Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt! Ha végeztél az évaddal írsz majd értékelést? Persze csak spoiler mentesen. :D

 

Hamarosan én is látni fogom az évadot, ugyanis Dzséjt elküldte nekem DVD-n az egész évadot!! :D Mégegyszer köszi kolléga! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy az ördög bubozza meg, miért kell októberig várni a BSG 3. évadjára? Ilyen jó sorozatot én még nem pipáltam, esküszöm az égre, még nem pipáltam. Nyílvánvalóan átrendeződött a sorrend a toplistámon:

1. Battlestar Galactica

2. Stargate SG-1/Stargate Atlantis

3. Firefly

 

Mivel a végére értem a 2. szezonnak, megpróbálok egy kis értékelés végezni, de ez nem túl egyszerű. Más sorozatokban elég visszagondolnom a részekre, és eldöntöm, mennyire tetszett, nem tetszett. Ám egy ilyen összefüggő sorozatnál ez nem egyszerű, mert minden rész tetszett, még azok is, amik nem annyira... érthető? :D

Na szóval, spoiler mentes összefoglaló következik (legalábbis igyekszem úgy megcsinálni).

Kezdeném az egyszerűvel:

Látvány: egy sci-fi sorozatnál nekem nagyon fontos a látvány, és a BSG ebben a kategóriában felemásan teljesít. A BSG, a flotta többi hajója, a raptorok és a viperek a cylon basestar, raider és egyéb gépeivel (enyhe spoiler: lesz néhány új darab), valamint a centaurokkal (cylon gyalogság, csak a szinkronban ezt elfelejtették megemlíteni), szóval a felvonultatott high-tech arzenál nagyon dögös és ennek ellenére életszerű. Kívülről a hajók látványosak, belülről viszont hihetetlenül hihető módon hétköznapiak, az ember már-már el is felejti, hogy hajón van. Ilyen hétköznapiság még az SW-ben sincsen (hasonló csak a Firefly-ban tapasztalható, de ott is csak a Serenity fedélzetén, itt viszont ez az érzés az egész flottára kiterjed a Galacticától a Colonial One-on át egészen a Cloud 9-ig). Az űrcsaták pedig rettenetesen látványosak, és ismereteim szerint körülbelül így kell viselkednie egy hajónak az űrben (bár a hang terén ezt veri a Firefly, amiben valóban semmi hang sincsen, míg itt a hangok tompák, halkak, de vannak, igaz ez ad neki egy különleges atmoszférát). Amit viszont látványtanilag nagyon elszúrtak, és ez sajnos ront az összképen, azok a mai fegyverek és eszközök. Már az első évadban is feltűnt, hogy a tengerészgyalogosok FN P90-es típusú gépfegyvert használnak (Stargate sorozatban látható leginkább), valamint a pisztolyok is jórészt az FN cég gyártmányai. A baj ezzel az volt, hogy át se alakították, echte úgy hagyták, más filmekben legalább veszik a fáratságot az átalakításra. Namost, a 2. évadban ennél rosszabb a helyzet, itt már vannak G-36-osok, MP-5-ösök, Desert Eagle-k, stb. És igazán akkor akadtam ki, mikor Caprican főhőseink közül valamelyik nem másba pattant be, mint egy Hummer terepjáróba. Vagy Caprica utcáin ha jól láttam citroen és egyéb földi autók roncsai parkoltak. Ezzel az a baj, hogy a BSG alapfelállása, hogy az elveszett 13. kolónia a Föld, onnan indultak, így kizártnak tartom, hogy XX. század végi, XXI. szazd elejei földi fegyvereket és járműveket használnának egy tőlünk idegen világban (az angol betűket még legyűröm, bár ha már a görög hittvilágra építették a sztorit, akkor használhatták volna a görög abc betüit). Szóval ez így nagyon hiteltelenné válik (hasonló gonjaim egyébként a Firefly-ban és a Stargate egyes részeiben is volt, de ott csak fegyverek voltak, autók nem). Szóval a látvány bizonyos szemszögből remek, viszont az összképet rombolja néhány elem, amit szvsz csak spórolás véget és nem a fantázia hiánya miatt szúrtak el. Sebaj, a 3. évadra a több pénz és a több idő talán ezt helyrehozza.

