Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én is imádok ping-pongozni! :(

 

Más, egy kis gyors segítség kéne: Windows 7-em van, amin a Spy Sweeper sorozatból csak a 2010-es fut, ahhoz viszont nem találok ingyenes teljest, pedig nagyon kéne egy takarítás a kémprogramoknak... valaki tudna nekem segíteni?

 

Szedek most le egy spy sweepert. Nem tudni a 10-es-e, de ha lejött átküldöm neked a serial numbert. Különben én csak a Microsoft ingyenes vírusírtóját használom, nekem is Win 7 van és semmi gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég olvastam az országról egy másik cikket is. Hihetetlen állapotok uralkodnak náluk, és hogy képesek ezt a rendszert fenntartani. Valahogy nem hiszem, hogy ez még évtizedekig fennállhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha nem is ennyire rossz itthon, vagy bárhol máshol a fejlettebb világban a rendszer, de hasonló példákat nyugodtan lehetne mondani, melynek következtetéskén ugyanúgy agymosottaknak mondanánk az embereket. Az meg egy hiú álom lenne ha akadna egy olyan ország mely megelégelve az ott történteket tenne is valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha nem is ennyire rossz itthon, vagy bárhol máshol a fejlettebb világban a rendszer, de hasonló példákat nyugodtan lehetne mondani,
Jaj. Mondj egy helyett a fejlett nyugati világban ahol középkori viszonyok uralkodnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj. Mondj egy helyett a fejlett nyugati világban ahol középkori viszonyok uralkodnak.
Nem a középkori viszonyokra utaltam. Le van írva, hogy fejlettebb országok.

 

Amúgy lehet, hogy ők járnak "jobban". Igaz, nyomorban élnek, de nincs náluk pl munkahelyi stressz, eladósodás, kilakoltatás, nem tukmálnak rájuk felesleges dolgokat.....ésatöbbi.

Te meg pl gürizhetsz napestig, hogy meg tudj élni, fenn tud tartani azt az életszínvonalat amit egy fejlettebb ország "megkövetel" magától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, előkerültek a macsekjaink, az anyjuk az éjjel előhozta őket. 4 van, egy szürke, egy szürke-csíkos, egy vörös meg egy halvány zsemleszínű, nagyon extrém a színe. Még elég picikék, de legalább már nem kell találgatunk, hogy mennyi és hol vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a középkori viszonyokra utaltam. Le van írva, hogy fejlettebb országok.

 

Amúgy lehet, hogy ők járnak "jobban". Igaz, nyomorban élnek, de nincs náluk pl munkahelyi stressz, eladósodás, kilakoltatás, nem tukmálnak rájuk felesleges dolgokat.....ésatöbbi.

Te meg pl gürizhetsz napestig, hogy meg tudj élni, fenn tud tartani azt az életszínvonalat amit egy fejlettebb ország "megkövetel" magától.

Péersze. De semmit nem tudnak, élnek a kis bezárt világukban. Ha utaznak, utána fél év "átnevelés', ahogy olvastam. Nincs munkahelyi stressz. És nincs orvosi ellátás. Műtét fájdalomcsillapítás nélkül? hát kössz! Ha valaki kérdez, már baja lehet. Itt meg leírhatod, és nem visz el senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, előkerültek a macsekjaink, az anyjuk az éjjel előhozta őket. 4 van, egy szürke, egy szürke-csíkos, egy vörös meg egy halvány zsemleszínű, nagyon extrém a színe. Még elég picikék, de legalább már nem kell találgatunk, hogy mennyi és hol vannak.
Bemutatta őket a családnak? :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Péersze. De semmit nem tudnak, élnek a kis bezárt világukban. Ha utaznak, utána fél év "átnevelés', ahogy olvastam. Nincs munkahelyi stressz. És nincs orvosi ellátás. Műtét fájdalomcsillapítás nélkül? hát kössz! Ha valaki kérdez, már baja lehet. Itt meg leírhatod, és nem visz el senki.
És te, vagy én, vagy bárki más a világunkban, vajon mindent tud? :( Mert az azért elégé meredek kijelentés lenne, hogy igen, mi vagyunk a csúcson és olyan marha okosak vagyunk, meg függetlenek és igenis így kell élni ahogy mi élünk. :D Mert attól, hogy ezt leirhatom még nem biztos, hogy úgy is van, az a szabadság netovábbja.

Elvégre ugye azt se hisszük ma már el, hogy aki anno kijutott a Mariahilfer strassera az most derűvel az arcán üldögél a kanapéján és sora halássza ki a söreit a gorenje hűtőjéből. Lehet, mára már lakása sincs, híd alatt kénytelen aludni.

