Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezért lenne jobb, ha mindenki elfogadná a másikat, úgy, ahogy van, ne adj isten, talán még igyekezne is megismerni őket. De hát amíg egyesek több ezer éves könyveket követnek, és azt gondolják, hogy felsőbbrendűek a többieknél...

 

Amúgy nem fogják kivégezni. Norvégiában a maximum börtön, amit kaphatnak, 21 év. Ha az lejárt, megvizsgálják, hogy be tud-e illeszkedni a társadalomba - valószínűleg nem ez lesz, ilyenkor kap még 10 évet, aztán még 10 évet, és így tovább. Nem kell, hogy belőlünk is gyilkosok váljanak. Ez nem megoldás a problémára.

Ugyanezt mondom én is.

 

Dehogynem megoldás. Ez a norvég egy "rákos daganat" és egy percet se érdemelne meg, hogy tovább éljen. Főleg úgy nem, hogy még el is tartsák a börtönévei alatt. Nem önvédelemből ölt, hanem aljas szándéktól vezérelve. Ilyennek nincs helye az emberi társadalomban. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért is nincs jövője a multikulturalizmusnak? :)

Mert az nem elfogadni akarja a sokszínűséget, hanem egységesíteni az ideológiájával ellentétben. Néhány EU országban ( Anglia és Németország ) ez már megbukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az nem elfogadni akarja a sokszínűséget, hanem egységesíteni.

 

A hagyományőrzés nem azt jelenti, hogy minden mást zsigerből elutasítunk, és egyáltalán nem fejlődünk.

 

Szerk.: Más országokban(pl. USA, Kanada) pedig él és virul.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig te épp azt javasoltad, hogy el kellene szigetelődni egymástól, mert békés együttélés sose lesz. Az emberek pedig tök jól meglennének egymással, ha nem osztaná meg őket néhány ellenségeskedő csoport.

Nem elszigetelődni, hanem tisztelni kell a másikat. Kulturálisan, szociálisan ( már ha az nem ütközik életellenes erkölcsi keretekbe), történelmileg ami magába foglalja a területi jogosságot. Minden nép ezen a bolygón már kivívta magának az életterét. A vendégeskedést senki se tiltotta :) A bevándorlásoknak nem vagyok híve. Főleg ha nincs a jövevénynek beilleszkedési szándéka.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek kapcsán egy talán érdekes sztori: pont a napokban készitettem egy interjút egy palesztin származású arab üzletemberrel, aki már 20 éve lakik nálunk és egy nagyon sikeres üzletet vezet. Ugye szóba jött hogy egyáltalán hogy és miért jött ide és hogy ragadt itt. Mondta, hogy eredetileg csak az egyetemet jött itt elvégezni és aztám ment haza (Izraelbe). Nem volt szegény a család -ezért is tudták fizetni a magyar egyetemet- és otthon minden rendben volt, mégis ahogy elment tölünk, húzta vissza a szíve. Úgy érezte neki Magyarországon van a helye és a feladatok itt várnak rá. Persze visszajöve aztán egy darabig ment a dilemma, hogy talán rosszul döntött, de végül itt maradt és egy éves szinten milliárdokat termelő céget épitett fel végül kockáról kockára.

 

Nem biztos, hogy van ennek tanulsága, de engem mindenesetre nagyon meglepett, hogy egy idegent ide húzza vissza a szíve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval egyébként sem? Miért nem?

