Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Igen, tényleg jó, csak sajnos regényváltozat és azok sose fogytak mindig a legjobban. Erre rátett egy lapáttal a válság, sokan úgy voltak vele, hogy ha már moziban megnézték a TCW mozifilmet, akkor minek vegyék meg a könyvet? És persze még elég rosszul is terjesztették, egy csomó helyre a mai napig nem jutott el.

Én úgy szeretek elolvasni egy filmből készült regényt, ha előtte már láttam a filmet. Hiszen akkor számos olyan dologgal szembesülök olvasás közben, amit a film nem tartalmazott, így jó kiegészítés. Fordított esetben viszont, csak szidnám a filmkészítőket, hogy miért hagyták ki ezt vagy azt...

De ott van példának a Harry Potter, (nem olvastam, csak hallomásból tudom) amelynek a film és regényváltozata ég és föld.

 

A TCW-regényt pedig ideje lenne beszereznem, csak már óvatosabb vagyok könyvrendelés terén, miután legutóbbi alkalommal is megrendeltem az említett regényt és mint utóbb kiderült, valójában csak a gyerekváltozatát... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem csal az emlékezetem, Garm Bel Iblis is szerepel a 3. rész regényváltozatában.

 

Igen és aztán még a Sötét Nagyúrban is. De ott van még a TFU regényben is. Remélem még jó pár EP3 és EP4 közötti regényben is szerepeltetik majd. Jó lenne látni, hogyan veszett össze Mon Mothmával.

 

A másik nagy kedvencem Talon Karrde. :(

 

Őt is jó lenne még látni valamelyik regényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen és aztán még a Sötét Nagyúrban is. De ott van még a TFU regényben is. Remélem még jó pár EP3 és EP4 közötti regényben is szerepeltetik majd. Jó lenne látni, hogyan veszett össze Mon Mothmával.

Hiába a kedvenc könyvem, még csak kétszer olvastam el, de Bel Iblis valahogy nem rémlett belőle. A Mon Mothmával való összetűzéséről szerintem nemigen fog több kiderülni annál, mint ami a Sötét Erők ébredésében szerepelt.

A TFU regényt sem lenne rossz beszerezni, mert a játék alapján tetszik a sztorija (amire gondolom a regényben még rátesznek egy lapáttal). Hazaszeretet ide vagy oda, ilyenkor sajnálom, hogy nem vagyok amerikai. :(

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A micsoda fáj????? Ja EU....aha, nagyon fáj, amikor TCW-t nézek, folyton azon jár az eszem, hogy valami ezredrangú író mit kontárkodott bele az SW világába.

Csak a példának a kedvéért a jabiimi csata négylábú lépegetői (gyakorlatilag hagyományos AT-AT-k a CW idővonalában)...gratulálok. Vagy a HUTtok által megépített sötét kard űrállomás, ami a halálcsillag másolata váz és burkolat nélkül. Han Solo, mint birodalmi tiszt...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá....ezt már nem is minősítem.

 

Akkora baromságok vannak az EU-ban, hogy nagyon helyesen sztornózta Lucas a TCW tekintetében. Viszont vannak benne értékes és jó dolgok is! Számomra az egész értékes, de tényleg vannak benne baromságok.

A huttok által épített Halálcsillag tényleg nagy baromság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Celebration 5-ön könyves bejelentések is történtek.

 

Sajnos Kemp regényét, a The Old Republic: Deceived-et áttolták 2011 márciusára.

 

2011 júliusában megjelenik Timothy Zahn új regénye, az Allegiance folytatása, megerősítették, hogy Thrawn admirális szerepelni fog benne.

 

2011 augusztusában megjelenik Kemp Riptide című regénye, mely a Crosscurrent folytatása lesz, Jaden Korr főszereplésével.

 

2011 novemberében jelenik meg a harmadik The Old Republic regény méghozzá Drew Karpyshyn tollából. ;)

 

2011 decemberében befejeződik a Fate of the Jedi sorozat a 9. résszel.