 

Történet:: ha azt mondom, hogy az 1. évad a 2. évadhoz képest könnyed bemelegítés volt, akkor azt hiszem, mindent elárultam. Részről részre vágják fejbe az embert meglepetésekkel, és nem egyszerű nehézsúlyú bokszolók pofonjához hasonló ütésekről van itt szó, hanem szöges baseball ütőkkel mérik az emberre a csapásokat. Már akkor meglepődtem, mikor az 1. évad végén lelőtték Adama parancsnokot. A meglepetések terén az a minimum. És a kérdések csak gyűlnek, és gyűlnek, és ha megmagyaráznak egyet, máris jön a következő. És a történet egyre váratlanabb irányba halad, és nem jósolható meg a vége. A történet negyedénél példáúl kezdetm biztos lenni, hogy meglesz a Föld, épségben odaérnek, mindenki happy lehet. Ezt az érzést körülbelül két-három rész alatt elfoszlatták, de nem úgy, hogy na, most aztán egy helyben kell rostokolniuk, vagy visszamenniük, szóval nem egyszerű módon, hanem bonyolult, ám mégis logikus úton. Kicsit nehéz erről spoilermentesen írni, de jobb is, ha nem írok, mert ez a sorozat nézése alatt. ahogy látja az ember és ahogy tudatosul benne, hogy erre aztán abszolút nem gondol és várja, hogy mit lépnek a szereplők, mert már gondolni sem mer semmire, mert úgyse fog az bekövetkezni. Visszaesés talán az évadközepi dupplarész, a Pegasus I-II után volt (már egy kicsit a Pegasus II is lanyhult, az egyik felmerülő problémát szerintem túl... nem is tudom... egyszerűen oldották meg a feldobott labda után, szóval én mást vártam, de ez is csak azt bizonyítja, hogy a sorozat abszolúte kiszámíthatatlan. Amikor az ember nagy dologra készül, kicsit kap, amikor kicsire, nagyot.). Szóval a Pegasus I-II után kicsit visszaesett a meglepetések áradata, és egyszerűbb problémákra összpontosítottak, bár így a nézőnek lett ideje lazítani, kicsit kipihenni az évad első felé és felkészülni a végére. Mert a vége tovább bonyolódik, olyan módon, aminek egy kisebb része előre megjósolható volt, ám annak kialakítása egy elsőre nekem nem tetsző, végül mégis brilliánsnak mondható csavarral oldották meg. Az évad zárórésze, bár nem volt rám olyan hatással, mint a Pegasus I (ami mellesleg szerintem az évad legjobb része minden tekintetben), de így is nagyon erős rész lett és alig várom már a folytatást.

 

Karakterek: azt hiszem nem kell mondanom, hogy a Battlestar Galactica két legerősebb szála a történet és a karakterek. Hát igen, sokan méltatják a Babilon 5 sorozat karaktereit, be kell valljam, bár a sorozatot csak hellyel közzel láttam, engem az sosem fogott meg. Ellenben a BSG karaktereiről nagyon is el tudom hinni, hogy élő, lélegző emberek (paradoxon ez, de ez a kijelentés a cylonokra is igaz). Minden egyes karakter eltérő módon reagál az adott szituációkra, jellemeik erőssége és gyengeségei függvényében. Ennek megfelelően nehéz eldönteni, hogy ki lehetne kedvenc karakter, és ki utálatos rohadék. Pl, Adama-t én nagyon csípem, a kedvencem, mégis, egy-két részben bizony nem értettem egyet a döntésével. De ott van Baltar, akit rühelek, mégis, elenyésző mennyiségben, de olykor kifejezetten úgy tett, hogy azzal egyet értettem. Nem írom azt, hogy jó vagy rosszúl, mert ez sem megítélhető. Pl.: a Star Trekben alap, hogy a legénység minden tagja erkölcsi tökély, és minden amit tesznek, helyesnek bizonyul végül (így van ez még a Stargate-ben is, viszont a Firefly - hogy még kicsit méltassam azt is :) - már majdnem egy szinten van a BSG-vel). Szóval a Trekkel ellentétben a BSG-ben olykor az erkölcsös döntés baromi rossz döntésnek bizonyul, és az erkölcstelen tett a helyes, vagy lenne az. És a karakterek mindegyike beleesik abba a csapdába, hogy kénytelen rossz vagy jó döntést hozni, és nagyon sokszor nem az erkölcs a fő döntőtényező, hanem az önös érdek, vagy hogy mi jó annak, akit éppen védük, akiért harcolunk. Szóval a karakterek, ahogy a való életben, olykor jól döntenek, olykor rosszúl. A második évadban pedig mindenkinek megadatik többszőr is mindkettő. Durván. És ezzel fejlődnek, nagyon sokat. Néhányan kifordulnak önmagukból és mások ellen fordulnak, mások inkább saját maguk ellen. Van aki dohányzásba menekül, van aki alkoholizmusba, de drogozásra is lesz példa, és az ellenkezője is megeshet, hogy éppen kikászálódik valaki valamelyik nyűgből. Ráadásul a karakterek egymásra is hatással vannak, rendkívül jól megkomponált módon. Szóval a 2. évadban a karakterek mindegyike fog meglepetést okozni, kellemeset és kellemetlent is. Viszont ennek is van néhány hátulütője, néhányan kicsit a háttérbe sikkadtak az első évad mellékszereplői közül... persze ennek pozitívuma, hogy mások nagyobb hangsúlyt kaptak.

