Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A teljesség kedvéért 2010-től kezdem a sort. Akkor kötöttek 14 címre szerződést.

* Drew Karpyshyn: Darth Bane: A pusztítás útja (megjelent)

* Drew Karpyshyn: A Kettő Szabálya ( megjelent)

* Drew Karpyshyn: A gonosz dinasztia (megjelent)

* Michael A. Stackpole: Én, a Jedi (megjelent)

* Sean Williams: Tomboló Erő (megjelent)

* Joe Schreiber: Halálosztag (megjelent)

* Sean Williams: The Old Republic - Végzetes Szövetség (megjelent)

* Paul S. Kemp: The Old Republic - Árulás ˙(megjelent)

* Sean Stewart: Yoda - Sötét találkozó (megjelent)

* Matthew Stover: Luke Skywalker és a Mindor árnyai (megjelent)

* Michael Reaves és Steve Perry: Halálcsillag ( megjelent)

* Timothy Zahn: Allegiance (2013-ban magyarul megjelenik)

* Timothy Zahn: A múlt kísértete 2. kiadás (megjelent)

* Timothy Zahn: A jövő látomása 2. kiadás (megjelent)

Ezek jelentek meg az elmúlt években. A Hűség átcsúszott 2013-ra, ez lesz az első megjelenés.

 

2012-ben ezekre kötöttek szerződést: Itt most nem a megjelenési sorrendet írtam le, az nem így fog kinézni. Ezek tavaly derültek ki.

* Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan ( megjelent)

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent (2013-ban magyarul megjelenik)

* Paul S. Kemp: Riptide (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Darth Plagueis (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

Folyamatban van egy újabb 14 könyves csomag rendezése. Ezek megjelenése csak akkor lesz biztos, ha már megkötötték a szerződést. Jelenleg tárgyalás zajlik. Nem tudom megmondani, mikor sikerül ezt tető alá hozni. Ez a Lucasfilm/Disney-től függ. Lehet, hogy idén már kiderül, de az is lehet, hogy csak jövőre.

Amikor először beszéltem velük erről, akkor még 20 címről volt szó. Akkor 4 javaslatrendszert is kidolgoztam. Ebből 3 javaslatrendszerben valamilyen hosszú sorozat szerepelt: az egyik javaslatomban X-szárnyúak+ egy részes regények, a másikban New Jedi Order elkezdése+ egy részes regények, a harmadikban a Legacy of the Force+ egy részes regények, a negyedikben pedig csak egy részes történetek/rövid sorozatok kombinációja. Aztán érdeklődtem az koncepciójuk felől. Az ő elképzelésük az, hogy hosszú sorozatokat mindenféleképpen el szeretnék kerülni, így hát az első három javaslatrendszerem kilőve, maradt a negyedik. Akkor 17 címet kértek csak tőlem. Én ennek ellenére 27 címet állítottam össze tartalom leírással, előnyök, hátrányok ecsetelésével. Azért állítottam ilyen sokat össze, mert gondolnom kellett sok mindenkire és esetleges gubancokra is. Ebből a 27 címből 14-et választottak ki és elindították a szokásos jogi folyamatot.

jool hangzik eltudnad mondani melyik az a 27 cim es ebbol mit valasztotak ki elore is kosz

csak azert erdekel mert akkor ugy veszem a nemet/angol konyvet

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ígéretes címek, egyedül a RepCom sorozatot nem tudom hova tenni. Nem sokat tudok róla, így elképzelésem se nagyon van, mire számítsak. Kíváncsi vagyok, miként lehet ennyi regényen át érdekesen elmesélni egy osztag kalandjait... Karen Traviss-től egyedül a The Clone Wars-t olvastam, ami nem volt rossz, de akadtak benne nem tetsző elemek, amik szvsz a filből teljesen máshogy jönnek le. A Plagueis-t várom leginkább, bár a többi is érdekel. A TFU 2-től előre félek, mivel szerintem jóval harmatosabb sztorival rendelkezik az 1. résznél, ami így is sokak szerint az egyik leggyengébb regény lett.

 

A Szukits oldalát én is most nézem, hamarosan le is adom a rendelésem a 2 regényre, aztán illő volna végre nekiállnom a Revannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jool hangzik eltudnad mondani melyik az a 27 cim es ebbol mit valasztotak ki elore is kosz

csak azert erdekel mert akkor ugy veszem a nemet/angol konyvet

 

Ezt a 27 címet ajánlottam:

Drew Karpyshyn: The Old Republic: Annilihation

Timothy Zahn: Scoundrels

Troy Denning: Tatooine Ghost.

