Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel az univerzum folyamatosan tágul, és például pár milliárd év múlva már csak a Tejútrendszeren belüli csillagokat, bolygókat tudjuk majd figyelni. Ha akkor kezdenénk az univerzumot vizsgálni akkor leszögeznénk, hogy annyi az egész kóceráj amennyit látunk, azontúl nincs semmi. Valószínűleg ez már most is igaz, és lehet hogy már most lemaradtunk valamiről ami megmagyarázna számunkra rejtélyes dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Iqvi írta:

Na ezen most meglepődtem, idén év végén valamikor októberben indul egy orosz küldetés a holdra.:o

 

http://androgeek.hu/hir/oroszorszag-45-ev-utan-ismet-a-holdra-vonul-iden#comment-edit

A kínaiak is beelőzték már őket. 

 

15 perccel korábban, Iqvi írta:

Öröm nézni, hogy újra fellángol az űrkutatás. :D Talán még egy új holdraszállást is láthatok életemben.

Az Artemis program épp ezt készíti elő. Szerintem 5-6 éven belül megvalósul. Utána kellene nézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Ody Mandrell said:

A kínaiak is beelőzték már őket. 

Tudom, maga az lepett meg hogy az oroszoknak is lesz egy ilyen missziójuk.

 

7 minutes ago, Ody Mandrell said:

Az Artemis program épp ezt készíti elő. Szerintem 5-6 éven belül megvalósul. Utána kellene nézni. 

Ha jól tudom a tervek szerint 2024-ben akar az Artemis III landolni a holdon. Persze ha a Biden adminisztráció ugyanekkora mértékben, vagy még nagyobb mértékben kívánja anyagilag támogatni a NASA-t akkor simán összejöhet csúszás nélkül. Bár simán bekalkulálható egy év csúszás. Bár ha idén elindul az Artemis I, akkor még lehet reménykedi a 2024-es landolásban. 

 

Ilyen mértékű költségvetési kérelme van a Biden kormánynak: https://spacejunkie.hu/hir/megerkezett-a-biden-adminisztracio-koltsegvetesi-kerelme-2 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikeresen megtörtént a kilövés, tiszta libabőr :D :D Annyira jó, hogy ezeket már csomó kameraállásból lehet élőben nézni, ez nekem megunhatatlan :D :D Hogy visszatérnek a hordozórakéták az már mondhatni mindennapos, de nézni élőben ahogy először elhagyja a Földet majd visszatér és tűpontosan leszáll a platformon az még mindig menő :D :D Milyen lesz majd nézni az Artemis missziót és a Holdraszállást, te atyaúristen :D :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, NorbiLordi said:

 Milyen lesz majd nézni az Artemis missziót és a Holdraszállást, te atyaúristen :D :D 

Bele se merek gondolni, már nagyon várom mikor indulnak.:D Talán még idén év végén indulhat az Artemis I.:D

 

Edit: Jelenleg így áll az Artemis program első küldetése: https://spacejunkie.hu/hir/indul-az-artemis-i-elso-fokozata-a-kennedy-urkozpontba-2

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.