Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem kijelenthetjük, hogy mindkét sorozatra lenne igény. Bár jobb lenne, ha szélesebb körű lenne a szavazás, hogy hitelesebb képet kapjunk.

De ha egyszer valóban reális esély lesz a Szukitsnál a 2 széria kiadására, bizonyára ők is közzétesznek majd egy szavazást a honlapjukon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn új regényéhez, a Scoundrelshez megérkezett a fülszöveg:

To make his biggest score, Han’s ready to take even bigger risks.

But even he can’t do this job solo.

 

Han Solo should be basking in his moment of glory. After all, the cocky smuggler and captain of theMillennium Falcon just played a key role in the daring raid that destroyed the Death Star and landed the first serious blow to the Empire in its war against the Rebel Alliance. But after losing the reward his heroics earned him, Han’s got nothing to celebrate. Especially since he’s deep in debt to the ruthless crime lord Jabba the Hutt. There’s a bounty on Han’s head—and if he can’t cough up the credits, he’ll surely pay with his hide. The only thing that can save him is a king’s ransom. Or maybe a gangster’s fortune? That’s what a mysterious stranger is offering in exchange for Han’s less-than-legal help with a riskier-than-usual caper. The payoff will be more than enough for Han to settle up with Jabba—and ensure he never has to haggle with the Hutts again.

 

All he has to do is infiltrate the ultra-fortified stronghold of a Black Sun crime syndicate underboss and crack the galaxy’s most notoriously impregnable safe. It sounds like a job for miracle workers . . . or madmen. So Han assembles a gallery of rogues who are a little of both—including his indispensable sidekick Chewbecca and the cunning Lando Calrissian. If anyone can dodge, deceive, and defeat heavily armed thugs, killer droids, and Imperial agents alike—and pull off the heist of the century—it’s Solo’s scoundrels. But will their crime really pay, or will it cost them the ultimate price?

Szerintem nem rossz :)

Érdekesség: A Scoundrels Tim Zanh 10. regénye a Star Wars univerzumában :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://3.bp.blogspot.com/-Q-t5aq3f_8c/UADil5qS29I/AAAAAAAABf4/Pu12KZq2g9Q/s1600/LastJedi.jpg

The Last Jedi borító. El fogom olvasni ezt a sorozatot, mert nagyon érdekel. Talán már a Halálcsillag elolvasása után.

Ez a Crucible tehát a mortisi penge felkutatása történetének első része? Remélem az NJO, LOTF, FOTJ ismerete nélkül is érthető lesz :)

Tim Zanh két új novellát ír a Scoundrelshez kapcsolódóan :) Esküszöm, ha tetszik a Túlélők keresése és a Hűség, Zahn az egyik kedvemc íróm lesz :) A Kirajzás eddig nagyon tetszik :) Am azt vettem észre, h Zahn művei az EUban eléggé egymásra épülnek. Szerintetek milyen sorrendben kéne olvasnom a köteteket és a novellákat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://3.bp.blogspot.com/-Q-t5aq3f_8c/UADil5qS29I/AAAAAAAABf4/Pu12KZq2g9Q/s1600/LastJedi.jpg

The Last Jedi borító. El fogom olvasni ezt a sorozatot, mert nagyon érdekel. Talán már a Halálcsillag elolvasása után.

Ez a Crucible tehát a mortisi penge felkutatása történetének első része? Remélem az NJO, LOTF, FOTJ ismerete nélkül is érthető lesz :)

Tim Zanh két új novellát ír a Scoundrelshez kapcsolódóan :) Esküszöm, ha tetszik a Túlélők keresése és a Hűség, Zahn az egyik kedvemc íróm lesz :) A Kirajzás eddig nagyon tetszik :) Am azt vettem észre, h Zahn művei az EUban eléggé egymásra épülnek. Szerintetek milyen sorrendben kéne olvasnom a köteteket és a novellákat?

Szerintem abszolút szelektív, milyen sorrendben olvasod, elég ha képben vagy azzal, mikor játszódnak.

