Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Revan már elkészült, Amerikában novemberben jön.

A Imperial Commando 2-t jelenleg ideiglenesen törölték. Helyette jövőre egy új X-szárnyúak regény jön. Gondolom majd akkor foglalkoznak vele, ha befejeződött a TCW.

A NJO-val talán az lett a legnagyobb baj, hogy túl hosszú lett. Talán, ha 9 kötetesre tervezik többen elfogadják. Sokak szerint sok benne a lapos, egyhangú rész is. Van egy pár kiemelkedő darab is, de nem sok. A másik gond állítólag az, hogy állítólag a vongokat egy Warhamer40000-es fajból másolták.

 

Persze a gondolom a Corusvant Nights-ban sok minden részt átírnak majd, nem csak neveket cserélnek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A NJO-val talán az lett a legnagyobb baj, hogy túl hosszú lett. Talán, ha 9 kötetesre tervezik többen elfogadják. Sokak szerint sok benne a lapos, egyhangú rész is. Van egy pár kiemelkedő darab is, de nem sok. A másik gond állítólag az, hogy állítólag a vongokat egy Warhamer40000-es fajból másolták.

 

 

Ahogy sokaknak már az is erőltetettnek hatott, hogy ha már a Birodalommal nem tudtak mit kezdeni, és már Luke-nak sem volt több, a Sötét oldalra átcsábult tanítványa, akkor egy másik galaxisból hoztak egy, a minden eddiginél erősebb ellenfele. Ezen kívül a Vongok milyensége is sok olvasónak SW-idegennek hat. Bár ott van a másik oldal, amely a sorozat megjelenésekor értékelte az átlagos SW regényeknél felnőttesebb hangvételt és karakterkezelést (nem a K.J. Anderson - és egy csomó rajongó - féle irány, ahol Leia-nak csak kakaóscsigahaja lehet, és Luke sem veszi le még fürdéshez sem a fekete ruháját az endori csata után a sokadik kvázi Halálcsillag legyűrése közben), valamint hogy mertek a védett karakterekhez is hozzányúlni (Chewie, Anakin Solo halála, vagy Han megborulása Chewbacca elvesztése után).

Nemrég mondjuk láttam egy antikvárban a Traitor-t, lehet megpróbálkozok vele, csak hogy pl. a hangvételes dolog igaz-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a Warhammer 4000-ből való koppintásról még nem hallottam. De azért ez sem mindegy, hogy koppintásnak nevezzük, vagy átemelésnek. A TCW-ben például számtalan történetből és látványelemből merítettek. A Bounty Hunters például A Hét Szamuráj feldolgozása, a The Zillo Beast és a The Zillo Beast Strikes Back pedig a godzilla történetének a Star Wars világába való áthelyezése. Az Altar Of Mortisban pedig szinte egy az egyben átemelték az Orthancban látható tornyot. A Dooku Capturedben látható repülő csészealjról nem is beszélve. Ezek is nyilvánvaló koppintások még annak ellenére is, ha ezeket egytől egyig be is vallották a korábbi episode guide-okban. Mégis elnézzük őket valamiért. Talán azért, mert kárpótolt minket a sorozat minősége? Nem tudom.

 

Arra akarok kilyukadni, hogy sokszor az emberek indokolatlanul is negatív véleménnyel vannak bizonyos kiadványokról, amikor azok valójában nem is olyan rosszak, mert valamiért most ez lett a "divat." Szerintem ráfért már egy effajta vérfrissítés a Star Wars univerzumára, még mindig százszor jobb, mintha folyton önmagukat ismételnék. Han Solo szempontjából pedig pláne nagyon érdekes lehet a történet. Szívesen olvasnék arról hogy milyen hatással van rá Chewbacca halála. Talán tényleg egy kicsit hosszúra nyúlik ez a sorozat, 19 kötethez azért kell türelem, akármilyen jó is. Viszont addig eszem ágában sincs fújjolni, amíg egy mondatot nem olvastam el belőle, ehelyett inkább csak kíváncsian várom az esetleges megjelenését. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra akarok kilyukadni, hogy sokszor az emberek indokolatlanul is negatív véleménnyel vannak bizonyos kiadványokról, amikor azok valójában nem is olyan rosszak, mert valamiért most ez lett a "divat." Szerintem ráfért már egy effajta vérfrissítés a Star Wars univerzumára, még mindig százszor jobb, mintha folyton önmagukat ismételnék. Han Solo szempontjából pedig pláne nagyon érdekes lehet a történet. Szívesen olvasnék arról hogy milyen hatással van rá Chewbacca halála. Talán tényleg egy kicsit hosszúra nyúlik ez a sorozat, 19 kötethez azért kell türelem, akármilyen jó is. Viszont addig eszem ágában sincs fújjolni, amíg egy mondatot nem olvastam el belőle, ehelyett inkább csak kíváncsian várom az esetleges megjelenését. :)

Abban igazad van, hogy a Yuuzhan Vong-események új színt hoztak az EU világába, előtte a történtek kétségbeejtően kezdtek unalmassá válni (gondolok pl. arra, hogy a birodalmi maradék élén mindig megjelent valami hadúr, aki összefogta az egészet és megindította a támadást, illetve Luke több tanítványa is áttért a sötét oldalra). Viszont a vongok szerintem eléggé kilógnak az SW univerzumból, gondolok itt pl. a megjelenésükre. A 19 kötet túlságosan is hosszú, még akkor is, ha vannak olyan dolgok, hogy Chewbacca halála (ami viszont szerintem képregényben szerepelt, nem pedig könyvben, bár ebben nem vagyok biztos).

