Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Zillo, szerintem érdemes lenne megnyitni újra a regény és képregény szavazásokat is.

A regényszavazásnál esetleg még ki lehetne bővíteni a Dawn of the Jedi-vel, X-wing-gel, Fejvadászháborúkkal. és a Rebels-zel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még az NJO-t is szívesen elolvasnám, de a Szukitsnak mindenképp érdemes megvárni az EP7 premiert, hogy kiderüljön, mi maradt és mi nem.

 

Matthew Stover: Luke Skywalker és a Mindor árnyai

 

 

 

Stover stílusával szerintem még Szente Mihály is megküzdött. :) A bolygón történt változások részletezésekor én sokszor elveszítettem a fonalat, de a hiba bennem van, hiányosak a fizikai ismereteim. Néha úgy éreztem, hogy szórakoztató regény helyett tudományos publikációt olvasok. A párbeszédeket az író viszont nagyon eltaláta, Han csípős megjegyzései a filmekhez is méltó, Leia és Lando is adta a saját karakterét. Tetszett, hogy Stover változatos hasonlatokkal élt a galaxis egy-egy élőlényét felhasználva mondataiban. Stover kellően filozofikus megvilágításba helyezte az Erő fogalmát, ez is nagyon jó volt.

 

Maga a történet kissé bárgyú, tényleg a korai EU-műveket idézi. Már megint itt egy főgonosz, aki előjött a homályból és át akarja venni a Galaxis feletti uralmat. Shadowspawn nagyúr... a neve olyan, mintha valami huszadrangú amerikai szuperhősös képregényből lépett volna elő. Ismét egy nagyúr, aki dehonesztálja és már-már pocskondiázza azt az "ostoba Palpatine-t". Komolyan, szinte már Palpi volt a legbénább Erő-használó, aki valamilyen szerencse folytán uralta az egész Galaxist és mindenki megvezette őt... Ráadásul a könyv olvasásakor az volt az érzésem, hogy a fickót az olvasónak ismernie kell valahonnan, hisz Luke is utalt rá, hogy találkoztak már vele korábban. Valaki meg tudná mondani, hogy melyik kiadványban szerepelt korábban ő? Stover sokat utalt vissza a Shatterpointra is, remélem, egyszer kiadják idehaza is. :) A Windus utalások nagyon jók voltak. Mindent egybevetve furcsa volt egy olyan Endor utáni regényt olvasni, amely tisztában van a kornológiával és a Régi Köztársaság szerkezetével. :)

 

 

A lezárás sem sikerült tökéletesre, de azért összességében nem rossz regény. Stovertől az EP3 persze jobban tetszett, de az őt jellemző már-már szépirodalmi stílus itt is jelen volt és ez nagyon tetszett. Nálam a könyv 3/5.

Nekem pont ez a történet lett az egyik kedvenc Endor utáni történetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo, szerintem érdemes lenne megnyitni újra a regény és képregény szavazásokat is.

A regényszavazásnál esetleg még ki lehetne bővíteni a Dawn of the Jedi-vel, X-wing-gel, Fejvadászháborúkkal. és a Rebels-zel.

Sajnos a gportal csak 10 választási lehetőséget enged :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a gportal csak 10 választási lehetőséget enged :(

Ebben az esetben lehetne mondjuk így:

The Old Republic (Annilihatin, Red Harvest, Lost Tribe of the Sith)

Dawn of the Jedi

Clone Wars regények

Coruscant Nights

Scoundrels +Rebels (Ugyis a Lázadás hőskorában járunk midegyiknél.)

X-wing

New Jedi Order

Legacy of the Force- Fate of teh Jedi

Fejvadászháborúk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben lehetne mondjuk így:

The Old Republic (Annilihatin, Red Harvest, Lost Tribe of the Sith)

Dawn of the Jedi

Clone Wars regények

Coruscant Nights

Scoundrels +Rebels (Ugyis a Lázadás hőskorában járunk midegyiknél.)

X-wing

New Jedi Order

Legacy of the Force- Fate of teh Jedi

Fejvadászháborúk

Kiraktam. Ez így csak kilenc, ezért a Scoundrelst külön választottam.

Az előző szavazásnál 401 szavazat gyűlt össze :money:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek át lehetne ugorni a Legacy of the Force-t és a Fate of the Jedi-be belekezdeni?

Szerintem nagyon összeforrt a két sorozat, de hátha valaki máshogy gondolja.

