Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tegnap volt az? Már ott tartanak? Akkor most van félidő.

Igen már ott tartunk. Szerencsére elég gyorsan haladunk, és nem votl szünet az első és a második évad között. Szép lenne egyből menne a 3. is.

Viszont most még nézek SG1et. elkezdtem nézni a 7. évadtól, már lassan a 8. felénél tartok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már lassan azon vagyok, hogy megnézem még a múltheti BSGt angol felirattal. Pedig már a gépen van az új rész is. Utolsó előtti. Bakker... :)

Ááá.. nem is mondd :) Sajna még a 18-as se tudom megnézni. De nagyon nem várom, hogy jövő héten véget érjen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen már ott tartunk. Szerencsére elég gyorsan haladunk, és nem votl szünet az első és a második évad között. Szép lenne egyből menne a 3. is.

Viszont most még nézek SG1et. elkezdtem nézni a 7. évadtól, már lassan a 8. felénél tartok.  :)

Az SG-1-nek sajnos vége lett a múlt héten, de legalább gyönyörűen :)

Amúgy ahogy tudom, nem lesz szünet, az SGA 2. évad után jön a 3. és majd utánna jön az SG-1 10. évad. Utánna meg szünet, mert az SGA 4. évadot csak ősszel mutatják be a két SG-1 tvfilm mellett.

 

MissKarrde: szerintem Cicmax csak elment pihenni a hosszú szünetben. Bár a BSG-vel nagyon hadilábon állt. Lehet az SG sorik végével (amiknek fő fordítója volt végül is) abba hagyta a BSG fordítását is? Bár ezt nem hiszem, mert ha nem is volt annyira elájulva a 3. évadtól (én sem), azért mindig jól megcsinálta. Max kissé kevésbé lelkes... amit meg megértek. Na majd a héten minden kiderül. Szerintem a héten mindkét részhez elkészül a felirat.

 

Amúgy, ha már BSG, egy kis nézettség az USA-ból. Ahogy azt érezni, a BSG lassan olyan mélyen repül, hogy azt kell mondjam, inkább törölték volna ezt, mint az SG-1-et:

 

Mikor még pénteken ment:

BSG 3x01-3x02 Occupation / Precipice - 1,8

BSG 3x03 Exodus, Part 1 - 1,6

BSG 3x04 Exodus, Part 2 - 1,5

BSG 3x05 Collaborators - 1,4

BSG 3x06 Torn - 1,5

BSG 3x07 Measure Of Salvation - 1,5

BSG 3x08 Hero - 1,3

BSG 3x09 Unfinished business - 1,3

BSG 3x10 The Passage - 1,3

BSG 3x11 The Eye Of Jupiter - 1,4

 

- - -

Mikor már vasárnap ment:

BSG 3x12 Rapture - 1,4

BSG 3x13 Taking a break from all your worries - 1,5 - ha megnézzük, a 3x07 óta a nem volt ilyen az eredmény...

BSG 3x14 The Woman King - 1,2

BSG 3x15 A day in the life - 1,2

BSG 3x16 Dirty Hands - 1,1

BSG 3x17 Maelstrom - 1,1 - és a pletykák szerint a 3x18 csak 0,9-et ért el... :D

 

A 4. évad is már csak 13 részből fog állni, és már vannak arról pletyik, hogy talán ennyiből sem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SG-1-nek sajnos vége lett a múlt héten, de legalább gyönyörűen :)

Amúgy ahogy tudom, nem lesz szünet, az SGA 2. évad után jön a 3. és majd utánna jön az SG-1 10. évad. Utánna meg szünet, mert az SGA 4. évadot csak ősszel mutatják be a két SG-1 tvfilm mellett.

A SGA folytatásának híre tetszik. Jó hogy egybe leadják. :)

ÉS a SG1 10. évaddal vége az egész sorinak? v azért lesz még folytatás? Ja és az is marha jó, hogy mire végzek a 9. évaddal, már jó szinkronosan a 10. Jejejeje :D

Jó hír a film is. Hallottam már róla, és tuti meg is fogom nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SGA folytatásának híre tetszik. Jó hogy egybe leadják. :)

ÉS a SG1 10. évaddal vége az egész sorinak? v azért lesz még folytatás? Ja és az is marha jó, hogy mire végzek a 9. évaddal, már jó szinkronosan a 10. Jejejeje :)

Jó hír a film is. Hallottam már róla, és tuti meg is fogom nézni.

