Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Még 35 nap a VB-ig!

 

Dél-Korea - Togo

2006. június 13. kedd 15:00, Frankfurt

 

Csoport papíron 2 gyengébbik csapata játszik Frankfurtban. Koreaiak meneteléséről, már sok szó esett. Nem voltak rossz csapat, de ameddig eljutottak az erős túlzás volt a játékerejükhöz képest.

Csoportmeccseken még megismerhettük ?igazi? erejüket. Nagyon szívósak, becsületes, rakkolós focit játszanak, technikai képzettségük sem elhanyagolható. Lengyelország ellen 2-0-ra nyernek, Usa ellen 1-1-es döntetlen, majd Portugália ellen 1-0-s győzelem, de itt már egy kis bírói segédletet is kaptak.

8 éve is vb résztvevők voltak(sőt 86 óta folyamatosan azok), Franciaországban Hollandia, Mexikó, Belgium társaságában, helytálltak. Belgium ellen 1-1 és két vereség Hollandia ellen 5-0-s nagy zakó, Mexikó ellen, pedig 3-1-es vereség, de sokáig pariban voltak.

Időközben sok tehetségük nőtte ki magát a világon. An Dzsung Hvan Perugia-ban elismert jól fejelő csatár volt(volt is egy afférja miután kiejtette az olaszokat.). Seol Kik Hjon Anderlecht játékosa volt, még a 2002-es vb előtt!

Csa Du Ri később igazolt Hollandiába, de PaŽk Dzsi Szung is a vb-n szerzett magának hírnevet, PSV-nek egyből kellett is most már a MU játékosa.

Li Csun Szo és Ri Von Dzse (ő a kapus) is nagy húzóemberek voltak 4 éve, még a bírói ténykedések ellenére.

Togo eljutott első világbajnokságára.

Afrika Kupán gyengén szerepeltek, pocsék játékkal pottyantak ki.

Sokat kell javulniuk, hogy esélyük legyen akár Korea ellen is.

De az, hogy ki tudták harcolni a részvételt már nekik elég is lehet, és azért mutat egy szintet.

 

Szerintem Korea toronymagas esélyes, amennyire esélyes lehet valaki ilyen ?kiesési rangadón?. Mindenesetre, aki nyer bejelentkezhet egy továbbjutó helyért, de a következő 2 fordulóban érvényesítenie kell a jelentkezését.

 

Tipp: 1: 40% X: 50% 2: 10%

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt az időmérő ma is. Az első forduló végén valami történt az időmérő rendszerrel, ezért csak jóval később tudták folytatni az időmérőt. A Williamsek motort cseréltek, ezért tíz helyes büntetést kap mindkét versenyzőjük. Ide helyére Montagny került, aki pechjére egy pördülés (jól írom egyáltalán?) miatt csak utolsóként indul holnap (no, nem mintha egyébként lenne esélye annyival előbbről indulni). Sato már megint bénázott, ezért szegény Klien az első menetben kiesett, és elég hátulról kell indulnia. A következő menetben pedig Fisichella és Villeneuve között volt valami affér (sajna nem sok látszott belőle), ami miatt Fisico esett ki a legjobb tízből. Miután kiszállt a kocsijából, oda is ment Villeneuve-höz, és a szerelőknek kellett megfékezniük, annyira kikelt magából. A Ferrarik jók voltak, de azért Alonso így is bő két tizeddel nyerte az időmérőt. Úgy tűnik, Barrichello kezd magához térni végre.

A közvetítés alatt volt Dávid Sándornak egy érdekes megjegyzése, miszerint MS fenyegetés a többi versenyzőnek. Nem úgy értette, hogy megnyerheti a nyolcadik vb-jét, mert arra semmi szükség, de ha a többiek kicsit is lazítanak, akkor könnyen MS mögött találják magukat, szóval teperniük kell rendesen, (vagy valami ilyesmit). Egyébként csak MS volt képes tartani az iramot Alonsoval, a többiek már jócskán lemaradtak, Barrichello hátránya már több mint egy másodperc.

Sorrend:

Alonso

M.Schumacher

Massa

Barrichello

Raikkönen

Button

Trulli

Villeneuve

Montoya

Webber +10 hely

R.Schumacher

Rosberg

Fisichella

Coulthard

Heidfeld +10 hely

Liuzzi

Klien

Albers

Speed

Monteiro

Sato

Montagny

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem! Legyen szoros a verseny, de a végén ő nyerjen, ne az Alonzó.

A szoros verseny jöjjön csak, az a jó, de a kívánatos végeredményben mi soha nem fogunk ki- és megegyezni :D

Kimi is nyerhetne, de részemről inkább Montoyát látnám még nyerőként. Már csak a Forma1-es vb cím hiányzik a tarsolyából :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korea - Togo:

 

Igen, én is úgy vélem, hogy a győztes esélyes lehet esetleg a továbbjutásra, ám azért necces lehet, mert mind Svájc, mind Franciaország jelentős játékerőt képvisel, ámbátor majd meglátjuk. Elválik :oops: Ami viszont biztos, hogy a döntetlen egyik csapatnak sem lenne jó, szóval bízom egy nyilt-sisakos mérkőzésben. És abban, hogy Togo elpáholja Koreát :D

 

Egyébként már csak 34 nap a VB-ig!

