCW további köteteiről.

Úgy néz ki, hogy az előző két kötet nem hozta a kiadó elvárásait és lehetséges, hogy nem folytatják a sorozatot. Egyelőre kivárnak a kiadással, de még nem zárható ki, hogy meggondolják magukat. Idén már semmiképpen nem lesz belőle megjelenés. :):D:)

P*csába... :D

Időközben kedvet kaptam hozzá, hogy újra elolvassam a Túlélők Keresését. Másodszorra indokoltnak találom, hogy ilyen hosszúra nyúlik az utazás. Igazából ezt a könyvet csak akkor kellett volna elolvasnom, miután végeztem a Hand Of Thrawn duológiával, mert számtalanszor utalnak rá vissza, és elsőre eléggé kínai volt számomra. Egy csomó karakterről érzem, hogy fontosak, és szerepeltek már korábban, de elsőre azt sem tudtam kik ők: Booster Terrik, Jorj Car'das, Voss Parck.

Másodszorra sokkal élvezetesebbnek találom. Továbbra is idegesít Timothy Zahn mániája, hogy mindenáron evilági neveket akar becsempészni a történeteibe. Itt van például Dean Jinzler, Cris Pieterson, Amber, Peter, David, Anderson...stb.

Jó, jó... Luke-nak is evilági neve van, de azért akkor sem kéne ennyire túlzásba vinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

P*csába... :)

Időközben kedvet kaptam hozzá, hogy újra elolvassam a Túlélők Keresését. Másodszorra indokoltnak találom, hogy ilyen hosszúra nyúlik az utazás. Igazából ezt a könyvet csak akkor kellett volna elolvasnom, miután végeztem a Hand Of Thrawn duológiával, mert számtalanszor utalnak rá vissza, és elsőre eléggé kínai volt számomra. Egy csomó karakterről érzem, hogy fontosak, és szerepeltek már korábban, de elsőre azt sem tudtam kik ők: Booster Terrik, Jorj Car'das, Voss Parck.

Másodszorra sokkal élvezetesebbnek találom. Továbbra is idegesít Timothy Zahn mániája, hogy mindenáron evilági neveket akar becsempészni a történeteibe. Itt van például Dean Jinzler, Cris Pieterson, Amber, Peter, David, Anderson...stb.

Jó, jó... Luke-nak is evilági neve van, de azért akkor sem kéne ennyire túlzásba vinni.

Most, hogy A jövő látomása végefelé haladok én is máshogy szemlélem A túlélők keresését. Kinman Doriana neve is előkerült a Kirajzásból.

Igen Zahnnál tényleg sok az evilági név. De azért ki tud találni kacifántosakat is. Pl.:Bpfahss.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy A jövő látomása végefelé haladok én is máshogy szemlélem A túlélők keresését. Kinman Doriana neve is előkerült a Kirajzásból.

Igen Zahnnál tényleg sok az evilági név. De azért ki tud találni kacifántosakat is. Pl.:Bpfahss.

C'baoth-ról nem is beszélve. Meg a chissek nevei. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alex Irwine Nomi Sunrider regényét sajnos 2011. februárjára tolták át.

 

Micheal Revestől és Maya Bohnhofftól jön a Holostar 2011. júniusára.

 

Timothy Zahn új regénye a tervek szerint 2011. szeptemberében jelenik meg. Munkacíme jelenleg: Choices. Az Allegiance folytatása lesz.

 

Úgy tűnik Jeff Grubb is írni fog SW regényt. A bácsitól eddig a Warcraftos Az utolsó őrizőt és a Starcraftos Tűzkeresztséget olvastam. Mindkettő jó volt. 2011. októberére tervezik.

 

2011. novemberére egy cím és szerző nélküli keményfedeles könyv van előrejelezve. Lehet, hogy ez lesz a The Old Republic? :):):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik Jeff Grubb is írni fog SW regényt. A bácsitól eddig a Warcraftos Az utolsó őrizőt és a Starcraftos Tűzkeresztséget olvastam. Mindkettő jó volt. 2011. októberére tervezik.

Hááát... Nem lesz valami jó. Legalábbis az első könyve nem. Mert eddig nem a Star Wars terén mozgott, és ez meglátszik az ilyen írók munkáján. Például Karen Millerén, aki eddig Csillagkapu könyveket írt. Én egyébként hiszek Karen Millerben. Jó írónő, csak Star Warsban nem annyira rutinos, de bele fog jönni, én legalábbis bízom benne. :)

Timothy Zahn új regénye a tervek szerint 2011. szeptemberében jelenik meg. Munkacíme jelenleg: Choices. Az Allegiance folytatása lesz.

