Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Halálcsillag

 

Apránként, de a végére értem. Minden hosszabb kritikát mellőzve, szerintem hangulatos és szórakoztató regényre sikerült. Remekül szövi össze a két trilógia eseményeit, karaktereit, világait, fajait, ami mindenképpen pozitívum. Számos korábban ismert esemény tekintetében elgondolkodtat. Jó volt, hogy egy filmben jelentéktelennek tűnő karakterből (Tenn) jófirmán főszereplőt kreáltak, megismerhettük az érzéseit, gondolatait, miegymás. Ahogy nagyon helyesen az is kihangsúlyozásra került, hogy nem minden birodalmi gonosz, illetve számtalan lény akaratán kívül tartózkodott az állomáson. Ez újabb morális kérdéseket vet fel Luke Skywalker tettét illetően, ami szintén jó, hiszen egy átlagos néző talán bele sem gondol, hogy a Halálcsillag robbanásakor nem csak kíméletlen gyilkosok, rohamosztagosok és lélektelen politikusok voltak jelen... Az akció hiánya nem zavart, egyszer sem unatkoztam, végig érdekes maradt az iromány. Egyébként is szeretem, ha a galaktikus méretű, mindent eldöntő eseményeken kívül előtérbe kerülnek a hétköznapibb lények gondolatai, cselekedetei, világa. Ez teszi "életszerűbbé" az SW-t. A meglehetősen sok karaktert sikerült aránylag jól kibontani, bár voltak merőben fölösleges jelenetek is. A lezárás is tetszett, kíváncsi vagyok, viszont látjuk-e még valamely túlélőt. Lényegében érdekes, szórakoztató, hangulatos történet volt, örülök, hogy ezzel is színesebbé vált az univerzum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyves hírek:

 

A Rebels 1. kötete, a Leia regény 2 évvel játszódik az Új Remény után. 75-80%-ban Leia lesz a középpontban.

 

John Jackson Miller befejezte a Kenobit.

 

Nyilvánosságra hozták a Dawn of the Jedi: Into the Void borítóját is:

A Jedik Hajnala.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő héten előrendelhető lesz a Hűség és talán már a Darth Plagueis is.

Az kb. mikorra derül ki, hogy melyik könyvek vannak az új szerződéscsomagban? Nem türelmetlenségből kérdem, csak nem emlékszem, hogy a mostani szerződés könyveit tavaly, vagy tavalyelőtt tudtuk meg. Előre is köszi a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miről fog szólni a Hűség?

Luke-ot, Leiát, Hant és Chewie-t elküldik, hogy elrendezzenek egy vitát a Lázadók csoportjai közt. Mara Jade az egyik első küldetését hajtja végre a Császár Kezeként. Közben öt rohamosztagos menekül a Birodalom elől, mert megölték az egyik feljebbvalójukat és először a Lázadók mellé állnak, a regény végén pedig Mara mellé. Hirtelen ennyit tudtam kihámozni a wookiepediás szövegből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kb. mikorra derül ki, hogy melyik könyvek vannak az új szerződéscsomagban? Nem türelmetlenségből kérdem, csak nem emlékszem, hogy a mostani szerződés könyveit tavaly, vagy tavalyelőtt tudtuk meg. Előre is köszi a választ.

http://koztarsasag.gportal.hu/gindex.php?pg=35022511

A sorrend meg nem biztos, csak az elso harom: Huseg, Darth Plagueis, Hard Contact.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kb. mikorra derül ki, hogy melyik könyvek vannak az új szerződéscsomagban? Nem türelmetlenségből kérdem, csak nem emlékszem, hogy a mostani szerződés könyveit tavaly, vagy tavalyelőtt tudtuk meg. Előre is köszi a választ.

Attól függ melyik szerződés csomagról beszélsz. Tavaly év elején kötöttek 14 könyvre szerződést. Ezeket Zillo megmutatta. A sorrenden még változtathatnak. Annyi biztos, hogy a 2013-as első félévi megjelenés így néz ki:

Timothy Zahn: Hűség

James Luceno: Darth Plagueis

Karen Traviss: Republic Commando: Hard Contact.

Aztán még idén megjelenhet 1-2 Rep Com könyv és Paul Kemp 1-2 regénye.

 

Már most folyamatban van egy újabb 14 címre szóló szerződés megkötése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már most folyamatban van egy újabb 14 címre szóló szerződés megkötése.