Az SG-1-nek, mint sorozatnak végleg vége. A folytatások egyelőre két DVD/TV film formájában lesznek, ami két-két duplarésznek lesz felfogható, azaz a 11. évad ilyesformán 4 részes lesz. Az Ark of Truth az Ori szál lezárása lesz, a Continuum pedig egy időutazós, időmachinálos, Ba'alos történet (az első szvsz remek lesz, a második meg pocsék).

Idén egyedül maradt az SGA a 4. évaddal, amely most hatalmasat fordul, lesz benne szereplőcsere, kicsit a város jellege is megváltozik, szóval nagy változások lesznek (amik már a 3. évad uccsó részében is benne vannak). Szóval most az SGA-nak kell túlélnie. Jövőre aztán - ha az első két film sikeres lesz - lesznek további filmek SG-1 témában, és egy SG-1-Atlantis crossovert is szeretnének, valamint folytatódna az SGA 5. évaddal és már előkészületben van a 3. Stargate sorozat, amiről még semmit sem tudni, csak azt, hogy tervezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már azon vagyok, hogy megnézem angol felirattal... ;)

Vagy akár anélkül is. De azt hiszem várok addig amíg haza nem érek Angol honból. :)

 

Dzséjt: megnéztem a SG1 8. évadát és hát elég érdekes volt a vége.

Inkább kimondottan rossznak mondanám ezt az időutazásos dolgot. Naon nem jött be. Miért nem lehetett vége a Leszámolás duplaepizóddal??? Mert az az Elvarratlan szálak rész is úgy van meg hogy több mint egy óra és angol betétek vannk, gondolom ha azokat nem számítjuk akkor adja ki a 40 percet. Meg hát Anubist is elég egyszerűen győzték le. Ha legyőzték. PErsze másképp nem lehetett de akkor is. De már alig várom a 9. évadot. :) Mikor adjáték tvben a 10.et nem tudod? ha már elkezdtem szinkronosan akk úgy is nézném végig.

 

Már van... sőt, ha ez így fog folytatódni, már 20. rész is lesz, mire lesz felirat :para:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, de a 8. évad alapból nem a legerősebb évad, mert az írók nagyon ragaszkodtak O'Neillhoz, és ezért szinte el sem hagyják a Földet.

 

Hát igen, a Moebius I-II fionoman szólva is szar. Eredendően nem is létezett, csak utólag, sebtiben forgatták le. Már az 5. évad vége óta úgy voltak az alkotók, hogy az az uccsó (az 5. évad esetében nem csoda, akkor azt hiszem megszűnt a csatorna, ami adta, aztán végül átvette a Sci-fi Chanell), így a 6. évad vége is utolsó résznek készült (az szvsz borzalmas uccsó rész lett volna), a 7. évad vége is (a Lost City I-II már mozifilm lett volna, ami lezárja az SG-1-et és elindítja az Atlantist, de megkapták az engedélyt a 8. évadra, így mozifilm nem lett, hanem egy duplarész. És milyen király duplarész.). No, a 8. évaddal is ez volt a helyzet, és a mindent elvarró rész a 8x18 Threads lett volna, amit hosszabb is lett, mint egy normális rész (csak sajnos a TV2 nem a hosszabbat vette meg :para:... amúgy erre a meghosszabbított részre a BSG-ben is volt példa, meg már a Star Trek DS9-ban is). De aztán jött az engedély a 9. évadra és hoppá, kellett a +2 rész hogy teljes 20 részes évad legyen. Ennek a végterméke ez a két szutyok, aminek egyetlen haszna a ZPM, ami az SGA 1x20-2x01-től lesz Atlantis életében fontos.

