Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A vongok. Galaxison kívűlről érkező idegen faj, hatalmas technológiával. Egy a prequel filmek korában élő Jedi, Vergere vezeti őket. Az Új Köztársaság és a Birodalom Maradványa összefog ellenük. Pusztító háborúskodásuk évekig elhúzódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit még hozzátennék, hogy a 66-os parancs után, számos jedi talált menedéket a Csillagködben. Ennek folyamodványa az, hogy Palpatine komoly katonai erőket vetett be, de akciója sikertelen maradt. Az akkor királynő, Ta'a Chume nem volt túl szívélyes a jedik felé, ezért is adta fel őket, de arra már nem gondolt, hogy a Birodalom többet szeretne. De végeredményben sikeresen kiűzték a birodalmiakat, akik a továbbiakban felhagytak a hapanokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új infók szivárogtak ki a szeptemberben induló ifjúsági regénysorozatról. Mindem rész borítóján természetesen ott fog virítani a TCW logó. A sorozat címe: Secret Missions. Az első rész címe: Breakout Squad. Szerző: Ryder Windham. Őt eddig képregényekből ismerhettük.

 

Spoiler:

Az első könyvben egy chiss Jedi padavan és egy klónosztag kerülnek csapdába egy peremvidéki bolygón.

 

Az Egmont eddigi stratégiáját elnézve nem kizárt, hogy ezt a sorozatot olvashatjuk majd magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Sajnos nekem egy cseppet sem jön be ez a chiss padawan dolog. Itt valahol marhára elromlik számomra a chissek titokzatossága. Hiszen nem voltak éppen ismert faj, legalább is szerintem csak Thrawnt ismerték, de még a faja nevét sem tudták. Bár utólag rá lehet fogni, hogy elvesztek az adatok róla, stb. de nem jön be :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új infók szivárogtak ki a szeptemberben induló ifjúsági regénysorozatról. Mindem rész borítóján természetesen ott fog virítani a TCW logó. A sorozat címe: Secret Missions. Az első rész címe: Breakout Squad. Szerző: Ryder Windham. Őt eddig képregényekből ismerhettük.

 

Spoiler:

Az első könyvben egy chiss Jedi padavan és egy klónosztag kerülnek csapdába egy peremvidéki bolygón.

 

Az Egmont eddigi stratégiáját elnézve nem kizárt, hogy ezt a sorozatot olvashatjuk majd magyarul.

 

 

Az Egmonttal kapcsolatos : kiadtak egy képregénykönyv I című 92 oldalas opuszt szintén titkos küldetés címmel. Ez azonban egy szepi hajógyár elleni támadásról szól a klónháború elejéről. Júniusban jön a 2. kötet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Egmonttal kapcsolatos : kiadtak egy képregénykönyv I című 92 oldalas opuszt szintén titkos küldetés címmel. Ez azonban egy szepi hajógyár elleni támadásról szól a klónháború elejéről. Júniusban jön a 2. kötet.

Igen, tényleg arról el is feledkeztem. Elég kicsi. Az ára azt hiszem 1500 Ft.

Az Egmontosok nagyon ütik a vasat. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kényelmesebb, de ha nem lesz magyarul, akkor így is megfelel. Addig is tanulgatom az angolt, és olvasgatok (ez legalább hoz némi tudást :D ).

Helyes, próbálkozni kell. :D Eleinte nehéznek tűnik, de bele lehet jönni elég hamar. Viszont írója válogatja, ki ír könnyebb, gördülékenyebb stílusban, ami a szövegértést nagyban befolyásolja. Pl. Troy Denning jobban érthető, mint James Luceno szerintem.

Azt nem tudom, az említett könyvet ki írta. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondták már, hogy hamar bele lehet jönni :evil: Ö.... a pocsék névmemóriám miatt nem ugrik be a neve, de nem ők. Ha belekezdek, úgyis kiderül, hogy mennyire nehéz, szerencsére azért nagyrészt meg bírom állapítani, mert pl. a House nehéz angolul, a Kaméleon sorozat meg nem annyira. Az egész érthető még nekem is angol felirattal. (Egyébként van most egy remek tanulási anyagom, nemrég tettem szert rá, most áll nyomtatás alatt, magyarul csempészem haza papíron, azt végig fogom tanulni meg a sok feladatot végigcsinálni, szerintem mindenképpen hasznos lesz ilyen nagyobb lélegzetű tervek előtt :D ).