Tény, mi jobban élünk, vagyis korlátolt kényelmi keretek közt élünk. De az agyunkat ugyanúgy mossák csak legfeljebb nem vesszük észre. Vásárolj, vegyél fel hitelt, ha családot, ha párt akarsz legyen egzisztenciád, pörgess az ujjadon minimum egy 5-ös BMW slusszkulcsát.....ugye, lehetne ezt sorolni hogy milyen "jó" is nekünk? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na tehát, a teljesség igényével, nézzük a két héttel ezelőtti Szolnoki kirándulásunkat! :(

 

Már előző nap este mondtam a gyereknek (Született: Gál Noel Sándor néven) hogy megyünk repülőt nézni.

A gyerek ezt jól elraktározta magában, és felületre sem került a dolog másnap reggelig. Másnap reggel még megpendítettem neki kétszer, de talán nem kellett volna mivel nem volt hülye, és folyamatosan raktározgatott a kis szürke típusú állományába...

Na mikor leértünk Szolnokra, akkor vette kezdetét az igazi örömünnep! A gyerek a kocsiból már meglátta a kerítés felett előmeredő függőleges vezérsíkokat, és hiába a két kör a parkolóban a jó, árnyékos parkolóhely szerzés céljából a giroszkópokat, és a csúcsra hergelt célkövető komputert nem lehetett megtéveszteni! Ahogy a fedélzeti nyílások kinyíltak, Nole kivágódott a járgányból, és "Repülő! Repülő!" felkiáltással nekirohant a széles gyalogútnak, nomeg a bejáratnak, mert csalhatatlan érzéke jelezte, hogy ottan neki nagyon jó lesz! És tényleg jó is lett! A hároméves gyerekem teljesen rutinosan vágott neki a bejáratnál álló öreg IL-18-as nyitott ajtajához vezető lépcsőnek! Miután belépett, először a mintavétel következett, majd amikor a látvánnyal betelt, akkor valahol a közepén betelepedett az ülésbe, és közölte: Ejtőernyő!

Majd teljesen fel volt háborodva, hogy a pilótafülkébe nem lehetett bejutni!

Ezek után kigangolt a gépből, és következett a múzeum végignézése, amolyan hiperaktív katica módjára...

Miután eljutottunk a műszaki épületig, ahol is a barátságos főtörzzsel beszédbe elegyedve rávezettem a derék hadfit, hogy kollégák vagyunk, nem volt akadálya hogy más, lezárt technikát is megtekintsen az én kicsi fijam! :D

Elsőként a volt kormányzati AN-24-est nyílt meg. Nos hozzá kell tenni, hogy a fijjam teljesen rutinosan mászott fel a gép hátuljába a létrán, majd másfél másodpercen belül elérte a csúcssebességét, és mire mi a kollégával felcihelődtünk amolyan öreg, fonnyadt szemű rájákként a gépbe, addigra az én kisméretű igen derék fijam már rég a gép elejében volt, és teljesen szabályosan a jobb oldali ülésben helyet foglalva, vadul rendezte át a műszerfalon helyet foglaló kapcsolók állását! Kissé hátrafordulva tisztelgett, majd tovább birizgálta a gép kapcsolóit!

Jómagam bemásztam a bal oldali ülésbe, de majdnem hasra estem, mivel, valami hülye elpárásította a szemem előtt a teret.

Asszem az apai büszkeség volt.

A kolléga meg is jegyezte, hogy akkor ő beülne a fed.technikus helyére, és mehetünk is! :D

Kifele jövet a kolléga kinyitotta a tehertér ajtót is, vesztünkre, mivel a gyerekem egy laza oldallépéssel harsány "EJTŐERNYŐ!" felkiáltással szerette volna dinamikusan megközelíteni, az úgy másfél méterrel odébb levő pázsitot. Az utolsó pillanatban kaptam el... x)

 

Node tovább menvén teljesség igénye nélkül kiffijam meglátogatta a Mi-8-ast, az AN-26-ost, a Viggent, az F-104-est, valamint a MI-24-est is!