A 9. évad viszont szerintem nagyon jó, annál már csak a 10. jobb. Persze ehhez meg kell barátkozni az új szereplőkkel (kapásból néggyel, ebből kettő fő, egy mellék és egy kezdetben mellék majd főszereplő). Az új ellenséggel, akik azért rendesen táposak és az új "világképpel", mert az egyiptomi érzést lecserélték.

Nálunk valszeg az SGA 3. évad végeztével foglyák adni a 10. évadot. A 2. évadból még van 10 rész, a 3. évadban van 20 rész, szóval elméletileg (ha nincs közben ünnepnap) 30 hét múlva adni foglyák ;)

 

Dzséjt: megnéztem a SG1 8. évadát és hát elég érdekes volt a vége.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sg1

Hát azt azért sajnálom hogy lecserélik az egyiptom feelinget. Imádtam. Meg hát a goauldokat is. Sokkal jobban mint pl a lidérceket. Azokat az elején full gagyinak néztem, és még most sem vagyok velük teljesen megelégedve de elmennek. Az új szereplőkből csak Valat láthattuk eddig. Vagy nem? Mind1 nekem bejött. ;):) A CSK új csávójáról nem tom ki lesz, csak azt még h új tábornok is lesz. Remélem O'neill csak visszavonul és nem hal meg. :) Amúgy már várom a 9.et Már itt csücsülnek mellettem a DVDk. Csak azt nem tudom, hogy érdemes e megvárni szinkronosan a 10.et vagy inkább angolul. Remélem az új ellenség is zsír lesz. Az Ori ha jól tudom. Kíváncsi vagyok. :para:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen, az Ori. Én nagyon bírom őket, szerintem a replikátorok után a legfeelingesebb ellenség. Tényleg SGA-ban hol jársz? Mert már ott is van más ellen - régi ismerős ellen - a lidércek mellett. Mondjuk én a lidérceket is komálom, főleg, mert ők az Ori-jal és a goa'ulddal szemben nem gonoszok, csak teszik, ami az életbemaradáshoz kell, mint mi, emberek. Az egyiptomi stílusért tényleg kár kicsit, de azért a jaffák és Ba'al körében képviseltetni fogja magát (apropó. majd kiváncsi leszek, hogy fog bejönni Ba'al fő húzása...). Az új stílust meg a 10. évad végére félreteszik.
Igen, új tábornok lesz, szvsz jobb, mint O'Neill volt - szerintem O'Neill nem való az SGC élére. És Vala az, akit eddig már láthattunk, a többiek újoncok (bár a 9x01-ből kiderült, hogy a CsK-1 új tagja már a 7x22-ben ott volt, csak nem mutatták :para:).


sg1
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a 6. évad vége is utolsó résznek készült (az szvsz borzalmas uccsó rész lett volna), a 7. évad vége is (a Lost City I-II már mozifilm lett volna, ami lezárja az SG-1-et és elindítja az Atlantist, de megkapták az engedélyt a 8. évadra, így mozifilm nem lett, hanem egy duplarész. És milyen király duplarész.).

A dupla rész meg a mozifilm ennyire cserélhető???

OK hogy azt senki nem bánja ha két rész összefügg mozi minőségű, de ha van egy sorozat ami sorozatként is él a köztudatban, hát dupla magas a mérce, hogy a film viszont filmként domborítson. Amiért érdemesebb megnézni moziban, mint leülni a TV elé két alkalommal. Ha eltekintünk a letöltögetőktől (és tekintve hogy nem ők a fő bevételi forrás) egy átlagember szerintem ha nem gigantonagy rajongója a sorozatznak, hát olybá veszi, hogy két hétig kimaradt a sorozata. Volt két rész, amiért külön kéne fizetnie.

