Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Addig még sok-sok év van hátra. Előbb még véget ér a Fate Of The Jedi, aminek úgy alapjáraton semmi köze hozzá. Kíváncsi vagyok, hogy pontot tesznek-e Luke Skywalker történetének végére. Úgy hallottam hogy utána már nem vágnak bele ilyen nagyobb horderejű sorozatba. Itt az ideje, hogy végre lezárják a nagy hősök történetét. Tudom, hogy mindenki rájuk kíváncsi, de mind megöregedtek már.

Szerintem is. Ideje nyugdíjba, vagy sírba küldeni őket.

Annyi biztos, hogy Luke nem hal meg, Lucas újra megvétózta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Ideje nyugdíjba, vagy sírba küldeni őket.

Annyi biztos, hogy Luke nem hal meg, Lucas újra megvétózta.

Kíváncsi vagyok, vajon Hannal és Leiával is ez-e a helyzet?

Eddig nem véletlenül nem merte egyik író sem kinyírni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, vajon Hannal és Leiával is ez-e a helyzet?

Eddig nem véletlenül nem merte egyik író sem kinyírni őket.

Lehet, hogy pont tőlük búcsúzunk el. Nagyon azt hitegették, hogy újabb régi szereplőtől válunk meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az akárki lehet, nem feltétlenül kell, hogy a klasszikus trilógiában szereplő legyen. Bár Lucas döntését Luke halálára vonatkozóan nem igazán értem. Az neki miért jó, vagy nem jó, ha Luke Skywalker életének véget vetnek valamelyik történetben? Jól tudjuk, hogy a Legacy idejére Luke már meghalt és ez az élet rendje, ugyebár. Szerintem zseniális lezárása lenne a sorozatnak, ha Luke életét adná azért, hogy megállítsák Abelothot.

 

Érdekes viszont, hogy Han Solót is ki akarta nyírni Luceno az NJO végén, de végül meggondolta magát, ergo Lucas azt nem vétózta volna meg.

 

Viszont a régi generáció, gondolok itt Ackbarra, Mon Mothmára, Jan Dodonnára és a többiekre, már mind meghaltak. Mert már ők is megöregedtek ugye. Nagy kedvencem, Garm Bel Iblis haláláról ugyan nem írtak a könyvek, csak szimplán nem szerepelt többet, de gondolom ő is eltávozott már, hiszen ő már a klasszikus trilógia idején is idős volt, kétlem, hogy megélte volna a 40 évvel a yavini csata után történteket. Lassan már a többieknek is eljön az ideje. Tényleg el kéne már búcsúzni tőlük.

 

Apropó, MissKarrde, ma vettem meg A Jövő Látomását, már el is kezdtem és meg kell hagyni, Corran Horn kifejezetten szimpatikus karakter. :) Kíváncsian várom az Én, A Jedi-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy kedvencem, Garm Bel Iblis haláláról ugyan nem írtak a könyvek, csak szimplán nem szerepelt többet, de gondolom ő is eltávozott már, hiszen ő már a klasszikus trilógia idején is idős volt, kétlem, hogy megélte volna a 40 évvel a yavini csata után történteket.

 

Apropó, MissKarrde, ma vettem meg A Jövő Látomását, már el is kezdtem és meg kell hagyni, Corran Horn kifejezetten szimpatikus karakter. :) Kíváncsian várom az Én, A Jedi-t. :)

Á, nem is tudtam, hogy másnak is a kedvencei között van Bel Iblis :)

Remek, remélem, tetszeni fog a könyv. Horn egy szimpatikus karakter, majd meglátod. Egyébiránt az Én, Jedi első 20 oldalában leírt dilemma megoldását A jövő látomása miatt már tudjuk :D No igen, azért megvannak az időrendiségnek is az előnyei, az Én, Jedi korábban játszódik. Persze ez nem jelenti azt, hogy a történet nem lesz izgalmas.

 

hali tud valaki valamit a Tulelok keresese konyvrol most kiadja vagy nem adja a Szukits

Már régebben kiadták A túlélők keresését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, nem is tudtam, hogy másnak is a kedvencei között van Bel Iblis :)

Én egyszerűen imádom, általában Kristóf Tibor hangját képzelem oda olvasás közben, amikor megszólal. :) Csak kár, hogy nem valami foglalkoztatott karakter. :)

 

Remek, remélem, tetszeni fog a könyv. Horn egy szimpatikus karakter, majd meglátod. Egyébiránt az Én, Jedi első 20 oldalában leírt dilemma megoldását A jövő látomása miatt már tudjuk :D No igen, azért megvannak az időrendiségnek is az előnyei, az Én, Jedi korábban játszódik. Persze ez nem jelenti azt, hogy a történet nem lesz izgalmas.

