Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ez szerintem a marketingesek miatt van, az SW-t még mindig ilyen gyerektörténetként akarják eladni. A könyvekben sem jelenik meg a durva erőszak... hanem inkább egyfajta westernes életérzés... Nagyon ritkán van utalás az SW-ben olyan dologra, ami 18+-os lenne (akár szexuális viszonyra gondolva is :D)

Teljesen jogos. :) De egyszer-kétszer igazán megengedhetnek maguknak egy-egy komolyabb hangvételű alkotást is. :) Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy az 1313-ból lesz könyv. Gondolom ugyanolyan franchise-t csinálnak belőle, mint a TFU-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a játék biztos vétel, persze csak ha bírja a gépem :P Remélem bírja. Nagyon jó volna, ha megjelenne egy ilyen könyv... Sean Williams, Drew Karpyshyn, Paul S. Kemp, John Jackson Miller... Bármelyikőjük megírhatná. A sztori érdekesen hangzik, majd meglátjuk, az E3 lesz-e olyan jó, mit a Visszatérés/Remény/Árulás. És szerintem július környékén bejelentik a TFU3-mat is :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen nagyon mély, sötét hangulatú és kegyetlenségekkel tarkított bűnügyi történet nem is igazán volt még jellemző az EU-ra. (Legalábbis nem sok ilyenről tudok, a Halálosztag karcolta egy kicsit a felszínt, de ott sem az volt a lényeg.) Valahogy a bűnözők az SW-ben nem tűnnek olyan mocskos alakok, mint a való életben. Nem nagyon vannak erőszaktevők, pszichopaták, szadisták...

Talán azért, mert az SW alapvetően egy mese. Bár ez nagyon sarkított így, de gondolom, értitek, mire utalok :) Egyszerűen nem igazán fér össze a világával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ez a játék, illetve a hozzá kapcsolódó esetleges regények nem arra utalnak, hogy az élőszereplős projektről letettek, és az oda kreált ötleteket építik bele a játékba.

Hát, mondjuk, hogy ha belegondolunk a történetét tekintve eléggé hasonló. Coruscant, alvilág, bűnözők, fejvadászok...

 

Talán azért, mert az SW alapvetően egy mese. Bár ez nagyon sarkított így, de gondolom, értitek, mire utalok :) Egyszerűen nem igazán fér össze a világával.

Persze és ez érthető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy hol nézitek a külföldiek regényértékeléseit? Én csak a swbooks.co.uk ismerem, de ott pedig egy könyvet maximum ketten értékelnek... Abból a kettőből is az egyik én vagyok :P Am a Tatooine Ghost izgalmas vagy érdekes? Biztos sok dolgot megtudunk Anakin múltjáról. Nagyon jó, hogy a Red Harvest kivételével minden TOR könyv megjelent/fog megjelenni MOban :D:peace:

Szerintetek az Essential... sorozat, valamint a Book Of Sith/Jedi megjelenhet valaha magyarul?

Amúgy a 2011 legjobb regényéről már szavazhatnánk is. :hmm: Darth Bane :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine Ghost sem jelenik meg egyelőre.

 

2012 végére - 2013 elejére gondoltam a szavazást, és természetesen beletartozna a 2010-ben egy szemként megjelent Pusztítás útja is. Tehát a konkrét szerződéscsomagot értékelnénk, nem évek szerint lebontva, mert így érdekesebb és sokkal több szempont merülhet fel. Persze a kategóriákon még gondolkodni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek az Essential... sorozat, valamint a Book Of Sith/Jedi megjelenhet valaha magyarul?

Amúgy a 2011 legjobb regényéről már szavazhatnánk is. :hmm: Darth Bane :clap:

Nem tartom valószínűnek, sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy nem. (Mert ha a Book Of Sith holokronostul, éjnővér talizmánostul jelenne meg, azért annak elég borsos ára lenne. Ezt az egy könyvet még mindig nem találtam meg fájlcserélőkön, ami furcsa.)

