Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Jó filmeket tudok ajánlani, ugye? ;)

Szerintem csak mérsékelten vagyok az, nem tehetk róla, hogy inkább az erdőben vagy az istállóban császkálok. Rossz időben születtem. :D

Ez kimondottan jó sorozat :D Érthetően, tényszerűen meséli el az utóbbi évszázadok, évtizedek gazdasági történelmét. :P

 

Húgi, nem lehet, hogy...khm...."rossz" helyen fogantál meg? :P:D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó ezt hallani, tudod? Fene, csak valahogy odafent nem ismerik ezt el. Pedig nem azért akarok hatórás melót találni, mert lusta dög vagyok. Csak mellette van még itthon is "munkám".

Most belegondoltam Tenel ka és Pildi írásaiba, szerintem a gyereknevelés is munka. Komoly, nehéz feladat, egy agyon dolgoztatott, stressszes szülőnek se kedve, se energiája sztem még otthon a kölyökkel is foglalkozni. Az ilyen gyerekekből lesznek az állandó csellengők, elkanászodott bunkó puhány alakok. Példa nincs elöttük, se támasz, akivel megbeszélhessék a gondjaikat. nem tanulják, meg hogy hogyan kell párbeszédet folytatni a szülőkkel, meggyőzni őket vagy elnyerni a bizalmukat, nem ismerik meg saját korlátaikat, nem tanulnak meg szabályok által élni. Ezért jó, hogy nálunk anyu itthon van, volt, tesóm miatt. Állítólag egész rendes fiatalokká nőttünk fel.

Ezt kéne támogatni és nem a megélhetésiszülőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.

Ezt kéne támogatni és nem a megélhetésiszülőket.

 

Nem csodát szeretnénk, csak hogy a gyerekre is jusson idő. Ha hazjön oviból, suliból, legyen idő megbeszélni vele, mi történt, mit tanult, esetleg átnézni a leckét. Hétvégén meg elvinni ide-oda, kirándulás, múzeum. Nolcsit idén visszük már repülőnapra Kecskemétre. Mekkora élmény lesz az is neki.

 

Egyébként a megélhetésiszülők sem kapnak olyan rengeteget. Csak ők még azt a keveset sem igazán a gyerekre költik. Olvastunk már ugye éhenhalt gyerkekről is. És a szívem szakadt, mert úgy sajnáltam azokat. Sógornőmnél van egy tündéri kis pocok. Jön, bújik, éhezi a figyelmet, szeretet. A bölcsis verseket mondja mind De a háttere! Gyakran koszos, volt ótvaros, tetves. Mi lesz belőle, csak a jóég tudja. Most két éves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez az kellene, hogy minket, férfiállatokat kellő fizetéssel jutalmazzanak a melóhelyeinken. ;)

De sajna manapság egy fizetés még egy fő ellátására se elég. :S

 

Az kéne, hogy felfogják, ha fogy a népesség, akkor ott valami nem jól megy. Ha meggondolják azt is, egy vagy két gyerek, mert iskoláztatni is kell, és az ember szeretne a gyereknek nem csak tésztát adni, hanem gyümölcsöt, zöldséget is. Megvan a gyerek tábor nélkül is, de szerintem ilyen élményre is szüksége van a srácoknak.

Nekem nem kéne, h a férjem eltartson. Csak hogy addig, míg a gyerek mondjuk alsós, addig olyan munkát végezhessek, ami mellé befér a gyerek és a háztartás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mikor apuka melózik reggeltől estig, anyuka szintén, és a gyereket a nagyi hordja, viszi, és látja el, gyakran ő is fekteti.

Csak hogy manapság a nagyszülők is dolgoznak, legalább is a legtöbb huszonévesé, és gyakran még a harmincasoké is. Az én anyám is melózik, és még csomó éve van hátra a nyugdíjig, én meg már túl a 30-on. Kolléganőm ezen a héten szabin van, hogy unokájával legyen, kicsit segítsen a születés után, aztán agyő, maradnak a hétvégén, segíteni nem tud.

 

Ez a nap tökéletes. Ma elbocsátották fateromat, pfffffff. ;)

Sajnálom a történteket :D

 

Ehhez az kellene, hogy minket, férfiállatokat kellő fizetéssel jutalmazzanak a melóhelyeinken. :D

És mi van azokkal a nőkkel, akik maguk keresnének normálisan? :D Engem senki ne tartson el, inkább magam keresném meg a pénzt, csak adnának is rendes fizetést a megfelelő végzettséghez. Az se normális, hogy a nők szemét szinte kiszúrják az alacsony fizetésekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van azokkal a nőkkel, akik maguk keresnének normálisan? ;) Engem senki ne tartson el, inkább magam keresném meg a pénzt, csak adnának is rendes fizetést a megfelelő végzettséghez. Az se normális, hogy a nők szemét szinte kiszúrják az alacsony fizetésekkel.
Az más tészta, nem rájuk céloztam.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

orki: sajnálom apudat és kívánom, hogy gyorsan találjon munkát, mert nem sok van.

