Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a Dexter trailer, huhh..

 

Na jó, Michael Emersont azért megnézném pszichopata sorozatgyilkosként.

Nagyon jó volt a trailer, jöjjön gyorsan az évad :D

Én is megnézném :D De valami más szerepben is, csak azért, hogy mire képes még :D

 

Lesz aki fordítja a katedrálist? Egyébként nálunk forgatták. :D

Olvastam anno a forgatásról meg láttam képeket is. Tőlünk nem messze volt a katedrális helyszíne, szívesen elmentem volna megsasolni, de szerintem teljesen esélytelen oda jutni egy forgatás helyszínére.

 

Katedrális első két része villámösszefoglaló:

Köszi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bárhonnan. :D

Piratebay pl, de ne így keresd hanem pillars of the earth. :D

 

Bomarr köszi, ezzel felhergeltél. Lent van mind2 rész HDban, és lehet ma megis nézem. :D

Á köszi, az angol címét nem tudtam. :D Bár nekme nem HD -ban kellene. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit Ody!

 

Megnéztem az első részt, és nagyon állat lett. Megmondom őszintén sokkal rosszabbra számítottam, de nagyon jó lett. Néhol kicsit át lett írva a könyvhöz képest, de semmi lényeg eddig ahogy néztem. Tényleg szépen építik fel a sztorit, és az első rész vége tényleg nagyon kemény lett.

Bomarr azt írta a 2. még jobb szóval már várom a holnap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem az első részt felirattal HD-ben. Utóbbi nem ment zökkenőmentesen, mert nem igazán sikerált jól beállítanom, amit kell, vagy tényleg ennyit bír a gépem, még öcsémet ráállítom este. Igazából "csak" a kép akadozott egy kicsit, de így is nézhető volt. Mondjuk agyam eldobom, ha nem tudunk rajta javítani, és csak HD-ben fog kijönni minden rész :)

Szerencsére angol felirattal megértettem szinte mindent, mert nem nehéz (persze mihez képest), és az is nagy segítség, hogy ismerem a sztorit :P

Nekem nagyon tetszett, aki jobban ért hozzá, az majd kielemzi :P Féltem, hogy túl sok mindent megváltoztatnak, de ennyi belefér, a karakterek a helyükön vannak, bár Valeran valahogy nem bejövős ezzel az arccal, a többiek okék, főleg Philip. A könyvben is nagy kedvenc volt, de ezzel a színésszel meg pláne az lesz :P

Mindjárt nekiugrok a második résznek :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek régebbi gépe és videókártyája van annak a hd szaggat. Nekem 2007-es gépem van és néha kada ,pedig ebben a kártyában már van hardveres hd-gyorsítás. A folyamatos hd-képherz gyors proci legalább egy középkategóriás(max 2 éves) és minimum 3 GB Ram kell, plussz nem árt egy Windows 7 vagy Vista.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor a Katedrális első két része nálam (azok után, hogy mindkét részt kétszer megnéztem :clap2:):

 

Előszóként annyit, hogy évek óta ez az első filmes-project, ami már a bemutató elött fel tudott spanolni. Az ep.3 óta nem nézegettem ennyi werkfotót, meg doksifilmet egy premier elött. Ami persze óriási elvárásokat is szült. Ezeknek az elvárásoknak két rész után azt mondom: hellyel-közel meg is tudott felelni (nyugodtan lehet olvasgatni... spoilermentesre írtam)

 

Az első résznél viszont még voltak kétségeim efelöl. Egyrészt nagyon megörültem a nyitóképsorokat látva, hisz azok egyértelmüvé tették, hogy a kisemberek ügyes bajos gondjai mellett a nagy történelmi szál sem lesz elhanyagolva, másrészt a trónviszály szereplőinek előhúzásával óriási terhet is magára vett a sorozat: úgy tünt, hogy gyakorlatilag rostálás nélkül, a közel ezer oldalas könyv majd minden lényegesebb eseményét be kivánja majd mutatni. Ebbe az első fél órában érzésem szerint majdnem bele is roppant. Miközben a Katedrálist én annak idején elsősorban a hangulatáért, másodsorban a szereplőiért és csak harmadsorban a sztorijáért szerettem, itt úgy tünt a sztori van mindenek elött: el kell mesélni rohamléptekben hogy ki kivel kavar, hova megy és aztán mi történik és igy tovább. Ahelyett hogy komotosan elballagtunk volna Tamás mesterékkel az erdőben, helyette az erdős eseményekkel párhuzamosan mennek a tróntermi események... hol itt vagyunk hol ott. Csak kapkodtam a fejem.

