Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A legnehezebb fokozat sok időt rátesz a játékidőre ;) néha túl sokat :D

Pont ezért, már csak azoknál a játékoknál játszok a normálnál nehezebb fokozaton, amik nagyon-nagyon bejöttek. A legjobb a normál (vagy nevezzék akárhogy). Nem túl könnyű, kihívást jelent, de nem annyira nehéz, hogy kitépd hajad tövestül. Legalábbis normál esetben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crysis 2 befejezve(normálon, és mindenkit kinyírva, mindíg harcoltam). Ha tudtam volna hogy már csak ennyi van pénteken befejezem. Összeségében nagyon tetszett. Le a kalappal hogy ilyen hosszú játékot sikerült összehozni az mw-ket készítők meg szégyelljék magukat az ellenkezője miatt. Ugyanakkora méretű játék és 4-szer annyi játékidő és még szebb is. Az elején megijedtem hogy csak 2 fegyver lesz de aztán beindult és özönlöttek a jobbnál jobb fegyverek. Ha lehetett általában a letéphető HMG gépágyút használtam(gondolom ez eredetileg Humwee-kon volt és azt jelenti hogy Humwee Machine Gun). Ezzel gyorsan ki lehetett nyírni a Cell-katonákat is meg az idegeneket is. Hátránya, hogy nem volt pontos és ha nálam volt akkor nem élt a "Use" gomb. A játék második felében jött a Gendell ami szintén hatásos volt, főleg a nagy dögök ellen. Itt kiemelném hogy az MI nem volt nagy szám. Simán kinyírtam több ellenfelet is úgy hogy csak egy konténer körül járkáltam. Volt hogy Sniperrel az összes Cell-katonát kinyírtam egy háztetőről.

A grafika gyönyörű volt. A mentésrendszer már nem, és néhol már untam hogy térre kiérek, kinyírni az ellent majd tovább megint tér .....stb. Ami még nagyon hiányzott az a magyar felirat. Kihámoztam így is szerintem a lényeget, de ha olvastam az angol feliratot akkor nem láttam a képet. Sajnálom, mert az elsőben simán magyar felirattal adták ki, ami hozzátett a játékélményhez.

A storyról írnék egy véleményt százra nem vagyok benne biztos, ahogy nálam lenni szokott. :D Dzséjt ha nem gáz írd már le majd a tényleges storyt. Különben az extra menüpont alatt van egy csomó videó mely nincs a játékban ,inkább Prófétáról flashback-ek, onnan is kiderülnek dolgok, pl mit csinált mikor a Vtol-t ellopta az elsőben.

 

 

Na akkor szerintem mi történt. Hargreave fejlesztette ki a nanoruhát az elsőben. Próféta mondjuk úgy a kéme volt, figyelnie kellett a ruhát. Igenám de Hargreave tudott arról hogy vannak idegenek(nem tudom Próféta is tudta-e). Mikor ellopta a Vtolt akkor azért ment hogy mintákat gyüjtsön Hargreave-nak a nanosuithoz az idegenektől. Csakhogy az idegenek sejtje/dns-e szimbiózisba került a nanoruhával amit Hargreave szintén tudott, csak Prófétának nem árulta el. Aztán majdnem 3 év alatt az ufok elfoglalták a Földet, New Yorkba meg vírust engedtek. Próféta nem tud megszabadulni a nanosuittól mert ha leveszi a ruhát meghal és a vírus is megtámadta. Valamiért Dr. Gould-ot ki kell hoznia amit a Cell-katonák nem díjjaznak akik a Crynet-nek dolgoznak mely cég a nanosuit kifejlesztője. Próféta szerintem már haldoklik ezért kapóra jön hogy egy tengerészgyalogos-osztagot beküldenek a dokiért. Partra érünk haldoklunk, Próféta megment minket. Próféta úgy dönt kinyírja magát és ránk adja nanoruhát. A Cell-katonák azt hoiszik Próféta vagyunk ezért ki akarnak nyírni. Azt vettem ki az egészből hogy Hargreave-nak és a Cell-katonák főnökének(akit kivágtunk az ablakon) kell a nanoruha 2.0. Azt viszont nem tudom miért. Bejön a képbe Tara aki Cia-ügynök és megmenti a valagunkat késöbb. Harcolunk mindenkivel és a nanoruhával atz idegenek spóráit ki lehet nyírni(amikor benyúltunk kézzel az idegenek szerkezetébe akkor a ruha is vett át idegen sejtet/dns-t). Mivel a ruha folyamatosan veszi fel az idegen dns-t már mi is úgy járunk mint Próféta azaz szimbiózisba kerülünk a ruhával. A vége viszont furcsa. Bemegyünk a Ceph központba és megsemmisítjük, de ott van Próféta is. Most az vagy látomás vagy életben maradt, vagy mi alakultunk át a ruhában Prófétává, mert a végén amikor kérdik a nevünket Prófétaként mutatkozunk be. Valaki le tudná írni mi is van?