Nem csak, hogy nekik öregeknek, hanem nekünk fiatal pályakezdőknek. És ennek meg is van az oka, mégpedig a nyugdíjas dolgozók.

Ott van már 30-40-50 éve a cégeknél, már javában nyugdíjas de még mindig ott van. Na az ilyeneket falhoz állítani. Ma is beszéltem egyik már végzett egyetemista barátommal akl el akart menni egy céghez, de nem vették fel, mert az az állás, amire jelentkezett azt még betölti a már 20 éve nyugdíjas nő.

Ezért aztán más lehetőség nem híján megy ő is segílykéért. Ez tiszta pazarlás. Azt kéne, hogy vagy nyugdíjat kapjanak vagy fizetést. A kettő eggyütt csak még jobban apasztja a kollektív pénzt.

Nyugdíjas -> kap az államtól pénzt

Miatta munkanélküli pályakezdő, életerős fiatal -> kap az államtól pénzt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugdíjas -> kap az államtól pénzt

Miatta munkanélküli pályakezdő, életerős fiatal -> kap az államtól pénzt

Ezzel is maxima egyetértek. Van Ortiséknál is 73 éves műtősnő, múltkor is ha férjecske nem ordít rá, hogy rossz gyógyszert szív fel, mert rosszul értette, nos akkor a beteg ottmarad.

Nekem is nem egy nyugdíjas kollégám volt, és igazából nem is volt rossz nyugdíjuk, és még segítette őket az egy-két gyerek is. Elhiszem, hogy van, aki nem tud a hátsóján megülni. Ott van apum. De ő otthob is talált elég dolgot magának. Nyáron majd lefényképezem az erkélyét, az a rengeteg növény! Csinál madáretetőt, a lakásban is folyton fúr-farag. ;)

És tényleg nem azzal van gondom, aki valamiért borzasztó kevés nyugdíjat kap, és tényleg kell a pénz neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tényleg nem azzal van gondom, aki valamiért borzasztó kevés nyugdíjat kap, és tényleg kell a pénz neki.
Az ilyen esetek miatt kéne bevezetni Asimov: Kavics az égben c. regényében leírtakat ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak, hogy nekik öregeknek, hanem nekünk fiatal pályakezdőknek. És ennek meg is van az oka, mégpedig a nyugdíjas dolgozók.

Sajnos én is tudok több ilyet is a környezetemben, akik ráadásul jó nyugdíjat kapnak. Elvenném tőlük az állást, az is tuti. Ha meg kell neki valami elfoglaltság, keressenek valami karitatív melót Vöröskeresztnél meg ilyenek, amit nem pénzért csinálnának. Vagy ilyesmi, de Márti apja is jól elfoglalja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én is tudok több ilyet is a környezetemben, akik ráadásul jó nyugdíjat kapnak. Elvenném tőlük az állást, az is tuti.

 

A másik fele, amit szintén nem egyet láttam - piacon dolgoztam eladóként - szóval ott a nagy része a melósoknak még anno le volt százalékolva. De bírta a napi 10 óra melót, cipelést, egyebeket. Volt, amelyik még fel is vett segítőt, persze feketén. Az ellenőrzésről meg már két nappal előbb tudtunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik fele, amit szintén nem egyet láttam - piacon dolgoztam eladóként - szóval ott a nagy része a melósoknak még anno le volt százalékolva. De bírta a napi 10 óra melót, cipelést, egyebeket. Volt, amelyik még fel is vett segítőt, persze feketén. Az ellenőrzésről meg már két nappal előbb tudtunk.
Sokat számít az is, hogy mennyi járadékot kap. Általában ez az összeg harmincezer forint körül van. Ebből megélni nem lehet, kénytelen dolgozni is mellette. A full nyugdíjasoknak kéne megtíltani a munkát, de úgy, hogy a nyugdíjából azért meg tudjon élni. Sajnálom a sok pályakezdőt emiatt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat számít az is, hogy mennyi járadékot kap. Általában ez az összeg harmincezer forint körül van. Ebből megélni nem lehet, kénytelen dolgozni is mellette. A full nyugdíjasoknak kéne megtíltani a munkát, de úgy, hogy a nyugdíjából azért meg tudjon élni. Sajnálom a sok pályakezdőt emiatt.