Én úgy hallottam, hogy olyasmi is van benne, hogy félig-meddig elmeséli Az Erő Bajnokai eseményeit, csak Corran szemszögéből, aki az eredeti könyvben ugyan nem volt benne, de azt sem állították, hogy nincs ott, tehát miért ne lehetne? :D Meg kíváncsi vagyok erre az E/1 elbeszélési módra is, hogy ez egy Star Wars történet keretein belül mennyire működik. :)

 

Erről az Abeloth-ról mit lehet tudni? Már elvesztettem a fonalat a Fate of the Jedi-ben.

Én sem tudok róla sokat, csak egy két dolgot...

Képzelj el egy olyan teremtményt, aki egy nő, szemei nagyok és feketék középen világító ezüst színű, mintha egy sötét kút mélyéről látnál egy csillagot. Széles szája fültől fülig ér, tűhegyes fogakkal. Szalmaszál szerű haja a földig ér, karjai elcsökevényesedtek, mindössze 10 centiméter hosszúak, ujjai helyén pedig hatalmas csápok lengedeznek mindenfelé. És mellesleg ez a... Nem is nevezném lénynek, inkább entitásnak. Nagyon nagy hatalma van az Erő felett. A Bendő csillaghalmaz mélyén tartották őt "fogságban" egy bolygón. Az Erőn keresztül pszichózist váltott ki Jediken és Sitheken egyaránt. Olyan pszichózist, ahol az áldozat azt hiszi, hogy a körülöttük lévő emberek már nem valódiak, csupán imposztorok és gyakorlatilag beleőrülnek az üldözési mániájukba. Jelenleg ebben a pszichózisban szenved Corran Horn két gyermeke is. Abeloth szokása egyébként, hogy "elemészt" másokat. Köztük Callista Minget is, akivel találkozott valamikor. Ebben az alakjában próbálta meg manipulálni Luke Skywalkert, de szerencsére ő nem volt ennyire ostoba. Egyszer sikerült legyőznie Abeloth-ot, akiből távozott Callista lelke és így végre békére lelt. Abeloth persze csak látszólag halt meg, hiszen időközben testet cserélt. Ha jól tudom Abeloth még a teleportációra is képes az Erőn keresztül. Ellene fogtak össze a Jedik és a Sithek, mert mindkettejükre veszélyt jelentettek. Abeloth pedig kijutott az ősi börtönéből és a Killikek, akik elvileg oda bezárták őt, felkészültek az "idők végére." Abeloth elemésztette Rokari Kemet, a Galaktikus Liga újonnan megválasztott vezetőjét és felvette az alakját, időközben pedig a Sithek behódoltak Abelothnak. És végül elérkezett a leszámolás ideje. Coruscanton egy óriási ütközet van kialakulóban. A Sithek újra hatalomra akarnak jutni de egy seregnyi Jedi vár arra, hogy ebben megakadályozzák őket, Luke Skywalkernek pedig vissza kell térnie a száműzetéséből, hogy megvívja a végső ütközetét Abeloth-al és végül megmentse a Galaxist a teljes pusztulástól. Jah, és állítólag Abelothnak köze van az úgy nevezett Ősökhöz. Ez egy ősi civilizáció, amely jóval a Galaktikus Köztársaság kialakulása előtt élte fénykorát. Nagyon keveset tudni róluk, valószínűleg ők voltak azok, akik létrehozták a Bendő csillaghalmazt. A Centerpoint Stationt is valószínűleg ők építették.

 

Szerk.: Jut eszembe, azt elfelejtettem említeni, hogy Abeloth testét sűrű köd veszi körül, nem mintha amúgy nem lenne már így is rémesen ijesztő. :D És hogy azért emészt el mást teremtményeket, mert ezáltal az ő hatalma is nő. :)

 

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelne, szóval jelentkezem az egyikre :)

 

Engem is érdekelne egy ilyen könyv! Köszi a felajánlást! :)

 

 

Bocs megint, hogy ennyire későn reagálok, gyakrabban kéne ide járnom. Küldjetek egy e-mailt modi1138 kukac gmail.com-ra, hogy megbeszéljük az átvételt. Én elég sokat ingázok Veszprém és Budapest között, szóval ezeken a helyeken oda tudom adni személyesen.