 

Hagyjátok már azt a szegény mortisi pengét. >.< Senki nem mondta egy szóval se, hogy ebből lesz könyv. Az Apocalypse végén Luke elküld egy csapat Jedi Lovagot a felkutatására, ha esetleg Abeloth visszatérne és ennyi. Senki nem mondta egy szóval sem, hogy ebből könyv készül. Pusztán az volt tisztázott, hogy a FOTJ után nem terveznek hosszabb sorozatot egyelőre. Egy rajongói spekulációt, amit mi indítottunk el, kár tényként kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan érzésem, hogy ebben a Troy Denning-féle könyvben valamelyik "nagy öreg" meghal.

 

A borítója ütős: Crucible

Bár lehet, hogy ez még nem a végleges borító, bár rá is van írva. Itt tényleg olyan öregnek néznek ki. Az egésznek van egy olyan "tényleg utolsó kaland" feelingje, de ilyet annyiszor hallottunk már. A sztori leírása elég ködös, kb. semmi nem derül ki róla. Majd meglátjuk, amikor megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Leia fiatalabbnak néz ki, mint A Jedi Visszatérben :D

Itt a The Last Jefi tartalma:

Ever since Emperor Palpatine’s Order 66 – which called for the execution of all Jedi – Jax Pavan is the last Knight around to fight the dark side of the Force. Together with his droid I-5, Jax has eluded Vader time and again, all the while wreaking havoc against the Empire through the underground resistance on Coruscant. But now the Rebel’s leader on the city-planet has been captured, and it’s up to the Last Jedi to ride again… possibly for one final adventure.

:) Jó kis regény.

Jól olvasom, és regény készül a Dawn Of The Jediból?

 

The unexpected announcement came in the form of a connection between Dark Horse Comics and Del Rey. Star Wars: Dawn of the Jedi: Into the Void will tie into the comic series (from John Ostrander and Jan Duursema) that wrapped up its first arc recently. The novel will be written by Tim Lebbon, who has written award-winning novels and worked for Dark Horse on comics before.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jól olvasod. :)

 

Remélem egyszer nálunk is megjelenik a Coruscant Nights sorozat, Reaves-től már a Vadászó árnyék is nagyon tetszett. Na meg érdekel a coruscanti alvilág minden egyes mozzanata :D. Az esetleges újra kiadást (amelyben lecserélik Even Piellt) itthon is simán ki lehetne adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Leia fiatalabbnak néz ki, mint A Jedi Visszatérben :D

Az ősz hajszálak és a ráncok nem éppen erre utalnak. :D

 

Luke-ot a jogvédelem miatt nem valószínű, hogy ki(ny)írják, marad Leia és Han. Utóbbihoz jobban el tudnék képzelni egy hősi halált, már ha tényleg meghal egyikük.

 

Más téma: Malgus sorsáról van valami konkrét infó? Az Árulást olvasva alig várom, hogy elintézze valaki (mondjuk Satele), de a Wookiee szerint arra még várnom kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jól olvasod. :)

 

Remélem egyszer nálunk is megjelenik a Coruscant Nights sorozat, Reaves-től már a Vadászó árnyék is nagyon tetszett. Na meg érdekel a coruscanti alvilág minden egyes mozzanata :D. Az esetleges újra kiadást (amelyben lecserélik Even Piellt) itthon is simán ki lehetne adni.

 

Akkor biztos elolvasom angolul, ha valamelyik, akkor a Jedik Hajnala nagyon érdekel. Remélem benne lesz Xesh is :)

 

Tényleg ki fogják adni mégegyszer a Coruscant Nights egyet? Szerintem csak az Essential Readersben leírják a változtatásokat. De ha mégis, akkor várok az új verzióra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crucible. Valahogy éreztem, hogy ezt Denning írja majd. Az előzetes borító alapján úgy tűnik, hogy ez sem lesz olvasható az NJO, Dark Nest, LotF, és FotJ regényei nélkül. Úgy tűnik ez egy részes lesz.

The Last Jedi, jól néz ki, jó lenne, ha jönne.