FOTJ TNJO es a LOTF ezek elegge osszefornak csak a baj az hogy 38 konyvrol beszelunk amit a Szukits nem mer bevalalni pedig most szenvedek veluk nemetul es alitom oltari jo konyvek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FOTJ TNJO es a LOTF ezek elegge osszefornak csak a baj az hogy 38 konyvrol beszelunk amit a Szukits nem mer bevalalni pedig most szenvedek veluk nemetul es alitom oltari jo konyvek

Nem biztos még, hogy nem merik bevállalni. Csak akkor mellettük nem igazán lesz más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutott eszembe valami a szavazással kapcsolatban. Nem értek annyira sajnos hozzá, így eddig nem gondoltam rá. Az egyik ismerősöm mutatta meg nekem. Úgy hívják, hogy cookie törlés, így egy ember akárháyszor szavazhat. Sajnálom, Zillo, erre nem gondoltam. Így nem biztos, hogy reális képet kapunk. :(:para:

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thtawn szerepel a Tatooine Ghost-ban. Ez jó pont a kiadásra ajánlásnál.

Hm... pedig a történet az ő felbukkanása előtt játszódik...

 

A gportalos szavazások soha nem voltak megbízhatóak, azokból az eredményekből leszűrni következtetéseket nem érdemes. De azért nem véletlen, hogy a TOR után az NJO van az élen. Ez a Szukitsnál is így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... pedig a történet az ő felbukkanása előtt játszódik...

 

A gportalos szavazások soha nem voltak megbízhatóak, azokból az eredményekből leszűrni következtetéseket nem érdemes. De azért nem véletlen, hogy a TOR után az NJO van az élen. Ez a Szukitsnál is így volt.

Sajnos ezt nem tudtam, hogy így van. De talán az arányok hellyel közzel megállhatják a helyüket.

 

Mindegy. Ha majd konzultálnak velem, és elmondják, hogy milyen stratégiát kívánnak követni, akkor ahhoz alkalmazkodva állítom össze javaslataimat.

Jelenleg 4 javaslat rendszer létezik a fejemben. Azzal is kalkuláltam, hogy a 20 címből legalább 5-6 képregény kötet lesz.

 

 

1. X-wing sorozat 10 kötet + egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab)

 

2. Kb. New Jedi Order első fele + egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab) (Persze lehet, hogy ez nem megvalósítható, hiszen lehet, hogy az NJO csak egyben lesz eladó)

 

3. Legacy of the Force +egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab) (Távolabbi jövőben így hamarabb eljuthatunk a Fate of the Jedi-ig)

 

4. Csak egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 14-15 darab)

 

Képregények. (Kb 5-6 darab)

Itt egyértelműbb a helyzet.

Darth Vader and the Ghost Prison (2. helyezett lett a Darth Vader legutóbb.)

Dark Times 4 TPB kötete. (3. helyezett)

Esetleg ha még belefér, akkor a Dawn of the Jedi: Force Storm.

 

Na milyen lett?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ezt nem tudtam, hogy így van. De talán az arányok hellyel közzel megállhatják a helyüket.

 

Mindegy. Ha majd konzultálnak velem, és elmondják, hogy milyen stratégiát kívánnak követni, akkor ahhoz alkalmazkodva állítom össze javaslataimat.

Jelenleg 4 javaslat rendszer létezik a fejemben. Azzal is kalkuláltam, hogy a 20 címből legalább 5-6 képregény kötet lesz.

 

 

1. X-wing sorozat 10 kötet + egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab)

 

2. Kb. New Jedi Order első fele + egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab) (Persze lehet, hogy ez nem megvalósítható, hiszen lehet, hogy az NJO csak egyben lesz eladó)

 

3. Legacy of the Force +egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab) (Távolabbi jövőben így hamarabb eljuthatunk a Fate of the Jedi-ig)

 

4. Csak egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 14-15 darab)

 

Képregények. (Kb 5-6 darab)

Itt egyértelműbb a helyzet.

Darth Vader and the Ghost Prison (2. helyezett lett a Darth Vader legutóbb.)

Dark Times 4 TPB kötete. (3. helyezett)

Esetleg ha még belefér, akkor a Dawn of the Jedi: Force Storm.

 

Na milyen lett?

Engem felesleges kerdezni mindem ami SW johet

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegy. Ha majd konzultálnak velem, és elmondják, hogy milyen stratégiát kívánnak követni, akkor ahhoz alkalmazkodva állítom össze javaslataimat.

Jelenleg 4 javaslat rendszer létezik a fejemben. Azzal is kalkuláltam, hogy a 20 címből legalább 5-6 képregény kötet lesz.

