Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

49 minutes ago, Bomarr said:

Belső poén :) Hozzám viszonylag közel lakik a Farkas Bertalan, amiből aztán némi borocska meg söröcske ledöntése után mindenféle poénok születtek egy-egy fórumos összejövetelen :)

De jó lehet, fórumtalizni.:D Kéne egy egyszer.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Japán is részt vesz az USA vezette Artemis programban. Bejelentették, hogy embert kívánnak juttatni a holdra, illetve járműfejlesztésbe is belefognak. 

 

https://24.hu/tudomany/2021/12/29/japan-urhajosok-hold-artemis-program-nasa/?fbclid=IwAR1oN5tSLuCTO3u9eQTtv9Pltrm8H6Pj1jvZPZKQ-I5qDefEal_Ce2ffu6E

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Ha valakit érdekel, a NASA-nál újra fel lehet iratni a neveteket egy adathordotóra, ezúttal az Artemis I küldetéssel kapcsolatban. Én már éltem is a lehetőséggel, így egy mars küldetés után már egy holdmisszión is rajta lesz a nevem. :D

 

Itt lehet felírni a nevetek: https://www.nasa.gov/send-your-name-with-artemis/

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
2022. 08. 26. - 20:22, NorbiLordi írta:

Meglett Kamino, alig 100 parszekre a Rishi ködtől fényévre tőlünk

 

Találtak egy bolygót a lakható zónában, az egész felszínét víz boríthatja

Már elnézést, de az, ami a Jedi Archívumban nincs benne, az kérem, nem létezik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/26/2022 at 8:22 PM , NorbiLordi said:

Meglett Kamino, alig 100 parszekre a Rishi ködtől fényévre tőlünk

 

Találtak egy bolygót a lakható zónában, az egész felszínét víz boríthatja

Érdekes hír. Bár most engem jobban izgat az Orbital Reef, mert a NASA a napokban engedélyezte az űrállomás építését. Csak az a kérdés, hogy mivel fogják megépíteni? Mert a Blue Originnek még nincs kész a hordozó rakétája, és a Dream Chaser is építés alatt áll. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Érdekes hír. Bár most engem jobban izgat az Orbital Reef, mert a NASA a napokban engedélyezte az űrállomás építését. Csak az a kérdés, hogy mivel fogják megépíteni? Mert a Blue Originnek még nincs kész a hordozó rakétája, és a Dream Chaser is építés alatt áll. 

 

A tervek impozánsak, de egyelőre ezek közül a magánvállalatok közül a SpaceX lenne amelyik szerintem tényleg meg tudná oldani az évtized végére, hogy legyen egy ilyenünk. De azért szurkolok nekik, mert tök jó lenne ha ezek ilyen mindennapos dolgokká válnának

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, NorbiLordi said:

 

A tervek impozánsak, de egyelőre ezek közül a magánvállalatok közül a SpaceX lenne amelyik szerintem tényleg meg tudná oldani az évtized végére, hogy legyen egy ilyenünk. De azért szurkolok nekik, mert tök jó lenne ha ezek ilyen mindennapos dolgokká válnának

Ha elkészülne és sikeresen elindulna a Dream Chaser akkor azzal talán tudnának felvinni szállítmányt. De igazán tényleg csak a New Glennel lehetne gyorsan megcsinálni. Csak az még ott se tart mint a Chaser. Viszont a tervek nekem is tetszenek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Egyelőre még ember nélkül, de 50 év után újra beveszi a Holdat Amerika.

2025-ig tervez ismét embert juttatni a Hold az Egyesült Államok. Ennek előfutáraként a már kész űrhajót egyelőre utas nélkül vezetik Hold körüli pályára. Az indításra magyar idő szerint augsztus 29-én, 14 óra 23 perckor kerül sor a világ legnagyobb hordozórakétája, az Artemis-1 SLS nehézrakétája segítségével. Az Artemisnek ez az első küldetése, és közel másfél évig épült. Az űrhajó, mely az Orion nevet kapta az indítást követően 5 nap múlva éri el a Holdat, rajta 4K felbontású kamerák közvetítik majd az elképesztő kilátással övezett manővereket.

 

Nem lesz céltalan a mostani út sem, azon kívül, hogy tesztelik, alkalmas-e az emberes küldetésre, az Orion fedélzetére sok hasznos teher kerül, többek közt műholdak, technológiai demonstrációk, tudományos vizsgálatok kapnak helyet rajta. Az egyik vizsgálat a Holdon való vízkeresésre irányul, az egyik műhold pedig leszáll majd az égitest felszínére.

A küldetéshez használt NASA rakéta nem képes a Földre való visszatérésre, maradványai az óceánba zuhannak majd. Az Orion 2 hétig kering a Hold körül, majd visszaindul a Földre. Az űrkabin a küldetés 43. napján lép majd be a bolygónk légkörébe, nagyjából 40 ezer km/h sebességgel. Az azonnali elégéstől egy speciális epoxi gyanta anyag védi, majd ejtőernyők segítségével ereszkedik az óceánba.

A 2024-es űrhajósokat követően 2025-ben várhatóan az első nő is megérkezik kísérő égitestünkre, a Hold déli-pólusára a SpaceX Starship leszállóegységével."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 minutes ago, Ody Mandrell said:

Elhalasztották a kilövést, legközelebb pénteken próbálkoznak újra.

Épp egy pár perce kapcsoltam be a Spacejunkienak a streamjét, de ott először csak a 18:48-at láttam, így azt hittem még ma lesz. Na mindegy, akkor várok addig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.