Akkor megint számíthatok néhány evilági névre. :D

Nyílvánosságra került a TCW 5. kötetének tervezett címe odakint.

Karen Miller: Clone Wars Gambit: Siege. Várható amerikai megjelenés: 2010. május 25. Várható magyar megjelenés: bizonytalan.

Érdekes. Eddig simán The Clone Wars volt a cím, most pedig már Clone Wars Gambit. Egy sorozaton belül ez elég meglepő címváltozatás.

2011. novemberére egy cím és szerző nélküli keményfedeles könyv van előrejelezve. Lehet, hogy ez lesz a The Old Republic? :D:D:D

Ezt a könyvet viszont magam is nagyon várom. Legfőképp a magyar megjelenését. Bár, szerintem csak az alaptörténetet fogja feldolgozni, a Sithek visszatérését, a Coruscant-i hatalomátvételt, a Jedik száműzetését a Tythonra... Ugyanis azt hallottam, hogy a játék annyira sztoriközpontú lesz, hogy negyven regénnyi történet található majd benne. :) Durva lenne, ha meg is jelenne mind a 40 könyv. :D

Viszont én már egyre inkább ki vagyok éhezve az NJO-ra... Bár megjelenne! :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megint számíthatok néhány evilági névre. :)

 

És a hírek szerint Thrawn főadmirálisra is. :D

 

Érdekes. Eddig simán The Clone Wars volt a cím, most pedig már Clone Wars Gambit. Egy sorozaton belül ez elég meglepő címváltozatás.

 

Igen tényleg az. Ezzel a duológiával zárnák le a TCW regényeket. Én már sajnálom, hogy a Probook nem fogja kiadni őket. :)

 

Ezt a könyvet viszont magam is nagyon várom. Legfőképp a magyar megjelenését. Bár, szerintem csak az alaptörténetet fogja feldolgozni, a Sithek visszatérését, a Coruscant-i hatalomátvételt, a Jedik száműzetését a Tythonra... Ugyanis azt hallottam, hogy a játék annyira sztoriközpontú lesz, hogy negyven regénnyi történet található majd benne. :D Durva lenne, ha meg is jelenne mind a 40 könyv. :D

 

Szerintem nem ez lesz az utolsó TOR regény. :D Biztos meg fog jelenni még jó néhány, ha nem is mind a 40. A Szukits pedig nagyon vevő szokott lenni a videójátékokkal kapcsolatos regényekre. Lásd pl: Warcraft, Starcraft, Dawn of War.

 

Viszont én már egyre inkább ki vagyok éhezve az NJO-ra... Bár megjelenne! :)

 

Hát nem sok SW rajongó szeretné ezt. De én is azon kevesek közé tartozom, akik szívesen elolvasnák az NJO sorozatot. De sajnos jelen piaci körülmények miatt ilyen hosszú sorozatokban nem igazán gondolkodnak a kiadók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem A jövő látomását.

 

Spoiler:

Hát meg kell hagyni Zahn nem éppen a legromantikusabbra írta meg a leánykérést. De jó volt látni, hogy Mara és Luke között milyen jó az összhang az Erő miatt.

A könyv legvégéig izgatottan vártam, hogy mikor kerül meg végre a caamasi dokumentum. Vagy, hogy mikor bukik le végre a csaló Flim. Mindkettő a legvégén történt meg. Nagyon megkönnyebbültem, hogy az Új Köztársaság végre kikerült a slamasztikából.

Cardas nagyon más lett a Kirajzás óta. El se tudtam volna képzelni, hogy találkozott Yodával a Dagobán. Az valószínűleg az EP3 után történhetett.

Bel Iblisék jó nagy fába vágták a fejszéjüket, amikor meg akarták támadni a Yaga Minort. Még szerencse, hogy Pellaeon és Karrde időben érkeztek, hogy lebuktassák Fliméket.

A másik meglepetés a thrawni klónok eredete. Fel báróról klónozták őket.

A Bothyawui feletti csatában már azt hittem széthullik az ÚK.

 

Röviden. Ez volt Zahn egyik legjobb regénye. 5-ös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem A jövő látomását.

 

Röviden. Ez volt Zahn egyik legjobb regénye. 5-ös.

Örülök, hogy tetszett, szerintem is a legjobb tőle, meg úgy általában nagyon szeretem ezt a könyvet (kivéve Maráék szála, de elmegy az is) :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett, szerintem is a legjobb tőle, meg úgy általában nagyon szeretem ezt a könyvet (kivéve Maráék szála, de elmegy az is) :P:lol:

Ha megtalálom antikváriumban vagy ha a Szukits újra kiadja azért nyomtatott formában is megveszem. Még többször is el akarom olvasni.