 

A Mi-24-esnél már úgy kettő óra felé járt az idő, és kissé meleg volt a fülkében -főleg ami a fekete felületeket(ülés, műszerfal teteje) illeti- ezért a fiam kicsit besértődött... De miután kinyitották neki a deszant teret, nem kellett elmagyarázni neki a rendeltetését: beült, majd hangos "INBOARD PERSONNEL STAND UP!"-pal, felugrott, majd az érdeklődő, szerinte nyilván dilettáns nézőközönség felé mutatta és mondta is a "HOOK UP!"-ot, majd jött a "CHECK EQUIPMENT!" és a "GET READY!", ahol is a két kezét előrenyújtva saját magának jelentette hogy: "GET READY JUMPMASTER!" majd előreiramodva kivetette magát az ajtón! Még szerencse, hogy résen voltam, és elkaptam. Na ezt fél órán keresztül játszottuk, aztán lassan elindultunk hazafelé. A dolog nem fejeződött be itt, hanem elmentünk a Ferihegyi kifutópálya vecsés felőli végébe, ahonnan is gyönyörű leszállásokat láttunk. Mivel egy elég magas beosztásban lévő ismerősöm dolgozott aznap a reptéren, ezért pontos telefonkapcsolatban voltunk, és percre pontosan néztük a leszálló gépeket.

 

Na ennyi volt, a két héttel ezelőtt véget ért avionikai vasárnap! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bemutatta őket a családnak? :D

Á, csak előhozta őket :D Most ott lapulnak a ládában :D Szerintem nagyobb biztonságban érzi őket itt, mint valami eldugott helyen, mert itt folyton járkálunk körülöttük, tavaly is megtapasztalhatta, hogy azért vigyázunk a pöttömökre (még ha nem is jó, hogy többen vannak) :D

 

.....ugye, lehetne ezt sorolni hogy milyen "jó" is nekünk? :(

Szerintem itt is megvan a választási lehetőség, hogy mihez kezdesz az életeddel, nem kötelező a "normáknak" megfelelni :P Ahogy kb. Dzséjt mondaná, nem állnak puskával a hátad mögött, hogy mit vegyél, tegyél :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na tehát, a teljesség igényével, nézzük a két héttel ezelőtti Szolnoki kirándulásunkat! :(

Köszi a beszámolót, ebből a gyerekből valami repülős srác lesz :D Amilyen mosolya is van, a lányok imádni fogják 20 év múlva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, mi jobban élünk, vagyis korlátolt kényelmi keretek közt élünk. De az agyunkat ugyanúgy mossák csak legfeljebb nem vesszük észre. Vásárolj, vegyél fel hitelt, ha családot, ha párt akarsz legyen egzisztenciád, pörgess az ujjadon minimum egy 5-ös BMW slusszkulcsát.....ugye, lehetne ezt sorolni hogy milyen "jó" is nekünk? ;

De választhatsz, hogy veszel vagy nem veszel. Neki meg az van amit kapsz, és légy tőle boldog, adj hálát érte! És hidd el, ez a világok legjobbika!!!

Nekem nyomhatják hogy végy hitelt fel, ha nem akarok. Viszont ha meg akarom nézni mi van a szomszédban, és utána hazajövök, nem fog senki visszaterelgetni a helyes útra.

És igen, nagyon jól vagyok a gondolattól, hogy viszonylag modern kütyükkel nézik meg, mi bajom van, és az átlag gyógyszerekhez még hozzá is jutok. Nem a legolcsóbb, de van!

És ha fiatalon kapsz jó képzést, akkor akár másutt is letelepedhetsz, anélkül, hogy a családod ezért hátrányt szenvedne.

Persze biztos jó lehet nekik. Ott nincs gond az illegális letöltéssel, hisz még gépük sincs, nem hogy netjük... ?)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ortis, jó lehetett a kis kirándulásotok. Régen mennyit sündöröktem Mi-8-asok, 17-esek, 24-esek közelében vagy éppen, bennük. Most meg már tíz éve közelről nem is láttam se katonai, se civil helikoptert (de még repülőt sem). Fenéért kellett bezárni Szentkirályt :(

 

Srácok, előkerültek a macsekjaink, az anyjuk az éjjel előhozta őket. 4 van, egy szürke, egy szürke-csíkos, egy vörös meg egy halvány zsemleszínű, nagyon extrém a színe. Még elég picikék, de legalább már nem kell találgatunk, hogy mennyi és hol vannak.

De jó! Aranyosak lehetnek. Imádom a kismacskákat, mikor olyan kis esetlenkék, picik a füleik és nagyok a szemeik, és nekiindulnak felfedezni a világot. :D

 

Ahogy kb. Dzséjt mondaná, nem állnak puskával a hátad mögött, hogy mit vegyél, tegyél :D

Akkor hál' istennek már ezt sem kell leírnom. :D A poén az, hogy mögöttük majdnem szó szerint ott állnak puskával.