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából jól írtad le. Ami kimaradt.

 

A tengerészgyalogosokat Próféta hívta, hogy kivigyék Dr. Nathan Gouldot. A fickó szintén a Crynetnek dolgozott, ezért voltak információi az idegenek legyőzéséről. Vagyis, hogy a nanoruha szimbiózisba kerül a viselőjével, sőt, minden eleven anyagot asszimilál.

Próféta két okból ölte meg magát. Az első, hogy ő is fertőzött volt, és csak a nanoruha tartotta életben. Anélkül a vírus hamar legyűrte volna. A másik, hogy amíg ő él, a nanoruha nem adaptálódik Alcatrazhoz. Amit viszont Próféta valószínűleg nem is sejtett, hogy a személyiségét már lemásolta a nanoruha. A játék folyamán ezért hív minket "tengerésznek" a ruhánk, illetve a végén azért találkozunk vele. Voltaképpen a ruha lett Próféta. És miután Alcatraz is meghalt (másodszor, mert valójában meghalt a játék elején is, csak a ruha feltámasztotta, anélkül azonnal újra meghalna), mindkettejük személyisége a ruhában maradt és afféle kevert tudatként a ruha visszaültette őket a testbe, amit újra feltámasztott. Szóval most mindketten ott élnek Alcatraz testében.

A másik figura az ugye a Crynet vezetője, Hargreave. Na, ő több, mint száz éves, és csak ő tudott az idegenekről. A Tunguska esemény - mely egy Ceph eszköz becsapódása volt - után az ott szerzett Ceph technológiából fejlesztette ki a nanoruhát, hogy legyen mivel védekezni majd ellenük. Ugyanezek felhasználásával a Langshan szigeten is megtalálta őket, és az ő kezdeményezésére indult meg ott a kutatás évtizedekkel később. Persze senkinek sem kötötte az orrára, hogy mit fognak találni, vagy mit művel az emberrel a nanoruha (amúgy céloz arra, hogy Nomád és Pszichó emiatt meghaltak).

Közben a Védelmi minisztérium visszavonja a CELL hatósági engedélyét és leváltatja őket a tengerészgyalogsággal. Ezek első körben felrobbantják a New Yorkot védő gátat, hogy kimossák a benyomult Cepheket, majd megkezdik a város evakuálását, hogy aztán atombombát dobjanak rá (ami mondjuk vicces következményekkel járhatott volna, az első rész példája alapján). A tengerészgyalogságban Alcatraz találkozik a tengeralattjáró másik túlélőjével, Chinoval.

No, a lényeg, hogy a ruha ugye reakcióba lép a spórákkal, amiket azok a bazi tornyok szórnak ki (és ölik meg az embereket). Hargreave szeretné összekapcsolni a tornyokat Alcatraz ruhájával, hogy így az a spórákat átformálja, és ne embereket, hanem Cepheket támadjon. Az első kísérlet kudarcot vall, mert a ruha nem elég erős. Az csak később derül ki Hargreave számára, hogy a ruhának időbe telik, mire asszimilálja az idegen anyagot. Ezért küldi el a bio-laborba Alcatrazt, ahol felgyorsíthatnák a folyamatot, csak közben betör a víz, így ez szó szerint elúszik.

Ezután indul az evakuálás, először az állomáson, ahol a Ceph áttöri a védelmi állást, és az épület ledöntésével rengeteg katonát és civilt megölnek. Aztán Alcatraznak tartania kell a második kiürítési pontot, ahol megjelenik egy torony, hogy spóráival megölje a menekülőket. Szerencséjükre a nanoruha eddigre befejezi az anyag asszimilálását és Alcatraz képes lesz úgy átalakítani, hogy az az emberek helyett a Cepheket nyírja ki.

Ezután Alcatraz kiruccan a Roosevelt szigetre, ahol a Prizma létesítmény van. Itt él, vagyis mint kiderül, vegetál Hargreave már több, mint száz éve, aki nem csak látta, hanem átélte a Tunguska találkozást. Szeretné megszerezni a nanoruhát, hogy ezáltal újra élhessen, és ne csak egy számítógépbe létezzen. Alcatraz közben kinyírja Lockhartot, majd miután elfogják Hargreave emberei - akik már nem tudják eltávolítani a nanoruhát, mert befejeződött a szimbiózis -, Tara Strickland, az első rész Strickland őrnagyának lánya felfedi, hogy CIA ügynök. Kiszabadulunk, eljutunk Hargreave-ig, megtudjuk a titkát, majd végül, mintegy utolsó jóvátételként, az öreg átadja nekünk a Tunguska Ismétlés nevű szert, ami megerősítheti a ruhát annyira, hogy képes legyen Manhattanból kipucolni a dögöket. Ezután befut ugye a Ceph, Hargreave pedig elrendeli a sziget megsemmisítését, valamint utasítja a CELL katonákat, hogy segítsék Alcatrazt.