Most már jobban várom a Hűséget (Allegiance) és a folytatását a Választásokat (Choices) is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megtalálom antikváriumban vagy ha a Szukits újra kiadja azért nyomtatott formában is megveszem. Még többször is el akarom olvasni.

Most már jobban várom a Hűséget (Allegiance) és a folytatását a Választásokat (Choices) is.

Ezek közül a Choices az, amelyik jobban érdekel, leginkább Thrawn miatt, mert akárki akármit mond, az egyik legjobb karakter amit valaha megalkottak az SW világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül a Choices az, amelyik jobban érdekel, leginkább Thrawn miatt, mert akárki akármit mond, az egyik legjobb karakter amit valaha megalkottak az SW világában.

Feltételezés: szerintem ott lesz szó a Thrawn keze terv megvalósításáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megtalálom antikváriumban vagy ha a Szukits újra kiadja azért nyomtatott formában is megveszem. Még többször is el akarom olvasni.

Most már jobban várom a Hűséget (Allegiance) és a folytatását a Választásokat (Choices) is.

Remélem, megtalálod egyszer valahol könyv formájában :lol:

Én is várom, de egy kicsit aggódok is miatta, méghozzá A túlélők keresése miatt, ami meg nem jött be annyira. Tuti elolvasom, ha megjelenik, de próbálom nem túl magasra helyezni a mércét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, megtalálod egyszer valahol könyv formájában :lol:

Én is várom, de egy kicsit aggódok is miatta, méghozzá A túlélők keresése miatt, ami meg nem jött be annyira. Tuti elolvasom, ha megjelenik, de próbálom nem túl magasra helyezni a mércét.

Előbb-utóbb sikerülni fog. Max majd az újrakiadást megveszem.

Úgy hallottam az Allegianceban ismét több szálon fut majd a cselekmény. Benne lesz Luke, Leia, Han, Csubi a Lázadók oldaláról, de jelen lesz Mara, Vader és az Uralkodó a Birodalom oldaláról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam egy rajongói fordítás részletet az Allegiance-hez.

 

Star Wars

 

Hűség

 

Írta: Timothy Zahn 1.fejezet A Reprisal Birodalmi csillagromboló csendesen siklott az űr feketeségén keresztül, és azon Lázadó erők ellen irányuló intézkedésekre készítette elő magát, akik azzal fenyegettek, hogy kettészakítják a galaxist.

Ahogy a parancsnoki hídon állt, Kendal Ozzel kapitány a kezeit, a háta mögé szorítva, ki felé nézett a közvetlenül elé táruló Teandrop bolygóra, a várakozásnak és a sötét merengésnek egy keveréke, örvénylett keresztül rajta. Értesülései szerint, az egész bolygó egy kígyóverem volt tele csempészekkel, harmadrendű kalózbandákkal, és a társadalom más söpredékeivel. Ha ő lett volna a Halálcsillag parancsnoka az idióta, Tarkin helyett, merengett, akkor az Alderaan helyett egy ilyen bolygót választott volna a fegyver első komoly tesztjénél mint Teandrop. De nem ő volt a parancsnok; és most Tarkin és a Halálcsillag is eltűnt, ahogy szilánkokra robbant a Yavin 4 mellett. És egyetlen, rettenetes pillanat alatt a Lázadók Szövetsége átalakult egy kisebb kellemetlenségből egy keserű ellenségé.

És a Birodalmi Központ válaszolt. Kevesebb mint három nappal ezelőtt kijött a rendelet hogy ne mutasson könyörületet a Lázadóknak, vagy a velük együtt érzőknek.

Nem mintha Ozzel bármilyen könyörületet mutatott volna bármikor is. El kell törölnie a Lázadókat, és a Lázadókkal együtt érzőket, ez lett a Birodalmi flottában elért sikerre vezető legjobb és leggyorsabb út. Talán egészen az admirálisi ranghoz vezető út.

- Státusz? - Kiáltották mögötte.

- Negyvenhét szabvány perc a pályáig, uram, - kiáltotta a navigációs tiszt a legénységi árokból.

Ozzel bólintott. - Tartsák szemmel a bolygót, - parancsolta. - Senki nem szállhat fel arról a bolygóról.

Mogorván nézte a halványan világító gömböt előttük. - Senki, tette hozzá halkan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.