Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Anno a házimozimhoz is vett az összerakó srác kábeleket, mert mondta, hogy a csomagban lévő kábelek nem a legjobbak. Pocsék cuccokat tesznek a kütyükhöz.
Ott inkább az olcsóság számít. Szerencsére nekem a legrövidebb kábel kell. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként rájöttem, hogy vennem kell egy jobb HDMI kábelt. Ez a tartozék a legolcsóbbak közül való.
Ezt ne kapkod el, főleg ha jó így is a minőség. A múltkor olvastam szakembertől, hogy arra amire használja az ember, a tartozék HDMI kábel tökéletes.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ne kapkod el, főleg ha jó így is a minőség. A múltkor olvastam szakembertől, hogy arra amire használja az ember, a tartozék HDMI kábel tökéletes.
Jó, de azért néhol látni, hogy lehetne jobb is. :) Azért ha egy 2500 Ft -os kábelt lecserélek egy 18 ezresre ott lennie kell különbségnek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de azért néhol látni, hogy lehetne jobb is. :) Azért ha egy 2500 Ft -os kábelt lecserélek egy 18 ezresre ott lennie kell különbségnek.
Ennél nincs számottevő. Általában a méretet, hosszt fizeted meg. Nomeg referencia kábelhez referencia készülékek szükségesek, hogy számottevően észrevedd a változást. :) De nem akarlak lebeszélni róla, de felesleges pénzkidobásba általába ne kezdjen az ember :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél nincs számottevő. Általában a méretet, hosszt fizeted meg. Nomeg referencia kábelhez referencia készülékek szükségesek, hogy számottevően észrevedd a változást. :) De nem akarlak lebeszélni róla, de felesleges pénzkidobásba általába ne kezdjen az ember :)
A méret számít igen! Ez a legolcsóbb mert a legkisebb. :P Sajnos nem lehet előtte kipróbálni mennyivel másabb a felbontás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kábelvásárlást tényleg érdemes jól meggondolni.

Én is úgy látom, hogy a HDMI-nél nem lehet számottevő különbségeket észrevenni. Főleg rövid kábeleknél.

Mi a pontos "hibajelenség", amiért késztetést érzel a cserére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://index.hu/tech/2010/01/05/3d-nagyhat...z_magyarorszag/

 

Nekem a cikk végén lévő TV kéne! Hú, de kemény lenne megnézni így az Avatar-t, vagy esetleg a kedvenc foci csapataimat - tisztára olyan lenne, mintha a készülékben tényleg bent lennének! :)

 

Ja és azt hiszem, hogy ez a technológia, illetve a TV, magyar fejlesztés.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a pontos "hibajelenség", amiért késztetést érzel a cserére?
Néha zajosnak érzem a képet olyan értelemben, hogy pl. két fénykard ütközésnél haló van körülöttük. Nehéz leírni, de nem sima a kép, hanem mintha nem lenne elég a felbontás hozzá. Persze ez nem durva, de észrevehető. Szerintem ezt egy jobb HDMI kábel tuti kisimítaná. Néha zajosnak érzem a részleteket, de ez lehet a film hibája is, nem tudom. Látnom kellene több HD anyagot, akkor el tudnám dönteni biztosan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha zajosnak érzem a képet olyan értelemben, hogy pl. két fénykard ütközésnél haló van körülöttük. Nehéz leírni, de nem sima a kép, hanem mintha nem lenne elég a felbontás hozzá. Persze ez nem durva, de észrevehető. Szerintem ezt egy jobb HDMI kábel tuti kisimítaná. Néha zajosnak érzem a részleteket, de ez lehet a film hibája is, nem tudom. Látnom kellene több HD anyagot, akkor el tudnám dönteni biztosan.

Pixelesnek vagy inkább szemcsésnek a világosabb (fehér vagy ehhez hasonló) területeknél?

Mert pl. ha szemcsés egy-egy terület a képen, akkor az nem hiba. Én már hozzászoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pixelesnek vagy inkább szemcsésnek a világosabb (fehér vagy ehhez hasonló) területeknél?

Mert pl. ha szemcsés egy-egy terület a képen, akkor az nem hiba. Én már hozzászoktam.

Nem szemcsés. Példa. Adott egy esti égbolt részlet, horizonttól zenitig. Szép átmenetnek kellene lennie a színnek a kékből a feketébe. Néhol azonban mintha sávokból állna, nincs folytonos átmenet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szemcsés. Példa. Adott egy esti égbolt részlet, horizonttól zenitig. Szép átmenetnek kellene lennie a színnek a kékből a feketébe. Néhol azonban mintha sávokból állna, nincs folytonos átmenet.