Matthew Stover: Shatterpoint

Tim Lebbon: Dawn of the Jedi: Into the Void.

John Jackson Miller: The Lost Tribe of the Sith: The Collected Stories

Joe Schreiber: Red Harvest

Tales from the Empire és Tales From the New Republic

Micheal Reves és Steve Perry: Medstar duológia

1. kötet: Battle surgeons

2. kötet: Jedi Healer

Steven Barnes: The Cestus Deception

Karen Traviss: The Clone Wars: No prisoners

Jeff Grubb: Scourge

Michael Reaves: Coruscant Nights sorozat

1.kötet: Jedi Twilight,

2 kötet: Street of Shadows,

3.kötet: Patterns of Force

4. kötet: The Last Jedi

K. W. Jeter: The Bounty Huner Wars

1. kötet: A mandalóri páncél

2. kötet: Slave Ship,

3. kötet Hard Mercahandise

Troy Denning: Dark Nest trilógia

1.kötet: The Joiner King, (2005)

2. kötet: The Unseen Queen, (2005)

3.kötet: The Swarm War (2005)

James Luceno: Millenium Falcon

Troy Denning. Crucible

John Jackson Miller: Kenobi

 

Ebből már 14 címet kiválasztottak. Egyelőre még nem mondhatom meg, melyik a 14 befutó, de amint fix lesz a szerződés közzé teszem.

 

 

a kerdes a 2012 ben megkotott szerzodesben 14 konyv van ebbol menyi jelenik meg 2013 bam kivancsi vagyok meglesz e mind ebben az eveben bar ketlem

 

Elméletileg 5-7 könyv jelenhet meg idén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ígéretes címek, egyedül a RepCom sorozatot nem tudom hova tenni. Nem sokat tudok róla, így elképzelésem se nagyon van, mire számítsak. Kíváncsi vagyok, miként lehet ennyi regényen át érdekesen elmesélni egy osztag kalandjait... Karen Traviss-től egyedül a The Clone Wars-t olvastam, ami nem volt rossz, de akadtak benne nem tetsző elemek, amik szvsz a filből teljesen máshogy jönnek le. A Plagueis-t várom leginkább, bár a többi is érdekel. A TFU 2-től előre félek, mivel szerintem jóval harmatosabb sztorival rendelkezik az 1. résznél, ami így is sokak szerint az egyik leggyengébb regény lett.

 

A Szukits oldalát én is most nézem, hamarosan le is adom a rendelésem a 2 regényre, aztán illő volna végre nekiállnom a Revannak.

 

A Republic Commando Amerikában minden idők egyik legjobb SW regénysorozata hírében áll. Nagyon sokan egy kalap alatt emlegetik olyan művekkel, mint a Thrawn-trilógia, X-szárnyúak, Darth Bane, Darth Plagueis, Árulás, Thrawn Keze, Jedi-Akadémia, Én, a Jedi, Traitor, Unflying Force, Darth Maul: A vadászó árnyék, A Birodalom árnyai, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr.

Én bízom Traviss-ben. Nem a videojáték eseményeit követhetjük, hanem önálló kalandokat. A műveiben sűrűn kerül elő a háborúval kapcsolatos morális és etikai kérdések, eléggé sztori és karakterorientált regények ezek. Kb. olyan lesz szerintem, mint a TCW-ben a Krell történet szál.

 

Nagyon jó címek, csak kár, hogy egyik sincs 20 %-os kedvezménnyel.

 

Igen, elég drágák lettek sajnos. Ebben a jogdíjemelés a ludas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a 27 címet ajánlottam:

Drew Karpyshyn: The Old Republic: Annilihation

Timothy Zahn: Scoundrels

Troy Denning: Tatooine Ghost.

Matthew Stover: Shatterpoint

Tim Lebbon: Dawn of the Jedi: Into the Void.

