Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én most már nem vagyok az, de más kérdés, hogy mit nevezel te spoilernek. Meddig láttad a részeket? Csak mert négy féle kategóriába lehet sorolni a lost nézőket:

 

Akik az RTL-en nézik (ők csak az első Seasont látták)

Akik az AXN-en nézik (ők a második season felénél járnak)

Akik a netről szedik (ők az aktuálisan kijövő részt látják)

És akik egyénileg (az előző három kategória között helyezkednek el)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a mai LOST rész. Aki kicsit tud kombinálni, az majdnem mindent megérthetett ebből a részből. :( Ez a Darma társaság valami titkos emberkisérleteket folytat ezen a szigeten. Szerintem ez a lényeg. Csak a dolog célja még a kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálhatod.

Viszont szerintem az SG1-nél sokkal jobb az SG-Atlantis.Eszméletlenül pöpec sorozat :D

A 9. évados SG-1 eddig nekem felér az Atlantishoz. Az Atlantissal meg csak az a baj, hogy nem szerepelnek benne az SG-1 szereplői. Amúgy tényleg jobb ;) A wraithtől kiráz a hideg, a Daedalus meg király hajó :)

 

Ki tudja? Lehet, hogy egyszer majd belemerülök.

Szerintem is megéri, mert kevés olyan sorozat van, amiben a mai ember ilyen mértékű felemelkedését (huh... ez most képzavaros) lehet figyelni. Legalábbis engem máig ez fog meg a legjobban a sorozatban. Kis senkiháziként kezdtük, most meg már két galaxisban ténykedünk, és magunkra haragítottunk egy harmadikat :)

Csak ha belekezdesz, akkor ne most kezd. A 9. évadnál beszállni rázós lehet. Bár ki tudja, elvégre, itt teljesen tiszta lappal indultak az alkotók. Jack kiszállt (Richard Dean Anderson), új a CsK-1 parancsnoka, új a tábornok, hébe-hóba van 5. tag is a csapatban, már nem a goa'uld a főmumus, sőt, egyiptomból az Artúr mondakörbe galoppíroztak át, stb. Nagyot fordult az SG világa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 9. évados SG-1 eddig nekem felér az Atlantishoz. Az Atlantissal meg csak az a baj, hogy nem szerepelnek benne az SG-1 szereplői. Amúgy tényleg jobb :D A wraithtől kiráz a hideg, a Daedalus meg király hajó :)

Igen a 9-es season messze a legjobb.

Szerintem meg pont az a jó az Atlantisban,hogy nincsenek benne (csak az első és néhány későbbi részben) régi szereplők.Pont ez adja meg azt a feelenget a sorozatnak.Egyébbként Sheppard egy O'Neil kaliberű "beszólós" pali,Dr. McKay a zseni ugyanakkor iszonyúan bosszantó. :D A lidércek őrületes teremtmények.A Goa'uldok sehol sincsenek hozzájuk képest.Se technikában se kinézetben se brutalitásban.Valahogy mindig belebotlunk az adott galaxis legerősebb ellenfelébe. :)

Alig várom a folytatást.Majd megőrültem mikor a 2 season utolsó részénél megtudtam,hogy valamikor nyáron lesz a folytatás.Főleg így ahogy abbahagyták.McKay és Ronen bebábozva a kaptárhajón a fedélzetén Michaellel aki a föld felé robog,hogy új élelemforrást találjon.Nagyon átvágták az Atlantisiakat ;)

Deadalus király.A mi hajónk!!!!! :D

Orion még jobb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébbként Sheppard egy O'Neil kaliberű "beszólós" pali,Dr. McKay a zseni ugyanakkor iszonyúan bosszantó.

Igen, Sheppard nagyon nagy arc. Ráadásul sokkal okosabb, mint O'Neill (amúgy két l-lel kell írni O'Neill nevét, egy l-lel a filmben írták. Ezt Jack a sorozat folyamán sokszor kihangsúlyozza: "O'Neill, két l-lel. Van egy másik O'Neil ezredes is a légirerőnél, egy l-lel, de neki nincs semmi humorérzéke." :)) Ráadásul Shepi elvégzett valamilyen klub fizikusi tesztjét kiválóra, aminek McCay is tagja.

MaCay-t én bírom, amilyen okos, olyan hülye. Bár a 2. évad végefelé már kicsit frusztrált, hogy minden bajt ő oldott meg, ennyire még Carter IQ-ját sem nyomatták.