És mindez Bluray-nél? :D

Mert DVD-nél még oké, hogy jobban kijönnek a hibák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen haladunk ám. Nekem sem lesz már "sima" mezei BD-lejátszóm meg plazma tévém :P Mire oda jutnék, hogy vehetnék egy jó kis felszerelést, ennek a 3D-cuccosnak (tévéstől, lejátszóstól) lemegy az ára annyira, hogy megvehető legyen a szélesebb közönségnek is :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen haladunk ám. Nekem sem lesz már "sima" mezei BD-lejátszóm meg plazma tévém :P Mire oda jutnék, hogy vehetnék egy jó kis felszerelést, ennek a 3D-cuccosnak (tévéstől, lejátszóstól) lemegy az ára annyira, hogy megvehető legyen a szélesebb közönségnek is :lol:
Ha várni akarsz tíz évet akkor ja. :P Egyébként nagyon jól írja az egyik hozzászóló. A 3D -s technika még nagy vásznon se forrt ki igazán, és már Tv -re akarják adaptálni. Parasztvakítás az egész.

 

"Egyébként tv-nél, hogy kell elképzelni a 3D-t? A 127 cm-es tévénél, ha 3-4 métere ülök a tv-től, akkor is kijön a hatás? Hisz a szemüveget nem tölti be a kép. Például az Avatarban a fa kilővése után a pernye csak ott fog hullani, ahol a tv beleesik a szemüvegbe?"

 

Bizony csak a Tv-ben fog hullani a pernye ami iszonyú zavaró lesz a mozis látótérbetöltés után. Már aki tudja így nézni itthon is, mert én nem. A csóróknak jó lesz a sima blu-ray. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez az amire várok.Ahogy ezek a lejátszók 20-30000 ft-ba kerülnek majd és a hozzá való tv sem haladja meg a 100000 ft-t már megyek is az üzletbe.
Majd akkor lesz ennyi, ha megint jön annál is jobb. :lol: És így tovább...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De elöbb-utóbb csak kell venni valamit a 15 éves Daewoo helyett. :D
Szerintem kár várni valami elérhetetlenre, most kell élvezni a technikát. :lol: Amíg más a 3D -ről álmodik, én már réges-rég élvezni fogom az avatar nagy felbontású változatát. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Négy-öt év múlva talán már ki fog forrni. :lol: De a lényeg, hogy talán már idén a hazai kiállításon ki lehet majd próbálni, hogy milyen is :P

Amúgy szerintem 3D-s tv helyett érdemesebb lene kivetítőben gondolkodni. A képméret itt már jobban fog számítani a térhatás élvezhetősége miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Négy-öt év múlva talán már ki fog forrni. :lol: De a lényeg, hogy talán már idén a hazai kiállításon ki lehet majd próbálni, hogy milyen is :P

Amúgy szerintem 3D-s tv helyett érdemesebb lene kivetítőben gondolkodni. A képméret itt már jobban fog számítani a térhatás élvezhetősége miatt. :D

Szerintem ne agyalj, hanem vegyél valami jobb cuccot ha összejön a pénzed. Én nem bántam meg. Többet ér mint álmodozni, hogy ez lesz meg az lesz. Te mondtad, hogy a technika sose fogja kiforrni önmagát, mert mindig lesz újabb. Aki ellátogat hozzám az majd lemérheti, hogy jó lenne-e neki a HD vagy kevés, és akkor vár tovább. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most annyi biztos, hogy nem szerepel új cucc vásárlása öt éven belül. Tökéletesen elégedett vagyok még a DVD-vel és az öt éves tévémmel. :lol:
Én is az voltam, de most már nem tudnék vissza állni rá. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár várni valami elérhetetlenre, most kell élvezni a technikát. :D Amíg más a 3D -ről álmodik, én már réges-rég élvezni fogom az avatar nagy felbontású változatát. :D

 

De ami most elérhetetlen az 3-5 év múlva elérhető.Persze abban igazad van, hogy ha mindig erre vár az ember akkor sosem lesz jó cucca, de azt tudom, hogy nekem ez a vége.A 3D-s blue-ray és tv.5 éven belül százra mondom, hogy lesz ilyen tv-m és lejátszóm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha most semmiképp nem tud az ember semmit beszerezni pár éven belül, akkor miért ne ugorjon át több technikai lépcsőt, ha pár év múlva esetleg tud? :D
Ez így is van. Amikor lesz az embernek ilyenre pénze, akkor szétnéz, hogy mik a lehetőségek és választ.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOL. Ma bementem a helyi csúcs műszaki üzletbe. Mondom a csávónak, hogy szeretnék egy jobb minőségű hdmi kábelt. Oda rakja az orrom alá a 2390 forintosat. Mondom ilyen már van, esetleg ennél jobb nincs? És elmeséltem neki, hogy kácsánál láttam ezt a húszezrest. Néz rám hülyén majd megjegyzi gunyorosan, hogy az se tud többet. Igazi eladó alkat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOL. Ma bementem a helyi csúcs műszaki üzletbe. Mondom a csávónak, hogy szeretnék egy jobb minőségű hdmi kábelt. Oda rakja az orrom alá a 2390 forintosat. Mondom ilyen már van, esetleg ennél jobb nincs? És elmeséltem neki, hogy kácsánál láttam ezt a húszezrest. Néz rám hülyén majd megjegyzi gunyorosan, hogy az se tud többet. Igazi eladó alkat. :D

Hát főnökasszonyomtól kapott volna, ha az ő alkalmazottja. Érdekes hozzáállás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.