 

 

1. X-wing sorozat 10 kötet + egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab)

 

2. Kb. New Jedi Order első fele + egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab) (Persze lehet, hogy ez nem megvalósítható, hiszen lehet, hogy az NJO csak egyben lesz eladó)

 

3. Legacy of the Force +egyéb egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 4-5 darab) (Távolabbi jövőben így hamarabb eljuthatunk a Fate of the Jedi-ig)

 

4. Csak egy részes regények/ rövid sorozatok. (Kb 14-15 darab)

Na milyen lett?

Nálam a sorrend kb 4 1 2 3. Sok múlna azon, hogy milyenek lesznek az új filmek. Ha az egész EP6 utáni EU-t eltörlik, akkor inkább az NJO-t és társait választanám, de ha csinálnak egy olyan verziót ami csak ezt a kort törli el és Mara Jade, Chewbacca és a többiek tovább élnek annak viszont örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prioritási sorrendem: 4, 3, 1, 2

De a Szukits többször is kifejezte, hogy nem tervez újra kiadásokat, így az X-szárnyúak esetében a kiadatlan 4 db könyv jelenhetne csak meg.

Hát ebben nem lennék biztos. Most idén év végén jó pár újrakiadás volt egyéb könyveknél, úgyhogy nem zárom ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, jó összeállítás. Persze részemről az X-szárnyúaknak örülnék leginkább. Az eddig kiadott könyvek is annyira hiánycikkek antikvár fronton, hogy az elmúlt 12 évre visszamenőleg bár simán tudtam venni első kiadású Utolsó parancsot, stb. de X-szárnyú kötetet nem (kivéve a 2000-es évek elején az új kiadású 5. és 6. kötetet, de azok eredeti boltiak voltak). Nagyon népszerűek, szerintem újrakiadással is jó volna belevágni, ugyanis az első 4 nálam csak kölcsönben létezik. Valószínűleg én is vevő lennék rájuk, főleg, ha kijavítanák a gépelési, stb. hibákat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EUCantina egyik szerkesztője (aki egyébként nagyon kritikus, bármilyen műről is van szó) 5/4,5-re értékelte az Annihilationt. Ez elég biztató :) (Amúgy hogy tud egy nap alatt elolvasni egy 300 oldalas könyvet?? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, jó összeállítás. Persze részemről az X-szárnyúaknak örülnék leginkább. Az eddig kiadott könyvek is annyira hiánycikkek antikvár fronton, hogy az elmúlt 12 évre visszamenőleg bár simán tudtam venni első kiadású Utolsó parancsot, stb. de X-szárnyú kötetet nem (kivéve a 2000-es évek elején az új kiadású 5. és 6. kötetet, de azok eredeti boltiak voltak). Nagyon népszerűek, szerintem újrakiadással is jó volna belevágni, ugyanis az első 4 nálam csak kölcsönben létezik. Valószínűleg én is vevő lennék rájuk, főleg, ha kijavítanák a gépelési, stb. hibákat is.

 

 

Szerintem is a régi X-wing részeket is ki lehetne adni, már feltéve, ha bele szeretnének vágni. De talán hátha most belemennek.

Gépelési hibákat nem valószínű, hogy kijavítanák, úgy tudom az eddigi SW újra kiadásoknál is megmaradtak az első kiadás szövegezésénél.

 

Az EUCantina egyik szerkesztője (aki egyébként nagyon kritikus, bármilyen műről is van szó) 5/4,5-re értékelte az Annihilationt. Ez elég biztató :) (Amúgy hogy tud egy nap alatt elolvasni egy 300 oldalas könyvet?? :D

 

Ez mindenféleképpen jó. Bár itt már jóval szabadabban alkothatott, mint az előzőnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már előre rettegek a Pic-pack pontos hajnal négyes sms-től xD De ez alkalommal lehalkítom a mobilom :D

Jaj, egyszer nálam is a frászt hozta rám, de jó érzés volt olvasni. :D

 

Amúgy most 3 hónap telt el új SW kötet nélkül. Igaz, nekem még a Yoda sincs meg, szóval van mit bepótolnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, egyszer nálam is a frászt hozta rám, de jó érzés volt olvasni. :D

 

Amúgy most 3 hónap telt el új SW kötet nélkül. Igaz, nekem még a Yoda sincs meg, szóval van mit bepótolnom.

Csak akkor, ha nem számítjuk bele a Birodalom vérét és a Vader és fiát. :D

Ezekkel együtt viszont minden hónapban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.