 

Valami amire soha nem számítottam volna: bekerült egy fél másodpercre az egyik könyvbéli munkám a HIMYM-be: :lol:

http://yawgurt.com/wp-content/uploads/2011/10/himym-ewok-line-slide-deck-barney-13h50m29s61.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól hangzik Ebből talán ki lehet hozni valami nagyszabású epikus zárást.

 

Ezek az események Callistával a Csillagkristály című regényben történtek? Erről az eseményről említ valamit a Thrawn Keze duológia is.

Ezek az Ősöknek nincs valami közük a Rakata Birodalomhoz?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Valami amire soha nem számítottam volna: bekerült egy fél másodpercre az egyik könyvbéli munkám a HIMYM-be: :lol:

http://yawgurt.com/wp-content/uploads/2011/10/himym-ewok-line-slide-deck-barney-13h50m29s61.png

 

Nagy gratula érte :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól hangzik Ebből talán ki lehet hozni valami nagyszabású epikus zárást.

 

Ezek az események Callistával a Csillagkristály című regényben történtek? Erről az eseményről említ valamit a Thrawn Keze duológia is.

Ezek az Ősöknek nincs valami közük a Rakata Birodalomhoz?

 

 

 

Nem hiszem, hogy közük lenne hozzá, hiszen ők 1 millió évvel a yavini csata előtt voltak aktívak. Mire a Rakaták elkezdték építeni az ő Végtelen Birodalmukat a yavini csata előtt 30 ezer évvel, addigra az Ősök ideje már leáldozott. Az ősi Sharu civilizációnak viszont volt közük hozzá. Ők a Lando Calrissian és a Sharu varázskulcsa című regényben tűntek fel először és egy nagyon ősrégi fajról beszélünk. Annak idején fenyegetve érezték magukat az Ősök hatalmától, ezért a föld alá és a piramisaikba rejtőztek. A Kessel legmélyebb járataiban jelentős mennyiségű technológiára találtak 43 évvel a yavini csata után, amelyek az Ősökhöz köthetők... És ezek majdnem elpusztították az egész bolygót. Annyi bizonyos, hogy az Ősök a szó szoros értelmében MINDENT tudtak az ismert Galaxisról és azon túlról. Egy Ang-Tii próféta pedig megjövendölte, hogy egyszer még visszatérnek majd. Nagyon nagy valószínűséggel a Rakaták az Ősöktől tanulták a technológiájukat.

 

Callista Mingről sajnos nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem tudom, hogy melyik könyvben szerepelt. Annyit viszont tudok róla, hogy ő még a Birodalom megalakulása előtt élt Jedi, aki valamilyen formában (Erre sajnos nem emlékszem, hogy hogyan.) visszatért az élők sorába és így találkozott Luke Skywalkerrel, aki táplált is bizonyos érzéseket az irányába de végül az útjaik szétváltak. És sajnos így utólag derült ki, hogy milyen szörnyű sorsa lett szegény Callistának, Abeloth "tápláléka" lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszerűen imádom, általában Kristóf Tibor hangját képzelem oda olvasás közben, amikor megszólal. :) Csak kár, hogy nem valami foglalkoztatott karakter. :)

 

 

Én úgy hallottam, hogy olyasmi is van benne, hogy félig-meddig elmeséli Az Erő Bajnokai eseményeit, csak Corran szemszögéből, aki az eredeti könyvben ugyan nem volt benne, de azt sem állították, hogy nincs ott, tehát miért ne lehetne? :D Meg kíváncsi vagyok erre az E/1 elbeszélési módra is, hogy ez egy Star Wars történet keretein belül mennyire működik. :)

 

 

Én sem tudok róla sokat, csak egy két dolgot...

Nem igazán szoktam Bel Iblishez hangot képzelni, de biztosan valamilyen mélytengeri hangja lehet :) Sajnos EU mellékszereplő, így nem sokat szerepel. Jó lett volna, ha az ep3-ba bekerül Mothmáék mellé, de mivel ő teljesen EU-s, így nem került oda :(

Értem, köszi. Már nem sok idő, és megtudjuk, milyen is ez az elbeszélésmód, plusz a sztorit. Azt hiszem, karácsonykor szakítok rá időt, előbb nem megy, h*lye vizsgák.