 

Hát, a 2011-es évet egyértelműen a Darth Bane nyerné, de a 2012-es már most olyannyira erős, hogy megkérdőjelezi nálam a dobogós helyezését. Eddig számomra az alábbi a toplista:

 

1.: Sötét Nagyúr

2.: A Gonosz Dinasztia

3.: Halálosztag

 

A Végzetes Szövetség nálam felugrott a negyedik helyre, de mindezek annyira jók, hogy lehetetlen eldönteni, hogy melyik tetszik jobban. És hogy ha ez így folytatódik... Ráadásul még az is lehet, hogy ha most elolvasnám a Sötét Nagyurat, már nem lenne toplistás, fene tudja. Jelenleg a Tomboló Erő a "legrosszabb" könyv a polcomon, de annál rosszabb soha ne legyen. Áh, ez úgy hangzik mintha annyira rossznak tartanám, pedig nem az, kellemes plusz, de leginkább csak a játékkal lehet igazán értékelni. Egy erős közepesnek mondanám.

 

Az újabb Timothy Zahn kötetek elég eseménytelennek és vontatottnak tűntek, de utólag átgondolva azért nem egészen ilyen a helyzet. A Thrawn Keze ugyan egy kicsit hosszúra van nyújtva, de kétségtelenül Star Wars történelmi mérföldkő. A Túlélők Keresése eleinte unalmasnak tűnt, főként azért, mert akkor még nem jelent meg a Thrawn Keze és nem olvastam, így sok utalást nem értettem. De a végére rendesen felpörög, szóval korrekt. Ráadásul jobban elmerültünk a chissek világában, ami plusz pont. A Kirajzásban szintén vannak üresjáratok, de az már sokkal jobb. Ott már a Thrawn Trilógia óta hiányzó kirakós darabka került a helyére. Zahn számomra azért lóg ki annyira a sorból, mert nem úgy ír, mint a többiek. Hiányoznak belőle azok az igazán filmre termett, csavaros fordulatok és pergős történet. Az újabb Star Wars könyveket olvasva gyakorlatilag egy film elevenedik meg az elmédben, Zahnnál ez valahogy máshogy működik.

 

És persze megint ugyanott tartok, hogy nagyra tartom Zahnt, de nálam sosem lesz kedvenc. Ettől függetlenül, hogy ha megjelenik egy Zahn könyv, nem hiányozhat a polcomról, elvégre azért Zahn nem egy akármilyen név az EU-ban. Viszont a Scoundrelsre nagyon kíváncsi leszek. Röpke 200 oldalas, könnyed olvasmányról van szó, ami Zahnra abszolút nem jellemző. Remélem a következő szerződésben, már ha lesz következő szerződés, mindenképp belepakolják.

 

Egyébként egy ilyen szerződést körülbelül hány könyvre szoktak kötni? Mondjatok egy számot, aztán összeállítok egy könyvcsomag tervezetet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összeállítom a saját listámat: 2015-re és 2016-ra összesen 14 könyv:

2015:

- Joe Schreiber: Red Harvest

- Timothy Zahn: Scoundrels

- Jeff Grubb: Scourge

- Drew Karpyshyn: Annihilation

- Matthew Stover: Shatterpoint

- Steven Barnes: The Cestus Deception

- James Luceno: Millenium Falcon

2016:

- Troy Denning: Tatooine Ghost

- Peter Schweighofer: Tales From The Empire

- David Sherman & Dan Cragg: Jedi Trial

- Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

- Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

- Alan Dean Foster: The Approaching Storm

- Karen Traviss: No Prisoners

 

Szerintem jó kis könyvek, megvennétek őket? :P

És pár kérdés:

A Jedi Növendék egy húszrészes sorozat. Kábé egy könyv ötven oldal. 20szor50egyenlő1000 Szerintem ezt két 500oldalas kötetben ki lehetne adni, úgy ahogy a Last Of The Jedit, valamint a Jedi Questet is, vagy éppen a Boba Fettet. Beleegyezne a Szukits? :hmm:

Akiknek esetleg van Ibookjuk, meg tudnák mondani, hogy a pdf formátúmú könyveket lehet ilyene olvasni? Vagy külön le kell tölteni őket? Mert van 30db SWkönyvem, és azon mégiscsak jobb olvasni, mint gépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ebből a Star Wars: 1313-ból lesz regény? A játék alapötlete és a promóképe már így önmagában nagyon ígéretesnek ígérkezik. Ilyen nagyon mély, sötét hangulatú és kegyetlenségekkel tarkított bűnügyi történet nem is igazán volt még jellemző az EU-ra. (Legalábbis nem sok ilyenről tudok, a Halálosztag karcolta egy kicsit a felszínt, de ott sem az volt a lényeg.) Valahogy a bűnözők az SW-ben nem tűnnek olyan mocskos alakok, mint a való életben. Nem nagyon vannak erőszaktevők, pszichopaták, szadisták... De ezt az 1313 pótolhatja. :) Kérdés, hogy mennyire működik majd.

Én támogatom, hogy legyen ehhez is regény. Nem kell feltétlenül regényváltozatnak lennie, elég, ha kapcsolódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2010-ben kötött csomag is 14 könyvből áll, ahogy a 2012-es is. A kiadó bizonyos időközönként 10-14 könyvre szeretne szerződést kötni. A következő szerződéskötés nem most lesz, minimum 2 évet kell várni rá.

Én most ezeket favorizálnám egy következő csomagban:

Annilihation,

Red Harvest,

The Lost Tribe of the Sith,

Shatterpoint,

Medstar: Battle Surgeons

Medstar: Jedi Healer

No Prisoners

Scoundrels,

Tatooine Ghost,

Scourge,

Kemp új duológiája.

És még maradna hely 2 másik könyvnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összeállítom a saját listámat: 2015-re és 2016-ra összesen 14 könyv:

2015:

- Joe Schreiber: Red Harvest

- Timothy Zahn: Scoundrels

- Jeff Grubb: Scourge

- Drew Karpyshyn: Annihilation

- Matthew Stover: Shatterpoint

- Steven Barnes: The Cestus Deception

- James Luceno: Millenium Falcon

2016:

- Troy Denning: Tatooine Ghost

- Peter Schweighofer: Tales From The Empire

- David Sherman & Dan Cragg: Jedi Trial

- Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

- Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

- Alan Dean Foster: The Approaching Storm

- Karen Traviss: No Prisoners

 

Szerintem jó kis könyvek, megvennétek őket? :P

És pár kérdés:

A Jedi Növendék egy húszrészes sorozat. Kábé egy könyv ötven oldal. 20szor50egyenlő1000 Szerintem ezt két 500oldalas kötetben ki lehetne adni, úgy ahogy a Last Of The Jedit, valamint a Jedi Questet is, vagy éppen a Boba Fettet. Beleegyezne a Szukits? :hmm:

Akiknek esetleg van Ibookjuk, meg tudnák mondani, hogy a pdf formátúmú könyveket lehet ilyene olvasni? Vagy külön le kell tölteni őket? Mert van 30db SWkönyvem, és azon mégiscsak jobb olvasni, mint gépen.

Jó lista, csak a Millenium Falconnal nem értek egyet. Nem azért, mert rossz, hanem azért, mert ahhoz a könyvhöz minimum a 9 kötetes Legacy of the Force ismerete szükséges lenne. A teljes érthetőség kedvéért pedig a 19 részes NJO-ra és a Dark Nest trilógiára is szükség lenne.

