Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Csak nem hagynának félbe egy trilógiát, vagy igen?

Nem, dehogy. Csak elképzelhetőnek tartom, hogy a következő Sw regény más lesz. Aztán jönne a Rule of Two, aztán megint más jönne, aztán a Dynasty of Evil. Így váltakozva, hogy minél több rajongói igényt elégítsenek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Darth Bane - A pusztítás útja

Tegnap előtt kezdtem el olvasni, tegnap estére ki is olvastam úgy, hogy voltak vendégek meg más egyéb teendőim.

Egyszerűen letetetetlen ez a könyv. Kicsit féltem előtte, hogy nem igazán ismerem Bane munkásságát, csak a legminimálisabban, de ez inkább pozitív, mint negatív volt.

 

Az olvasás közben jöttem rá, hogy

 

Bane és Anakin nagyon hasonló utakat járt be. Ott volt a sanyarú múlt mindkettőjüknél, mindkét személyre Kiválasztottként (Sith'ari Bane) tekintettek.

Ezek mellett Bane a Sith-ek kiválasztottja, aki megalapította az Új Sith Rendet, és Anakin a Jedi-k kiválasztottja, aki elpusztította ezt a Rendet.

Valamint mind Anakin, mind Bane csalódott az eddigi tanításokban és tönkre tette azt a rendet, amibe addig volt.

Mindkettő egy-egy öléssel hullott be a Sith-ség felé vezető útba. Bane a zászlós megölésével, Anakin a taszkenek megölésével.

Mindkettőjük hatalmas veszteséget kaptak egy olyan ellenféltől, kit később gyakorlással le tudtak győzni és azok könyörgését nem meghallgatva, megölte őket és így Sith-ekké váltak. (Bár ez jobban illene Windura, mint Dooku-ra Anakin szemszögéből, de hát mikor Dooku-val végzett akkor már nagyon érett a Sith-ség. De akár nézhetjük azt is, hogy Dooku és Windu együttesen felelt meg Sirak-nak. )

Végül pedig mindkettőjük szeretet egy olyan lányt, aki nem értette meg őket teljesen, egy halott eszméhez ragaszkodtak, amiről hőseink nem tudták lebeszélni őket, így a ragaszkodásuk közvetve ugyan, de a főhöstől származott.

 

 

Szóval ez egy nagyon jó könyv, benne van a Top2-ben :D Elég sokszor fogom levenni a polcról, öröm egy ilyen jó, sok-sok háttérinfóval ellátott könyvet olvasgatni. Éppen ezért álmaim netovábbja lenne egy ilyen könyv Palpatine-ról is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane - A pusztítás útja

Tegnap előtt kezdtem el olvasni, tegnap estére ki is olvastam úgy, hogy voltak vendégek meg más egyéb teendőim.

Egyszerűen letetetetlen ez a könyv. Kicsit féltem előtte, hogy nem igazán ismerem Bane munkásságát, csak a legminimálisabban, de ez inkább pozitív, mint negatív volt.

 

Az olvasás közben jöttem rá, hogy

 

Bane és Anakin nagyon hasonló utakat járt be. Ott volt a sanyarú múlt mindkettőjüknél, mindkét személyre Kiválasztottként (Sith'ari Bane) tekintettek.

Ezek mellett Bane a Sith-ek kiválasztottja, aki megalapította az Új Sith Rendet, és Anakin a Jedi-k kiválasztottja, aki elpusztította ezt a Rendet.

Valamint mind Anakin, mind Bane csalódott az eddigi tanításokban és tönkre tette azt a rendet, amibe addig volt.

Mindkettő egy-egy öléssel hullott be a Sith-ség felé vezető útba. Bane a zászlós megölésével, Anakin a taszkenek megölésével.