 

Zene: erre csak néhány sort fecsérlek. Remek, kiváló. Van megindító, feszültségkeltő, izgalmas. Zenei teljesítményben a Pegasus I utolsó talán öt perce viszi a prímet, ám az a jelenet enélkül a zene nélkül fele ilyen sikeres lenne. Szóval a 2. évad zenei témái szerintem sokkal jobbak, mint az 1. évad és a mini sorozat zenéi összessen.

 

Huh... még mennyi mindent tudnék írni erről a sorozatról, egyszerűen imádom, a valaha készült legjobb sci-finek tartom. Van néhány hibája, amit kis odafigyeléssel el sem követhettek volna az alkotók (földi cuccok), és van néhány gyengébb rész is, amik végül is csak az előzmények tükrében lettek gyengébbek, szóval szerintem még mindig magasan vernek egy Star Treket, vagy Farscape-t, vagy Babilon 5-öt (bocsi a B5 rajongóktól), és igen, még a Stargate két sorozatát is (a Firefly-t viszont nem, a két sorozat szvsz egy súlycsoportban van). Szóval egy nagyon jó sorozat, remélem a 3. évad legalább ilyen izgalmas lesz, mint ez volt. Mert ha igen, akkor már megéri a várakozást. És bár spoilereket nem olvasok ezzel kapcsolatban (az első ilyen készülő mozgóképes alkotás, aminél nem teszek ilyet), a kapott plusz idő (eredetileg e hónapban kellett volna bemutatniuk, de októberre tették, hogy legyen idejük megcsinálni rendesen... helyette viszont nemsokára jön a webisode részek, ami színtén aféle mini lesz, és csökkentőnek - vagy étvágyserkentőnek - szánják, míg elkészül a főétel). Na szóval, nekem nagyon bejött. Jó lenne részenként kielemezni az évadot, de most kénytelen vagyok még spoilermenteskedni, remélhetőleg már nem sokáig :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel megkaptam a battlestar galactica második évadját, melyből már négy részt sikerült megnéznem. Azt kell mondjam remek! Jól bonyolódik tovább a történet, és vannak érdekes fejlemények is. Pl. a legutálatosabb páros szerepeét átvette Tai ezredes és a felesége. Borzalmasak.

 

Az is meglepett, hogy Valeri ott hagyta Halo-t. Most akkor tényleg átverte, vagy valamit tervel? Lesznek még itt meglepetések. :nana:

 

Köszi mégyegyszer Dzséjt!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen.

 

Tigh-al nem lenne semmi gond, ha Ellent kihajítanák a légzsilipen át, meg Adama végig mellette lenne. Legalábbis egyelőre ez a helyzet. Ellen karaktere is remekül fejlődik az évad során, és Tigh is okoz még meglepetéseket. Bár egyik sem akkorát, mint amekkorát majd Baltar fog okozni az évad vége felé. Az mindent visz majd...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyolc részt látam

 

SPOLIER

Hihetetlen jól vanna elhelyezve a meglepik a filmben! Szerintem Tigh felesége is cílon, és Baltar is. Valery azt mondja, hogy nyolcan vannak a flottában. Kiváncsi leszek kik még. Én még az elnök asszony titkárára is tippelek.

 

Épp most fejeztem be a riportos epizódott, hát döbbenet volt!! Azok is cylonok! De miért fontos annyira nekik a csecsemő? És Valery megint csak megjátsza magát? Holnap folyt. köv. :lol:

SPOILER VÉGE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER (neked Ody már nem :lol:)

Lesznek meglepetések még cylon ügyben. Mellesleg, Xena egész dögösen nézett ki ebben a részben :D

A pilótás rész az egyik legjobb, főleg a vége. Ott hallható először teljes egészében a pilóták himnusza is. Nagyon szívhez szóló, aztán jön a vége és jajj. Tényleg, nagy meglepetés volt, hogy a csaj is cylon? Én sajnos már tudtam előre :D

Az hogy tetszett, amikor Baltar lelőtte Crashdownt? Az egyetlen emberi tette szerintem az egész nyüves életében.

