Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nagyjából én is ezeket a könyveket ajánlanám, amelyeket a többiek említettek. A filmregények közül szerintem A klónok támadása, A Sith-ek bosszúja és a Karen Traviss által írt A klónok háborúja féle lett csak kiemelkedő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyitva áll a lehetőség, hogy rávegyük a kiadót a magyar megjelenésre. Én már ajánlgattam nekik párat.

Ami a kívánságlista élén szerepel, azt kiadják? Azt hittem, a külföldi eladások alapján hoznak be hozzánk is regényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy kiadják őket, de ha ezekre van fizetőképes kereslet, akkor érdemes megfontolni a kiadásukat. Aztán a fene tudja, hogy az ajánlás mennyire fedi le a közkívánságokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a kívánságlista élén szerepel, azt kiadják? Azt hittem, a külföldi eladások alapján hoznak be hozzánk is regényeket.

Igen. Az eddig megjelent összes új könyvük rajongói kérésre jelent meg. A Darth Bane trilógia is azért jött egyből a jogi helyzet rendezése után, mert annak idején az kapott a legtöbb szavazatot..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy kiadják őket, de ha ezekre van fizetőképes kereslet, akkor érdemes megfontolni a kiadásukat. Aztán a fene tudja, hogy az ajánlás mennyire fedi le a közkívánságokat.

A Plagueis könyvre szerintem van reális esély. Rá lehet őket venne erre könnyen. 2 korábbi Luceno regényük nagyon jól fogyott és ez a regény csak 1 részes, kevesebb üzleti kockázattal jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp az imént rendeltem meg. De mi a fenéért nem lehet átvenni a Nyugatinál lévő áruházban?? MOM Parkot választottam, majd megkérem barátnőmet, hogy ugorjon át érte. Remélem, péntekig meglesz, mert akkor megyek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp az imént rendeltem meg. De mi a fenéért nem lehet átvenni a Nyugatinál lévő áruházban?? MOM Parkot választottam, majd megkérem barátnőmet, hogy ugorjon át érte. Remélem, péntekig meglesz, mert akkor megyek fel.

 

 

Péntekig tuti meglesz. Érdekes, hogy a legnagyobb áruházukban nem lehet átvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedüli dolog aminél húztam a szám nagyon az a drexl repülős rész volt.

Nekem az is bejött. Szerintem nem hihetetlenebb az Avatarban látott hasonló jelenetnél. Sőt, még ötletesnek is találtam a bolygóra való utazás ezen módján. Nem hétköznapi. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az is bejött. Szerintem nem hihetetlenebb az Avatarban látott hasonló jelenetnél. Sőt, még ötletesnek is találtam a bolygóra való utazás ezen módján. Nem hétköznapi. ;)

 

Persze hogy nem hétköznapi csak nekem kicsit hihetetlen hogy vákumban repül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy nem hétköznapi csak nekem kicsit hihetetlen hogy vákumban repül.

 

Ha visszatartja a lélegzetét, elképzelhető. Attól kezdve, hogy elhagyta a Dxun légkörét, az Onderon tömegvonzása szívta magához.

Mondjuk én eleinte úgy értettem, hogy a 2 bolygó légköre metszi egymást (ahogy nagy ritkán előfordult), így az űr érintése nélkül át tud jutni az Onderonra.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha visszatartja a lélegzetét, elképzelhető. Attól kezdve, hogy elhagyta a Dxun légkörét, az Onderon tömegvonzása szívta magához.

Mondjuk én eleinte úgy értettem, hogy a 2 bolygó légköre metszi egymást (ahogy nagy ritkán előfordult), így az űr érintése nélkül át tud jutni az Onderonra.

 

Először énis azthittem, azt utánna lepődtem meg hogy lazán átrepült. De most ha az űrben nincs levegő akk hogyan repült? Napszéllel? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először énis azthittem, azt utánna lepődtem meg hogy lazán átrepült. De most ha az űrben nincs levegő akk hogyan repült? Napszéllel? :D

 

Lentebb írtam, hogy a gravitáció miatt tudott átjutni Bane az Onderonra. A Dxunnak gyengébb volt a tömegvonzása, így a madárkának meg sem kellett erőltetnie magát. :)

Számomra csak az oxigén kérdés megoldatlan. Akármekkora a gravitáció, több 100 kilométeres távot nemigen tesz meg egy élőlény sem percek alatt. Bár olyanról is volt szó, hogy Bane maga és a drexl köré védőburkot vont. Talán ez látta el oxigénnel is kettejüket. Ezt a részt részletgazdagabban is leírhatta volna Drew, ettől függetlenül továbbra is nagyszerű könyv.

 

 

Szerk.: Bocs, Karrde, időközben orvosoltam a problémát. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyves hírekhez: nagyon jó, hogy lesz még Lidércosztagos könyv, de mi lenne, ha magyarul megjelennének azok a kötetek, amelyek még hiányoznak? Tudom, ez a amerikai piacot nem érinti, de nekünk jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Rend könyvolvasó hete alkalmából elolvastam e-book formájában A klónok háborúját.

A múltkoriak után, inkább spoiler mögé teszem az egészet...

 

 

Nem tartom kiemelkedő könyvnek, sőt, A Kettő Szabálya után kimondottan gyenge lett számomra, talán mert az említett regény túl magasra tette a mércét. Ugyanaz a bajom a könyvvel, mint általában a filmregényekkel. Fontos részletek hiányoznak, máshol betesznek abszolút felesleges jeleneteket - amikkel csak az idő megy, de olyan is akad jócskán, ahol teljesen eltér egymástól a film és a könyv. A karaktereket sokszor üresnek éreztem, egyedül talán Anakin kivétel ez alól, akivel ténylegesen foglalkozott az író. Ahhoz képest, hogy Ahsoka itt tűnik fel először, elég semmilyen módon jellemezték. Folyton a "vadász énje" került előtérbe, pedig az ő esetében is szívesen olvastam volna valami mélyebb motivációs hátteret, belső vívódást, és társait, amit Anakin esetében úgy, ahogy jól megoldott az író. A másik baromság vele kapcsolatban, a hegyes ragadozófog (a film és a sorozat ezt lazán cáfolja), illetve, hogy rágcsálókat kajál togruta révén. Sok ehhez hasonló apró hülyeség van még a regényben, de azokon most inkább nem mennék végig. Unaloműzőnek nem rossz, de ennél jobb helyre nem valószínű, hogy feltornázza magát ez a könyv.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.