Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

18-26. fejezet

 

 

Luke és a bothai hajók megtámadják a trágyaszállító hajót. Dash megint hetvenkedik, de most hibázik, nem találja el a birodalmi hajó rakétáját, amit kilőtt rájuk, így 12 bothai életét veszti a csatában. A hajót végül sikerül megadásra bírniuk. Dash teljesen kibukik a kudarca miatt. A hajón fontos információkat tartalmazó dobozt találnak. Nem tudják feltörni, ezért elviszik a Kothlis bolygóra, ahol a bothai kémek megpróbálják feltörni. Luke elküldi Dash-t, hogy tájékoztassa a hercegnőt a fejleményekről. Egy seregnyi fejvadász üt rajtuk hamarosan, Luke fogságba esik. Hmarosan megtudja, hogy két fél is licitál rá, egyikük élve, a másikuk holtan akarja látni.

Időközben kiderül, hogy Xizor ötlete volt, hogy az új Halálcsillag tervei a Lázadók kezére jussanak. (Ez nem igazán tetszett a könyvben.) Az Uralkodó elküldi Vadert a Kothlisra Luke-ért.

Dash a Rodiára megy, ahol mindent elmond Leiának. Megérkezik Guri is és kapcsolatba lép a hercegnővel. Valami nem stimmelt Guri körül ezért Leia szkenneltette, és meglepetésére kiderült, hogy nem ember. A replikáns droid már erőszakot alkalmazna, hogy Leiát a főnöke elé vigye, de Csubi, Lando és Dash fegyvert fognak rá. Megegyeznek végül és Leia Csubival elmegy Gurival a Coruscantra. A bejutást álcázással oldják meg, Leia most kapja meg Boussh, az ubéz fejvadász ruháját. Az ellenőrző pont után Leia és Csubi elválnak Guritól, hogy elkerüljék a feltűnést. Leia egy ho'dintól megtudja, hogy a Fekete Nap főnöke Xizor, egy fallini, veszélyes. Guri Xizor elé vezeti, a Fekete Nap Ura feromonjaival megbabonázza Leiát.

Luke időközben kiszabadul, Lando érte jön és elviszi a Falconnal. Vader megint későn érkezik, Skywalker kicsúszik a markából.

Luke, Lando, C-3PO és R2-D2 visszatérnek a Tatuinra.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27-40. fejezet, epilógus

 

Leia elmegy Xizorral vacsorázni. A fallini teljesen megbolondítja a hercegnőt a feromonjaival. Csubi rosszat sejt és bebocsátást kér a vacsora terembe. Csubinak sikerül kijózanítania Leiát. A hercegnő rájön, hogy Xizor állhat a Luke elleni merényletkísérletek mögött. Kidolgoznak egy tervet, Csubi megszökik és értesíti Luke-ot a fejleményekről. Xizor rájön, hogy Leiát nem tudja irányítása alá vonni, ezért bebörtönzi, csaléteknek akrja felhasználni Luke ellen.

Az Uralkodó elhagyja Coruscantot, hogy meglátogassa az építkezést, Vaderre bízza a bolygót.

Luke értesül a fejleményekről és Landoval, meg a droidokkal a Coruscant felé veszik az irányt. A Falcon rákapaszkodik egy nagy teherhajóra és bejutnak a Birodalmi Központba. Csubival a ho1din kém üzletében találkoznak, hamarosam lövöldözés tör ki, Dash a segítségükre siet. Dash-t mardossa a bűntudat kudarca miatt, ezért úgy dönt ingyen segít nekik. Egy Benedict Vidkun nevezetű ember segítségét kérik, hogy bejussanak Xizor palotájába a csatornarendszeren keresztül. Vidkun furcsán viselkedik a csatornában, már le akarna lépni. Dash nem akarja elengedni, nem bíznak benne, erre Vidkun lövöldözni kezd, de végül őt lövik le. A hercegnőnek sikerül kijátszania Gurit a cellájában és bezárja, majd menekülni kezd. Guri hamarosan kiszabadul. Luke-ék bejutnak a palotába az őrökkel felveszik a harcot. Sikerül összefutniuk Leiával, együtt menekülnek tovább. Xizornak, Gurinak és egy csapat zsoldosnak sikerül az útjukat állniuk. Ekkor a Lázadók nagy hatósugarú hődetonátorokat vesznek elő, azzal fenyegeti Luke Xizort, hogy felrobbantja az egész palotát, ha nem engedi el őket. Xizor kénytelen engedni. Luke, hogy bebiztosítsa a menekülésüket az egyik hődetonátort az egyik szemétledobón keresztül az alsó szintek egyikére juttatja. A zsoldosok között pánik tör ki, mindenki menekül, ki merre lát. Xizor is elhagyja hajójával a létesítményt. Luke a Falcont C-3PO-ra, és Artura bízta, mivel katonák vették körbe a hajót, így a két droid kénytelen volt felszállni. Luke utasítja a droidjait, hogy vigyék a Falcont Xizor palotájának egy megadott platformjához. Guri Luke útját állja megküzd vele. Az ifjú Jedi az Erő segítséével legyőzi a halálos replikánst. A Lázadók elérik a Falcont, mielőtt Xizor palotája a levegőbe repülne Gurival együtt.