Az sem volt rossz rész, mikor szétszakadt a flotta, aztán Adama végül úgy döntött, hogy újra összerakja (és megint egy remek zenével prezentálták). Akkor Sharon lepett meg, azt hittem elcseszi az egészet, de csak jól jött ki. Viszont a papnénit sajnáltam. Adama reakciója meg elég meglepő volt, mikor nekiugrott Sharonnak, dehát érthető is egyben.

És végül csak megtalálták a Földhöz vezető utat. Illetve, néhány percig magán a Földön lehettek. Az is hatalmas pillanat volt.

 

Ha ilyen ütembe haladsz, holnap sorra kerül a Pegasus I, kíváncsi leszek, hogyan fogsz tetszeni az a rész. Szerintem az évad legjobbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd írok róla. Az a riporter csaj Xena volt? Ez biztos?

 

Egyébként örültem, amikor Baltar lelőtte Crashdownt. Megérdemelte, teljesen bekattant a pali. Az nem tiszta, hogy most kinek is a gyerekét hordozza Shannon? De majd erre is biztos sor kerül. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Mire képes egy normális smink, egy nomrális ruha, egy normális szerep. Pillanatnyilag szerintem a legszebb nő a BSG-ben, csak sajna cylon, őket meg nem szeressem mindet (bár van köztük már néhány elfogadható példány, csak sajna ő nem tartozik közéjük).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna Valerii is cylon, bár vele még mindig nehéz eldönteni, mikor melyikről beszélünk, de ugyan ez lesz a szöszkével is. Mondjuk az évad végére az ember már azt sem tudja, melyik mit csinál. A végén nagyon meg fogják kavarni, készülj fel.

 

Nekem még Starbuck jön be, csak a szivart meg az alkoholos üveget verhetné ki valaki a kezéből.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg szeptember 5-én jelenik meg a Lost S1 dvd magyarországon.Kb egyidőben pedig a s2 külföldön.

Meg is venném az első évadot, ha tettek volna felrá extrákat.Bizony, valószínűleg lespórolnak egy teljes korongot a lemezről...Ha külföldről rendelném akkor dupla annyiba kerülne... :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem írok hosszabb véleményt a BG-ről, de nagyon igazad volt Dzséjt! Még az egy epizódos szereplők is zseniálisak, és olyan érzelmi tölteteket amit éreztem, csak nagyon kevés film tudott eddig kiváltani belőlem. Sorozat pedig talán még egy sem. A karakterek mélységgel telítődnek, kellően megcsavart történetvezetés és a látvány...hát az valami fantasztikus. A legjobb űrharcot itt láttam a Star Wars óta.

 

Azt hiszem ez lesz az első sorozat, amit meg fogok venni DVD-n. Legszívesebben kezet csókolnék Moore-nak ezért a munkáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na látod, nem beszélek a levegőbe :? Fantasztikus a BSG, annyi szent.

Ha egyszer majd megjelenik DVD-n, én is megveszem, az biztos. Bár valószínű, addigra én túlleszek egy Dr. House-on, mert az ziher, hogy az előbb fog megjelenni DVD-n, mint bármilyen sci-fi sorozat :?

Pedig a Stargate-kre és a BSG-re is befizetnék (meg a Firefly-ra... na ezt most nem hagyhattam ki :?).

 

U.i.: kiváncsian várom a hosszabb kritikádat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER

Az utolsó részben nagyot ugrunk az időben, ez kicsit furcsa. Az új Caprica borzalmas nyomortanya! Remek kivetülése Baltar elnöki "munkásságának". Egész nap csak kefél és iszik, nem törődik az emberek bajaival. Bezzeg amikor jönnek a cylonok, akkor meg megadja magát. Nagy kérdés, vajon mit akarhatnak. Biztos nem kinyírni az emberiséget, mert azt megtehették volna 10 perc alatt a levegőből.

 

Rossz volt látni mennyire leépült a flotta. :lol:

SPOILER VÉGE

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER

Hát igen, az az egy éves ugrás engem is mellbe vágott. Sokáig reméltem, hogy ez csak kitekintés, aztán majd visszatérünk a rendeshez, de végül tényleg ez a helyzet. Furcsa volt, főleg, hogy mindenki kerek-perec megváltozott. Starbuck és Tigh jó haverként üdvözölték egymást, Ellen is szimpibb volt. Baltart kinyírtam volna. Mellesleg a rájuk bukkanó cylonok a lázadók voltak a BSG-s Bomerrel, meg a Szöszke cylonnal, aki az első részben szórakázott.

