Ugrás a kommentre

ANIMÁCIÓ 3. (CSOPORT SELEJTEZŐ)


Donát

Csoport selejtező #5  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness Főtáblájára?

    • Főinkvizítor
      4
    • Agent Kallus
      8
    • Chopper
      0
    • Grand Admiral Thrawn
      11
    • Governor Pryce
      0

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Erről lecsúsztam, de jó nehéz döntés lett volna. Pryce egy ilyen mezőnyben totál súlytalan, Chopper meg nekem antipatikus, sokszor túlzás, amit leművel. A megmaradt trió kemény dió.

 

A Főinkvizítor mondhatni régen volt már. Baromi jól eltalált karakter, akinél azt éreztem, hogy nagyon erősek az alapok, de a továbbiakban nem tudják ezt már továbbvinni. A különleges stílusa, beszéde, vívótechnikája, a tájékozottsága mind-mind különleges ellenféllé tették, de ez a varázs azért idővel kezdett múlni, nem jött helyette más. A halála viszont nagyon emlékezetesre sikerült és igazán egyedire is. Ennek ellenére nálam bronzérmes lett volna.

 

Thrawnra is sok minden igaz abból, amit az előző bekezdésben írtam. Ami a fénykardos gonosztevők közt a Főinkvizítor, az a birodalmi tisztek között Thrawn, csak egy gyakorlatilag tökéletesre sikerült kiadásban. Viszont ez a tökéletesség nekem sokszor már-már túlzó. Mintha nemcsak egy zseniális stratégáról és megfigyelőről lenne szó, hanem valamiféle jósról. Többször volt az az érzésem, hogy ez a kék fazon olvashatta a forgatókönyvet, mert kb. többet tud a sztoriról, mint mi nézők, sőt az írók. :)

Thrawn azért is zseniális, mert bizonyos téren tökéletes birodalmi, más téren viszont nagyon kilóg abból a közegből. Sokkal nyitottabb, értelmesebb, intelligensebb, alaposabb. Az egész karakter vérfagyasztóan rideg és kimért, egy igazi sakkjátékos, akinek mindenki csak egy bábu a játszmában. A nagy kérdés már csak az, hogy mi lesz a sorsa, hiszen vannak olyanok, akiknek a kezében viszont ő a sakkbábu.

Na most legyen is Thrawn bármennyire kiváló, azt kell mondjam, hogy mégis egysíkú. Jól megírt és felépített karakter, hihetetlen jelenléte van a vásznon, de amikor feltűnik, mindig lehet tudni mi fog következni. Nagyon ritkán okoz meglepetést, egyre jobban kezdem azt érezni, hogy most már elég volt a dobpergős nagy felvezetésből, jöjjön már végre az a nagy csattanó.

 

Kallus jellemfejlődése ha nem is példátlan, de abszolút elismerésre méltó. A sorozat nem róla szól, így ebből az ívből csak szemelvényeket kaptunk, mégis sikerült tökéletesen bemutatni. Hiteles az egész, elhiszem minden mozzanatát, így a pálfordulás működik. Az a zebes rész nagyon kellett. Kallus karakterén keresztül ráadásul jobban belelátunk a Birodalom működésébe is, de a lázadókéba is. Egyelőre az átállt Kallus-ban rejlő lehetőségeket nem aknázták ki, de számomra az ő útja és fordulatai egy leheletnyivel előrébb helyezik, mint Thrawnt. Sokkal emberibb, sokkal érdekesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.