Mondjuk azért van abban valami irónia, ha valaki a gyors sávszélességű neten át, a csúcsszámítógépe segítségével, a TV-vel, mikróval felszerelet lakásban ücsörögve irigyli a Észak-Korea helyzetét, ahol se net, se számítógép, se lakás, se semmi, legalábbis, ha nem születtél a hatalom körébe.

És egy költői kérdés: Mi van, ha az az agymosás, hogy az állam mossa az agyad és nem az állam, hanem az állam ellen lázadók követik el? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó! Aranyosak lehetnek. Imádom a kismacskákat, mikor olyan kis esetlenkék, picik a füleik és nagyok a szemeik, és nekiindulnak felfedezni a világot. :D

Majd próbálok képeket csinálni, ha már tudok :( Még a szemeik sincsenek nyitva, szóval mászkálni se fognak még egy darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd próbálok képeket csinálni, ha már tudok :( Még a szemeik sincsenek nyitva, szóval mászkálni se fognak még egy darabig.

A miénk, a hófehérke Junior úgy is mászkált kicsit. Miután megszületett, eltévedt az anyja felé menet és a kisszobából egészen a konyháig eltepert a kis pirinyó. Egyszer csak egy nagyon vékony sírásra lettünk figyelmesek. Mázli, hogy egyikünk sem lépett rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De választhatsz, hogy veszel vagy nem veszel. Neki meg az van amit kapsz, és légy tőle boldog, adj hálát érte! És hidd el, ez a világok legjobbika!!!

Nekem nyomhatják hogy végy hitelt fel, ha nem akarok. Viszont ha meg akarom nézni mi van a szomszédban, és utána hazajövök, nem fog senki visszaterelgetni a helyes útra.

És igen, nagyon jól vagyok a gondolattól, hogy viszonylag modern kütyükkel nézik meg, mi bajom van, és az átlag gyógyszerekhez még hozzá is jutok. Nem a legolcsóbb, de van!

És ha fiatalon kapsz jó képzést, akkor akár másutt is letelepedhetsz, anélkül, hogy a családod ezért hátrányt szenvedne.

Persze biztos jó lehet nekik. Ott nincs gond az illegális letöltéssel, hisz még gépük sincs, nem hogy netjük... ?)

Persze választhatsz, de ha ellentmondasz nem is fogsz előrébb jutni.

Egy másik példa. Csúcsfejlett arab országok, ahol alanyi jogon osztják a lakást. Itt pedig beledöglesz, hogy el tudj szakadni a szülői fészektől, esetleg várod az örökséget, vagy a lottó ötöst. Ott, születésed után máris neveden van egy lakás, 18 éves korod után meg fater a kezedbe nyom egy Ferrari slusszkulcsot. Ők vajon mit gondolnak Magyarországról, vagy már ezen a szinten tengődő országról. Jobbik esetben sajnálkoznak, hogy milyen csórók vagyunk, rosszabbik esetben körberöhögnek (bár ezt egyes EU szomszédjaink is megteszik amikor valaki vázolja az itteni életkörülményeket).

A Nagy Vezér. Sajnáljuk őket mert egy olyan embert imádnak, kell imádniuk aki megfossza őket a fejlett országokra jellemző ideológiáktól, "luxustól".

"Hazudtunk reggel, délben, este". Ismerős ugye? "Imádtuk" továbbra is, vagy legalábbis pár hónapig amíg le nem mondott elvtársai részére. A nagy többség itt beletörődött, hogy ő ilyen, tenni alig tett ellene bárki is. Szóval szavunk se lehet(ne) a Nagy Vezér kultuszra. Máshol ha az ilyen önként le nem mond azonnal, lámpavason lóg, vagy lábtól nyakig a földbe van temetve és a nép éppen helyes kis kavicsokkal ítélkezni készülődik.

Egészségügy. Aha, van fejlett géprendszerünk, pár hónapos várakozási listánk és esetleg túl is élheted az egészet, ha a mentő nem furikázna veled keresztül a fél országon, hogy most akkor melyik kórház is fogad téged. Oks, sarkalatos példa, de többször előfordult. Örüljünk neki, Örüljünk, hiszen észak-koreaiaknak ennyi se jut. Örüljünk neki? Ne, ne örüljünk, mert az ilyen szégyen és embertelen. Soroljam még a hasonló mintapéldákat? Egyrészről végtelenségig kellene, másrészről meg hasztalan. Mi előrébb tartunk mint ők, de ugyanúgy sz*rban érezzünk magunkat ha "körberöhögnek", agyonszánnak minket Dubai felhőkarcolóinak a töveiből. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze választhatsz, de ha ellentmondasz nem is fogsz előrébb jutni.