Vegyünk egy hasonlatot. :) Nevezzük a te házadat, lakásodat a nemzeted országának ami a te és őseid verejtékének a munkája. Te örülnél neki ha mondjuk se szó, se beszéd beköltözne hozzád egy teljesen más kultúra képviselője? Ha kisajátítaná a maga érdeke szerint? Berendezné a saját ízlése szerint? :)

Másik példával élve, ha például egyszer csak fognám magam és kiköltöznék az Elefántcsontpartra és ott játszanám a janigyereket, tuti nem fogok csodálkozni rajta ha a helyiek jól pofánvágnak. :) Az az ő területük, saját vérük, verejtékük eredménye. Van nekem saját hazám. Más kérdés persze a menekültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont azaz érdekes, hogy otthon is egy viszonylagos jólét várta -az apjának volt egy elég jól jövedelmező épitőipari vállalkozása- és amikor idejött egyáltalán nem tudhatta hogy milyen fényes jövő várhat rá. Meg ugye ha csak a pénz meg a milliomosság érdekli akkor reálisan nézve nem Magyarországot szemeli ki. Két országgal arrébb talán még könnyebben gazdag lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyünk egy hasonlatot. :) Nevezzük a te házadat, lakásodat a nemzeted országának ami a te és őseid verejtékének a munkája. Te örülnél neki ha mondjuk se szó, se beszéd beköltözne hozzád egy teljesen más kultúra képviselője? Ha kisajátítaná a maga érdeke szerint? Berendezné a saját ízlése szerint? :)

Másik példával élve, ha például egyszer csak fognám magam és kiköltöznék az Elefántcsontpartra és ott játszanám a janigyereket, tuti nem fogok csodálkozni rajta ha a helyiek jól pofánvágnak. :) Az az ő területük, saját vérük, verejtékük eredménye. Van nekem saját hazám. Más kérdés persze a menekültek.

 

Nagyon szép dolog ez az ősök vére meg verítéke, de eljárt felette az idő. Az emberek érdemeit nem az ősök határozzák meg. Engem sosem érdekelt, honnan származom, lesz*rom, kik voltak az őseim. Örülnék, ha kissé vagyonosabbak lettek volna(ki nem?) de hát ez van, sajnos. Én számítok, itt és most. Szimpla önzőség, hogy más ember csak azért nem költözhet oda, ahova kedve tartja, mert teljesen véletlenül a mások által önkényesen meghúzott határvonal túloldalán született.

 

Szerk.: (egy mondat végéről lehagytam a pontot)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép dolog ez az ősök vére meg verítéke, de eljárt felette az idő. Az emberek érdemeit nem az ősök határozzák meg. Engem sosem érdekelt, honnan származom, lesz*rom, kik voltak az őseim. Örülnék, ha kissé vagyonosabbak lettek volna(ki nem?) de hát ez van, sajnos. Én számítok, itt és most. Szimpla önzőség, hogy más ember csak azért nem költözhet oda, ahova kedve tartja, mert teljesen véletlenül a mások által önkényesen meghúzott határvonal túloldalán született.

 

Szerk.: (egy mondat végéről lehagytam a pontot)

Ezek szerint te nem tiszteled az érdemeiket. Mert ez is egyfajta érdem a részükről. Lakhelyet, életteret teremteni, szerezni a népüknek. :) Létedet nekik köszönheted, senki másnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép dolog ez az ősök vére meg verítéke, de eljárt felette az idő. Az emberek érdemeit nem az ősök határozzák meg. Engem sosem érdekelt, honnan származom, lesz*rom, kik voltak az őseim. Örülnék, ha kissé vagyonosabbak lettek volna(ki nem?) de hát ez van, sajnos. Én számítok, itt és most. Szimpla önzőség, hogy más ember csak azért nem költözhet oda, ahova kedve tartja, mert teljesen véletlenül a mások által önkényesen meghúzott határvonal túloldalán született.

 

Szerk.: (egy mondat végéről lehagytam a pontot)

Meg azt hiszem sokan meglepődnénk itt a Kárpát-medencében ha megtudnánk, hogy kik voltak az őseink. Ez egy óriási átjáróház. Ide annyi nép betette már a lábát, hogy vérségi alapú magyar már aligha akad. Én mondjuk speciel tudom, hogy szerb származású vagyok (bár anyai ágról székely). A felmenőim azon ritka kasztba tartoztak, akik a nagy magyarositások idején (XIX. század) nem váltottak magyar névre, ugyhogy nálam elég egyértelmű a helyzet, de egyébként senki nincs "biztonságban": egy haverom akinek Molnár a vezetékneve - visszafejtették a családfájukat és kiderült, hogy németek (pontosabban svábok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint te nem tiszteled az érdemeiket. Mert ez is egyfajta érdem a részükről. Lakhelyet, életteret teremteni, szerezni a népüknek. :) Létedet nekik köszönheted, senki másnak.