 

2011 decemberére tolták Alex Irvine Nomi Sunrider regényét.

 

2012 januárjában jelenik meg Jeff Grubb első SW regénye, állítólag a huttok lesznek a középpontban.

 

2012 nyarán Aaron Alston új Lidérc osztagos X-szárnyúak regénye jelenik meg.

 

Az Imperial Commandot be akarják fejezni, de még keresik a megfelelő írót.

 

Lehet, hogy lesz új Bane könyv. :P

 

Luke nem hal meg, amíg Lucas ki nem találja, hogy mi történjen vele.

 

Egyelőre nem lesz több több-írós sorozat. Trilógiák és egyedi könyvek lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen a horror nem illik az SW világába, csak akkor lenne jó ez a zombis dolog, ha az Erő sötét oldala lenne benne a ludas.

A Red Harvestben elvileg az is lesz a ludas, nem? Arról volt szó, hogy az ősi időkben fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Red Harvestben elvileg az is lesz a ludas, nem? Arról volt szó, hogy az ősi időkben fog játszódni.

Tényleg 4000 évvel leszünk a filmek előtt, de ez még nem garancia arra, hogy Sith praktika áll a háttérben, de majd meglátjuk, amint megjelenik a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg 4000 évvel leszünk a filmek előtt, de ez még nem garancia arra, hogy Sith praktika áll a háttérben, de majd meglátjuk, amint megjelenik a könyv.

Hát, én erősen valószínűnek tartom. ;) Az élőhalottak többnyire a Sithek művei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vortexban, a Fate of the Jedi 6. részében színre lép az a nagy fenyegetes, ami miatt Luke és Ben összefogtak az Elveszett Sith Törzzsel. Egy Aboleth nevű illetőről van szó, miatta őrülnek meg az Erő használók. Ha nem állítják meg időben, minden Jedi és Sith meg fog őrülni, és elpusztítják a Galaxist az Erővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tehetek róla, de nekem ez a sztori nagyon nem bejövős :(

Hát ez az új Fate of the Jedi sorozat tényleg iszonyú gagyi lett, de hát ez úgy kezdődött, hogy Karen Traviss visszalépett, és a helyére jött a Christie Golden nevű hölgyemény, aki talán az elmúlt tíz év legrosszabb star wars írója, aztán szívrohamott kapott Aaron Allston, aki most ilyen könnyed kalandragényket ír, amik alig kapcsolódnak a történethez, a harmadik író (Troy Denning) könyve még egész jó volt, meg nem voltak ennyire elvadult dolgok benne.

Viszont a Fate of the Jedi-t így is viszik mint a cukrot a tengerentúlon, úgyhogy nem igazán lehet változásra számítani.

 

Amire érdemes most odafigyelni az EU-ból, az szerintem a most induló Knight Errant és Blood Ties képregények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény és való, szerintem is nagyon rágós már az egész, ami Luke-ékkal történik. Túl hosszúra nyújtják az egészet.

De nem kel aggódnunk amiatt, hogy magyarul olvashatjuk a sorozatot, nem valószínű, hogy valaha is megjelenik nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

"Manapság egyre gyakoribb, hogy egy-egy kiadandó könyvhöz is készítenek egy előzetest, ezúttal J.W. Rinzler művéhez adtak ki egyet. Rinzler Csillagok háborúja ötödik részének, a Birodalom visszavágnak az elkészüléséről állított össze egy könyvet. George Lucas engedélyt adott, hogy feltúrhassa Lucasfilm archívumát, ő pedig fáradhatatatlanul keresgélt a dobozokban hogy meglelje a szükséges anyagokat, rá is lelt jó néhány eddig nem látott képre, vázlatra, amelyeket felhasznált. A könyv nem csak ezeket fogja tartalmazni, de szó esik arról, hogy miképp jött össze a költségvetés, a karaktereket kitalálását, kiötlését is feleleveníti, Yoda figurája sem maradhatott ki. A The Making of Star Wars: The Empire Strikes Back című könyv októberben kerül a boltok polcaira (Amerikában). "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.