No, a végső vesszőfutásban Alcartraz találkozik Tarával, Goulddal és Chinoval és elindulnak, hogy elpusztítsák a fő tornyot, mely a levegőbe emeli a Central Parkot. Eljut a központi toronyba, és miközben Alcatraz a halála után a ruha rendszereiben találkozik a szintén halott Prófétával, az átalakított spórák elpusztítják a Cepheket Manhattanban. Próféta elmondja Alcatraznak, hogy New York megmentése csak kis győzelem volt, mert a Ceph az elmúlt három évben titokban a világ számos pontján létesített tornyokat, nem csak a városban és a Langsham szigeten (vagyis teljes háború még csak ezután lesz, a Ceph három évig sunyiban építkezett). Aztán - mondván, hogy szükség van rájuk - visszatérnek mindketten Alcatraz testébe (a ruha mondja is, hogy asszimiláció befejezve). Mikor felébredne az újra földet ért Central Parkban, bejelentkezik Karl Ernst Rasch, a Hargreave-Rasch Biomedical társalapítója. Hősünk pedig a játék alatt először megszólalva felel a kérdésére: "They call me Prophet."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Mass Effect fanatikus lettem. Minden Dragon Age 2 tulajnak elérhetővé tette a Bioware ingyen a Mass Effect 2-t. Éltem a lehetőséggel, most így meg van egyszer digitálisan, és egyszer dobozosan is. :D Mondjuk van egy előnye, nem kell féltenem a DVD-m, az ellesz a tokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[Az elsőt nagy nehezen még végigjátszottam, de a második szerintem még az elsőnél is unalmasabb. Az első pár pálya után végleg föladtam.

Nekem meg úgy néz ki hogy el se kezdem mert xp alatt nem megy rendesen, bár van valami barom hosszú telepítési út hogy működjön, de biztos nem lenne idegem végigjárni főleg hogy mérgemben letöröltem az egészet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) De csak addig ér valamit, amíg nem kell megszólalnom angolul. :lol:

 

 

Különben hogy értetted meg jobban? Amit mondtak vagy a feliratból? Én meg majd fel robbantam mert olvastam a feliratot de közben néztem volna a képet is. :D

Egy biztos ha lesz magyarítás akkor újrajátszom. Biztos csinálnak hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben hogy értetted meg jobban? Amit mondtak vagy a feliratból? Én meg majd fel robbantam mert olvastam a feliratot de közben néztem volna a képet is. :D

Általában hallás után jobban értem, de az akcentusoknál és szlengeknél feliratra szorulok. A feliratot sokszor én sem tudtam elolvasni, mert sokszor beszélnek akkor, amikor csinálni is kell valamit. Meg sokszor alig lehetett látni a feliratot, mert fehér betűket használnak egy olyan játékban, aminek nagyja tele van világos terekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Májusban ráadásul a GameInformer 12 oldalt szán az ME3-ra, szóval azt hiszem, megtudunk pár részletet a játékról. És még egy anime is készül, valamikor 2012 nyarán mutatják be.

 

Hmm... ez nehéz lesz... talán ME2? :D

Hogy találtad ki? :o:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nehéz Őrületen? Végigvinnéd nekem? :) Jesszus, te penge lehetsz a játékokban, multiban ne találkozzunk, mert nem sok esélyem lenne ellened. Én úgy nagyjából most úgy haladok, hogy megtisztítok egy szobát, mentek, átmegyek a következő szobába, meghalok, kilépek, megnyugodok, visszalépek, megtisztítom a szobát, mentek, átmegyek a következőbe, meghalok... és így tovább. Pedig harmincas szintű adeptussal nyomom, és még így sem jutok túl Mordin felszedésén. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell aggódnod multiban nem vagyok olyan jó (4-5. helyezésem van általában) mint single-ben :D Könnyen rájövök az MI taktikájára és kihasználom ellene :D

Az a lényeg hogy jól kell fedezéket választani ;)

 

Most a Crysis 1-ben Delta fokozaton viszem :D

Amúgy, hogy lehet gombokra osztani a nanoruha opcióit nem találom sehol. :para:

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krízis kettő kivégezve :D Jó hosszú lett, ilyennek kéne minden FPS/TPS-nek lennie :) Kicsit ugyan egykaptafára jöttek a lövöldék de a remekül kidolgozott környezet kárpótolt érte. Én azért továbbra is tartom, hogy nem az az überalles grafika, talán ha nem DX9-ben készítik hanem mondjuk DX10-ben......A Cryengine3 demóanyaga jobban tetszett korábban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carmack(a 3D motor programozózseni) nyilatkozta hogy még a Directx9 sincs kihasználva(Ebben a cikkben is utalnak rá). Szerintem nem látnánk különbséget a 11-ben sem.