Meg még én Caldwell ezredest bírom, meg Lorne őrnagyot. Weir viszont szerintem borzalmas parancsnok.

 

Valahogy mindig belebotlunk az adott galaxis legerősebb ellenfelébe. :)

Na ja. Tejútrendszer - goa'uld (bár ők kispályások a többiekhez képest, de a kezdetek kezdetén még nagyok voltak), Pegazus - Wraith (és Genii, bár ők nem nagy rossz fiúk, hiszen technikailag alattunk vannak, meg rendet is vátunk köztük), aztán Replicatorok (tudsz valamit a SG-1 10. és Atlantis 3. évadjáról? Mert akkor már tudhatod, ők honnan származnak). És persze itt az Ori is (és még van a Lucian Szövetség itthon, bár ők még eddig nem kavartak nagyon).

 

Majd megőrültem mikor a 2 season utolsó részénél megtudtam,hogy valamikor nyáron lesz a folytatás.

Július 14. akkor jön mindkét Stargate folytatása (a BSG meg októberben fog folytatódni :D). Én már várom, bár szerintem az első évad vége erősebb lett a Sige 1-2-vel, de azért ez is elég kellemetlen helyzet. A Wraith húz a Föld felé, Shepi eltűnt. És itt az igazi poén, nem árulok el nagy titkot, de a 10. évad elején az Ori is a Föld ellen indul. A rajongói társadalom egy Wraith + Ori gigacrossovert vár :D

 

Deadalus király.A mi hajónk!!!!! :D

Orion még jobb ;)

Az Orionról (meg kéne jegyezni az eredeti nevét) szinte semmit sem tudni, harci helyzetben még egyáltalán nem remekelt. Jó nagy, meg szép, de eddig a Daedalust jobban bírom.

 

Orion....nagy kedvencem az a sorozat! Cliff Allister McLane.

:D Lehet Sheppardot ez a sorozat ihlette, mikor nevet adott a hajónak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

McKay nem azért frusztrált mert minden bajt Ő oldott meg,hanem azért mert azt hiszi (lehet,hogy joggal?),hogy minden bajt csak Ő tud megoldani.És persze a reménytelen szerelme Carter iránt.......... :)

 

Nem szoktam előrre elolvasni az évad ismertetőket,mert szeretem ha meglepődök.Nem szeretem lelőni a poénokat.

 

Orion.Biztos,hogy onnan kapta a nevét,mármint a sorozatból.Ugye Shepi klasszikus "névadó" lásd: pocsolyaugró

Egyébbként ha még harc közben nem is láthattuk azért nagy okunk van feltételezni,hogy nem kispályás,már csak azért is mert az Ősöké volt.Egy kis renoválás ráfér,de ezt McKay megoldja,még ha dünnyögve is és saját felsőbrendűségét bizonygatva is de megoldja :)

 

Wier.Talán azért is tetszett meg elsőre ez a sorozat mert nem katonai irányítás alatt zajlik,hanem kutatók a főnökök.Szerintem pár döntést leszámítva mindig helyesen döntött.Sokszor Shepi "önállósulása" vagy McKay hatalmas egoja miatt kerültek szoros helyzetekbe.

 

O'Neill.Igazad van ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy Weir nem tudós, hanem politikus. És hát elég fura a hozzáállása néhány dologhoz. Pl az első részek valamelyikében kinyílvánította, hogy márpedig ő Atlantis kormányzója (jó, akinek ezt mondta, az egy seggfej volt). Na meg mikor engedte a kísérletezést egy Wraith-en, erre kiírtottak egy fél bolygót... Caldwell jobb parancsnok lenne szerintem, pláne most, hogy háborúba keverték magukat.

McKay reménytelen szerelmes minden nőbe ;) AMúgy a Carteres rész a 2. évadban szerintem nagyon rossz rész volt.

Orion: igaz, valszeg tényleg onnan jött a neve. Mondjuk jobb névadó Shepi, mint Ford. Kapuhajó :) Apropó Ford, kár hogy kiszállt, kedveltem. Bár Ronron Dex sem semmi fickó. Teyla helyére viszont berakhatnák azt a csajt, aki anno belement McKay fejébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG Caprica:

?Beszéltük azokról az eseményekről, melyek a támadás előtt történtek, és hogy hogyan lehetne esetleg megcsavarni a történetet, vagy a történetmesélés stílusát, hogy az különbözzön a Galacticától.? ? mondta Eick. ? ?Valami sokkal romantikusabbat szerettünk volna, olyasmit, ami egy vállalatról és a vezetőjéről szól, aki ártatlan módon terjesztette a mesterséges intelligencia technológiáját, ami később (a sorozatban szereplők tudta nélkül) a Cylonokhoz megszületéséhez vezet.?