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyes, próbálkozni kell. :) Eleinte nehéznek tűnik, de bele lehet jönni elég hamar. Viszont írója válogatja, ki ír könnyebb, gördülékenyebb stílusban, ami a szövegértést nagyban befolyásolja. Pl. Troy Denning jobban érthető, mint James Luceno szerintem.

Azt nem tudom, az említett könyvet ki írta. :)

Az X-szárnyúak 7. és 9. részét Aaron Alston a 8. részt Micheal A. Stackpole.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rebel Force 5. könyv: Trapped.

 

http://www.starwars.com/kids/read/20090616news.html

 

Spoiler:

Lune Divinian, egy veszélyes bűnoző megszökik a cellájából a Yavin 4-ről. Luke elhatározza, hogy elfogja. Az egyetlen kapcsolat a veszélyes fejvadász: X-7.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus gépezetek angol nyelven:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, eljutottam a "The Clone Wars: Wild Space" ahhoz a jelenetéhez, amikor...

Spoiler:

...Amikor megismétlődik benne az a rövid párbeszéd a Downfall Of A Droid elején. Eddig még nem tartom olyan halálosan unalmasnak, mint ahogy Revan beállította korábban. Nagyon jól indult, amikor a Geonosis-i csata utáni eseményeket mutatta be. Ez a Vokara Che kicsit többet szerepel a kelleténél. Elképesztően jól vezeti fel a Downfall Of A Droid-ot... A Resolute születése különösen tetszett.

Csak egy apró észrevétel... Amikor Dex szóba hozta az informátorát annyit mondott, hogy az illető egy nő. Szerintem ezalatt Khaleen Hentz-re gondolt.

 

Meglepő volt a félelmet nem ismerő Jedi mester, Mace Windu szájából azt hallani, hogy "félek". De számomra ez egy remek húzásnak számít, mert így sokkal emberibbé válik Windu az olvasó szemében. Akárcsak Traviss, Karen Miller sem köntörfalazik. Tisztán, és egyértelműen írja le, hogy Palpatine és Darth Sidious ugyanaz a személy.

Ahsoka zseniálisan alakít. Nem hazudtolja meg sorozatbeli önmagát, de a regény ad hozzá némi pluszt, amitől még szerethetőbbé válik. A gond csak az, hogy keveset szerepel...

De most jön az a rész, amivel nem vagyok megelégedve, méghozzá Obi-Wan Kenobi karakterábrázolásával. A könyv első oldalaira az van írva, hogy Miller magához Ewan McGregorhoz írta a könyvet, amiért olyan szívszorítóan tudta életre kelteni karakterét. Ebből az apró mondatból úgy véltem, hogy Miller remekül fogja ábrázolni, hogy milyen is Obi-Wan. Ehelyett meglepő módon teljesen máshogy ábrázolja, mint a többi író. Kapcsolata Padméval sokkal feszültebb, mint várnánk. A politikusokkal szembeni ellenszenve meg szerintem kicsit túlzásba van véve. Sőt, azzal, hogy a felszín alatt Miller leírja a gondolatait, Obi-Wan egy csöppet bunkónak hat. Nekem ez teljesen szokatlan attól az Obi-Wantól, akit korábban megismertem. Talán Miller kicsit többet lát a karakterében, mint amennyi valójában rejlik benne.

Mindenesetre üdítően hat, ahogy a sorozat bizonyos jelenetei megismétlődnek benne, csupán más szemszögből. Remélem, hogy csak Revan tartotta ennyire unalmasnak, és számomra nem lesz az. De még így is messze jobb, mint Timothy Zahn-tól a "Túlélők Keresése".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Meg ezeket az úgynevezet "Köztársaság barátait" elég erőltetett megoldásnak tartom. Ahogy haladok előre a könyvben, Obi-Wan egyre bunkóbb és bunkóbb. Nagyon nem tetszik ez nekem. És bennem is felmerült a kérdés, hogy Eeth Koth mi a halált keres a Korribanon? Mert az számomra kicsit furcsa, hogy a halála után ő vígan harcol a Klónok Háborújában... Most olvastam a Wookieepedián, hogy a Geonosis-i csatában halt meg. Miller ezzel enyhén mellé fogott...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.