 

Én olyasmire gondoltam, hogy volt aki anno fizetett a papírért. Aki tényleg jogosan kapja ezt a - nem tudom minek nevezzem 30 ezer, borzalom! - azt megértem, és sajnálom.

 

Nyugdíjas: Ismerősöm kollégája, hetven felett van. Egyedül él egy 120 négyzetméteres lakásban. Fia valami bankár. A nő nyugdíja 120 ezer körül van. És emellett dolgozik, és esze ágában sincs nyugdíjba menni. ;) +

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyasmire gondoltam, hogy volt aki anno fizetett a papírért. Aki tényleg jogosan kapja ezt a - nem tudom minek nevezzem 30 ezer, borzalom! - azt megértem, és sajnálom.
Na aki fizetett érte és nincs semmi baja, azt kőbányába!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orki: Sajnálom én is.

 

A film amiről szó van tényleg jó.Egy 4 részes alkotás melyet csak az Urániában játszanak.A címe már be lett írva.Nekem egy haverom mondta kb 3 hete, hogy ezt minden magyarnak látnia kell.Leszedtem én is és csak tátottam a számat.Azóta munkahelyre bevittem és nagy sikere van.

 

Oldivel egyetértek kőbánya ügyben, de persze életfogytiglan és ingyen.

 

A nyugdíjas meg azért doolgozik tovább mert megteheti.Ki ne akarna több pénzt?Apám is melózik a nyugdíj mellett.Seemi kivetnivalót nem látok abban, hogy valaki kiegészíti a nyugdíját, függetlenül a nyugdíj összegétől.A fiatalnak is ha van lehetősége plussz pénzt szerezni akkor megteszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dolgozó nyugdíjas csak magának tesz azzal jót, ugyanúgy, mint a 100 milliós bkv-s nő.

Más is kiutalt volna magának 100 milkát ;) Gondolom ebben sem látsz kivetnivalót. A kettő ugyanaz, másnak csinál rosszat. A dolgozó nyugdíjas elveszi a fiataltól a munkát, így se a fiatalnak nem lesz munkája, és a cégnek is lehet, hogy költségesebb őt fenntartani, mert elképzelhető, sőt biztos, hogy az új ember gyorsabban, precízebben is tudná azt a munkát végezni és az csak jó a cégnek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dolgozó nyugdíjas csak magának tesz azzal jót, ugyanúgy, mint a 100 milliós bkv-s nő.

Más is kiutalt volna magának 100 milkát ;) Gondolom ebben sem látsz kivetnivalót. A kettő ugyanaz, másnak csinál rosszat. A dolgozó nyugdíjas elveszi a fiataltól a munkát, így se a fiatalnak nem lesz munkája, és a cégnek is lehet, hogy költségesebb őt fenntartani, mert elképzelhető, sőt biztos, hogy az új ember gyorsabban, precízebben is tudná azt a munkát végezni és az csak jó a cégnek is.

 

 

Nézd, nem vagyok hajlandó belemenni a nyugdíjasok elleni uszításba.A fentiek elég demagóg dolgok.Szerinted a nyugdíjasok direkt azért dolgoznak, hogy kitoljanak a fiatalokkal?Te amikor dolgozol magadnak teszel jót vagy másnak?Te is magadnak.Te meg egy másik fiatalnak teszel rosszat, mert nem tud oda elhelyezkedni.Szalainét meg shotival kezelném. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, nem vagyok hajlandó belemenni a nyugdíjasok elleni uszításba.A fentiek elég demagóg dolgok.Szerinted a nyugdíjasok direkt azért dolgoznak, hogy kitoljanak a fiatalokkal?Te amikor dolgozol magadnak teszel jót vagy másnak?Te is magadnak.Te meg egy másik fiatalnak teszel rosszat, mert nem tud oda elhelyezkedni.Szalainét meg shotival kezelném. ;)

 

Amiko a 70 akárhány éves elnézi a gyógyszert, mg az én hatvanhoz közelim gyakran eltolta a kasszát, akkor azért felment a pumpám. Én egyetértek azzal a dologgal, hogy vagy nyugdíj, vagy munka. Nekem sem ad senki két fizetést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiko a 70 akárhány éves elnézi a gyógyszert, mg az én hatvanhoz közelim gyakran eltolta a kasszát, akkor azért felment a pumpám. Én egyetértek azzal a dologgal, hogy vagy nyugdíj, vagy munka. Nekem sem ad senki két fizetést.

 

 

De ha van lehetősége?Nem hiszem ,hogy ő tehet arról.Ez olyan mintha valaki két állásban dolgozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.