 

A lakhely és az élettér ott volt. Ők csupán körbekerítették, és elnevezték, meg megölték/leigázták azokat, akik ott voltak. A létemet pedig nagyrészt a Paksi Atomerőmű Vállalatnak köszönhetem, meg a fajfenntartási ösztönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lakhely és az élettér ott volt. Ők csupán körbekerítették, és elnevezték, meg megölték/leigázták azokat, akik ott voltak. A létemet pedig nagyrészt a Paksi Atomerőmű Vállalatnak köszönhetem, meg a fajfenntartási ösztönnek.

Azért ez több annál, minthogy a "csupán" szót használjuk rá. Nem egy hétköznapi dologról beszélünk amikor ki így, ki úgy megemlékezik róluk. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez több annál, minthogy a "csupán" szót használjuk rá. Nem egy hétköznapi dologról beszélünk amikor ki így, ki úgy megemlékezik róluk. :)

 

A tisztelet a jelen szempontjából irreleváns dolog. Nehogy már azért ne lehessen jobb az emberiségnek, mert rég halott emberek érdemeit tiszteletben kell tartani tettek formájában is. Akkor ők azt tették, ami nekik volt jó - most nekünk kellene azt tennünk, ami nekünk jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tisztelet a jelen szempontjából irreleváns dolog. Nehogy már azért ne lehessen jobb az emberiségnek, mert rég halott emberek érdemeit tiszteletben kell tartani tettek formájában is. Akkor ők azt tették, ami nekik volt jó - most nekünk kellene azt tennünk, ami nekünk jó.

És ki mondja meg, hogy most mi a jó? :) És, hogy kinek? Szerintem az emberiségnek nem attól lesz jobb, hogy pl egymás mellett lakik egy keresztény európai, egy muszlim afrikai vagy budhista távol-keleti. :) Sokkal inkább attól lesz/lenne jobb ha ezek a csoportok nem eszközök lennének mások kezében, hanem megmaradnának a sokszínűség palettáin annak amik és ahol.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ki mondja meg, hogy most mi a jó? :) És, hogy kinek? Szerintem az emberiségnek nem attól lesz jobb, hogy pl egymás mellett lakik egy keresztény európai, egy muszlim afrikai vagy budhista távol-keleti. :) Sokkal inkább attól lesz/lenne jobb ha ezek a csoportok nem eszközök lennének mások kezében, hanem megmaradnának a sokszínűség palettáin annak amik és ahol.

 

Viszont így megtanulnak egymás mellett élni és elfogadni egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont így megtanulnak egymás mellett élni és elfogadni egymást.

Ezt például egy táborozás keretében el tudnám képzelni és remek ötletnek találnám. :) De az elfogadásnak enélkül is működni kéne. Kutyát és a macskát se zárjuk egy ketrecbe, hogy elfogadják egymást, pedig mindkettőnek négy lába van :D;) hanem fokozatosan közelebb engedjük a másikhoz. De erre se feltétlen lenne szükség, mert a természetükből adódóan eltérnek egymástól.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig így vajmi keveset tudsz róluk, és ez nem elegendő ahhoz, hogy átfogó véleményed legyen a dologról.

Biztos vannak apróságok amik még árnyaltabbá teszik a dolgot, de alapjaiban véve nem sokat változna a meglátásomon az ha percenként kezet rázok pl egy malájjal vagy elfogadom azt amit eddig megtudtam róluk innen-onnan. Vagyok olyan "naiv" hogy elsőre mindenkitől csak jót várok. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.