John Jackson Miller: The Lost Tribe of the Sith: The Collected Stories

Joe Schreiber: Red Harvest

Tales from the Empire és Tales From the New Republic

Micheal Reves és Steve Perry: Medstar duológia

1. kötet: Battle surgeons

2. kötet: Jedi Healer

Steven Barnes: The Cestus Deception

Karen Traviss: The Clone Wars: No prisoners

Jeff Grubb: Scourge

Michael Reaves: Coruscant Nights sorozat

1.kötet: Jedi Twilight,

2 kötet: Street of Shadows,

3.kötet: Patterns of Force

4. kötet: The Last Jedi

K. W. Jeter: The Bounty Huner Wars

1. kötet: A mandalóri páncél

2. kötet: Slave Ship,

3. kötet Hard Mercahandise

Troy Denning: Dark Nest trilógia

1.kötet: The Joiner King, (2005)

2. kötet: The Unseen Queen, (2005)

3.kötet: The Swarm War (2005)

James Luceno: Millenium Falcon

Troy Denning. Crucible

John Jackson Miller: Kenobi

En is ajanlottam nekik, nagyjabol ugyan ezeket, kiveve a postendor konyveket. A Scourget is irtam, arra nagyon kivancsi vagyok.

Azt irtak, hogy koszonik, viszont kozoltek, hogy endor utani konyvekre nem kotnek szerzodest.

 

Akkor most kezdek el imádkozni, hogy a Kenobi benne legyen a pakkban. ^^ Egyébként jók a címek, jókat ajánlottál, ezek közül mindegyik érdekel. A RepComról pedig én is csak jókat hallottam.

Azt en is nagyon varom :) Amugy jo eselye van ra szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha post-Endor könyvekre nem kötnek szerződést (amit meg is értek a Disney tervezett filmje miatt), akkor a következők nagy valószínűséggel kiesnek:

 

Troy Denning: Tatooine Ghost.

Tales from the Empire és Tales From the New Republic

Jeff Grubb: Scourge

K. W. Jeter: The Bounty Huner Wars

1. kötet: A mandalóri páncél

2. kötet: Slave Ship,

3. kötet Hard Mercahandise

Troy Denning: Dark Nest trilógia

1.kötet: The Joiner King, (2005)

2. kötet: The Unseen Queen, (2005)

3.kötet: The Swarm War (2005)

James Luceno: Millenium Falcon

Troy Denning. Crucible

 

Összesen 12 könyv, úgyhogy nagyjából meg is van a maradék 14 kötet. :D Azért remélem, hogy még sem így lesz, ugyanis a Tatooine Ghost és a Millenium Falcon hiánya számomra nagyon fájó lenne, de szívesen elolvasnám a Scourge-öt is. :(

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a 27 címet ajánlottam:

Sok olyan van köztük, amelyeket szívesen olvasnék. Viszont ha Endor utánit nem adnak ki, akkor ezek többsége ugrott :( A Tatooine Ghost nálam is nagyon fájó pont volna, és még a Történetek... sorozat részei is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En is ajanlottam nekik, nagyjabol ugyan ezeket, kiveve a postendor konyveket. A Scourget is irtam, arra nagyon kivancsi vagyok.

Azt irtak, hogy koszonik, viszont kozoltek, hogy endor utani konyvekre nem kotnek szerzodest.

Igen, engem is meglepett, hogy egyetlen Endor utáni sincs. Talán majd az Ep7 után. Sőt, akkor biztos, hogy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Republic Commando Amerikában minden idők egyik legjobb SW regénysorozata hírében áll. Nagyon sokan egy kalap alatt emlegetik olyan művekkel, mint a Thrawn-trilógia, X-szárnyúak, Darth Bane, Darth Plagueis, Árulás, Thrawn Keze, Jedi-Akadémia, Én, a Jedi, Traitor, Unflying Force, Darth Maul: A vadászó árnyék, A Birodalom árnyai, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr.

Én bízom Traviss-ben. Nem a videojáték eseményeit követhetjük, hanem önálló kalandokat. A műveiben sűrűn kerül elő a háborúval kapcsolatos morális és etikai kérdések, eléggé sztori és karakterorientált regények ezek. Kb. olyan lesz szerintem, mint a TCW-ben a Krell történet szál.

Köszi, ígéretesnek tűnik, főleg, ha valóban hozza pl. a Sötét Nagyúr vagy az Árulás színvonalát. A játékot nem ismerem, így nem foglalkoztat, hogy nyomon követi-e vagy sem, a lényeg, hogy legyen érdekes történet, kedvelhető karakterek és jó fogalmazásmód. ;)

 

Igen, engem is meglepett, hogy egyetlen Endor utáni sincs. Talán majd az Ep7 után. Sőt, akkor biztos, hogy lesz.

