Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Heroes, csak azoknak spoileres, akik a tv2-ön követik:

Hehe, ez egy jó kis klip, de a címe már elárulna ezt-azt, ezért nem rakom be szokásos youtube gombbal, ha nem gond: http://www.youtube.com/watch?v=01022bYtvuw...ted&search=

Vannak a youtube-on más érdekes 19-20 részes összeállítások, némelyik egész jó :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a lentit megnézheted, csak a 18. részig megy egy kis SW zenére (pont ez az érdekes benne) :yeah:

Annál többet alig lehet megtudni a többiből (na jó, "pici" érdekességet Lindermanról, ami miatt beindult ám a fantáziám :D ), mint ami az általad belinkelt klipben van, max. néhány kép nem ilyen gyorsan ugrál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha jól emlékszem, két Defiant volt a csillagflottában. Az egyik a DS9-ben látott hajó, a másik pedig még Kirk idejéből való és ugyan úgy Constitution osztályú hajó volt, mint az NCC-1701 Enterprise. Meg még van egy olyan halvány emlékem, hogy összecsapott az egyik TOS részben az Enterprise-sal.

 

Amúgy, a 18. rész az a tegnapi vagy a mai? Mert ma két rész is felkerült, én meg már belekavarodtam. Kis szerencsével, mire a 17-el végzem, addigra lejön a 18. is és akkor még azt is megnézhetem ma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűűűazanyááátamindenitvaaaaoooóóó!!! Enterprise forever! :o

Oda meg vissza vagyok ettől a két résztől. Egyrészt, az orion rabszolganők tényleg elbűvölőek, de a tüköruniverzumban viselt női egyenruhákat is rendszeresíthetné valaki a Csillagflottában a mi univerzumunkban is.

4x17: újat tudhattunk meg erről a majdnem teljesen elfelejtett szervezetről. Nevezetesen, kiderült, hogy kik is irányítják valójában. Arra emlékszem, hogy a TOS-ban is volt orioni nő (meg talán férfi is), de hogy ott mit szerepeltek, az jó kérdés. Hiába, most már meg kell néznem a TOS-t. Lehet beszerzem a tavaj felújított részeket (de az eredetit mindenképpen). Tetszett ebben a részben még az is, hogy megemlítették a gornokat. Nos, ők az a faj, akiket sosem láthatunk, de nem egyszer emlegetik őket. Elméletileg a Föderáció még háborút is vívott a Gorn Föderációval. És végre T'Pol is kinyögte, hogy belehabarodott Tripbe. Nagyon helyes. A rész beszólása pedig ez volt:

- Régi közhiedelem, hogy ha egy vulcani párosodik, akkor pszichikai kötődés alakul ki - T'Pol

- Mi nem párosodtunk - Trip.

- Aha - T'Pol egy vulcanihoz képest szokatlanul kifejező arccal.

 

4x18: ez meg maga volt a csúcs. Kezdetben kedvenc Star Trek filmem befejező képsorai, és nem csak, hogy egyenesen a Kapcsolatfelvételből lettek átollózva, még a zenét is átvették. Sőt, legnagyobb meglepetésemre még Zefram Cochrane-t (James Cromwell) is bevágták, pedig akkor tejelni kellett neki (bár ő alapból játszott is már az Enterprise első részében, szóval miért ne, azért biztos többet fizettek neki?). És már itt gyanús volt valami, mert volt néhány olyan arc is, akik a filmben nem voltak benne. Aztán Cochrane a "Kösz." kijelentés helyett mellkason lőtte a vulcanit (persze, itt már nem Cromwell játszott valszeg, mert az arcát gyanúsan takarták :D). És az a kezdés... jesszus. A képek nagyon hatásosak voltak, bár a zene nem tetszett. Viszont nagy húzás, hogy a tüköruniverzum múltjával is foglalkoznak. Anno először Kirk és Spock esett át ide, és akkor az emberek uralták a kvadránsunkat (Alfa-kvadráns), aztán hála e két jómadárnak, a vulcaniak fellázadtak. Később meg a DS9 legénységének több tagja is átesett ebbe az univerzumba, akkor meg a klingonok (Worf :o) által vezetett Szövetség ellen szítottak lázadást. És most azt láthatjuk, hogy nekik mi a múltjuk. Kiváncsi vagyunk, hol fordult ki magából ennyire a világ. A USS Defiant felbukkanása, illetve a tény, hogy újra képernyőn láthatok egy Constitution osztályú hajót... pffff... már a látvány is nagy volt. Kis híján a legendás Enterprise. Ám mikor beüzemelték a hidat és megszólalt az a klasszikus pittyegés... istenem, újra gyerek lettem. Az eredeti gárdától már több éve nem néztem meg filmet, a TOS-ból pedig jó ideje nem láttam komplett részt. De most elfogott a nosztalgia.