 

Ellenpélda a Dallas ahol ugye töméntelen rész után a legklasszikusabb róla az, hogy a végén Jockey-t lelövi valaki és ezért önmagáért érdemes moziba menni :)

 

Szóval én aszondom nagyon kényes filmezni egy sorozatnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen átírták a sztorit, és így a teljes cselekmény kitette az SG-1 7x21-22 Lost City I-II-t, a 8x01-02 New Order I-II-t meg az SGA 1x01-02 Risingokat is. És hogy mennyire írták át? Nos:

Eredetileg az Antarktiszon nem ős előörsöt találtak volna, hanem magát Atlantist a jég alatt, onnét indították volna el a drone-okat, amik végeztek Anubis flottájával. És onnantól kezdve onnét ment volna a történet, a Csillagkapu Parancsnokságot bezárták volna, a csillagkapu pedig átkerült volna Atlantisra (ha már az ott lévő eredetit elszállították, majd később felrobbantották) és végül felfedték volna a kaput az emberiség előtt. És az ellenség az Atlantisban nem a lidércek lettek volna, hanem a replikátorok. Na most, ehhez képest a Lost City-ben csak egy előörsöt találtak, Atlantis a Pegazus-galaxisban van, az elleség a lidérc, a replikátorok sorsát meg ideiglenesen a 8x17 Reckonningban oldották meg. Ja, és a New Orderben nem fedték fel a csillagkapu kilétét, és a Csillagkapu Parancsnokságot sem zárták be.

 

A dupla rész meg a mozifilm ennyire cserélhető???
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Király :D

Hallowd are the Ori! :)

Na és Mitchell, Landry, Vala és Dr. Lam?

 

BSG: két DVD film? Nofene, átveszik a Stargate mintáját? Mondjuk én pillanatnyilag semmi jóra nem számítok, a 3. évad túlságosan leült ahhoz, hogy annyira epekedve várjam a 4-et. A metaplot áll egyhelyben (jó, mennek a Föld felé, csak éppen azt nem magyarázzák el, hogy hogyan is tudják, merre kell menni), szedik elő a légbőlkapott vagy túlhúzott konfliktusokat a szereplők között, de ezek sem sülnek el túl jól, mert az új írók azt sem tudják, mit kezdjenek velük. És a tetejében még a Cylonok is kámforrá váltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Király :D

Hallowd are the Ori! :)

Na és Mitchell, Landry, Vala és Dr. Lam?

Mitchell mint Oneill, szal jóarc. Landryval még nincs gondom, de semmi kül, Valát bírom, tuti összejönnek Daniellel. :D Legalábbis remélem. Nem illenek össze de akkor is. :D Dr. Lam, meg nem tudom mennyire lesz főszereplő, de eddig tetszik. Mindenféle értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mitchell mint Oneill, szal jóarc. Landryval még nincs gondom, de semmi kül, Valát bírom, tuti összejönnek Daniellel. :) Legalábbis remélem. Nem illenek össze de akkor is. :D Dr. Lam, meg nem tudom mennyire lesz főszereplő, de eddig tetszik. Mindenféle értelemben.

Vala és Daniel: hát nem lövök le semmi poént, ha azt mondom, hogy igen és nem :D

Mitchell: sokan gondolják őt O'Neill utánzatnak, pedig szerintem nem az (az inkább Sheppard az Atlantisban). Más a stílusa, nem annyira önfejű, meg igazi SG-1 rajongó :D Én is bírom, talán kicsit még jobban is, mint O'Neillt a tábornoksága alatt.

Landry: ő majd akkor kialakul. Stílusában más, mint Hammond, kevésbé megértő.

Lam: de még milyen tetszetős az a csaj :D Sajnos Lexa Doig a 10. évadban elég sok részt kihagyott, mert terhes lett. A férje amúgy Michael Shanks, azaz Daniel... irigylem a pasit. Éppen ezért, a 10. évadban Daniel sem játszik több epizódban. Na meg a 9. évad elején Carter, alias Amanda Tapping is ezért van távol, mert ekkor még ő is terhes volt, ezért állították a helyére Valát. És jön a slusszpoén, Carter visszatértével Vala, vagyis Claudia Black is eltűnik, mert ő is terhes lett :D (de az évad vége felé visszatér). Szóval, a 9-10 évad forgatása alatt nagy orgiák lehettek arrafelé (arról nem is beszélve, hogy mot már olyan pletykák is vannak, hogy Torry Higginson, azaz Dr. Weir is terhes és ezért.... a többi spoiler).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.