Mindkettőjük hatalmas veszteséget kaptak egy olyan ellenféltől, kit később gyakorlással le tudtak győzni és azok könyörgését nem meghallgatva, megölte őket és így Sith-ekké váltak. (Bár ez jobban illene Windura, mint Dooku-ra Anakin szemszögéből, de hát mikor Dooku-val végzett akkor már nagyon érett a Sith-ség. De akár nézhetjük azt is, hogy Dooku és Windu együttesen felelt meg Sirak-nak. )

Végül pedig mindkettőjük szeretet egy olyan lányt, aki nem értette meg őket teljesen, egy halott eszméhez ragaszkodtak, amiről hőseink nem tudták lebeszélni őket, így a ragaszkodásuk közvetve ugyan, de a főhöstől származott.

 

 

Szóval ez egy nagyon jó könyv, benne van a Top2-ben :D Elég sokszor fogom levenni a polcról, öröm egy ilyen jó, sok-sok háttérinfóval ellátott könyvet olvasgatni. Éppen ezért álmaim netovábbja lenne egy ilyen könyv Palpatine-ról is :)

Darth Plagueisről lesz majd egy könyv, abban Palpatine elég komoly szerepet kap majd, gondolom én. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam A pusztítás útját. Röviden összefoglalva: remek. Bár eddig sajnos csak három SW könyvet olvastam, ezért csak azokhoz tudom mérni, de eddig ez viszi a prímet. Amíg megjelenik a következő Bane könyv (remélem minél hamarabb), beszerzek vagy kikölcsönzök pár korábbi könyvet amit elolvashatok (Thrawn-trilógia, Kirajzás, A túlélők keresése). Néhány éve olvastam A Birodalom örököseit, de a további két rész nem volt a birtokomban, így lassan elfelejtődött. De amikor megláttam, hogy megjelenik ez a könyv, visszatért az érdeklődésem a könyvek iránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane - A pusztítás útja

Tegnap előtt kezdtem el olvasni, tegnap estére ki is olvastam úgy, hogy voltak vendégek meg más egyéb teendőim.

Egyszerűen letetetetlen ez a könyv. Kicsit féltem előtte, hogy nem igazán ismerem Bane munkásságát, csak a legminimálisabban, de ez inkább pozitív, mint negatív volt.

 

Az olvasás közben jöttem rá, hogy

 

Bane és Anakin nagyon hasonló utakat járt be. Ott volt a sanyarú múlt mindkettőjüknél, mindkét személyre Kiválasztottként (Sith'ari Bane) tekintettek.

Ezek mellett Bane a Sith-ek kiválasztottja, aki megalapította az Új Sith Rendet, és Anakin a Jedi-k kiválasztottja, aki elpusztította ezt a Rendet.

Valamint mind Anakin, mind Bane csalódott az eddigi tanításokban és tönkre tette azt a rendet, amibe addig volt.

Mindkettő egy-egy öléssel hullott be a Sith-ség felé vezető útba. Bane a zászlós megölésével, Anakin a taszkenek megölésével.

Mindkettőjük hatalmas veszteséget kaptak egy olyan ellenféltől, kit később gyakorlással le tudtak győzni és azok könyörgését nem meghallgatva, megölte őket és így Sith-ekké váltak. (Bár ez jobban illene Windura, mint Dooku-ra Anakin szemszögéből, de hát mikor Dooku-val végzett akkor már nagyon érett a Sith-ség. De akár nézhetjük azt is, hogy Dooku és Windu együttesen felelt meg Sirak-nak. )

Végül pedig mindkettőjük szeretet egy olyan lányt, aki nem értette meg őket teljesen, egy halott eszméhez ragaszkodtak, amiről hőseink nem tudták lebeszélni őket, így a ragaszkodásuk közvetve ugyan, de a főhöstől származott.

 

 

Szóval ez egy nagyon jó könyv, benne van a Top2-ben :D Elég sokszor fogom levenni a polcról, öröm egy ilyen jó, sok-sok háttérinfóval ellátott könyvet olvasgatni. Éppen ezért álmaim netovábbja lenne egy ilyen könyv Palpatine-ról is :)

Jó párhuzamok és jó gondolatok.

Nekem elsőre eszembe se jutottak volna.