A legjobban a Dawn of the Jedi-nek örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most csak ezt a három könyvet jelentették be? Vagy lesznek még bejelentések? Mi a helyzet Kemp új duológiájával?

Szerintem ez még csak a kezdet :P Vasárnap biztos lesz még bejelentés, legalábbis remélem :)

Imádkozom, hogy a Dawn Of The Jedi: Into The Void írója (Tim Lebbon) ne írjon úgy mint mondjuk Tim Zahn, Barbara Hambly vagy Matt Stover, hogy megértsem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg ki fogják adni mégegyszer a Coruscant Nights egyet? Szerintem csak az Essential Readersben leírják a változtatásokat. De ha mégis, akkor várok az új verzióra.

Nem fogják. Ezt csak mi szeretnénk, de nem fogják megtenni.

 

Imádkozom, hogy a Dawn Of The Jedi: Into The Void írója (Tim Lebbon) ne írjon úgy mint mondjuk Tim Zahn, Barbara Hambly vagy Matt Stover, hogy megértsem :P

Én meg remélem, hogy igen. Nem tudom, hogy ír Tim Lebbon, kicsit tartok tőle, mint új író, nem tudom, mit várjak tőle. (Bár Joe Schreiber és Jeff Grubb is újoncok az SW-n belül, mégis kifogástalan anyagot tettek le az asztalra.) A DOTJ-hez éppen hogy a Stover-féle művésziesség illene, elvégre az egész annyira régen játszódik, szinte már legenda-szerű.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogják. Ezt csak mi szeretnénk, de nem fogják megtenni.

 

 

Én meg remélem, hogy igen. Nem tudom, hogy ír Tim Lebbon, kicsit tartok tőle, mint új író, nem tudom, mit várjak tőle. (Bár Joe Schreiber és Jeff Grubb is újoncok az SW-n belül, mégis kifogástalan anyagot tettek le az asztalra.) A DOTJ-hez éppen hogy a Stover-féle művésziesség illene, elvégre az egész annyira régen játszódik, szinte már legenda-szerű.

Igen, ilyen szempontból igen. Mindenképpen megrendelem majd, maximum egészet a google fordítóval olvasom majd XD

Ha nem adják ki újra, akkor az Essential Reader's Conpanionban hozzák helyre a hibát, igaz?

Nem értem, miért kell állandóan új írókat hozni az EUba. Szerintem Timothy Zahn rendkívül jól meg tudta volna írni, a Scoundrels már úgy is kész van, vagy esetleg Sean Williams. Ő most úgy is pihen (vagy vár a TFUIIIra, vagy az 1313ra :P Úgy is a játék leírások mestere).

 

2013 (szerintem jó kis év lesz, már csak a magyar könyvek miatt is :P)

 

Január: Star Wars: In The Shadows of Yavin IV

Troy Denning: Crucible

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Coruscant Nights IV: The Last Jedi

Tim Lebbon: Dawn of the Jedi: Into the Void

 

Úgy látszik, Kemp duológiáját még rejtegetik, ilyen nagy durranás lesz? :P Az első rész elvileg még a Scoundrels előtt, novemberben jön.

 

Szerintem ez nagyon jó, hogy a Del Rey és a Dark Horse Comics néha-néha összefognak. Pl Lost Tribe of the Sith, Knight Errant, Dawn of the Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem adják ki újra, akkor az Essential Reader's Conpanionban hozzák helyre a hibát, igaz?

Nem tudom biztosan. Azt írták, hogy abban minden eddig megjelent könyvről lesz szó. Csak feltételezzük, hogy ha valami, hát ez biztosan szóba kerül benne.

