Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Timothy Zahn szeretne még több SW regényt írni a Choices of One után is. Az egyik terve, hogy folytatja az Allegiance-szel és a Choices of One-nal megkezdett szálat és még többet ad hozzá Thrawn és Mara háttértörténetéhez.

Szeretne írni regényt Luke, Mara és Ben főszereplésével, mely még a Legacy of the Force előtt játszódna, valamint egy olyan sztorit is, amely a Fate of the Jedi sorozat után játszódna a Felnőtt Ben és egy Thrawn-klón főszereplésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Thrawn klónt azért inkább ne. Kicsit kezd túl sok klón nyüzsögni a Star Warsban (és most nem arra a pár millióra gondolok a klón háborúkban :D). Thrawn jó volt, de megholt. Találjon ki inkább valami új menő figurát.

Viszont, nekem tetszene egy olyan verzió ebben a Luke-Mara-Ben sztoriban, amiben törlik a canonból a Yuuzhan Vong sztorivonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn tényleg egy jól kitalált karakter, de sokszor az az érzésem, hogy Zahn nem tud kilépni az árnyékából. Thrawnt megismerhettük a róla elnevezett trilógiáról, aztán a Thrawn keze-duológiából, a Kirajzásból, de még a Túlélők keresésében is kaptunk hozzá adalékot. Remélem Zahn nem fog átesni a ló túloldalára... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Thrawn klónt azért inkább ne. Kicsit kezd túl sok klón nyüzsögni a Star Warsban (és most nem arra a pár millióra gondolok a klón háborúkban :D). Thrawn jó volt, de megholt. Találjon ki inkább valami új menő figurát.

Viszont, nekem tetszene egy olyan verzió ebben a Luke-Mara-Ben sztoriban, amiben törlik a canonból a Yuuzhan Vong sztorivonalat.

Szerintem se kéne Thrawn klón. Egy új gonosz jól jönne.

Nem valószínű, hogy el fogják törölni a Vong sztorivonalat sajnos (feltéve, ha Lucas nem alkot egy olyan animációs sorozatot, ami eltörölné). Eredetileg a Luke-Mara-Ben sztorit a a Legacy of the Force utánra akarta volna írni, de aztán letett róla a Sacrifice regényben történtek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg a Luke-Mara-Ben sztorit a a Legacy of the Force utánra akarta volna írni, de aztán letett róla a Sacrifice regényben történtek miatt.

Azaz, amiben

 

Mara Jade-et kinyírják?

 

Ezért rühelem az EU legtöbb aspektusát. Mindenre csak egy megoldást látnak: megölik a szereplőt. Sőt, ez a Yuuzhan Vong és Legacy éra már maga a Star Wars módszeres kinyírása. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn tényleg egy jól kitalált karakter, de sokszor az az érzésem, hogy Zahn nem tud kilépni az árnyékából. Thrawnt megismerhettük a róla elnevezett trilógiáról, aztán a Thrawn keze-duológiából, a Kirajzásból, de még a Túlélők keresésében is kaptunk hozzá adalékot. Remélem Zahn nem fog átesni a ló túloldalára... :roll:

Mondjuk ez nem csoda, ugyanabban az univerzumban én is mindig ugyanarról a szereplőről írnék: a sajátomról. Thrawnnal csak az a baj, hogy talán kicsit túl korán ölte meg. Az ilyen megesik, és akkor az író vagy feltámasztja (rossz író), vagy halva hagyja és tovább lép (jó író). Kivételt képez ez alól a tervezett feltámadás, de akkor ildomos már a halál előtt elhinteni, hogy feltámad. Illetve jó megoldás az előzmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azaz, amiben

 

Mara Jade-et kinyírják?

 

Ezért rühelem az EU legtöbb aspektusát. Mindenre csak egy megoldást látnak: megölik a szereplőt. Sőt, ez a Yuuzhan Vong és Legacy éra már maga a Star Wars módszeres kinyírása. :angry:

Igen ez történet.

 

A New Jedi Oredertől a Legacy of the Force-ig rengeteg szereplő meghalt. Főleg a fiatalabb generációt tizedelték meg. Valahogy Luke halálát soha nem merték meglépni eddig. Meg elég erőltetettnek éreztem azt is, hogy Jacen tök úgy áll át a Sötét Oldalra, mint a nagyapja Anakin.

