Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Kicsit nekem még a háttér frakció is furcsa. :) Bipol hangsugárzóknál megszokott asszem, hogy azokat "lehet" oldalra is helyezni. :) Mondjuk helyhiány miatt a dipol is gyakran oda kerül.

A hátsókkal nincsen gond, mert így még mögöttem kreálnak hangot. Ha felém néznének, akkor már veszít a térből, legalábbis ezt éreztem, amikor még beállítottam őket.

A mélynyomóról még nem csináltam képet, de ott van nem sokkal a konvektor mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép rendszered van Lada! De neked is közel vannak a hangfalaid egymáshoz. :) Kb. mint nekem. Élőben láttam már projektort Wallatosnál, de az kimondott mozi volt, olyan 180 magas és 200 széles vászonnal. Megnézném egyszer élőben, hogy mit tud ez a cucc. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép rendszered van Lada! De neked is közel vannak a hangfalaid egymáshoz. :P Kb. mint nekem. Élőben láttam már projektort Wallatosnál, de az kimondott mozi volt, olyan 180 magas és 200 széles vászonnal. Megnézném egyszer élőben, hogy mit tud ez a cucc. :P

Talán egy 30-30 cm-t még elbírna a vászonhoz képest, de arra nincs lehetőségem. Most 2,2 méterre vannak egymástól, 2,5-3 méter lenne az ideális. De azért betölti a szobát rendesen.

Lehet, hogy csalóka a kép, de ez a vászon 203x114 cm.

Ma nyomtam rajta egy kis IMAX-os 720p Transformers 2-t + DTS. Referenciaanyag. :P

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy 30-30 cm-t még elbírna a vászonhoz képest, de arra nincs lehetőségem. Most 2,2 méterre vannak egymástól, 2,5-3 méter lenne az ideális. De azért betölti a szobát rendesen.

Lehet, hogy csalóka a kép, de ez a vászon 203x114 cm.

Ma nyomtam rajta egy kis IMAX-os 720p Transformers 2-t + DTS. Referenciaanyag. :P

Na azt én is megsasolnám az új cuccomon. :P Akkor Wallatos vászna nagyobb. Ott egy egész fal képezi azt. :P Régen láttam már...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Panasonic TX-P42G10E

 

Végre valahára tudok írni kicsit bővebben is a TV -ről. Szumma-szummárum remek vétel volt! A HD adással eszméletlen szép képe van, valóban ez áll a legközelebb a mozi hatáshoz (még annál is részletesebb). Természetesen ez leírva üres frázisnak tűnhet, de látva a végeredményt már nem az. Ki kell emelnem a feketét ami valóban az, és anyámék LCD -jével összehasonlítva valóban ég és föld a különbség. Simán hozza a régi crt -m minőségét, sőt... A neten voltak különféle optimálisnak tekintett beállítások, de én meghagytam eco módban a gépet, mert úgy is tökéletesnek találtam a képét. Ez konkrétan azt jelenti, hogy a készülék automatán állítja be a fényerőt a környezet fényviszonyaihoz képest. Ínyenceknek írom, hogy a kontraszt 30 -as, a fényerő pedig nulla értékre van belőve. Így kapok tökéletes képet HDMI kapcsolaton keresztül. Egyébként már a videómatt is rákötöttem, mert annyi kimenet van, hogy netovább.

 

A TV adás persze más kávéház, de ezek minősége is messze a tűréshatáron belül van. Bár ezek a mai SD adások elég gázosak, némi reménysugárt jelenthet, hogy jövő év végétől már valószínűleg nálunk is kötelező lesz HD -ben sugározni az adásokat. Ha ez nem valósul meg, akkor előfizetek a Hello HD -ra vagy más nagy felbontású szolgáltatóra, mert vétek ezt a TV -t ilyen ócska földi szórású adókra pazarolni. Szerencsére van a gépben DVB tuner, így az átállással sem lesz semmi gond illetve plusz költség. Aki a jövőben venni akar hasonló TV -t az feltétlen olyat válasszon ami tartalmazza ezeket a dekódereket.

 

A lényeg az, hogy nagyon meg vagyok elégedve a TV -vel, és örülök, hogy plazmát választottam az LCD helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom belelendültél :D Így tovább :)

Beégéssel van valami tapasztalat?

Nappali fényviszonyok közt is szép marad a képe?