Amúgy a USS Defiant (mármint ez a Constitution osztályú, azaz hát PONT ez, mert ugyan az a száma) a TOS-ban olyan keretek között tűnik fel, hogy sehol a legénysége, csak hánykolódik az űrben. Az Enterprise érkezik a segítségére, és Kirk átmegy, de ekkor a hajó eltűnik egy másik dimenzióba, és a legénység azt hiszi, hogy Kirk meghalt, közben az csak a Defiant fedélzetén reked. Ennyit sikerült most gyors utánajárással találnom. Talán éppen a 4x19-es rész fogja ezen a szinten összeboronálni az Entet a TOS-sal. Bírnám, ha a következő rész végén visszaküldenék a jövőbe és a saját univerzumába (ápropó, az azért nem tetszett, hogy a párhuzamos világutazáson kívül a Defiant még időutazást is tett, eddig nem volt rá utalás, hogy a kettő összeköthető, és két ilyen merőben eltérő utazás véletlen szerűen, egy időben történő bekövetkezése sokmillió az egyhez), ahol aztán a TOS-ban az NCC-1701 USS Enterprise rátalálhat.

És megint meg kell jegyeznem, hogy ezeket az egyenruhákat, amit a csajok viseltek, igencsak rendszeresíthetnék. Meg Hoshi használhatná ezt a sminket, mert szerintem iszonyat jól nézett ki (ellenben T'Polal, őt jobban tetszik az eredeti kivitelben).

Szóval, nagyon várom már a következő részt. Kiváncsi vagyok, mi lesz a végkifejlett. Csak az a baj, hogy már csak négy rész, és vége a teljes sorozatnak :yeah::D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ent

A Defiant valóban döbbenetes érzést kelltett bennem is, pedig én aztán nem vagyok nagy ST fan. Az a pittyegés pedig....kiváló! Az agresszív földiek kicsit furcsák voltak, de Hoshi valóban állatul nézett ki. Ő volt a hajó kurvája. :D Amúgy Trip is igen szépen nézett ki. :D Én is sajnálom, hogy vége a sorozatnak, pont akkor, amikor belejöttek.

 

Egyébként ezt a sorozatot szidják a nagy ST fanok? :yeah: Bár ha az SW kőagyú, vén trottyos fanatikusaira gondolok....

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezt a sorozatot szidják a nagy ST fanok? :D Bár ha az SW kőagyú, vén trottyos fanatikusaira gondolok....

Hát igen, ezt szidják. A poén, hogy először én is szidtam. Sőt, az első rész első tíz percében féltucat hibát találtam. Az első évad aztán nem is tetszett annyira három évvel ezelőtt. Dehát itt valaki folyton ajánlgatta, és hát adtam neki még egy esélyt. Megérte. A 2. évad már jobb, mint az első, a harmadik eredeti, a negyedik pedig nagyszerű és elvarja az első évadban elkövetett hibákat is. Most már ez a második kedvenc Trek sorozatom.