Jaj, ez a spoilerben leírt dolog nagyon átmegy már fantasyba, vagy nem is tudom mibe. Nagyon fura, legalábbis nekem nem igazán SW.

 

Bocs megint, hogy ennyire későn reagálok, gyakrabban kéne ide járnom. Küldjetek egy e-mailt modi1138 kukac gmail.com-ra, hogy megbeszéljük az átvételt. Én elég sokat ingázok Veszprém és Budapest között, szóval ezeken a helyeken oda tudom adni személyesen.

 

Valami amire soha nem számítottam volna: bekerült egy fél másodpercre az egyik könyvbéli munkám a HIMYM-be: :lol:

http://yawgurt.com/wp-content/uploads/2011/10/himym-ewok-line-slide-deck-barney-13h50m29s61.png

Oké, köszi, hogy olvastad, amit írtunk régebben, és küldeni fogok egy mailt :)

Biztosan jó volt látni, gratula :)

 

Callista az Alkonybolygó című könyvben szerepelt, de már nem igazán rémlik, hogy milyen eseményeket ír le a könyv, annyira régen olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem hiszem, hogy közük lenne hozzá, hiszen ők 1 millió évvel a yavini csata előtt voltak aktívak. Mire a Rakaták elkezdték építeni az ő Végtelen Birodalmukat a yavini csata előtt 30 ezer évvel, addigra az Ősök ideje már leáldozott. Az ősi Sharu civilizációnak viszont volt közük hozzá. Ők a Lando Calrissian és a Sharu varázskulcsa című regényben tűntek fel először és egy nagyon ősrégi fajról beszélünk. Annak idején fenyegetve érezték magukat az Ősök hatalmától, ezért a föld alá és a piramisaikba rejtőztek. A Kessel legmélyebb járataiban jelentős mennyiségű technológiára találtak 43 évvel a yavini csata után, amelyek az Ősökhöz köthetők... És ezek majdnem elpusztították az egész bolygót. Annyi bizonyos, hogy az Ősök a szó szoros értelmében MINDENT tudtak az ismert Galaxisról és azon túlról. Egy Ang-Tii próféta pedig megjövendölte, hogy egyszer még visszatérnek majd. Nagyon nagy valószínűséggel a Rakaták az Ősöktől tanulták a technológiájukat.

 

Callista Mingről sajnos nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem tudom, hogy melyik könyvben szerepelt. Annyit viszont tudok róla, hogy ő még a Birodalom megalakulása előtt élt Jedi, aki valamilyen formában (Erre sajnos nem emlékszem, hogy hogyan.) visszatért az élők sorába és így találkozott Luke Skywalkerrel, aki táplált is bizonyos érzéseket az irányába de végül az útjaik szétváltak. És sajnos így utólag derült ki, hogy milyen szörnyű sorsa lett szegény Callistának, Abeloth "tápláléka" lett.

 

 

Callistáról A Jedik gyermekei című regényben olvastam. Sajnos a regényben számtalan olyan információ van, mely szöges ellentétben áll a kánonnak. Például a könyv azt állítja, hogy Anakin idejében a Jediknek szabad volt házasodniuk és gyerekeik is lehettek. Egy mesternek pedig több tanítványa is lehetett. Callista szelleme a Palpatine Szeme nevű szuper fegyverbe volt bezárva. Arra már nem emlékszem, de az biztos, hogy valahogy testet öltött és Luke szerelme lett.

Arra azért kíváncsi vagyok Luke-nak mi köze van az ősökhöz

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, ez a spoilerben leírt dolog nagyon átmegy már fantasyba, vagy nem is tudom mibe. Nagyon fura, legalábbis nekem nem igazán SW

Nekem tetszik a koncepció. Feldobja A Jedi visszatér utáni időszakot. Sokáig úgy is a Új Köztársaság és a Birodalmi Maradvány elleni harc ment, az meg már nagyon kezdett unalmassá válni. Ez az újítás jó, nem a régi sematikus koncepciókat másolják. A negatívum csak az, hogy a klasszikus szereplőket még mindig szerepeltetik és túl hosszú lett a sorozat. Így magyar kiadása nem valószínű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán szoktam Bel Iblishez hangot képzelni, de biztosan valamilyen mélytengeri hangja lehet :) Sajnos EU mellékszereplő, így nem sokat szerepel. Jó lett volna, ha az ep3-ba bekerül Mothmáék mellé, de mivel ő teljesen EU-s, így nem került oda :(