 

Eddig jutottak a BSG második évadjának készítése alatt, és egészen addig nem is tudtak többet hozzáadni az ötlethez, míg a harmadik évad előkészítő munkálatai alatt meg nem ismerkedtek Remi Aubochonnal. (Őt egyébként a sorozatot készítő stúdió irányította Moore-hoz és Eickhez, mégpedig éppen azért, mert volt egy sztorija, ami nagyon sok hasonlóságot mutatott a cylon-mítosszal.)

?Ron [Moore] és én úgy gondoltuk, hogy sosem volt lehetőségünk továbbfejleszteni az ötletet, ami egy évvel korábban született? talán ez lehetőség arra, hogy egybeolvasszuk ennek a pasinak az ötleteit a sajátjainkkal." - folytatta Eick. - "Ő megírhatná, és mi továbbfejleszthetnénk vele ? és ezt is tettük. Igazunk lett; az ötlete nagyon hasonló volt ahhoz, amiről mi beszélgettünk.?

A teljes cikk az sfportalon olvasható

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most néztem meg. Nagyon jó volt.

Baltar mutatott valami értelmes jelet, ez fejlődés.

Helo meg szerencsétlen, teljesen gázban van most. Kíváncsi leszek, eltud-e jönni onnan Starbuckkal, és ha igen, akkor milyen kihatásai lesznek annak Boomerre... mindkét Boomerre.

Lee féltékenységi rohama kiakasztó volt, és milyen lazán behúzott már egyet Starbucknak visszakézből. Szerintem az elején az apja is egy ilyenbe szaladt bele.

Az elnöknő meg mintha kezdene elvakulni kicsit, bár akinek hat hónap van hátra az életéből, annak azt hiszem, ez megengedhető. Most aztán lehet izgulni, vajon túléli-e.

Na meg ott vannak a Kobolra lezuhantak is. Vajon túlélték? Remélem igen, mert a Főnököt bírtam, meg azt a technikus csajt. Amúgy Starbuck most jól cserben hagyta őket azzal, hogy hazaugrott, elvégre a mentőakciót a Cylon Raiderre építették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hallod-e, amióta áttértem az angol verzió hallgatására (engem a szinkron a falra kergetett, bármiben elviselem, de ebben nagyon elszúrták... pedig én végignéztem a Star Trek Voyager bődületesen szar szinkronnal is...), azóta én is erősen gondolkodom azon, hogy letöltsem-e egy slukkra a teljes első évadot, meg a másodikat is. Csak az a baj, hogy akkor úgy járnék vele, mint a Stargate Atlantissal és a .......-jal. Napok alatt felzabálnám, és akkor hol maradna a következő hétre való izgalom? Hetek alatt le lenne tudva a sorozat. Úgyhogy maradtam a heti egy megnézésnél (akárcsak az SG-1-ben). Tovább kitart. Aztán majd ha már ismerem az egész sorozatot, másodjára már lehet maratoni tempóban végigmenni rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, kapaszkodj meg, ezen a héten lesz utoljára BSG, se a jövő heti, se az azutáni TV újságban nincs benne, a helyén a Láthatatlan ember van.

!Battlestar Galactica SPOILER!

 

:lol:Akkor lehet h Adama meg is halálozott? :cry:

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, kapaszkodj meg, ezen a héten lesz utoljára BSG, se a jövő heti, se az azutáni TV újságban nincs benne, a helyén a Láthatatlan ember van.

Valoszinüleg azért mert vége az évadnak :cry: Ez egy ilyen rövid sorozat :lol:

 

Edit: Bocsi, Krande, hogy belekontárkodtam az elöző hozzászolásodba, de az a kérdés egy óriási spoiler azoknak, akik majd felvételről nézik meg ezt az epizódot. Remélem nem probléma, hogy beleirtam ;)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tényleg marha rövid :cry:

No és a 2. évad? Azt is megvehették volna.

 

A spoilerhez, ez kicsit elkésett lett a számomra, de azért nem lett minden lelőve. A miért, hogyan, mimódon kérdésekre nincs válasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.