 

Január: Star Wars: In The Shadows of Yavin IV

Hmmm... Ez érdekesen hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó hogy hoznak új írókat, nem árt a vérfrissítés. Zahn pedig nem vállal el akármit, ő nem egy szerződéses alkotó, akinek megmondják előre, hogy miről írjon, szerintem... az ő neve önmagában garanciát jelent az SW rajongók számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hy All en most olvastam ki a jedik gyermekeit

iszonyat idegesito volt az elso fele a konyvnek ugy ugralt az iro alig birtam kovetni de ez a fordito hibaja is lehetett szerintem:) amugy maga a konyv kb a temaja erdekes a feletol pedig kezd porogni de Luke sztorija az akarattal atjott az a tehetetlensegi duh hogy szivat az a MI es vagy 6 szor felbehagytam es inkabb a TFUII fejeztem be elobb na az mar porgott

 

Viszont nekem uj ez a Barbara Hambley trilogia mi a harmadik konyv? Nute Gunray:?

 

 

+Jaaa, a Callista-trilógia. Úgy hallottam, ezek nem túl jó könyvek, így azt hiszem, nem is fogom bepótolni e hiányosságomat.+

 

viszont egy kis kedvcsinalo :)a jedik gyermekeibol:) letezett meg egy Mara Jede fele Csaszar Jobb Keze akinek valoszinuleg mivel paplpatin agyasa volt szulettet egy fia aki 15 evesen egy zseni tudos segitsegevel iranyitani tudtja a robotokat es ero erzekeny is elovarazsolnak egy halalcsillag prototipust amivel atakarjak venni ujbol a hatalmat ,ekozben Han es Leia egy bolygorol szereznek tudomast ahol sokaig Jedik eltek a felszin alatt es eleg erdekes dolgot fedeznek fel ....... jo olvasast

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogják. Ezt csak mi szeretnénk, de nem fogják megtenni.

 

 

Én meg remélem, hogy igen. Nem tudom, hogy ír Tim Lebbon, kicsit tartok tőle, mint új író, nem tudom, mit várjak tőle. (Bár Joe Schreiber és Jeff Grubb is újoncok az SW-n belül, mégis kifogástalan anyagot tettek le az asztalra.) A DOTJ-hez éppen hogy a Stover-féle művésziesség illene, elvégre az egész annyira régen játszódik, szinte már legenda-szerű.

 

Grubb jó író, olvastam két könyvét, egy Starcraftot és Warcraftot. Úgy tudom szeret egyetlen szereplőre koncentrálni.

 

Hy All en most olvastam ki a jedik gyermekeit

iszonyat idegesito volt az elso fele a konyvnek ugy ugralt az iro alig birtam kovetni de ez a fordito hibaja is lehetett szerintem:) amugy maga a konyv kb a temaja erdekes a feletol pedig kezd porogni de Luke sztorija az akarattal atjott az a tehetetlensegi duh hogy szivat az a MI es vagy 6 szor felbehagytam es inkabb a TFUII fejeztem be elobb na az mar porgott

 

Viszont nekem uj ez a Barbara Hambley trilogia mi a harmadik konyv? Nute Gunray:?

 

 

+Jaaa, a Callista-trilógia. Úgy hallottam, ezek nem túl jó könyvek, így azt hiszem, nem is fogom bepótolni e hiányosságomat.+

 

viszont egy kis kedvcsinalo :)a jedik gyermekeibol:) letezett meg egy Mara Jede fele Csaszar Jobb Keze akinek valoszinuleg mivel paplpatin agyasa volt szulettet egy fia aki 15 evesen egy zseni tudos segitsegevel iranyitani tudtja a robotokat es ero erzekeny is elovarazsolnak egy halalcsillag prototipust amivel atakarjak venni ujbol a hatalmat ,ekozben Han es Leia egy bolygorol szereznek tudomast ahol sokaig Jedik eltek a felszin alatt es eleg erdekes dolgot fedeznek fel ....... jo olvasast

 

Az Anderson féle Sötétkardot számítjuk a Callista trilógia 2. részének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki a TCW eltörli Gallia EU-s halálát, ugye?

Akkor valószínűleg ugyanazt a RetCont alkalmazzák, mint a Coruscant Nights esetében. Meghal abban az EU műben egy bizonyos Jedi, csak az nem Gallia lesz.

Az EUban hol hal meg Gallia, és a TCWben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.