Amúgy, itt is az öregek szidják inkább az Enterprise-t, a fiatalabbaknak és a trekben nem jártasaknak tetszik. Sőt, most már úgy vélem, az időseknek sem lenne okuk a szidalmakra, mert persze még így is van benne hiba, de egyáltalán nem olyan vérlázító, mint ahogy beállítják. Ennyi hiba van a többiben is. Sőt, sok "hiba" meg úgy lett hiba, hogy azok az elődökben is benne vannak. Pl sokan kritizálják T'Pol külsejét, hogy miért kellett bombázónak lennie, és miért visel testhezálló ruhát. Nem mintha az egekbe magasztalt TNG-ben Troi nem testhezálló ruhát viselne, vagy Hetes (bár már őt is szidják), és nem mintha a TOS-ban a nők nem miniszoknyá és dekoltált ruhát hordtak (és ezek csak a Föderációsok voltak, némely részben még annyi ruhát sem hordtak a nők, mint most az Orion rabszolgák). Szintén kiakadtak, amiért T'Pol ledobta a ruháját. Nem mintha a TNG-ben nem vetkőzött volna neki szintén Troi... Persze, mikor ezt felhozom, mindig van ám válasz: "A baj az arányokkal van." (idézet Zed Zero kollégától).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neki mikor tetszett bármi is, fenntartások nélkül?

 

Ent 19

Nem hittem volna, hogy várni fogom, mikor nyírják ki Archert.... Elég is volt ebből az alternatív univerzumból már. Nagyon unszimpatikus köcsögök voltak a földiek. :yeah: azt furcsálltam, hogy egy egész birodalmat térdere lehetett kényszeríteni egy hajóval? Bár azt nem láttuk mi lett a vége Hoshi császár-nőnek. :D

 

"A baj az arányokkal van." (idézet Zed Zero kollégától).
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enterprise 4x19

Hát igen, a tüköruniverzumban mindenkinek tükörképe volt. Még nagyjából emlékszem a TOS-os tükrös részre, ott Kirk hasonmása volt a szemét rohadék. Szóval, igencsak kifordult egy világ.

Amúgy a császárságot nem először (illetve fenét nem, most először :D) kényszerítik térdre egy hajóval. 200 év múlva a mi Siskonk által tervezett USS Defiant ugyan úgy meghátrálásra kényszeríti Worf császárt (azért mekkora már, mindkét alkalommal egy Defiant volt a végzete a császárságnak, mekkora ötlet).

Az is jó volt, hogy láttunk gornt. Én eddig szentül meg voltam győződve, hogy ezeket még csak emlegették eddig. Aztán a pikulát, most, hogy néztem, igencsak ismerősnek tűnt. Hát nem szerepelt egy a TOSban?

Amúgy, ne feledjük, hogy a Defiant most száz évvel fejlettebb volt, mint az NX-ek. És a Contitution osztály hajói a maguk idejében a legfejlettebb és legerősebb hajóknak számítottak (nem véletlen lett az első USS Enterprise is ilyen). És most derült ki, hogy mekkora különbségek vannak valójában a két hajó között. Fotontorpedók, pajzsok, 7-es fokozatú térhajtómű, és még arra is rámutattak, hogy a fézereknek már van romboló fokozata, míg az Enterprise-belieknek csak kábító és halálos.

A kivitelezés is nagyszerű volt. Ha az ember ma megnéz egy TOS részt, hát sikít róla az elavultság. Ám most (és hasonlóan a DS9-es TOS-os részhez) semmi ilyet nem éreztem. Pedigmost is ott voltak a bupszlinagy gombok, meg az eszement csipogás és ledvillogás, de mégis, valahogy a helyén volt. Ráadásul a látványa is odavágott a Defiantnak, pedig a Contitution nem valami ultradizájnos hajóosztály (ellenben a filmbeli verzióval, ami a Refit alnevet kapta). A gornt is remekül megcsinálták. És ezért is tetszik az Enterprise sorozat. Nem csak a szokásos emberi idegenek vannak, amiknek csak a fülük/homlokuk/álluk/nyakuk/bőrük más, hanem vannak teljesen idegenek is (xindi rovar, gorn, tholianok). Ami nagyon jó. Pl.: tegnap néztem egy DS9 részt,, amiben beszéltek egy háromszemű meg egy átlátszó fejű lényről, de ilyeneket egyszerűen nem mutatnak. Ellenben az Enterprise-sal. Ami nagyon jó.

