Ugrás a kommentre

Gungan hadsereg


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jar Jar beszélt először a nagy Gungan hadseregről. Ám egy ilyen békés bolygón minek nekik ekkora sereg? Mi, vagy kik ellene fegyverkeztek ennyire? Simán legyalulhatták volna a derék Nabooiakat egy ilyen sereggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vettem ki, hogy éppen velük volt valamilyen konfliktus, esetleg egy olyan külső ellenséggel melynek valamely formájában a nabooiak megegyezésre jutottak, esetleg éppen a gunganek kárán.

Ez nekem kicsit vad. :) szóval az emberek megegyeztek a külső ellenséggel, de a Gungák tovább harcoltak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem kicsit vad. :) szóval az emberek megegyeztek a külső ellenséggel, de a Gungák tovább harcoltak?

Nem harcoltak, hanem alulmaradtak. De ez tényleg vad feltételezés. :) De biztos volt valami ok arra, hogy hadsereget tartsanak fenn. A felszínieket minden esetre nem csíphetik. Ebből indultam ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem harcoltak, hanem alulmaradtak. De ez tényleg vad feltételezés. :) De biztos volt valami ok arra, hogy hadsereget tartsanak fenn. A felszínieket minden esetre nem csíphetik. Ebből indultam ki.

Nem csípik az embereket ezt megtudhatjuk Nass főnöktől is, de ettől még nem kellene ekkora sereget fenntartani. A külső ellenség jó magyarázat lehet, de én nem hiszek benne. Ha lett volna harc ilyen agresszió ellen, akkor a Nabooiaknak is sokkal nagyobb seregük lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csípik az embereket ezt megtudhatjuk Nass főnöktől is, de ettől még nem kellene ekkora sereget fenntartani. A külső ellenség jó magyarázat lehet, de én nem hiszek benne. Ha lett volna harc ilyen agresszió ellen, akkor a Nabooiaknak is sokkal nagyobb seregük lenne.

Nabooiaknak is van ám, csak fejlettebb és ők ugye inkább az űrhadviselésben vannak inkább jelen. Szépen fel van osztva köztük a terep. :)

Amúgy éppen ma filóztam azon, hogy az a kézi pajzs amit lőfegyverek ellen használtak a gunganek miért nem terjedt el jobban a galaxisban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabooiaknak is van ám, csak fejlettebb és ők ugye inkább az űrhadviselésben vannak inkább jelen. Szépen fel van osztva köztük a terep. :)

Amúgy éppen ma filóztam azon, hogy az a kézi pajzs amit lőfegyverek ellen használtak a gunganek miért nem terjedt el jobban a galaxisban?

Az űrhadviselésben talán tényleg jók. De ott is alig tucatnyi hajóval rendelkeztek ami egy bolygó védelmére elég soványnak tűnik. Főleg ha űrharcot is kellett vívniuk korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a képlet ennél egyszerűbb. A gungák veszélyes helyen élnek, ezért szerintem fiatal koruk óta részesülnek harci kiképzésben. Elvégre bármikor benézhet a pajzson túlra egy sando, vagy valami másfajta nagyobb halacska, és ezek ellen nem árt tudni védekezni. Ennek köszönhetően, ha a gungáknak hadba kell vonulniuk, az egész népet harcra foghatják (vagy legalábbis a férfiakat). Plusz, azért is lehetett anno szükségük a haderőre, mert mivel két különböző gunga faj létezett/létezik, valószínűleg sok törzsi háború is lehetett, míg a felszínen éltek. Aztán mikor a hungák egyesültek, a kis törzsek hadereje egy nagy lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mivel két különböző gunga faj létezett/létezik, valószínűleg sok törzsi háború is lehetett, míg a felszínen éltek. Aztán mikor a hungák egyesültek, a kis törzsek hadereje egy nagy lett.

A vízi szörnyek ellen nem hinném, hogy több ezer fős sereget kellett volna fenntartani. Ámbátor ez a több törzsi gunga megjegyzés letaglózott. :) Ezt az infót honnan vetted?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vízi szörnyek ellen nem hinném, hogy több ezer fős sereget kellett volna fenntartani. Ámbátor ez a több törzsi gunga megjegyzés letaglózott. :) Ezt az infót honnan vetted?

Egyrészt az EU-ból, ott van, hogy anno több törzs létezett, vagyis a két alfaj. Az egyik az egyik Ankurából, a másik Otollából származott. Nass ősei pl. Ankuraiak voltak. Nass ősei kötöttek végül békét, és egyesült a két nagy törzs. Ebben lehet valami, hiszen Nass szembetűnően különbözik a többi gungától. Zöld a bőre, mélyen ül a szeme, és nem olyan előre nyújtott a pofája.

 

Ja, amúgy valószínűleg a Gunga Nagy Hadsereg nem csak Otoh Gungából való, hanem az összes gunga városból érkeztek katonák.