A Plaeguis könyvben lesz szó Palpiról, de az még Amerikában is csak 2012-ben jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem az egyik szerepjáték könyvet. :D Hát jah, tényleg egy kicsit egyszerűbb, mint ezek a felnőtt regények, de egyáltalán nem idegesített. Kicsit furcsa volt az E/2-es elbeszélésmód, de hát ez mégiscsak egy szerepjáték könyv. Azt hiszem 3 helyes útvonal van, és az egyiket első elolvasásra végigvittem. Viszont tele van zsákutcákkal a történet, amely halállal, vagy egyébbel zárul. Majd a második kötettel is próbát teszek. Mert hiába szól a kisebbeknek, szerintem egész szórakoztató. :) Bár lehet, hogy csak én vagyok ennyire dedós szinten. :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, lehet.

Leírják azért benne, hogy kell vele játszani?

Semmi különöset nem kell csinálni. Elkezded olvasni, és időnként lapozni kell egy másik oldalra. (Tök össze-vissza kell lapozni egyébként, hogy véletlenül se tudd, mi következik.) És időnként vannak ilyen pontok, ahol eldöntheted, hogy hová akarsz menni. Például, hogy a Kashyyyk-ra akarsz menni, vagy az Akoshissss-re. Ha eldöntötted, oda lapozol, ahová írja, és akkor folytatódik a történet tovább. Persze sok zsákutca van, aminek a vége halál. Én első olvasásra sikeresen végigvittem az egyik útvonalat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi különöset nem kell csinálni. Elkezded olvasni, és időnként lapozni kell egy másik oldalra. (Tök össze-vissza kell lapozni egyébként, hogy véletlenül se tudd, mi következik.) És időnként vannak ilyen pontok, ahol eldöntheted, hogy hová akarsz menni. Például, hogy a Kashyyyk-ra akarsz menni, vagy az Akoshissss-re. Ha eldöntötted, oda lapozol, ahová írja, és akkor folytatódik a történet tovább. Persze sok zsákutca van, aminek a vége halál. Én első olvasásra sikeresen végigvittem az egyik útvonalat. :)

Érdekes, semmi dobókocka, meg támadási képesség, védettségi szint. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom olyan lehet, mint a régi Kaland Játék Kockázat könyvek :)

Azt mennyire szerettem régen :D Meg nyáron is sokat játszottam a boltban :lol:

 

A boltról jut eszembe, a héten jöttek (használtan) Timothy Zahn könyvek (A Szukits kiadűsú Thrawn-trilógia, Kirajzás és a Túlélők Keresése). Akinek kellenek az szóljon priviben és fórumtalin viszek neki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehet, hogy én addigra meg is veszem, vagy megkapom, vagy valami, vagy megy valahová :D

Ok, de majd akkor szólj, hogy vigyem-e majd vagy sem. El sem tudod képzelni, milyen nehéz is a könyv, feleslegesen meg nem akarom cipelni, még sérvet kapok tőle :lol:

Plusz, mint már mondtam a Thrawn trilógia, a Kirajzás és a Túlélők Keresése könyvek bent is vannak a boltba, azokat is meg tudom venni és el tudom vinni akiknek kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, engem is érdekelne esetleg ez a Bane-es könyv. :)

Nekem is van Bane-könyvem, szóval valaki biztosan el tudja majd vinni :) A többit szerintem a tali előtt majd lefixáljuk a maga helyén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, de majd akkor szólj, hogy vigyem-e majd vagy sem. El sem tudod képzelni, milyen nehéz is a könyv, feleslegesen meg nem akarom cipelni, még sérvet kapok tőle :lol:

Plusz, mint már mondtam a Thrawn trilógia, a Kirajzás és a Túlélők Keresése könyvek bent is vannak a boltba, azokat is meg tudom venni és el tudom vinni akiknek kell.

Ha így folytatod, saját könyvesboltot nyithatsz... vagy könyvtárat :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így folytatod, saját könyvesboltot nyithatsz... vagy könyvtárat :lol:

Nem kell, amíg az öreg meg nem murdel, szinte olyan nekem az antikvárium, mintha a sajátom lenne :D

Ma pl. már bevezetett a vezetés és a gazdasági oldal rejtelmeibe :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.