 

Ez az egész vonal az NJO-tól a Fate of the Jedi-ig már nagyon erőltetett és izzadságszagú. Pár pozitívum azért van bennük, egy pár könyvet jó szerzők írtak és az ő műveik valamennyire tompítja az erőltetett érzést. Szerencsére nagy valószínűség szerint nem fogjuk ezeket magyarul olvasni, mert nagyon hosszúak, a Szukits nem mer belevágni hosszú ciklusokba. Én is csak összefoglalókból követem már az eseményeket.

Az lenne a jó, ha már ugranának és békén hagynák szépen Luke-ék generációját, oda már nincs nagyon mit írni. Kivesézték a témát. Sokkal nagyobb potenciál van még az Ősi Időkban és az EP3 és EP4 közötti korszakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kidolgoztam egy retcont Even Piell-re. Legyen Even Piell-nek egy ikertestvére Avan Piell. Legyen ő Jax Pavan mestere valamikortól fogva. Ez az Avan Piell túlélte a 66-os parancsot és úgy halt meg a Jedi Twilight-ban, ahogy ott volt olvasható.

Szerintem ezzel a két betű kicseréléssel és egy kis háttérmagyarázattal még menthető a Coruscant Nights.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lenne a jó, ha már ugranának és békén hagynák szépen Luke-ék generációját, oda már nincs nagyon mit írni. Kivesézték a témát. Sokkal nagyobb potenciál van még az Ősi Időkban és az EP3 és EP4 közötti korszakban.

Nem csak azzal van baj, hogy nem hagyják békén Luke-ot és társait, hanem azzal is, hogy mind ugyanarra a kaptafára készülnek. Birodalom jön, Sith jön, Luke és dream teamje jön, és győz. Aztán kezdődik mindig minden elölről. És ugyanez megy minden korszakban. Ez van a Legacy-ban is, ez van a KotOR-ban is, ez lesz a ToR-ban is. És mindig csak a Sithek és a Birodalom és a Jedik és a Köztársaság, csak néha máshogy hívják őket. Miért kell mindig valami világmegváltó őrültséget elmesélni? Az egyetlen jó a Vongokban, hogy újítani akartak velük. Az más kérdés, hogy baromi rosszul kezdtek hozzá.

A legjobb lenne, ha olyan történeteket kezdenének el írni, amikben nem a Sith irányította gonosz Birodalom akarja elfoglalni a Galaxist, és a Jedik irányította Köztársaság menti meg.

Ami meg még a halálom, és ez inkább a képregényekben és játékokban érhető tetten, hogy képtelenek elszakadni a TIE vadászoktól, X-Szárnyúaktól, rohamosztagos páncéltól. :roll:

 

Kidolgoztam egy retcont Even Piell-re. Legyen Even Piell-nek egy ikertestvére Avan Piell. Legyen ő Jax Pavan mestere valamikortól fogva. Ez az Avan Piell túlélte a 66-os parancsot és úgy halt meg a Jedi Twilight-ban, ahogy ott volt olvasható.

Szerintem ezzel a két betű kicseréléssel és egy kis háttérmagyarázattal még menthető a Coruscant Nights.

Inkább hagyd rá a "hivatásosokra", mert ez egy borzalmas ötlet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább hagyd rá a "hivatásosokra", mert ez egy borzalmas ötlet. :)

Valami hasonló megoldás kell pedig. Ha nem is ilyen formában, de a Jedi Twilight elején szereplő Piellt ki kell cserélni egy másik Jedire, aki lehetőleg ugyanabba a fajba tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawnnal csak az a baj, hogy talán kicsit túl korán ölte meg. Az ilyen megesik, és akkor az író vagy feltámasztja (rossz író), vagy halva hagyja és tovább lép (jó író). Kivételt képez ez alól a tervezett feltámadás, de akkor ildomos már a halál előtt elhinteni, hogy feltámad. Illetve jó megoldás az előzmény.

Végül is Thrawn a trilógia után szerepelt előzményként meg hasonmásként, szóval nem túl rossz Zahn mérlege ilyen szempontból, már ami a magyarul megjelent könyveket illeti.

 

Szerencsére nagy valószínűség szerint nem fogjuk ezeket magyarul olvasni, mert nagyon hosszúak, a Szukits nem mer belevágni hosszú ciklusokba.

Az lenne a jó, ha már ugranának és békén hagynák szépen Luke-ék generációját, oda már nincs nagyon mit írni.

Pedig én szívesen elolvasnám őket, szóval szerintem kár, hogy nem fognak megjelenni magyarul.