 

Az érdekelne, hogy ebben mikorra lesznek biztosak a címek. Ahogy korábban is írtam, nem türelmetlenkedni akarok, csak már nem emlékszem, hogy az Allegiance, Darth Plagueis, Hard Contact kezdetű lista címei tavaly, vagy tavaly előtt derültek-e ki. Csak annyit szeretnék tudni, hogy a most folyamatban lévő lista idén, jövőre, vagy később lesz-e biztos? Illetve ha jól emlékszem, korábban azt írtad, hogy most 17 címre kötnének szerződést. Mi lett a másik 3-mal? Képregénycímek, vagy végül csak 14-re jutott pénz, vagy más oka van a dolognak? A választ előre is köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekelne, hogy ebben mikorra lesznek biztosak a címek. Ahogy korábban is írtam, nem türelmetlenkedni akarok, csak már nem emlékszem, hogy az Allegiance, Darth Plagueis, Hard Contact kezdetű lista címei tavaly, vagy tavaly előtt derültek-e ki. Csak annyit szeretnék tudni, hogy a most folyamatban lévő lista idén, jövőre, vagy később lesz-e biztos? Illetve ha jól emlékszem, korábban azt írtad, hogy most 17 címre kötnének szerződést. Mi lett a másik 3-mal? Képregénycímek, vagy végül csak 14-re jutott pénz, vagy más oka van a dolognak? A választ előre is köszönöm.

A teljesség kedvéért 2010-től kezdem a sort. Akkor kötöttek 14 címre szerződést.

* Drew Karpyshyn: Darth Bane: A pusztítás útja (megjelent)

* Drew Karpyshyn: A Kettő Szabálya ( megjelent)

* Drew Karpyshyn: A gonosz dinasztia (megjelent)

* Michael A. Stackpole: Én, a Jedi (megjelent)

* Sean Williams: Tomboló Erő (megjelent)

* Joe Schreiber: Halálosztag (megjelent)

* Sean Williams: The Old Republic - Végzetes Szövetség (megjelent)

* Paul S. Kemp: The Old Republic - Árulás ˙(megjelent)

* Sean Stewart: Yoda - Sötét találkozó (megjelent)

* Matthew Stover: Luke Skywalker és a Mindor árnyai (megjelent)

* Michael Reaves és Steve Perry: Halálcsillag ( megjelent)

* Timothy Zahn: Allegiance (2013-ban magyarul megjelenik)

* Timothy Zahn: A múlt kísértete 2. kiadás (megjelent)

* Timothy Zahn: A jövő látomása 2. kiadás (megjelent)

Ezek jelentek meg az elmúlt években. A Hűség átcsúszott 2013-ra, ez lesz az első megjelenés.

 

2012-ben ezekre kötöttek szerződést: Itt most nem a megjelenési sorrendet írtam le, az nem így fog kinézni. Ezek tavaly derültek ki.

* Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan ( megjelent)

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent (2013-ban magyarul megjelenik)

* Paul S. Kemp: Riptide (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Darth Plagueis (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

Folyamatban van egy újabb 14 könyves csomag rendezése. Ezek megjelenése csak akkor lesz biztos, ha már megkötötték a szerződést. Jelenleg tárgyalás zajlik. Nem tudom megmondani, mikor sikerül ezt tető alá hozni. Ez a Lucasfilm/Disney-től függ. Lehet, hogy idén már kiderül, de az is lehet, hogy csak jövőre.

Amikor először beszéltem velük erről, akkor még 20 címről volt szó. Akkor 4 javaslatrendszert is kidolgoztam. Ebből 3 javaslatrendszerben valamilyen hosszú sorozat szerepelt: az egyik javaslatomban X-szárnyúak+ egy részes regények, a másikban New Jedi Order elkezdése+ egy részes regények, a harmadikban a Legacy of the Force+ egy részes regények, a negyedikben pedig csak egy részes történetek/rövid sorozatok kombinációja. Aztán érdeklődtem az koncepciójuk felől. Az ő elképzelésük az, hogy hosszú sorozatokat mindenféleképpen el szeretnék kerülni, így hát az első három javaslatrendszerem kilőve, maradt a negyedik. Akkor 17 címet kértek csak tőlem. Én ennek ellenére 27 címet állítottam össze tartalom leírással, előnyök, hátrányok ecsetelésével. Azért állítottam ilyen sokat össze, mert gondolnom kellett sok mindenkire és esetleges gubancokra is. Ebből a 27 címből 14-et választottak ki és elindították a szokásos jogi folyamatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.