 

„H” csoport első meccse:

 

Spanyolország – Ukrajna

2006. jún. 14. 15:00, Leipzig

 

Na, kérném szépen. Ismét egy rangadó! Adott egy remek játékosokból álló európai csapat, amely eddig még semmit nem nyert a VB-k történetében, és adott egy feltörekvő keleti ország, mely gyakorlatilag akár tovább is léphet a csoportjából. Nem egyszerű az ábra, igaz? Pláne, ha hozzávesszük, hogy az ukránok keretében ott van egy bizonyos Andrij Sevchenko, aki önmagában is képes eldönteni meccseket, akkor még árnyaltabb képet kapunk. Persze a másik oldalon Raúl, Morientes, Xavi, Vicente, Valerón, hogy csak néhányat említsünk, szintén komolyan elgondolkodtathat mindenkit, ki is nyerheti a találkozót. Arról nem is beszélve, hogy a győztes igen nagy előnyre tehet szert a vesztes, és a többiekkel szemben, hiszen ne feledjük, sem Szaúd-Arábia, sem Tunézia nem tűnik így első ránézésre esélyesnek – már ami a továbbjutást illeti. Mondjuk az is igaz, hogy négy éve a spanyolok bizonyították: képesek továbblépni egy olyan csoportból, melynek esélyesei. Más kérdés, hogy 2004-ben viszont szégyenszemre kiestek a csoportjukból Portugália és Görögország mögött.

Négy éve a spanyolok Dél-Afrikával, Szlovéniával és Paraguayjal kerültek egy csoportba, s rendkívül magabiztosan léptek tovább. Először Szlovéniát verték meg 3-1-re, majd Paraguayt hasonló arányban, végül Dél-Afrikát 3-2-re, s így három győzelemmel abszolút csoportelsőként mentek tovább kvartettükből – egyedül ők voltak képesek erre!

Aztán következett a feketeleves. Az írekkel játszott meccsen mindösszesen a tizenegyesek döntöttek, ám ekkor még a spanyolok voltak szerencsésebbek. Aztán viszont jött az olaszokat búcsúztató Dél-Korea, és nem kis bírói segédlettel véget vetett a spanyol álmoknak, (tizenegyesekkel 5-3 Koreának).

Az ukránok esetében VB szereplésről nem beszélhetünk, lévén, ők is újoncként kezdik a világbajnokságot.

Viszont az európai selejtezősorozatban mindketten ott voltak, s ha már ott voltak, tovább is jutottak (ahogy a mellékelt ábra mutatja). A spanyolok legnagyobb ellenfele Szerbia-Montenegró volt, de ott volt még a csoportban Belgium, Bosznia-Hercegovina, Litvánia és San Marino is. A spanyolok 5 győzelem mellett 5 döntetlent szereztek, s ez a második helyre volt elég a csoportban (a szintén veretlen szerbek mögött), így jöhetett a pótselejtező! A szlovákokat kapták, és a hazai 5-1 után gyakorlatilag mindent eldöntöttek, amit csak ellehetett (a visszavágón 1-1 lett).

Ukrajna egyenes ágon ment tovább, lévén, hogy maga mögé utasította Törökországot, Görögországot és Dániát is (Albániát, Grúziát, Kazahsztánt nem is említve), s így hatalmas meglepetésre ő keveredett ki győztesen a kvartettből, 7 győzelmével, 4 döntetlenjével és 1 vereségével ( a törököktől kaptak ki 1-0-ra). Szégyen szemre így sem az EB-győztes görögök, akiket mellesleg utálok, sem a törökök, sem a dánok nem lehetnek ott a VB-n. Utóbbiakat sajnálom is.

A két csapat felkészülése a VB-re igen eltérő. Az ukránok 3 meccset játszanak majd, Costa Rica, Olaszország és Luxemburg lesznek az ellenfelek. A spanyolok ezzel szemben csak két meccset játszottak/fognak játszani, Elefántcsontpartot legyőzték 3-2-re, de hátra van még számukra egy derbi az oroszok ellen, amely nem ígérkezik éppenséggel könnyűnek.

Az együttesek egymás elleni mérlege mindazonáltal a spanyolok javára billentheti a mérlegünket, ugyanis a hispánok eddig kétszer találkoztak az ukránokkal, s mindkétszer elkerülték a vereséget. Lévén az Eb-selejtezőkkor egy csoportba kerültek anno, kénytelenek voltak összefutni. Ukrajnában 2-2-re végeztek, míg Spanyolországban a házigazdák nyertek 2:1-re. Ez akárhogyan is nézem, hét gól. Két meccsen. Láthatjuk tehát, hogy rendkívül gól gazdag mérkőzéseket vívnak egymással, remélem, ezt a jó szokásukat a VB-re is megtartják.

