Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez az asztal sem sokkal magasabb egy sámlinál :P

Te, egyébként az nem szerepel a videóban, hogy nem lehet rá sörökkorsót tenni, szóval akár még arra is alkalmas lehet, eléggé multifunkcionálisnak tűnik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig sok hely nincs rajta ahová gond nélkül letehetnéd a korsót. ( én ilyen formában értettem az egészet) Hol a lámpát kapcsolnád fel, hol chapter váltanál a DVD-n pl. :P

Mit számít neked hova rakod a korsót? Vagy abban csak víz lesz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Budapesten a West End Hilton ad otthont immár tíz éve az audió és videó szórakoztató beremdezések kiállításának. Számos hazai gyártó, forgalmazó állítja ki itt többek között a házimozi termékeit.

 

http://www.hazimozihifishow.hu/

Mostanra már megnyílt rendesen az oldal, sőt, kiderűlt, hogy egy hónappal korábbra hozták a kiállítást. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek topicból:

Feljődés, Oldie, fejlődés. Így lehet gyorsítani a formátum váltást.

Nekem is 2003-ig csak CD olvasóm volt a gépbe és nagy Pc Guru kedvelő voltam. Egyik hónapról a másikra átáltak DVD-re. Mivel kedveltem a magazint, így vettem DVD olvasót.

Drasztikusan ugyan, de rábírtak a fejlődésre. Akinek fontos a film az vesz BR olvasót gépbe/PS3-at/BR lejátszót.

Egyszer úgy is kell venni, nem? :rock:

 

Most nem mindegy, hogy előbb vagy utóbb? Számomra is úgy volt, hogy Karácsonyra veszek BR olvasót, de pár nap múlva jön az FFAC BR-en amit megveszek, de nem biztos, hogy kibírom karácsonyig, hogy ne nézzem meg, így előbb veszek BR olvasót. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelen anyagi helyzetben sem előbb, sem utóbb nem jöhet szóba.......BR asztali lejátszó, hozzá képmegjelenítő, aztán erősítő.

Másrészről úgy ne akarjanak erőltetni semmit, amíg fullba nem használják ki a DVD-ben rejlő lehetőségeket. Mi az, hogy nem fér rá plusz fél óra????????? Az extralemezen pl nem hinném, hogy annyi extra lefoglalná a teljes helyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelen anyagi helyzetben sem előbb, sem utóbb nem jöhet szóba.......BR asztali lejátszó, hozzá képmegjelenítő, aztán erősítő.
Úgy tudom nemrég vettél gépet nem is kevésért. Ergo Az a gép vinné a BR filmet. A minap láttam 30-ért BR olvasó combót, az meg nem túl nagy kiadás ha úgy vesszük, hogy jó pár évig nem kell hozzá nyúlni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom nemrég vettél gépet nem is kevésért. Ergo Az a gép vinné a BR filmet. A minap láttam 30-ért BR olvasó combót, az meg nem túl nagy kiadás ha úgy vesszük, hogy jó pár évig nem kell hozzá nyúlni.

Egy 17 colos monitorhoz nem "kötök" BR olvasót. A harminc rúgó meg talán pont elég, hogy a téli fűtést bírjam valahogy. A szórakozásról nem is beszélve ami pár mozijegyet jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 17 colos monitorhoz nem "kötök" BR olvasót. A harminc rúgó meg talán pont elég, hogy a téli fűtést bírjam valahogy. A szórakozásról nem is beszélve ami pár mozijegyet jelent.
Azt hittem nagyobb monitorod van :) Egy 22-es, 26-osra tippeltem volna.

De jól van, ha nincs rá keret, akkor nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek topicból:

Feljődés, Oldie, fejlődés. Így lehet gyorsítani a formátum váltást.

Nekem is 2003-ig csak CD olvasóm volt a gépbe és nagy Pc Guru kedvelő voltam. Egyik hónapról a másikra átáltak DVD-re. Mivel kedveltem a magazint, így vettem DVD olvasót.