A Jedi Növendék és társaira semmi esélyt nem látok, pedig nagy kedvenceim. Ezek ifjúsági könyvek, máshoz tartoznak, úgy tudom az Egmont magyar kirendeltségéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2010-ben kötött csomag is 14 könyvből áll, ahogy a 2012-es is. A kiadó bizonyos időközönként 10-14 könyvre szeretne szerződést kötni. A következő szerződéskötés nem most lesz, minimum 2 évet kell várni rá.

Én most ezeket favorizálnám egy következő csomagban:

Annilihation,

Red Harvest,

The Lost Tribe of the Sith,

Shatterpoint,

Medstar: Battle Surgeons

Medstar: Jedi Healer

No Prisoners

Scoundrels,

Tatooine Ghost,

Scourge,

Kemp új duológiája.

És még maradna hely 2 másik könyvnek.

Körülbelül nekem is ugyanez lenne a listám. Esetleg az 1313 leendő regényváltozatát csempészném bele, meg még talán a The Cestus Deceptiont. Viszont Kemp új duológiáját így látatlanban beajánlanád úgy, hogy még szinte semmit sem tudunk róla? Amúgy a Lost Tribe Of The Sithet szerintem nagy érdeklődés övezné, annak ellenére, hogy a Fate Of The Jedit nem ismerik nagyon idehaza. Állítólag vannak a külföldi kiadásban térképek a Keshről, meg ilyenek. Kicsit, mintha egy Gyűrűk Ura kötet lenne. Viszont még így is a Klón Háborús kötetek maradnának túlsúlyban, valahogy erre sokkal jobban rágyúrt anno. a Del Rey. A régebbi kötetek nagy része pedig már megjelent Magyarországon és antikváriumban fellelhető. De a régiek közül kevés olyan van, amit úgy különösebb érdeklődés övezne. Amelyek pedig jelentősebbek voltak, Thrawn Trilógia, Jedi Akadémia Trilógia, Thrawn Keze Duológia, már megjelentek.

 

Esetleg egy Shadows Of The Empire, Darksaber újra kiadást szívesen fogadnék. Sőt, a The New Rebelliont is. A Múlt Kísértetében gyakran utaltak Kuellerre, aki feldúlta a Coruscantot, jó lenne erről is olvasni.

 

Esetleg a The Clone Wars sorozat maradék kötetei jöhetnének szóba, a Clone Wars Gambit: Stealth és a Clone Wars Gambit: Siege. Bár, elvileg ezeket a jogokat a ProBook kiadónak adták el, aki végül is nem adta ki a harmadik kötetet a csekély eladásokra hivatkozva, így ez elég necces.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Körülbelül nekem is ugyanez lenne a listám. Esetleg az 1313 leendő regényváltozatát csempészném bele, meg még talán a The Cestus Deceptiont. Viszont Kemp új duológiáját így látatlanban beajánlanád úgy, hogy még szinte semmit sem tudunk róla? Amúgy a Lost Tribe Of The Sithet szerintem nagy érdeklődés övezné, annak ellenére, hogy a Fate Of The Jedit nem ismerik nagyon idehaza. Állítólag vannak a külföldi kiadásban térképek a Keshről, meg ilyenek. Kicsit, mintha egy Gyűrűk Ura kötet lenne. Viszont még így is a Klón Háborús kötetek maradnának túlsúlyban, valahogy erre sokkal jobban rágyúrt anno. a Del Rey. A régebbi kötetek nagy része pedig már megjelent Magyarországon és antikváriumban fellelhető. De a régiek közül kevés olyan van, amit úgy különösebb érdeklődés övezne. Amelyek pedig jelentősebbek voltak, Thrawn Trilógia, Jedi Akadémia Trilógia, Thrawn Keze Duológia, már megjelentek.

 

Esetleg egy Shadows Of The Empire, Darksaber újra kiadást szívesen fogadnék. Sőt, a The New Rebelliont is. A Múlt Kísértetében gyakran utaltak Kuellerre, aki feldúlta a Coruscantot, jó lenne erről is olvasni.