Az is tetszett a kivitelezésben, hogy a Defiantnak kék fézere volt. Nemrég láttam egy TOS videót a felújított részeken, amiben meglepődtem ezen és mondtam is, hogy ezt igazán átszínezhették volna narancssárgára. Erre meg az Enterprise-ban ugyan úgy kék, és tetszik, hogy a készítők erre is figyeltek. Az meg hab volt a tortán, amikor Archer előkapta a TOS-os kommunikátort (azért is jópofa, mert az Enters kommunikátorok hasonlóak, csak kisebbek). Erről eszembe jutott az az anegdota, mely szerint mikor a DS9 TOS-os részét forgatták a Siskot játszó színész szerencsétlenkedett ezzel a kommonikátorral, nem tudta kinyitni. De már vagy tizedszerre vették fel a jelenetet. S éppen akkor a forgatáson volt az eredeti gárdából a Chekovot alakító színész. Valamit forgatott a Paramounttal, és ha már ott járt, beugrott, mert hallotta, hogy az eredeti díszletekben forgatnak, ráadásul egy eredeti részzt egészítenek ki. Mikor meglátta Avery Brooks szerencsétlenkedését, odament hozzá, kikapta a kezéből a kommunikátort és csuklóból kinyitotta, majd visszaadta és annyit mondott: "Így kell csinálni." Szóval kiváncsi vagyok, Baculának voltak-e gondjai ezzel :yeah:

Szóval, remek duplarész volt.

 

És csak a technikai fejlődés prezentálásaként, íme egy gorn a TOS-ból:

 

gorn.jpg

 

És az Enterprise-ból:

270px-Gorn2005.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most fejeztem be a 4x20-at. Sajnálom, hogy még két rész és vége (és annyira, de annyira félek az utolsó résztől, mert tudom, mi fog benne történni).

Újra elővették a jó öreg faji megkülönböztetés témát, ami már nem egy Treknek és egyéb sci-finek volt a témája. Az egészben a szomorú, hogy eme ocsmányság még mindig aktuális. Az egész történet akár ma is játszódhatna.

Minden esetre, kiváncsi vagyok, mi lesz ennek a vége. Mi a céljuk a kislánnyal, meg alapból, hogyan született (és honnét tudnak arról ezek a Tiszta Földes mocskok, hogy T'Pol és Trip összejöttek?). Meg vajon megtartják-e Trippék (én örülnék neki)?

Az különösen tetszett, hogy elkezdték a tárgyalásokat a Föderációról, csak a magyar szinkron szokjon már le arról, hogy Szövetségnek nevezi. A Federationt hogy a bánatba lehet Szövetségnek fordítani, pláne, hogy 10 filmben és 4 sorozatban végig Föderációzták? Istenem, napról napra egyre jobban utálom a szinkront.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor az nekem keddes este lesz elérhető :D

Olyan kár, hogy abbahagyták. Pedig ha nem teszik, idén lenne a hetedik, befejező évad. És már javában tarthatna a Romulan-Föld háború. Hogyan állíthatták le? (Hogyan-hogyan, a sok "vérfan" nem volt hajlandó nézni, cseszegette is, aztán ez lett belőle.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is: Deep Space Nine és Enterprise. A Voyagerrel az a bajom, hogy nem láttam még az egész sorozatot. Na most, amit láttam, attól nem ájultam el különösebben. De mivel az Enterprise-nál már elkövettem azt a hibát, hogy egy évad alapján megitéltem, a Voyagernél nem fogom. Amit láttam, abban volt jó és rossz is, a karakterek közl csak néhány jött be (Hetes nagyon), a hajó meg annyira nem tetszik. TNG az kicsit unalmas, és olyan rózsaszín, hogy az már taszít. Tökéletes karakterek, tökéletes világ, tökéletesen tökéletes. A karakterek papírmasék, a kapcsolatok agyra-főre mennek. Szóval az első évadok kifejezetten irritálnak, az utolsók meg középszerűek inkább, de azért abban is van néhány kiemelkedő. A TOS meg gyerekkorom kedvence, azt nem fogom utálni mai fejjel sem. De még az is jobb a TNG-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.