 

 

Mivel játszok én? Hát a jó öreg Duke Nukem 3D-vel úgy hogy 1280x1024-ben. Van hozzá egy hdr pack ami hd-vé teszi a játékot. Marhára jól néz ki. Ja és magyarul vannak a beszólásai is.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie nálad nem volt bug a Homefrontban? Elkezdtem megint ugyanoda jutottam. 13:23-nál ki jön az autó amit ki kell lőni. A 13:28-nál kilőtt rakéta viszon állandóan kinyír. Akárhogy lövöm az autót állandóan kilő az első rakétával. Le is töröltem és youtube-on megnéztem mi a vége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell váltogatni. Mindig pajzson kell tartani. A többi nem sokat ér.

Amúgy is alapból pajzsra áll vissza. Az erőnek mondjuk tényleg nincs sok haszna (legfeljebb, ha fel akarsz ugrani valahová), viszont azért az álcázás a lopakodó mentalitásúaknál hasznos tud lenni. A skerázást meg helyzete válogatja.

 

Jó lett a Crysis 2 teszted a blogodon Dzséjt.

Köszi.

 

John Carmack(a 3D motor programozózseni) nyilatkozta hogy még a Directx9 sincs kihasználva(Ebben a cikkben is utalnak rá). Szerintem nem látnánk különbséget a 11-ben sem.

Bár DX11-et még nem igazán láttam, de a DX9 és DX10 között tényleg nincs nagy különbség. Pont a Crysis az, amin megnéztem. Hát, annyit változott, mintha feljebb állítottam volna a felbontást. És a Crysis széria amúgy is szép példa erre. Itt a Crysis 2 DX9-ben, és ezerszer szebb, mint a Crysis DX10-ben, és még így is jobban fut a C2. A DirextX szerintem amióta két számjegyű lett, csak vakítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect 3 részletek

 

A játék a Földön kezdődik, ahol Shepardnak bíróság előtt kell felelnie az Arrivalban elkövetett "bűneiért". A tárgyalás folyamán azonban befutnak a Kaszások (hiába, a bűnök csak késleltették őket :)), így Shepardnak menekülnie kell a Normandy-n, hogy szövetségeseket keressen és harcoljon a Kaszások csatlósai ellen. Akik már biztos csapattagok lesznek: Liara, Ashley/Kaiden, Garrus (ha túlélte az előző részt) és egy új figura, James Sanders. Továbbá összefutunk még Wrexxel, Mordinnal, Légióval és Andersonnal, de azt még nem tudni, hogy csapattagok lesznek-e. Szerintem nem, Mordin valószínűleg a szalárik, Wrex a kroganok, Légió a gethek és Anderson a Tanács beszervezése kapcsán kerül majd elő, gondolom. A Rejtőző Fickó nagy szerepet kap most is, ám ezúttal nem fog segíteni, inkább meg akar minket ölni, feltehetően a begyűjtő bázis kapcsán (ha elpusztítottuk azért, ha nem, akkor meg azért :D).

Több befejezés lesz, amit nagyban befolyásolnak majd a csapattagok és a meghozott döntések.

Több RPG elemet kapunk, nagyjából visszatér az első rész kezelőfelülete, vagyis több lehetőségünk lesz karakterünk fejlesztésében, a fegyvereinket is újra teli aggathatjuk kiegészítőkkel. Ráadásul ezúttal minden kaszt használhat minden fegyvert, viszont csak a katona viheti magával mindet. Az adeptus, a mérnök és a felderítő csak két fegyvert hurcolhat, a a védelmező és a beszivárgó hármat.

Multi nem lesz, de a későbbi folytatásokba és/vagy spin offokban előfordulhat (miért érzem úgy, hogy a következő ME MMO lesz?).

Ha nem játszottuk ki az ME1-2-t, akkor a PS3-as ME2-ben interaktív képregényhez hasonlóval "kipörgethetjük" majd, így meghozva a döntéseket, amiket azokban kellett.

És egy képe Ashley Williamsről. Remélem Miranda is visszatér, érdekes párost alakítanának (pláne, ha Shepard mindkettőt ágynak döntötte :D):

me3.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.