Apropó, engem az is foglalkoztat, micsoda Baltar? Mikor megláttam abban a részben, amikor a cylonokkal foglalkoztak - elindult a lázadás a BSG-s Bomerrel - és megláttam a feltámadó Number 6 mellett egyből azt hittem, hogy cylon. Aztán csak ugyan olyan "kivetülés" mint Baltar fejében Number 6. Vajon mik ezek a kivetülések? Mert az biztos, hogy nem mikrochippek, semmi közük a cylonokhoz, és jellemre nem olyanok, mint a valódiak.

És van itt még egy kérdés. Number 6 elpusztult abban az atomrobbanásban, ami szétvitte Baltar egész házát. Baltar hogy úszta meg? Egyáltalán, megúszta?

Minden esetre érdekes lesz a 3. évad, már az évadzáró felütését is éppen elég lesz helyrehozni (sajnos egyetlen spoilert véletlen elolvastam, de amúgy ebben már én sem spoilerezek). De kiváncsian várom a webisode-okat is, mert az meg a Caprican lefojt felkelésről/ellenállásról fog szólni.

SPOILER VÉGE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER

Hogy érted, hogy lázadók? Akik nem fogadták el number6 és Sharon tanításait? Mert erről nem volt szó a filmekben.

 

Baltar és a szőkeség nagy dilemma. Vajon mik is ők. Izgatottan várom a folytatást.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER

Hupsz, az előbb lehagytam egy Newt a Caprica elől, sorry. Szóval, a webisoede-ok a New Caprican kitörő lázadásról fognak szólni, amit Starbuck már az uccsó részben említett. Ez lesz az összekötő a 2. és a 3. évad között.

 

Hogy érted, hogy lázadók? Akik nem fogadták el number6 és Sharon tanításait?

Number 6 és Boomer a lázadók, csak győztek. Vagy szétválltak. Igazából nem tudom, mi lett a végeredménye ennek a cylon forradalomnak, csak annyi biztos, ami a sorozatból kiderült. A cylonok egy teljes évre eltűntek, elhagyták a 12 kolóniát is, aztán visszajöttek, immár Boomer és Number 6 vezetésével. A többi a webisode-ból és a 3. évadból kiderül majd. Csak még messze van október. A webisode-ok viszont nem tom mikor jönnek, elméletileg hamarosan kellene, ha a két évad közti időt el akarják még mesélni a két évad között.

SPOILER VÉGE

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod azért, mert napok óta egy fehér négyzetet látok az avatarod helyén ezzel a felirattal: Beyond Avatars.com :D

 

EDIT: rányomtam jobbkattal, kimásoltam a tulajdonságokból az URL-t és így megnéztem expolerben. Itt jegyzem meg, hogy nagyon jó, de miért pont Baltar? Na szóval, visszaléptem és akkor már az Avatarod is látszódott. Aztán frissítettem és megint megjelent a fehér négyzet a fekete szöveggel, hogy Beyond Avatars.com

 

EDIT2: úgy tűnik állandósította magát, és ha nem nyúlok a frissítés gombbal, akkor látszódik Baltar arca, de amint rányomok a frissítésre, máris fehér kockává válik.

 

EDIT3: a hiba a gépemben volt, úgy tűnik külön le kellett neki töltenie a képet, hogy utána ide is beszúrja. Na ilyet se láttam, dehát ezért tanulom ezt a szép szakmát :D

 

Szóval jó az alelnök úr, illetve bocsánat, ELNÖKÚR :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy robbanna rá az Air Force One... de ne, mert az meg egy szép hajó. Mondjuk mikor éppen megy lefelé a hajó lépcsőjén beleakadna a lábába az egyik nője bugyija, elesne és ahogy lebucskázik a lépcsőn szépen több helyen is eltöri a nyakát és a gerincét :evil:

 

Mr. President, viszont Gaeta-nak hogy felvitte az isten a dolgát, máris Baltar elnök segédje lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sebaj, a Battlestar Galactica még mindig Adama kezében van, az a lényeg. Meg az, hogy a Battlestar Pegasus Adama kezében van.

 

És hát egy ekkora hajón mindig történnek balesetek, mint példáúl tök véletlen az egyik üteg elsül, mert benn maradt egy golyó, és hát a Kolonial 1 éppen a lővonalban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.