Már-már attól féltem, hogy ez csak egy nagyon jó sorozat igérete marad. Hisz a szinészeken, a diszleteken, a kameramunkán és szinte mindenen látszik, hogy mindez fantasztikus lehetne, ha valaki hagyna egy kis időt a karaktereknek, hogy élhessenek. Ráadásul az is érzékenyen érintett, hogy pont a kedvenc karakterem (Fülöp) történeti szála lett a legdurvábban megnyirbálva. Aztán úgy a harmincadik perc környékén feltűnt Waleran. Ott volt már ő korábban is de itt aztán igazán belépett a képbe. Megvolt az a pár zseniális jelenet amire vártam (Fülöppel lefolytatott beszélgetéseik olyanok, ahogy a nagy könyvben megvan irva) és onnantól, hogy a sakktáblán a helyére került az intrikus gonosz és egyre több tér maradt arra, hogy a szereplők szóhoz jussanak, az egész elkezdett nagyon jól müködni. Itt már megengedtem egy halovány hűhát.

A zárás pedig hmmm.... rendkivül hatásos, hogy spoilermentes maradjak :D

 

De hogy ez tényleg egy igazán jó sorozat lehet, arról a második rész győzőtt meg. A második rész első fél órája tökéletes. Nulla királyjelölt... csak Tamás mester, Fülöp és a katedrális. Ahogy néztem, az járt a fejemben, hogy szinte túl szép, hogy igaz legyen: amig vártam a sorozatot, pont erre vágytam. Bizonyos elemeiben jobb is mint amit remélni mertem. A második felére ugyan megint felpörög, de nem vészesen, sőt itt válik érthetővé, hogy miért volt szükség arra, hogy az első részben aránytalanul sok helyet kapjanak a nagyurak kavarásai.

 

És az külön jó, hogy az újranézés kifejezetten jó hatással van a sorozatra. Az első rész pl. markánsan jobbnak tünt másodszorra.

 

Na remélem sikerült kellően lábujhegyen járnom a sztori felett és semmit nem lőttem le előre :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konvertálunk avi-ba, úgy már teljesen jó a film. Sajnos gépet cserélni nem tudok, egyelőre marad ez a megoldás. A monitoromon úgysem jön ki a HD előnye :o Öcsémnél viszont nagyon szép a film képe :clap2:

The pillars of the Earth, második rész. Most már úgy igazán beindult a sztori, volt pár emlékezetes jelenet, pillanat :D Eddig nagyon jó. Egy valami nem tetszik, persze a könyvhöz képest:

Spoiler:

Miért kellett megváltoztatni Jack anyjának sztoriját? Szerintem az eredeti jobb, és az előélete így valahogy nem illik a későbbi tetteihez. Biztos egyszerűsítés miatt, de szerintem erre nem volt szükség. Engem ez kicsit zavar, de majd túlteszem rajta magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most végeztem a Katedrális 2. részével és nagyon jó volt. Imádom az ilyen sorozatokat, amikor egy pillanatra nem nézhetsz félre mert akkor már nem érted az egészet. Na persze a köv is ilyen. Utána kéne néznem hány részes is lesz ez a dolog, de lehet egyben kéne megnéznem, bár ez olyan jó hogy vállalom a heti nézést is. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor a Katedrális első két része nálam (azok után, hogy mindkét részt kétszer megnéztem :clap2:)

 

Ráadásul az is érzékenyen érintett, hogy pont a kedvenc karakterem (Fülöp) történeti szála lett a legdurvábban megnyirbálva.

Én is megnézem majd újra, ha már lesz magyar felirat :D Mindenképpen látni kell még egyszer.