Ha jól rémlik, még nem ismered a The Force Unleashed sztoriját, de mivel ez nem igazán spoiler (a Thrawn-trilógia fényében) elárulom, hogy Bel Iblis szerepet kap benne. A játék révén még hangja is van, úgyhogy azt is meg lehet hallgatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a koncepció. Feldobja A Jedi visszatér utáni időszakot. Sokáig úgy is a Új Köztársaság és a Birodalmi Maradvány elleni harc ment, az meg már nagyon kezdett unalmassá válni. Ez az újítás jó, nem a régi sematikus koncepciókat másolják. A negatívum csak az, hogy a klasszikus szereplőket még mindig szerepeltetik és túl hosszú lett a sorozat. Így magyar kiadása nem valószínű.

Nekem nincs bajom az új dolgokkal, nyitott vagyok mindenre, az efféle sztorikban viszont az nem jön be, hogy mindig erősebb és erősebb főellenséget akarnak behozni, akit persze végül úgyis legyőznek a klasszikus hősök.

Persze semmivel nem rosszabb annál az alapfelállásnál, hogy az Új Köztársaság szétesőben van, a Birodalom Maradvány feltámadóban, a két fél pedig marcangolja egymást, míg végül természetesen az ÚK győz. Mert nem egy SW regény alappillére ez.

Kicsit megmosolyogtató, hogy 137 (!) évvel a yavini csata után is a Köztársaság (ekkorra már Galaktikus Szövetség) küzd az Új Birodalommal. Ami még zavar, bár ez nem történeti szempont, hogy képtelenek merőben új járműveket, fegyvereket behozni (mint akár a TCW-ben), a már meglévőket alakítják át több-kevesebb sikerrel. Érdekes, hogy cirka 30 év alatt (EP1 és EP4 közti időszak) mennyit fejlődött a technika, 137 év alatt viszont alig változtak valamit a csillagrombolók, TIE-gépek, X-vadászok, rohamosztagosok, stb.

Szóval kellenek az újdonságok, de azért bizonyos mértéken belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom az új dolgokkal, nyitott vagyok mindenre, az efféle sztorikban viszont az nem jön be, hogy mindig erősebb és erősebb főellenséget akarnak behozni, akit persze végül úgyis legyőznek a klasszikus hősök.

Persze semmivel nem rosszabb annál az alapfelállásnál, hogy az Új Köztársaság szétesőben van, a Birodalom Maradvány feltámadóban, a két fél pedig marcangolja egymást, míg végül természetesen az ÚK győz. Mert nem egy SW regény alappillére ez.

Kicsit megmosolyogtató, hogy 137 (!) évvel a yavini csata után is a Köztársaság (ekkorra már Galaktikus Szövetség) küzd az Új Birodalommal. Ami még zavar, bár ez nem történeti szempont, hogy képtelenek merőben új járműveket, fegyvereket behozni (mint akár a TCW-ben), a már meglévőket alakítják át több-kevesebb sikerrel. Érdekes, hogy cirka 30 év alatt (EP1 és EP4 közti időszak) mennyit fejlődött a technika, 137 év alatt viszont alig változtak valamit a csillagrombolók, TIE-gépek, X-vadászok, rohamosztagosok, stb.

Szóval kellenek az újdonságok, de azért bizonyos mértéken belül.

Vannak arra példák, hogy adott történelmi szakaszban begyorsul a fejlődés, máskor meg alig változik valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszi. Már nem sok idő, és megtudjuk, milyen is ez az elbeszélésmód, plusz a sztorit. Azt hiszem, karácsonykor szakítok rá időt, előbb nem megy, h*lye vizsgák.

Majd a téli szünetben, már ha lesz nekünk, én is megrendelem majd a Tomboló Erővel együtt. :) Milyen vizsgák? :)

 

Jaj, ez a spoilerben leírt dolog nagyon átmegy már fantasyba, vagy nem is tudom mibe. Nagyon fura, legalábbis nekem nem igazán SW.

Hát, körülbelül csak annyira, mint amilyen a Mortis trilógia volt, talán ez a dolog az Ősökkel egy kicsit a Csillagkapura hajaz. Bár szerintem sok más sci-fiben is szerepeltek már hasonlók. De tény, hogy valami irgalmatlanul sötét és nyomasztó hangulatú, szerintem az NJO elbújhatna mellette.