 

Esetleg a The Clone Wars sorozat maradék kötetei jöhetnének szóba, a Clone Wars Gambit: Stealth és a Clone Wars Gambit: Siege. Bár, elvileg ezeket a jogokat a ProBook kiadónak adták el, aki végül is nem adta ki a harmadik kötetet a csekély eladásokra hivatkozva, így ez elég necces.

Kemp az Árulással meggyőzött. Mindent ki kell adni tőle, ami SW.

A Lost Tribe of the Sith a régi korokban játszódik, így nem fogja zavarni azokat, akik nem ismerik az Endor utáni távolabbi jövő vonalát.

Klónok Háborúja regényeket pedig azon új rajongó réteg miatt kéne kiadni, akik a TCW miatt lesznek SW rajongók.

A Birodalom árnyait, a Darth Maul regényt és a Crispin-féle Solo trilógiát kéne újra kiadni. A Darksaber és a New Rebellion nem olyan jók állítólag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kemp az Árulással meggyőzött. Mindent ki kell adni tőle, ami SW.

A Lost Tribe of the Sith a régi korokban játszódik, így nem fogja zavarni azokat, akik nem ismerik az Endor utáni távolabbi jövő vonalát.

Klónok Háborúja regényeket pedig azon új rajongó réteg miatt kéne kiadni, akik a TCW miatt lesznek SW rajongók.

A Birodalom árnyait, a Darth Maul regényt és a Crispin-féle Solo trilógiát kéne újra kiadni. A Darksaber és a New Rebellion nem olyan jók állítólag.

Azért nem mindig így van. :) Hogy ha a Tomboló Erő a Végzetes Szövetség után jött volna, akkor nagyot csalódtunk volna Sean Williamsben.

A Darksabert Madine tábornok miatt ajánlottam, de nem olvastam még. A The New Rebelliont pedig Kueller miatt. Csak hogy helyre kerüljenek bizonyos kirakós darabkák. De én az NJO-nak sem mondanék nemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem mindig így van. :) Hogy ha a Tomboló Erő a Végzetes Szövetség után jött volna, akkor nagyot csalódtunk volna Sean Williamsben.

A Darksabert Madine tábornok miatt ajánlottam, de nem olvastam még. A The New Rebelliont pedig Kueller miatt. Csak hogy helyre kerüljenek bizonyos kirakós darabkák. De én az NJO-nak sem mondanék nemet.

Lehet, hogy újra megszavaztatják majd a NJO-t és egy két sorozatot 1-2 év múlva.

Viszont, ha az NJO győz, akkor a sorozat kiadása nagy áldozatokkal járna. Le kéne mondani pl. a Scoundrels-ről, a Scourge-ről a Tatooine Ghost-ról, a Lost Tribe of the Sith-ről, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy újra megszavaztatják majd a NJO-t és egy két sorozatot 1-2 év múlva.

Viszont, ha az NJO győz, akkor a sorozat kiadása nagy áldozatokkal járna. Le kéne mondani pl. a Scoundrels-ről, a Scourge-ről a Tatooine Ghost-ról, a Lost Tribe of the Sith-ről, stb.

Vagy ha esetleg megoldható lenne évente 3-4 NJO kötet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont a Millenium Falcon helyére inkább a Lost Tribe Of The Sithet raknám (amit kifelejtettem, pedig nagyon is érdekel). Paul S. Kemp engem is nagyon meggyőzött, nagyon várós a Crosscurrent. Aztán a Riptide előtt igyekszem lejjebb szállítani az elvárásomat, mert állítólag az nem olyan jó. Az NJO engem különösebben nem hoz lázba, és tényleg sok új/régi jó könyv elől elvenné a helyet. Ettől függetlenül elolvasnám, ha megjelenne, ha meg nem, nekem elég egy wookiepediás összefoglaló a 19 kötetről, vagyis a Yuuzhan Vong háborúról.