Nincs beégés. Legalábbis olyan ami pár másodpercen túl megmaradna. De ebből a szempontból magasan a Panasonic a legjobb. Valószínűleg közrejátszik az ECO mód is, de én korábban is kis fényerő mellett TV -ztem, így ez tökéletes számomra. Ami meglepő volt, hogy a kontrasztot nem kell az egekbe tekerni. Sőt, ha lejjebb venném akkor is jó lenne. Bár ez egyénenként változó, lehet, hogy pl. neked teljesen más beállítások felelnének meg. :hmm:

 

A kép nappali fényviszonyok között is szép, bár még nem próbáltam verőfényes napsütésben. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, mindenkinél más a látás, fény vagy a színérzékelés. Ez olyan, hogy hangrendszert se lehet egyetemesen beállítani. Ezért is ockodok én a mérőmikrofonos beállítás használatától ( bár most nekem ilyenem nincs :) ) Jobb saját fülre, szemre hagyatkozni. Ahogy öregszik az ember úgyis márképp érzékel mindent :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, mindenkinél más a látás, fény vagy a színérzékelés. Ez olyan, hogy hangrendszert se lehet egyetemesen beállítani. Ezért is ockodok én a mérőmikrofonos beállítás használatától ( bár most nekem ilyenem nincs :P ) Jobb saját fülre, szemre hagyatkozni. Ahogy öregszik az ember úgyis márképp érzékel mindent :hmm:
Ha Szilvi megtűr maga mellett, akkor elviszem a rendszerem hozzád? Na? :):D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Szilvi megtűr maga mellett, akkor elviszem a rendszerem hozzád? Na? :hmm::D
Ööö...szerintem a húgom nem nagyon zavarná meg a FULL HD-s élményt. Zárt ajtókón még ő se tudja magát átrágni :D

 

Node értem én a hátsó gondolatokat, hozd magaddal majd az Avatar Blu-rayt is és talán ráveheted, hogy az öledből nézze :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööö...szerintem a húgom nem nagyon zavarná meg a FULL HD-s élményt. Zárt ajtókón még ő se tudja magát átrágni :P

 

Node értem én a hátsó gondolatokat, hozd magaddal majd az Avatar Blu-rayt is és talán ráveheted, hogy az öledből nézze :D:P

Nem akarom frenkie esélyeit csökkenteni. :P De ettől független jól ellennénk. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom frenkie esélyeit csökkenteni. :P De ettől független jól ellennénk. :P
Az tutti. Főleg ha a húgom iderendeli a rendőr haverjait miközben elkezd sikongatni, hogy szatírok, szatírok kékben! :P

 

Én meg...én meg fognék egy nagy tál pattogatott kukoricát és a szomszéd szobából figyelném a fejleményeket :P:D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tutti. Főleg ha a húgom iderendeli a rendőr haverjait miközben elkezd sikongatni, hogy szatírok, szatírok kékben! :D

 

Én meg...én meg fognék egy nagy tál pattogatott kukoricát és a szomszéd szobából figyelném a fejleményeket :P :P :P

Na erre majd visszatérünk a BR kiadáskor. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tutti. Főleg ha a húgom iderendeli a rendőr haverjait miközben elkezd sikongatni, hogy szatírok, szatírok kékben! :)

 

Én meg...én meg fognék egy nagy tál pattogatott kukoricát és a szomszéd szobából figyelném a fejleményeket :):D:)

 

Ezek a rendőr haverok kicsit más megvilágításba helyezik a dolgot.na persze nem feladom, hanem viszek shotit.De lehet, hogy több esélyem lene ha kilopnák egy kópiát az Avatarról. :D

 

Ody: dvd-filmeken látsz javulást?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody én már úgy 2 éve tolom az MKV-t PC-n. Mióta megnéztem az első (CSAK 720p-s!!!) Blu-Ray rip (MKV) filmet életemben onnantól már nem nagyon érdekel a DVD. DVDrip meg pláne nem! Aztán múlt karácsonykor sikerült venni egy Panasonic TX-32LE8PA (vagy TX-32LE8PSA... nem tudom most hirtelen pontosan) LCD tv-t. 82 centis és csak HD ready (tehát ugye nem Full HD... de nekem ez is iszonyatosan megfelel) mikor HDMI-n rákötöttem a PC-m és lenyomtam egy MKV-t (Star Wars mi más is lehetett az első delikvens :)) elállt a szavam. Van egy pár éves analóg 5.1-es hangrendszerem (Genius fadobozos) teljesen jó a hangzása... se erősítőre se komolyabb hangrendszerre egyelőre nincs keret... amíg ez bírja addig tökélets.

Nemrégen pedig sikerült szert tennem egy HP Pavilion DV7 1175nr laptopra, amiben van BR olvasó és HDMI kimenet. Egyszerüen rákötöm HDMI-vel a TV-re és megy a buli.

 

Természetesen a meglévő DVD gyűjteményemet megtartom (pláne mert ha HDMI-vel küldöm ki a DVD képét a LCD tv-re, akkor az sokkal szebb mint egy asztali DVD lejátszó LCD/Plazma tv-n. Leszámítva azokat a DVD lejátszókat, amelyek rendelkeznek HDMI-vel, olyanhoz nem volt szerencsém) ... tehát már nem nagyon fogok venni DVD-n semmit!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.