Xizor hajójával eléri a Falleen's Fist nevezetű függőpalotáját, ami egy űrállomás szerűség a Coruscant körül. Utasítja a flottáját, hogy állítsák meg a Lázadókat, akikhez időközben már a Wedge vezette zsiványok is csatlakoztak, hogy a kijutásukat segítsék.

Vader közben bizonyítékokat szerez Xizor ellen. Megérzi, hogy a fia a Coruscanton tevékenykedik. Az Executor elindul a csetepaté felé. Vader megadásra szólítja fel Xizort Luke-ék legnagyobb meglepetésére a birodalmiak a Fekete Nap erőit támadják meg, így el tudnak menekülni, Dash hajója az Outrider nekiütközik egy roncsnak és úgy tűnik felrobban. A Falconnak és a Zsiványoknak sikerül elpucolniuk. Az Executor közben kilövi a Falleen's Fistet és a rajta tartózkodó Xizort is.

Vader elmagyarázza az Uralkodónak, hogy szükséges volt Xizor halála, mert ellenük tört volna. Palpatine elmondja, hogy mindezt előre látta, és minden a terveik szerint alakul.

A Tatuinon Luke elkészíti az üzenetet Jabbának Artu segítségével és útnak indítja őket. Időközben kiderül, hogy Dash mégiscsak eltalálta azt a rakétát a trágyaszállító elleni csatában, de a lövedék speciális anyagból készült, ezért hagyományos fegyverekkel nem lehetett volna elpusztítani. Tehát Dash mégsem hibázott akkor.

Most már Han kiszabadítása következik.

Itt jegyzem meg, hogy a videójáték végén kiderül, hogy Dash mégis csak él, az Outrider még időben fénysebességre kapcsolt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem egy eget rengető történet a Shadows Of The Empire, de a színvonalat szerintem tartja. :) Megjegyzem tényleg elég olcsó húzás volt azt a tervet Xizor számlájára írni csak azért, hogy cool-abb karakternek állítsák őt be, mint amilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Xizor ötlete volt... Érdekes... Így mondjuk nem az Uralkodót illeti a pont ezért a taktikáért.

Szerintem ez egy olyan húzása az EU-nak, amit figyelmen kívül kell hagyni, mert lököttség. Attól függetlenül, a könyv elég olvasmányos és kalandos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem egy eget rengető történet a Shadows Of The Empire, de a színvonalat szerintem tartja. :) Megjegyzem tényleg elég olcsó húzás volt azt a tervet Xizor számlájára írni csak azért, hogy cool-abb karakternek állítsák őt be, mint amilyen.

Összességében véve jó könyv. A baj az vele, hogy Xizort valami übernagy karakternek állítja be. Emiatt az olcsó húzás miatt nálam a könyv értékelése 5/4.

Egy pár érdekesség a fordításról: a Dark Lord of the Sith kifejezés a Szith Fekete Lovagjának van lefordítva. :pfff: Mindig is utáltam ezt a formát.

Az Uralkodó és Vader végig magázzák egymást oda vissza, ami megint nem tetszik.

Érdekes, hogy Obi-Wan neve az eredeti írás szerint szerepel, míg Chewacca neve magyarosítva Csubakkaként.

Szóval a fordítás, se a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam Greg Bear-től Az álmok bolygóját - csúnyán átlagos könyv, bár azért nem rossz olvasmány. Vélemények ?

Szerintem sem a legjobb mű, de azért érdekes volt. A bolygó határozottan klassz.

Azt hiszem a Kirajzás mellett ez a másik olyan prequel korszakában játszódó mű, melyben utalnak a Vongokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane: A Kettő Szabálya júniusban várható.

A Gonosz dinasztia fordítás alatt, április végén ha minden jól megy kész lesz.

A Szukits tartja a sorrendet, a következő könyv az Én, a Jedi lesz, az anyag már a fordítónál van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane: A Kettő Szabálya júniusban várható.

A Gonosz dinasztia fordítás alatt, április végén ha minden jól megy kész lesz.