 

Hát kézi pajzsokkal nehezen lehetne megfékezni egy sandot, de inkább a második változatnál maradnék. Törzsi háborúk. Esetleg.

Azokkal nem, de képzeld milyen hatékony az elektromos gömb, ha hozzá vágod egy csurom víz sandohoz, hogy a dárdáikról már ne is beszéljek. Nem csak pajzsokból áll a haderő felszerelése :) A pajzsok lehet, hogy már csak a nabooi-ak érkezése után fejlesztették ki. Tényleg, vajon a gungák hajdanán, mikor az emberek bepofátlankodtak a bolygójukra, háborúztak velük? Ez megmagyarázná, miért vannak lézerfegyver ellen használható kézipajzsaik. Bár ez jó pár száz/ezer évvel ezelőtt lehetett, de az ep1-es viszonukat elnézve, nem repeshettek az örömtől, mikor a telepesek megérkeztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjunk csak. Az emberek telepesek lennének? Ez egyre jobb lesz. :) Én abban a szent hitben voltam, hogy egymás mellett fejlődött a két faj. Kettejük között nem hinném, hogy lett volna harc, legalábbis az alapján amit Amidala mond Nass főnöknek. "Népeink mindig békében éltek egymás mellet".

 

Nass -ról amit írtál az nagyon megfontolandó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem ott fejlődtek. Szerintem ugyanúgy telepesek lehettek, mint a Tatooine-on, és a gungák az őslakosok, ezért is morcosak a nabookra. Legalábbis, kétlem, hogy két ennyire különböző faj kialakult volna, arról nem beszélve, hogy ennek fényében az ember az egyetlen faj, amely egynél több bolygón fejlődött ki (hiszen az Alderaan is emberlakta világ).

 

"Népeink mindig békében éltek egymás mellet".

Tény, de Amidalának megerősítés kellett Jar Jartól, hogy tényleg gunga, ráadásul Nass is azt mondta, hogy nem is gondolnak arra, hogy léteznek. A nabook meg szerintem elég nagyképűek ahhoz, hogy elfeldjenek a múltjukból egyet s mást, hiszen nagyjából arról is megfeletkeztek, hogy él a bolygójukon kívül még egy faj. És valamiért a gunganak határozottan nem barátoznak a kinnaföldiekkel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Amidala szavai megértésre találnak Nass főnöknél. Ha olyan nagy lett volna a múltbéli sérelem, akkor Nass tuti az orra alá dörgölte volna a királynőnek. A két faj közötti feszültség viszont tényleg eredhet abból is amit írtál. Bár azt vegyük észre, hogy a Naboo -i emberek a víz alatti világot teljes egészében átengedték a gungáknak (legalábbis a filmből ez világlik ki). Aztán hogy ez tudatos volt-e vagy a kényszer vitte rá őket, azt nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet az orra alá dörgölte volna, de az is lehet, hogy Nass volt olyan bölcs, hogy így is elejét vegye az acsarkodásnak. Elvégre egy hitvány naboo letérdelt elé :)

Viszont, valaki lekényszerítette az alapvetően felszínen élő gungákat a víz alá. Szóval a múltban valami nagyon elromolhatott. Ha nem is volt háború az emberek és a gungák között, konfliktus mindeképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gungák és az emberek közti ellentét tudomásom szerint egyszerű előítélet minkét faj részéről. A gungák nagyképűnek és gyávának tekintették az embereket, az emberek pedig barbárnak a gungákat. Ezen kívül az emberek hasonlítottak az elderekre, akik 7000 évvel korábban gyarmatosították a bolygót, és a víz alá kényszerítették a gungákat. "A nabook már nem hiszik, ők a mindent jobban tudja? Lehet, fogunk barátozni."

A harci technológiájuk gondolom a törzsi háborúkból maradt fenn. Ugyan alapvetően békés életvitelűek voltak, legalábbis az emberekkel nem háborúztak, de az életvitelük és az ősi szokásaik megkövetelték a harci képzést. A filmben látott gunga hadsereg pedig valószínűleg a teljes gunga haderő volt, nem csak Otoh Gunga serege.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Padme "Gungan vagy?" szövege inkább tűnik beszélgetéskezdeményezésnek, mint bizonytalankodásnak.... nem hiszem, hogy egy királynő még képről se látott volna felismerhető gungant. Az, hogy Nass azt hitte a megszállók nem tudnak róluk, más kérdés. Ő sem tudta, hogy a Föderáció élén egy naboo szenátor van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

A TCW -ben hamarosan újra láthatjuk a hadsereget, és itt is nagy önfeláldozásról tettek tanúbizonyságot. Bátor nép az aki szinte feláldozza haderejét és katonái életét egy nagyobb cél érdekében. Már alig várom, hogy újra láthassam őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.