Drasztikusan ugyan, de rábírtak a fejlődésre. Akinek fontos a film az vesz BR olvasót gépbe/PS3-at/BR lejátszót.

Egyszer úgy is kell venni, nem? :)

 

Most nem mindegy, hogy előbb vagy utóbb? Számomra is úgy volt, hogy Karácsonyra veszek BR olvasót, de pár nap múlva jön az FFAC BR-en amit megveszek, de nem biztos, hogy kibírom karácsonyig, hogy ne nézzem meg, így előbb veszek BR olvasót. :)

 

 

Azért ez elég gusztustalan módja a formátumváltásnak.Nem tudom mennyit keresel. de egy átlag magyar bérből kigazdálkodni egy BR-lejátszót nagyon nehéz.És semmi értelme.Pár éven belül lemennek az árak 15-20000 ft-ra.Na majd akkor veszek én is.Amit írtál 30 rongyért számítógépbe az is baromi drága, ha azt vesszük, hogy egy dvd-író kb 7000 ft.Én csak akkor váltottam dvd-olvasóra a computeremben mikor a Plextor lement 15000-re.Hiába veszel különben br-lejátszót, ha a megjelenítőd nem jó.Ahhoz minimum egy full-hd-s plazma kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez elég gusztustalan módja a formátumváltásnak.Nem tudom mennyit keresel. de egy átlag magyar bérből kigazdálkodni egy BR-lejátszót nagyon nehéz.És semmi értelme.Pár éven belül lemennek az árak 15-20000 ft-ra.Na majd akkor veszek én is.Amit írtál 30 rongyért számítógépbe az is baromi drága, ha azt vesszük, hogy egy dvd-író kb 7000 ft.Én csak akkor váltottam dvd-olvasóra a computeremben mikor a Plextor lement 15000-re.Hiába veszel különben br-lejátszót, ha a megjelenítőd nem jó.Ahhoz minimum egy full-hd-s plazma kell.

Pedig én is akarok venni, és itt inkább az számít, hogy mit adnak ki ami érdekel. Ha pl. most jönni fog BR -en a TCW első évada, én biztos nem várok éveket csak azért, hogy lemenjen az ára. Persze nekem van pénzem, így könnyebb helyzetben vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én is akarok venni, és itt inkább az számít, hogy mit adnak ki ami érdekel. Ha pl. most jönni fog BR -en a TCW első évada, én biztos nem várok éveket csak azért, hogy lemenjen az ára. Persze nekem van pénzem, így könnyebb helyzetben vagyok.

 

 

Persez ez nyílván pénzkérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Havi 60-90 között változik a keresetem amiben benn van az ösztöndíjam is. Kiadásom ebből úgy kb. 50 ezer körül mozog, a többi megy a kikapcsolódásra vagy takarékoskodásra megy el. A kikapcsolódás nálam a DVD (hamarosan már csak BR), makett, játékok, könyvek jelenti, lévén nem megyek bulizni, nem cigizek, nem iszok.

 

Nézni a filmeket most egy 22" LCD monitoron nézem, de ez hamarosan cserére kerül, nagyobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Havi 60-90 között változik a keresetem amiben benn van az ösztöndíjam is. Kiadásom ebből úgy kb. 50 ezer körül mozog, a többi megy a kikapcsolódásra vagy takarékoskodásra megy el. A kikapcsolódás nálam a DVD (hamarosan már csak BR), makett, játékok, könyvek jelenti, lévén nem megyek bulizni, nem cigizek, nem iszok.

 

Nézni a filmeket most egy 22" LCD monitoron nézem, de ez hamarosan cserére kerül, nagyobb lesz.

 

Minden tiszteletem a tied ha ennyi jövedelemből kihozod a br-lejátszót.Komolyan.Akkor én csinálok valamit nagyon rosszul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Aki szeretne féláron bejutni a két hét múlva megrendezésre kerülő Show-ra, az még 15. -ig megteheti, hogy regisztrál a lentebb jelzett honlap megfelelő szekciójában. ( Nem a főoldalon, hanem a kiállítás oldalán, közvetlenűl a jegyvásárlási szándéknál )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.