A Szukits tartja a sorrendet, a következő könyv az Én, a Jedi lesz, az anyag már a fordítónál van.

 

Féltem, hogy ez lesz...Persze nincs is időm annyira olvasni, meg van még olvasatlan SW könyvem, de azért jó lett volna, ha már áprilisban kijön. Prioritást élvezne nálam, az biztos.

De így meg csak a két Bane könyv lesz idén kiadva, jól gondolom? Nem hinném, hogy fél év - 0 SW könyv után a másik fél évben hármat is kiadnának...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nézzétek - sztem sokat kér ... non sokat.

 

A birodalom árnyai

 

Sajnos már többször belefutottam ebbe az ajánlatba...

 

danityu, nem irigyellek. Ha nem tudok heti 1 könyvet kiolvasni, minden bajom van :D

 

Én nem vagyok egy nagy olvasó, az SW könyvekkel is igencsak el vagyok maradva. Most próbálom behozni a lemaradást, de ilyen árakkal nem könnyű. Meg hát az összes eddig megjelentet nem is akarom megvenni, el kéne dönteni, hogy melyikeket...Mert meggyőződésem, hogy a könyvespolcon kell lenniük, e-book nem jó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát az összes eddig megjelentet nem is akarom megvenni, el kéne dönteni, hogy melyikeket...

Jó, ez pl. nekem könyebb :D

Ha bejön a boltba egy könyv ami érdekel, azt nem viszem be a rendszerre, mielőtt el nem olvasnám :D

Sajnos nem sok SW könyv jön be, legutóbb is az Akadémia trilógia volt, de az meg nem érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ez pl. nekem könyebb :D

Ha bejön a boltba egy könyv ami érdekel, azt nem viszem be a rendszerre, mielőtt el nem olvasnám :D

Sajnos nem sok SW könyv jön be, legutóbb is az Akadémia trilógia volt, de az meg nem érdekel :)

 

Akkor jó kis munkád van. :D

Nekem pont hiányzik az Erő bajnokai, de Szukits-os kiadás kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha előbb szólsz, elteszem neked :) Már eladtuk :(

Aztán fórumtalira elviszem :)

 

Hát, ez van... :( Hátha előrántják a cilinderből az Alexandrások, az első kettőt is onnan rendeltem, most is kaphatóak.

 

Egyébként legutóbb is jól elszúrtam, amikor írtad, hogy van Kirajzás meg Túlélők keresése. Valami okból nem írtam, hogy nekem kéne, pedig biztos jobban kijöttem volna, mint az utána látott, kapott ajánlatokkal. :pfff:

Szerkesztve: - danityu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Féltem, hogy ez lesz...Persze nincs is időm annyira olvasni, meg van még olvasatlan SW könyvem, de azért jó lett volna, ha már áprilisban kijön. Prioritást élvezne nálam, az biztos.

De így meg csak a két Bane könyv lesz idén kiadva, jól gondolom? Nem hinném, hogy fél év - 0 SW könyv után a másik fél évben hármat is kiadnának...

Igen, valószínűleg csak a két Bane könyv jön ki idén, bár az Én, a Jedire még van halvány esély.

 

Ezt nézzétek - sztem sokat kér ... non sokat.

 

A birodalom árnyai

 

De jó, hogy könyvtárból kikölcsönöztem. Tízezer alatt még nem láttam ezt a könyvet.

 

Sajnos már többször belefutottam ebbe az ajánlatba...

 

 

 

Én nem vagyok egy nagy olvasó, az SW könyvekkel is igencsak el vagyok maradva. Most próbálom behozni a lemaradást, de ilyen árakkal nem könnyű. Meg hát az összes eddig megjelentet nem is akarom megvenni, el kéne dönteni, hogy melyikeket...Mert meggyőződésem, hogy a könyvespolcon kell lenniük, e-book nem jó. :)

Én se veszem meg az összeset a régiek közül. Már nagyjából mind megvan ami érdekelt, inkább újakat akarok.

Az Éden poklát egy ezresért láttam antikváriumban mostanában, de az se érdekelt, pedig a jobbak közé sorolják.

 

Jó, ez pl. nekem könyebb :D

Ha bejön a boltba egy könyv ami érdekel, azt nem viszem be a rendszerre, mielőtt el nem olvasnám :D

Sajnos nem sok SW könyv jön be, legutóbb is az Akadémia trilógia volt, de az meg nem érdekel :)

Az Akadémia trilógiát annak idején csak az Exar Kun történeti szál miatt vettem meg, csak ez emeli ki az átlag SW könyvek közül, egyébként tele van zsúfolva sablonokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.