Utóbbival egyetértek, jó lenne már békén hagyni ezeket a klasszikus szereplőket. Mondjuk még annyit el tudnék képzelni, hogy bemutatják Mara éveit a csempészek között :D Mellékszálként meg ott lennének a többiek, de a fő irányvonal a csempészes volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is Thrawn a trilógia után szerepelt előzményként meg hasonmásként, szóval nem túl rossz Zahn mérlege ilyen szempontból, már ami a magyarul megjelent könyveket illeti.

 

 

Pedig én szívesen elolvasnám őket, szóval szerintem kár, hogy nem fognak megjelenni magyarul.

Utóbbival egyetértek, jó lenne már békén hagyni ezeket a klasszikus szereplőket. Mondjuk még annyit el tudnék képzelni, hogy bemutatják Mara éveit a csempészek között :D Mellékszálként meg ott lennének a többiek, de a fő irányvonal a csempészes volna :D

Egy Csempészes trilógiához mit szólnál?

Végül is még ez is jöhet, mert Zahn nem csak Thrawn, hanem Mara életéhez is akar majd pakolni további dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az, sőt, nekem az egyik kedvenc EU karakterem.

 

Zahn azért milyen mérges lehetett, mikor megölte egy másik író. Én nagyon kibuknék, ha az én karakteremet más megölné. Meg azért ehhez baromi sok bőr kell valakinek a képére.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom hasonló okokból nem "meri" egyik író sem ki(ny)írni Luke-ot, Hant vagy Leiát. Érdekes módon az ő feltételezhető haláluk idejét mindig átugorják. De jobb is így... belegondolni is rossz, milyen halált kreálnának nekik. Aztán meg jönnének a klónjaik és egyéb hülyeségek. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Marához+ más egyéb

 

Engem a fene megevett, hogy megölték az egyik könyvben Marát. Írótól függetlenül is, de valóban nem lehetett jó érzés Zahnnak, hogy elintézték. Nálam nem főkedvenc, de igen előkelő helyen szerepel a csempészek után. Sőt, Q-G után a kedvenc Jedim. Amiért még pipa voltam, hogy Anakin Solot is nagyon hamar kiírták a történetekből, még a gyerek kategóriába esett inkább. A kölkök közül őt csíptem leginkább. Jacennel sem kellett volna így elbánni, annyira sablonosnak érzem a pár info alapján, amit olvastam róla.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Marát Traviss utasításra ölte meg. Még a sorozat elején kitalálták a szerkesztők, hogy kivel mi történjen, az íróknak csak az volt a feladata, hogy megírják. Ugyanígy Salvatore utasításra ölte meg Csubakkát a Vector Prime-ban. Ott eredetileg Luke-ot kellett volna megölnie a tervek alapján, de azt Lucas nem engedte. A Fate of the Jedi végén Luke eredetileg meghalt volna, de Lucas megint nem engedte.

Engem nem zavar nagyon, ha meghalnak a főszereplők, de az új generáció megtizedelésével nem értek egyet.

 

Nem csak az NJO, hanem a Dark Nest, Legacy of the Force és a Fate of the Jedi sorozatok is elszúrt egy pár dolgot.

A Fate of the Jediben is Han már 70 éves, mit akarnak még vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes könyvhírek.

Kíváncsi leszek, hogy hozzák helyre a Piell dolgot.

Luceno írt már korábban egy Maul sztorit, a Szabotőrt, lehet, hogy ezt rakják bele a A vadászó árnyékba? Vagy újat ír?

A Történetek a Sötét Időkből, vagy a Történetek a Régi Köztársaságról érdekelne.

A Plagueis könyv is érdekes lesz.

Bár arra sokkal inkább vagyok kíváncsi, hogy milyen ősi időkben játszódó regények jönnek majd? Remélem egy rakás TOR könyv jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aaron Allston új Lidérc Osztagos regénye 2012 nyarán fog megjelenni.

 

Számomra ez a sor volt igen érdekes. Nagyon szerettem az X-szárnyúakról szóló regényeket, kár, hogy (még) nem jelent meg mind magyarul :( Valószínűleg ezekre a könyvekre is hiába várunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aaron Allston új Lidérc Osztagos regénye 2012 nyarán fog megjelenni.

 

Számomra ez a sor volt igen érdekes. Nagyon szerettem az X-szárnyúakról szóló regényeket, kár, hogy (még) nem jelent meg mind magyarul :( Valószínűleg ezekre a könyvekre is hiába várunk.

Sajnos így van, nem valószínű, hogy megjelennek magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.