Ezt érthető lépésnek tartom, hiszen valószínű, hogy az új filmtrilógiával az Ep6 utáni EU java része megy a kukába. A kiadónak pedig nyilván nem éri meg a non canonná vált regények kiadása, minden bizonnyal, jóval kevesebb lenne rá a kereslet. Ha befejeződik az Ep9, már ismét jöhetnek a filmek utáni regények, ahogy persze az sem kizárt, hogy néhány mű alapjaiban véve túléli a 7-8-9. részt, ahogy annak idején Zahn Thrawn-trilógiája is túlélte az Ep1-2-3-at, pedig előtte íródott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Kirajzas

 

Hat...

Nem tudom, tobbre szamitottam, sokkal. Lehet, hogy azert, mert a hatoldalan elmeselik par mondatban az egesz regenyt. Ebbol kiderul, hogy ugy is elindul a Kirajzas, akkor meg minek kell beletenni a hosszu es vontatott barloki cselekmenyt? A sztori nem rossz, a kivitelezes pedig hagy nemi kivetnivalot maga utan. TZ tul reszletesen ir, eloszeretettel bontja ki a lenyegtelen karaktereket es a parbeszedeket a vegtelensegig elnyujtja. Osszessegeben egy erdekes regeny, am szamamomra elegge unalmas volt. A tobbi TZ konyvet csak a teljesseg kedveert fogom majd elolvasni, de nem fogok toluk tul sokat varni. Amugy A Cardas es Thrawn szal egesz jo volt. Szerintem Karen Travisszal ellentetben, TZ-nek nem sikerult jol leirnia Anakint es Obi-vant, nekem idegenek voltak. Viszont pirospont, hogy a sajat karaktereit igen jol kitalalja. Remelem A Tulelok Keresese jobb lesz...

 

5/2,5 (gyenge kozepes)

 

J. J. Miller legujabb regenye, a Kenobi mikor fog megjelenni? A szulinapomon! :yeah::clap::D

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, engem is meglepett, hogy egyetlen Endor utáni sincs. Talán majd az Ep7 után. Sőt, akkor biztos, hogy lesz.

Én csak azt nem értem, hogy ha az USA-ban simán kijön a Crucible idén és továbbra is tervezik a Sword of the Jedit jövőre, akkor a Szukits miért fél kiadni az olyan EP6 utáni könyveket, amikre még igény is lenne(Tatooine Ghost). Na mindegy, egyelőre igyekszem az új megjelenésekkel foglalkozni, és úgy tekinteni erre, hogy várhatóan kijön kb. az összes EP6 előtti könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem tök izgalmas látni, hogy honnan jött Thrawn. :) Nekem a Kirajzás ezért is tetszett nagyon.

Szerintem is, ezert irtam, hogy a Thrawn szal egesz jo volt. Thrawn tenyleg jo karakter, talan miatta fogom vegigolvasni a Thrawn trilogiat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Tatooine Ghosttal kivételt tehettek volna. :( A cselekmény legnagyobb része az EP1 történéseire utal vissza.

 

Szerintem még nem reménytelen, hogy a távolabbi jövőben sor kerüljön rá.

 

Én csak azt nem értem, hogy ha az USA-ban simán kijön a Crucible idén és továbbra is tervezik a Sword of the Jedit jövőre, akkor a Szukits miért fél kiadni az olyan EP6 utáni könyveket, amikre még igény is lenne(Tatooine Ghost). Na mindegy, egyelőre igyekszem az új megjelenésekkel foglalkozni, és úgy tekinteni erre, hogy várhatóan kijön kb. az összes EP6 előtti könyv.

 

Szerintem ezen logika mentén gondolkodnak: Amerika hatalmas piac és ha a Crucible-re kisebb érdeklődés mutatkozna, akkor azt simán lenyelik. Míg nálunk, ha kiadásra kerülne az már nagyon az új film környékén lenne, a mi országunk nagyon pici piac, nem biztos, hogy sikeres lenne akkor már a könyv. Valószínűleg a bukás lehetőségét látják benne. De ha most mégsem kötnek szerződést egyetlen Endor utáni könyvre sem, az nem jelenti azt, hogy a távolabbi jövőben ne kerülhetnének kiadásra.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, ezert irtam, hogy a Thrawn szal egesz jo volt. Thrawn tenyleg jo karakter, talan miatta fogom vegigolvasni a Thrawn trilogiat :)

Ja azt még nem olvastad? :) Thrawn tényleg jó karakter, de Zahn stílusa nekem se jön be mindig. Talán túl SW-idegen. De ezzel együtt is szerintem a Kirajzás az egyik legjobb könyve, bár a barloki eseményekkel kapcsolatban igazad van, és Obi-Wan meg Anakin szerepeltetése is merőben felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.