Egy másik példa. Csúcsfejlett arab országok, ahol alanyi jogon osztják a lakást. Itt pedig beledöglesz, hogy el tudj szakadni a szülői fészektől, esetleg várod az örökséget, vagy a lottó ötöst. Ott, születésed után máris neveden van egy lakás, 18 éves korod után meg fater a kezedbe nyom egy Ferrari slusszkulcsot. Ők vajon mit gondolnak Magyarországról, vagy már ezen a szinten tengődő országról. Jobbik esetben sajnálkoznak, hogy milyen csórók vagyunk, rosszabbik esetben körberöhögnek (bár ezt egyes EU szomszédjaink is megteszik amikor valaki vázolja az itteni életkörülményeket).

A Nagy Vezér. Sajnáljuk őket mert egy olyan embert imádnak, kell imádniuk aki megfossza őket a fejlett országokra jellemző ideológiáktól, "luxustól".

"Hazudtunk reggel, délben, este". Ismerős ugye? "Imádtuk" továbbra is, vagy legalábbis pár hónapig amíg le nem mondott elvtársai részére. A nagy többség itt beletörődött, hogy ő ilyen, tenni alig tett ellene bárki is. Szóval szavunk se lehet(ne) a Nagy Vezér kultuszra. Máshol ha az ilyen önként le nem mond azonnal, lámpavason lóg, vagy lábtól nyakig a földbe van temetve és a nép éppen helyes kis kavicsokkal ítélkezni készülődik.

Egészségügy. Aha, van fejlett géprendszerünk, pár hónapos várakozási listánk és esetleg túl is élheted az egészet, ha a mentő nem furikázna veled keresztül a fél országon, hogy most akkor melyik kórház is fogad téged. Oks, sarkalatos példa, de többször előfordult. Örüljünk neki, Örüljünk, hiszen észak-koreaiaknak ennyi se jut. Örüljünk neki? Ne, ne örüljünk, mert az ilyen szégyen és embertelen. Soroljam még a hasonló mintapéldákat? Egyrészről végtelenségig kellene, másrészről meg hasztalan. Mi előrébb tartunk mint ők, de ugyanúgy sz*rban érezzünk magunkat ha "körberöhögnek", agyonszánnak minket Dubai felhőkarcolóinak a töveiből. :D

Hol van itt nagy vezér kultusz a diktatúrákhoz képest? :( Gyurcsányé meg az egyetlen őszinte politikusi megnyilatkozás 1989 óta, csak az a baj, hogy ezt nem a TV -ben mondta el a nyilvánosságnak. Egyébként olvasd el az egész szöveget, gyakorlatilag végig nagyon jókat mond. Ő akart is változtatni valamit, csak hát szerencsétlen annyira bénán csinálta, hogy szükségszerűen belebukott. A másik, hogy a népek meg a demagógia (ami mos hatalmon van) nem is akar itt változást.

 

Sajnos az új hatalom még Gyurcsánynál is sokkal rosszabb lesz.... Karrde kiszámolta mennyivel fog kevesebbet keresni jövőre.... De ezt majd leírja ő. Persze a gazdagoknak jobb lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol van itt nagy vezér kultusz a diktatúrákhoz képest? :( Gyurcsányé meg az egyetlen őszinte politikusi megnyilatkozás 1989 óta, csak az a baj, hogy ezt nem a TV -ben mondta el a nyilvánosságnak. Egyébként olvasd el az egész szöveget, gyakorlatilag végig nagyon jókat mond. Ő akart is változtatni valamit, csak hát szerencsétlen annyira bénán csinálta, hogy szükségszerűen belebukott. A másik, hogy a népek meg a demagógia (ami mos hatalmon van) nem is akar itt változást.

 

Sajnos az új hatalom még Gyurcsánynál is sokkal rosszabb lesz.... Karrde kiszámolta mennyivel fog kevesebbet keresni jövőre.... De ezt majd leírja ő. Persze a gazdagoknak jobb lesz...

Hazudott? Igen. Bevallotta? Igen. Tett valamit ellene? Nem.

Hát kösz, de én nem fogom sajnálni. :D A többi háttérsztorijáról meg nem is beszélve.

 

Persze, hogy ezzel az újjal nem lesz jobb. Jól tudjuk, hogy nagy a bratyizás a komcsikkal. De megválasztottuk őket? Igen, meg. Agymosottaknak lehet emiatt tekinteni a többséget? Igen, hisz nekünk tökéletesen jó az ha lopnak, csalnak, hazudnak nekünk.

Szóval hogy is van észak-koreával az a dolog? :D

Aha, nekünk van internetünk, torrentezhetünk, írkálhatunk. Juhé! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.