Sejtettem előre, hogy Fülöp sztorijából kimaradnak majd bizonyos elemek, mert ennyi mégsem fél bele még egy sorozatba sem, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy később nem látunk-e valamit flashbackben. Habár jobban belegondolva, nem hiszem. Nálam is kedvenc karakter :o Kíváncsi vagyok, vajon a többieknek majd ki válik kedvenccé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána kéne néznem hány részes is lesz ez a dolog, de lehet egyben kéne megnéznem, bár ez olyan jó hogy vállalom a heti nézést is. :D

Anno azt olvastam, hogy 8 részes lesz. Megnéztem imdb-n, ott is 8 részt írnak, viszont az utolsó rész történetleírása alapján, amit senki ne nézzen meg, aki nem olvasta a könyvet, lesz még következő évad. Furcsa, valahogy azt hittem, hogy egyben lemegy az egész könyv :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno azt olvastam, hogy 8 részes lesz. Megnéztem imdb-n, ott is 8 részt írnak, viszont az utolsó rész történetleírása alapján, amit senki ne nézzen meg, aki nem olvasta a könyvet, lesz még következő évad. Furcsa, valahogy azt hittem, hogy egyben lemegy az egész könyv :clap2:

Hát ahogy haladnak nem csodálom mondjuk. Az első rész az kb 80 max 100 oldalt mutatott be.

Én jobban szeretném ha egy évad lenne, de ha tényleg ilyen jó marad, akkor felőlem jöhet még egy. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost

 

 

:o:D:o:):D:clap2:

Sniff-sniff-hüpp-hüpp.

Szipp....

 

 

Spoiler:

Csak vicceltem, nyugi.

:D:o:P

Ezen a végen csak röhögni tudok. Még csak mérges vagy dühös se vagyok. Ez marha gyenge volt. :D

Nem is érdekel, hogy nem kaptam értelmes választ. A befejezést még szépnek is nevezném ha nem ilyen sztorimenet társult volna hozzá.

Szóval részemről gyors törlés jön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagy Follett-rajongó vagyok imádom a könyveit. nagyon jól ír és nagyon jó karaktereket használ. Politika és sex meg mindíg története részei. :clap2: A Katedrálist valamikor a kilencvenes években olvastam, nagyon jónak tartottam. Sajnos az idő már homályba tett részleteket, így néztem meg az első részt(a másodikkal várok a magyar feliratig).

Nekem úgy tünik mintha nagyon sietnének és 10 perc alatt kell bemutatni minden lényeges szereplőt. Azonban ezt tartom az egyetlen úgymond hibának. Élmény volt ahogy ment előre az eseméámny a és a múét ködéből agyamba villantak a közben eszembe jutott történések. Ugyanakkor nemrég olvastam a folytatását(az idők végezetéig), ami szintén tetszet és onnan is vissza tudok követkleztetnio. Jack az építőmester aki Mertin őse. Nagyon jó. Shiring grófja is ismerős az új könyvből. Különben nagyon jól megteremtették a középkor atmoszféráját, hangulatilag kitünő. Várom a második részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost

 

 

:o :o :cry: :cry: :cry: :cry:

Sniff-sniff-hüpp-hüpp.

Szipp....

 

 

Spoiler:

Csak vicceltem, nyugi.

:lol: :lol: :lol:

Ezen a végen csak röhögni tudok. Még csak mérges vagy dühös se vagyok. Ez marha gyenge volt. :D

Nem is érdekel, hogy nem kaptam értelmes választ. A befejezést még szépnek is nevezném ha nem ilyen sztorimenet társult volna hozzá.

Szóval részemről gyors törlés jön. :)

 

 

Öszintén, mit vártál a végétől? Tényleg kiváncsi vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost

 

 

:o :o :cry: :cry: :cry: :cry:

Sniff-sniff-hüpp-hüpp.

Szipp....

 

 

Spoiler:

Csak vicceltem, nyugi.

:lol: :lol: :lol:

Ezen a végen csak röhögni tudok. Még csak mérges vagy dühös se vagyok. Ez marha gyenge volt. :D

Nem is érdekel, hogy nem kaptam értelmes választ. A befejezést még szépnek is nevezném ha nem ilyen sztorimenet társult volna hozzá.

Szóval részemről gyors törlés jön. :)

ebben nagyon nem értek veled egyet, de szerintem mindenki tudta, hogy ez lesz a véleményed! :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.