 

Nekem tetszik a koncepció. Feldobja A Jedi visszatér utáni időszakot. Sokáig úgy is a Új Köztársaság és a Birodalmi Maradvány elleni harc ment, az meg már nagyon kezdett unalmassá válni. Ez az újítás jó, nem a régi sematikus koncepciókat másolják. A negatívum csak az, hogy a klasszikus szereplőket még mindig szerepeltetik és túl hosszú lett a sorozat. Így magyar kiadása nem valószínű.

Naná, pláne úgy, hogy a Fate Of The Jedihoz nem árt, ha képben vagyunk a Legacy Of The Force eseményeivel, amely meg ugye a Dark Nest trilógia és az NJO folytatása, ez pedig már több, mint amennyit a Szukist Kiadó elbírna, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól rémlik, még nem ismered a The Force Unleashed sztoriját, de mivel ez nem igazán spoiler (a Thrawn-trilógia fényében) elárulom, hogy Bel Iblis szerepet kap benne. A játék révén még hangja is van, úgyhogy azt is meg lehet hallgatni. :)

Jól emlékszel, nem ismerem a sztoriját, de az jó hír, ha ő is szerepel benne :) Egy fokkal vonzóbb lett a regény :D

 

Majd a téli szünetben, már ha lesz nekünk, én is megrendelem majd a Tomboló Erővel együtt. :) Milyen vizsgák? :)

Off

Pénzügy-számvitel fősuli harmadik féléves, vagyis statisztika, operációkutatás, marketing, polgári jog, pénzügy és hasonló "szépségek" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Pénzügy-számvitel fősuli harmadik féléves, vagyis statisztika, operációkutatás, marketing, polgári jog, pénzügy és hasonló "szépségek" :)

Jujjj... >.< Nekem már az első félév is elég húzós. Sok sikert, mindenesetre! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre-valahára a sok zh-dömping után jutott időm arra, hogy befejezzem A múlt kísértetét.

 

 

 

Ismét egy mesteri Zahn-regénnyel van dolgunk, gondosan felépített cselekménnyel és történetcsavarokkal. Mikor olvassa az ember, azért van egy furcsa, hátsó gondolata az elmúlásról, főleg, hogy kb. 20 évvel játszódik a klasszikus trilógia után, és azért a szereplők megöregedtek. :D Még Han mutat nyomokban valamit korábbi énjéről, de valóban, a régi szereplő folyamatosan eltűnnek, és újak jelennek meg helyettük, a következő generáció (pl. Horn, de akár ide vehető Gavrisom elnök is, az első olyan vezető, aki nem szerepelt a filmekben).

 

A legjobb részek szerintem a politikai szálak boncolgatása volt, ehhez Zahn mindig értett. Tökéletesen felfesti előttünk az Új Köztársaság minden baját, szervezési nehézségét (amelyek hasonlóak a Régi Köztársaság utolsó évtizedeihez). A Birodalom szintén haldoklik, a vezetőik párbeszédeiből fakadó reménytelenség kiszűrődik a könyv lapjain :) Ez már egy másik galaxis, talán azért is, mert az SW-fan már tudhatja, hogy micsoda borzalmak fognak hőseinkre rázúdulni az elkövetkező években (NJO...). Tetszett, ahogy Zahn részletezte a konfliktus felerősödését, a tüntetéseket, valamint a birodalmi triumvirátus szervezkedéseit.

 

A filmes karaktereket (valamint Zahn régi szereplőit) én már kimerültnek érzem itt, főleg Luke-ra és Landóra gondolok, nem beszélve Csubiról, aki talán ha egy jelenetben ha feltűnt. Akárcsak Ackbar vagy bel Iblis. Mara Jade továbbra is idegesített, én soha nem bírtam megkedvelni, viszont Karrde most sokkal szimpatikusabb volt, mint a Thrawn-trilógiában.

 

A könyvön mindenesetre érződik, hogy ez csak felvezetése A jövő látomásának, amely nagyon jó történéseket igér (terjedelméből adódóan mindenképp). Már alig várom :D Csak essek már túl azon a sok referátumon és beadandón, ami a következő hetekben még hátravan...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jujjj... >.< Nekem már az első félév is elég húzós. Sok sikert, mindenesetre! :)

Off

Köszi :) Úgy látom, mások is küzdenek itt a felsőoktatási nyavalyákkal.

 

Nute, az a bizonyos csempész még rá is tesz majd egy lapáttal, meglátod :) Ebben a könyvben vált igazi kedvenccé nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.