Az újrakiadásookon tényleg el lehetne gondolkodni. A Birodalom Árnyai, A Vadászó Árnyék SEHOL SEM kapható :( És ezek tényleg nagy művek, bár meg vannak ebookban, jobb szeretem a papír formátumot.

Én már nagyon várom a Comic-con- t :rock: Rem bejelentik az 5. TOR regényt (és azt is remélem, Kemp tollából :clap2: Karpyshyn és Williams mellet a kedvenc íróm). Szerintem tuti jön még egy FOTJ rész, bár ez minket (sajnos vagy nem sajnos) nem érint. No meg a FOTJ utáni könyvek. Kíváncsi leszek rájuk, remélem az alapsztori elég jó lesz. Mert ha csak 1-2-3 részes lesz, akkor magyar megjelenés sem kizárt :yes:

Hogy álltok a novelláskötetekkel? (Mos Eisley Mesék, Történetek- Jabba Palotájából, a Fejvadászokról, a Birodalomból, az Új Köztársaságból)

Eddig a Mos Eisleyt és a Fejvadászokat olvastam. Tetszettek :clap: Azért is, mert kiegészítik a filmeket.

Történetek a fejvadászokról:

IG88 története jó volt, Dengaré viszont uncsi volt, ám a történet jó. Bosské volt a legrosszabb, bár voltak benne jó ötletek, mint a Bíró :P Zuckussé és 4LOMé volt a legjobb, nagyon izgalmas és tartalmas volt :D Boba Fetté se volt rossz, bár jobban örültem volna, ha elmeséli hogyan és mit intézett a Bespinen és az író nem kalandozott volna el az Új Köztársaságba... Érdemes elolvasni (de elég egyszer is)

Mos Eisley Mesék (bár fel nem foghatom, hogy miért nem Történetek Mos Eisleyból)

Voltak benne egészen kiváló, és nagyon rossz novellák is. Sokat megtudhatunk az átlag emberek véleményeiről, az ottani életről, vagy éppen arról, h ki melyik oldalra és miért áll. A legjobb történetek: Muftak és Kabe, Ponda Baba és Dr. Evazan, Greedo, rohamosztagos, java, ranat, devaroni, kalapácsfejű... A többi felejthető volt, azonban a pipás meséje egyenesen sz@r volt!!! Hogy került ez bele??? :cry:

Hamarosan elolvasom a jabbát is, kíváncsi lennék a Tales of The Empirere, a New Republicra már kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem mindig így van. :) Hogy ha a Tomboló Erő a Végzetes Szövetség után jött volna, akkor nagyot csalódtunk volna Sean Williamsben.

A Darksabert Madine tábornok miatt ajánlottam, de nem olvastam még. A The New Rebelliont pedig Kueller miatt. Csak hogy helyre kerüljenek bizonyos kirakós darabkák. De én az NJO-nak sem mondanék nemet.

A Darksaber nem nagy szám, mégegyszer nem tudnám kiolvasni. Az új lázadás nem rossz, viszont egy kaptafára épül a többi EPVI utáni regénnyel együtt, magyarán a galaxis megmentése egy minden eddiginél nagyobb hatalommal szemben... Az újrakiadásokat egyébként sem támogatom, egyrészt mert elveszi a helyet az újaktól, másrészt mert a legfontosabb antikvár könyvek nekem megvannak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ha esetleg megoldható lenne évente 3-4 NJO kötet.

 

Nem az a problémás, hogy évente hány NJO rész jöjjön, hanem, hogy hogyan vágjanak bele? Megoldható-e, hogy az egész sorozatot felvásárolják egyszerre? Ez esetben semmi más nem jöhetne mellette. Vagy megoldható-e, hogy darabokban vegyék meg a NJO köteteit? Pl. 2-3 évente 5 NJO-ra kötnek szerződést, és ekkor mellettük még más is lehetne.

