Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy az első a legjobb adaptáció (szerintem is), de a másik kettőt (is) iszonyat jó nézni (a hibái ellenére) :D Aki nem olvasta, annak ez nem fog feltünni :D Bármennyire is a harmadik részbe tudok a leginkább belekötni, azt szeretem a legjobban nézni. Az a rohír roham egyszerűen felülmúlhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Megye bemutatása tökéletes lett, de nálam nem a könyvhűség győzött, hanem a moziban a lenyűgözés.

A trailerben ennél a csapatszemlénél mindig elállt a lélegzetem, annyira bejött, de a filmen az entek vonulása a numero uno :) Ja, és Gandalfék hegytetőről való indulása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvhűség és lenyűgözés együtt. :)

 

A csapatszemlénél, amikor Szarumán kilép az erkélyre, általában nekem is elakad a lélegzetem. Mellbevág a tömeg, a hangorkán, a lábak dobogása, a kürtök hangja. Szarumán lenyűgöző, Kígyónyelvű könnye pedig hab a tortán!

 

(Lehet, hogy mindjárt bele is nézek ebbe a részbe. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szarumán: egy oszt társam nagyon azt nézte hogy furcsán "megtörnek" az ujjai amikor rátámaszkodik, rájött hogy mintha Dookunál látott volna ilyet, aztán mielőtt rákérdezhettem volna hogy szerinte miért, leesett neki:)

Igen, olyan, mintha lenne még egy sor ujjperce. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman Returns: Ebert adott rá két kemény csillagot...

A rottentomatoes-on 75%-on áll a mutató.Bizakodok.

 

LOTR:

Bár vannak benne nagyon jó részek, összességében nem jön be a film, kicsit unalmas végignézni 4 órát.Nekem túlságosan bizarr.

Wood játéka az egyetlen ami kifogásolható sztem, a többiek jót alakítanak egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bő három óra, de ez csak nőni fog filmenként. A ROTK már bő négy óra, de az is hamar lemegy (ebbe a részbe átkerült néhány dolog a második rész könyvéből, így muszáj volt kitolni a filmidőt, hogy sok minden beleférjen, és még így is lemaradt a végéből ez-az).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha lesz egy hasonlóan szakadó esős nap, mint ma, és akkor meg tudod tenni :)

OFF

Nálunk kb. két csepp eső esett, és kellemesen enyhe idő volt estig. Akkorra viszont párás meleg lett.

 

ON

Wooddal nekem sincs bajom. A későbbi részek rendezői variálásaival annál inkább. Minél több, annál rosszabb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nálunk kb. két csepp eső esett, és kellemesen enyhe idő volt estig. Akkorra viszont párás meleg lett.

 

ON

OFF

Nálunk viszont szakadt fél napon keresztül, az árkok teli vannak vízzel.

ON

Például milyen rendezői variálással?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nálunk viszont szakadt fél napon keresztül, az árkok teli vannak vízzel.

ON

Például milyen rendezői variálással?

1. Faramir karaktere. Szerencsére a bővített verzió valamelyest helyrebillenti a megítésését, de a moziban óriási csalódás volt.

 

2. Szilszakáll korlátoltsága, hogy nem akar segíteni, csak miután trükköznek a hobbitok.

Ez P.J. egyetlen ötlete, amit később ezerszer behoz. Théoden sem akar először segíteni Gondornak, aztán meg mégis. A Holtak sem akarnak segíteni, aztán persze mégis. Egy idő után ebből elegem volt, és persze Théoden lovagias jellemét is szemétre dobja. Ennyire nem kellett volna önállóskodni.

(Az csak a titkos hab a tortán, hogy Aragorn megküzdött volna Szauronnal a Kapunál. Még jó, hogy nem került bele a végleges verzióba, bár sokáig erről volt szó. Már az a tény is óriási gond számomra, hogy komolyan felmerült ez a kapitális baromság.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy Te a történet alakításra gondoltál :) Nem esett le először, hogy erre gondolsz.

No, igen, ezek engem is zavarnak, folyton bele is kötök. Mivel Faramir az egyik kedvenc karakterem, nagyon mellbe vágott, amit vele tettek, ezt az egyet nem vagyok képes megbocsátani (max. talán-talán megérteni). A többit nagyjából igen, mert ezek olyasfajta fogások, amiket a többi szereplő pozitívumainak kidomborítása miatt vetettek be. Talán, de egyáltalán nem voltak szükségszerűek. Ennek ellenére áll, amit írtam: olyan jó nézni, hogy elsiklok felettük (kivéve Faramir).

Még néhány apróbb mondat van, amit kihagyhattak volna, mert zavar, de igazából ezzel sem törődöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van ez így. Hogy a francba lett volna teste Sauron úrnak annyi idő alatt? Ez a hab már mérgezett volna.

Sokszor öltöt testet újra egy-egy halál után, de ez már nem a film témája, hanem Tolkien világának összeségéhez tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van ez így. Hogy a francba lett volna teste Sauron úrnak annyi idő alatt? Ez a hab már mérgezett volna.

Erről van szó.

De ami a legjobb: nem ezért vetették el a dolgot. Fel sem merült bennük... Az volt az oka a jelenet kihagyásának (amit egyébként felvettek!), hogy ezzel túlzottan Aragornra fókuszáltak volna, pedig azt akarták, hogy ő azért legyen hősies, mert a hobbitokért küzd. Nem pedig azért, mert szembeszáll Szauronnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Furcsállottam is a kérdést, mivel ezt már kitárgyaltuk egyszer, ha jól emlékszem... :D

Valamiért nem kapcsoltam :) Egyébként meg igen :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többit nagyjából igen, mert ezek olyasfajta fogások, amiket a többi szereplő pozitívumainak kidomborítása miatt vetettek be. Talán, de egyáltalán nem voltak szükségszerűek. Ennek ellenére áll, amit írtam: olyan jó nézni, hogy elsiklok felettük (kivéve Faramir).

Pontosan úgy van, ahogy írod: Faramir is pont azért lett kissé eltorzítva, hogy kiemelje Aragorn pozitívumait...

 

Persze, biztos nehezebb ezeket a könyv rajongójaként elnézni Jacksonéknak. Én a filmekért vagyok oda és vissza, a könyvek nekem inkább csak érdekességek, kiegészítések a filmhez - legyen ez bármekkora szentségtörés is egy igazi Tolkien-hívő szemében :)

 

Én alapvetően filmőrült vagyok, a GyU esetében is a filmekbe szerettem bele, így azt mondom, hogy egyáltalán nem érdekelnek a kis torzítások... Egyébként pedig sztem a könyvek szelleme sértetlenül átjön a filmben, és ez a lényeg.

 

Aki a könyvek pontos mását akarta a vásznon látni, az nem tud filmes nyelven gondolkodni, mert az nem működött volna, az tuti. Szerencsére Jackson tisztában volt ezzel, és nem félt belepiszkálni ott, ahol kellett - mégha ezzel sok Tolkien-hívő haragját vívta is ki magának. Nem erőszakolta meg a történetet, csak adaptálta a mozivászonra, és én tisztelem őt azért, hogy ezeket a változtatásokat meg merte húzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.