A kérdés az, hogy Raúlék képesek lesznek-e kihozni játéktudásuk különbségét a meccsen, avagy őket is behengereli az ukrán úthenger? Ki tudja, tartogathat számunkra még meglepetéseket ez a csoport, de ehhez minimum az kell, hogy az ukránok összeszedetten, és magabiztosan játszanak. Hogy aztán ez mire lesz elég… na az, majd elválik.

 

Tipp: Spanyolország: 35% Döntetlen:35% Ukrajna: 30%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is megnézném, hogy elpáholja Togo Koreát, de nem hiszem, hogy így lesz. Majd a franciák és svájc helyettük is cselekszik.

 

Spanyolok, hihetelen jó játékosokkal rendelkeznek, már közel 40 éve, de sose érnek el semmit. Szerintem kapitány hiba. Ki kéne próbálniuk egy külföldi szakembert, nem sok jó spanyol edzőt ismerek, Beníteznek eredményei vannak, de én nem kedvelem.

Del Bosque lehetne szerintem ideális megoldás hazai földjükön, de őt még nem próbálták ki pedig egy misét megérne.

98 ban is elbuktak, óriási meccsen kaptak ki Nigériától 3-2-re, abszolút favoritnékt. Majd PAraguaynak képtelenek voltak gólt rúgni (0-0), hiába pótolták be kamatostul az elöregedett Bolgár csapatnak (6-1), nem volt elég. A két rivális "közös megegyezéssel" olyan eredményt hozott, hogy kiestek.

94-ben nem volt akkora egyéniségük, aki olyan akadályon átlendítette volna őket, mint az olaszok.

80-as években volt egyéniségük, de akkor sem jött össze, sem otthon sem sehol.

4 éve nekik kellett volna játszaniuk egy elődöntőt.

 

Mióta szétszedték a Szovjeteket először jut ki valamelyik utódállam, persze, az "anyaországon kívül".

Én nem örülök, hogy szétdarabolták őket, mert Szovjetektől mindig ki kaptunk, de mostmár az összes utódállam is szétver minket. Grúzia, Lettország, ukránok klubfociban, és az oroszok mindig.

Azért sem örülök neki, hogy szétszedték őket, mert én nem nagyon kedvelem őket, akkor legalább egyet kellett utálni, most sokat kell. Megnehezítik az ember dolgát. Jók voltak nekem egybe.

Blohin tapasztalata rengeteget segíthet nekik. Játékos állományuk megvan, de szerintem nekik azért meg kell küzdeniük rendesen a továbbjutó helyért, és nem is biztos, hogy sikerül.

 

Én X-re számítok, vagy maximum egy gólos spanyol győzelemre. Spanyolok az első meccsüket amúgy sem szokták megnyerni, 2002 előtt 30 éve nem nyerték meg a bemutatkozó meccsüket.

1: 25% X:60% 2: 15%

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy éppen bíró hiba. Emlékezz Koreára. :oops:

Persze azt leszámítva gondoltam, az nem csupán hiba volt, hanem közönséges csalás.

Előtte is sokszor jó játékosaik voltak, de jó csapatuk sose volt(lehet, hogy sok a külföldi játékos a hazai csapataikba, és inkább azok a húzóemberek, náluk régen is ez volt, Puskásék ez lehet, a válogatottukra ráment).

Egy EB-t nyertek, pont minket vertek meg Valencia-ban az elődöntőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy éppen bíró hiba. Emlékezz Koreára. :oops:

Na ja, a múlt vb-n ez elég durva eset volt. Ööö... hát szóval néhány meccset én is láttam (még ha nem is volt teljesen világos, hogy mi folyik a pályán a labda után való rohangászáson kívül :P).

Ráadásul szegény spanyoloknál kétszer dőlt el 11-esekkel a továbbjutás. Ami persze a második esetben nem történt volna meg, ha nincs az a bírói döntés :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hugo Sanchez a mexikói. Ő játszott a Realban anno. a '86-os VB-n nagy sztár volt.

 

Te jó ég! Akkor hogy vártam a VB-t, és az első meccsen kaptunk egy hatost a szovjetektől. Majdnem sírtam. :oops:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég! Akkor hogy vártam a VB-t, és az első meccsen kaptunk egy hatost a szovjetektől. Majdnem sírtam. :oops:

Arról a meccsről én már annyi, és olyan sztorikat, hallottam, hogy ihaj.

 

Pl lakótelepen nézték a meccset, nyitva volt az ablak, (ugye, éjszakázni kellett a meccs miatt) és egyszer csak egyik szembelévő ablakon repül ki a tv az ablakon.

Meg tésztakúra, vérátömlesztés, minden. Azóta az a mi keresztünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a meccs este nyolckor volt. Mexikóban akkor nemtom hány óra volt, de gondolom dél körül.

 

Én a félidőben azt mondtam apunak (0-3), hogy megfordítjuk az eredményt. Egyébként érthetetlenül lassan és erőtlenül játszottunk. Máig se tudom miért...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.