 

Akkor viszont a Millenium Falcon helyére inkább a Lost Tribe Of The Sithet raknám (amit kifelejtettem, pedig nagyon is érdekel). Paul S. Kemp engem is nagyon meggyőzött, nagyon várós a Crosscurrent. Aztán a Riptide előtt igyekszem lejjebb szállítani az elvárásomat, mert állítólag az nem olyan jó. Az NJO engem különösebben nem hoz lázba, és tényleg sok új/régi jó könyv elől elvenné a helyet. Ettől függetlenül elolvasnám, ha megjelenne, ha meg nem, nekem elég egy wookiepediás összefoglaló a 19 kötetről, vagyis a Yuuzhan Vong háborúról.

Az újrakiadásookon tényleg el lehetne gondolkodni. A Birodalom Árnyai, A Vadászó Árnyék SEHOL SEM kapható :( És ezek tényleg nagy művek, bár meg vannak ebookban, jobb szeretem a papír formátumot.

Én már nagyon várom a Comic-con- t :rock: Rem bejelentik az 5. TOR regényt (és azt is remélem, Kemp tollából :clap2: Karpyshyn és Williams mellet a kedvenc íróm). Szerintem tuti jön még egy FOTJ rész, bár ez minket (sajnos vagy nem sajnos) nem érint. No meg a FOTJ utáni könyvek. Kíváncsi leszek rájuk, remélem az alapsztori elég jó lesz. Mert ha csak 1-2-3 részes lesz, akkor magyar megjelenés sem kizárt :yes:

Hogy álltok a novelláskötetekkel? (Mos Eisley Mesék, Történetek- Jabba Palotájából, a Fejvadászokról, a Birodalomból, az Új Köztársaságból)

Eddig a Mos Eisleyt és a Fejvadászokat olvastam. Tetszettek :clap: Azért is, mert kiegészítik a filmeket.

Történetek a fejvadászokról:

IG88 története jó volt, Dengaré viszont uncsi volt, ám a történet jó. Bosské volt a legrosszabb, bár voltak benne jó ötletek, mint a Bíró :P Zuckussé és 4LOMé volt a legjobb, nagyon izgalmas és tartalmas volt :D Boba Fetté se volt rossz, bár jobban örültem volna, ha elmeséli hogyan és mit intézett a Bespinen és az író nem kalandozott volna el az Új Köztársaságba... Érdemes elolvasni (de elég egyszer is)

Mos Eisley Mesék (bár fel nem foghatom, hogy miért nem Történetek Mos Eisleyból)

Voltak benne egészen kiváló, és nagyon rossz novellák is. Sokat megtudhatunk az átlag emberek véleményeiről, az ottani életről, vagy éppen arról, h ki melyik oldalra és miért áll. A legjobb történetek: Muftak és Kabe, Ponda Baba és Dr. Evazan, Greedo, rohamosztagos, java, ranat, devaroni, kalapácsfejű... A többi felejthető volt, azonban a pipás meséje egyenesen sz@r volt!!! Hogy került ez bele??? :cry:

Hamarosan elolvasom a jabbát is, kíváncsi lennék a Tales of The Empirere, a New Republicra már kevésbé.

Lesz egy Fate of the Jedi utáni rövidebb sorozat. Ebben Luke 10 Jedit elküld a mortisi penge felkutatására.

A Jabbás novelláskötet nagyon jó volt, ahhoz volt szerencsém.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz egy Fate of the Jedi utáni rövidebb sorozat. Ebben Luke 10 Jedit elküld a mortisi penge felkutatására.

Egyáltalán nem biztos, hogy erről fog szólni. Annyit tudunk, hogy mi történt az Apocalypse végén, és hogy a FotJ után már nem vágnak bele hosszabb sorozatba. Ez pusztán merő találgatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem biztos, hogy erről fog szólni. Annyit tudunk, hogy mi történt az Apocalypse végén, és hogy a FotJ után már nem vágnak bele hosszabb sorozatba. Ez pusztán merő találgatás.

Értem. Pedig elég határozottan állították, hogy ez lesz a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.