A Szukits szerintem inkább a prequel előtti korszakot erőltesse (TOR).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 19 kötet túlságosan is hosszú, még akkor is, ha vannak olyan dolgok, hogy Chewbacca halála (ami viszont szerintem képregényben szerepelt, nem pedig könyvben, bár ebben nem vagyok biztos).

 

 

Őt már az első könyvben, a Vector Prime-ban megölték.

 

Amúgy ki tudja, lehet, hogy ha az Aquilánál nem úgy lettek volna a dolgok, ahogy, akkor a NJO is a félbehagyottak között csücsülhetne a Szukits szavazásán :) (Csodálkozok is, hogy a Vector Prime - és a többi lefordított, de ki nem adott könyv - fordítása még nem csusszant ki a sok év alatt valahogyan.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igazad van, hogy a Yuuzhan Vong-események új színt hoztak az EU világába, előtte a történtek kétségbeejtően kezdtek unalmassá válni (gondolok pl. arra, hogy a birodalmi maradék élén mindig megjelent valami hadúr, aki összefogta az egészet és megindította a támadást, illetve Luke több tanítványa is áttért a sötét oldalra). Viszont a vongok szerintem eléggé kilógnak az SW univerzumból, gondolok itt pl. a megjelenésükre. A 19 kötet túlságosan is hosszú, még akkor is, ha vannak olyan dolgok, hogy Chewbacca halála (ami viszont szerintem képregényben szerepelt, nem pedig könyvben, bár ebben nem vagyok biztos).

A Szukits szerintem inkább a prequel előtti korszakot erőltesse (TOR).

Csupán félig van igazad. :) Elsősorban regényben szerepelt ez az eset, méghozzá a NJO legelső részében a Vector Prime-ban halt meg Chewbacca. A Dark Horse pedig kiadott egy képregényt afféle megemlékezés gyanánt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még mennyire :)

Látom, nem vagyok ezzel egyedül :) Ha a Traitort mégis elkezded angolul, írnál pár sort róla, hogy milyen? Én is kíváncsi vagyok rá.

Mondjuk engem mindig érdekelt az NJO annak ellenére, hogy nagyon megosztotta az embereket. Vagy talán azért :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, nem vagyok ezzel egyedül :) Ha a Traitort mégis elkezded angolul, írnál pár sort róla, hogy milyen? Én is kíváncsi vagyok rá.

Mondjuk engem mindig érdekelt az NJO annak ellenére, hogy nagyon megosztotta az embereket. Vagy talán azért :)

 

Rendben :) Remélem még meg lesz addig, amíg legközelebb arra járok. Mondjuk egyelőre a Knight Errant-ot gyűröm, pontosabban most kezdtem bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi előre is :) Csak meglesz még, valószínűleg sok jelentkező nincs rá.

Igazság szerint belevágnék pár könyvbe angolul is, most már eljutottam kb. oda, hogy merjem elkezdeni, de most meg időm nincs rá :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi előre is :) Csak meglesz még, valószínűleg sok jelentkező nincs rá.

Igazság szerint belevágnék pár könyvbe angolul is, most már eljutottam kb. oda, hogy merjem elkezdeni, de most meg időm nincs rá :(

 

Ha ráérsz, nyugodtan vágj bele, szerencsére nincsen túl bonyolult nyelvezetük. Amit nem értek, azt lazán átugrom, általában a teljes szövegkörnyezetből így is lehet követni a sztorit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy sokaknak már az is erőltetettnek hatott, hogy ha már a Birodalommal nem tudtak mit kezdeni, és már Luke-nak sem volt több, a Sötét oldalra átcsábult tanítványa, akkor egy másik galaxisból hoztak egy, a minden eddiginél erősebb ellenfele. Ezen kívül a Vongok milyensége is sok olvasónak SW-idegennek hat. Bár ott van a másik oldal, amely a sorozat megjelenésekor értékelte az átlagos SW regényeknél felnőttesebb hangvételt és karakterkezelést (nem a K.J. Anderson - és egy csomó rajongó - féle irány, ahol Leia-nak csak kakaóscsigahaja lehet, és Luke sem veszi le még fürdéshez sem a fekete ruháját az endori csata után a sokadik kvázi Halálcsillag legyűrése közben), valamint hogy mertek a védett karakterekhez is hozzányúlni (Chewie, Anakin Solo halála, vagy Han megborulása Chewbacca elvesztése után).

Nemrég mondjuk láttam egy antikvárban a Traitor-t, lehet megpróbálkozok vele, csak hogy pl. a hangvételes dolog igaz-e.

A Traitor a sorozat egyik legjobb kötete pont. Viszont nehéz lesz olvasni. Stover szövege elég nehéz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a Warhammer 4000-ből való koppintásról még nem hallottam. De azért ez sem mindegy, hogy koppintásnak nevezzük, vagy átemelésnek. A TCW-ben például számtalan történetből és látványelemből merítettek. A Bounty Hunters például A Hét Szamuráj feldolgozása, a The Zillo Beast és a The Zillo Beast Strikes Back pedig a godzilla történetének a Star Wars világába való áthelyezése. Az Altar Of Mortisban pedig szinte egy az egyben átemelték az Orthancban látható tornyot. A Dooku Capturedben látható repülő csészealjról nem is beszélve. Ezek is nyilvánvaló koppintások még annak ellenére is, ha ezeket egytől egyig be is vallották a korábbi episode guide-okban. Mégis elnézzük őket valamiért. Talán azért, mert kárpótolt minket a sorozat minősége? Nem tudom.

 

Arra akarok kilyukadni, hogy sokszor az emberek indokolatlanul is negatív véleménnyel vannak bizonyos kiadványokról, amikor azok valójában nem is olyan rosszak, mert valamiért most ez lett a "divat." Szerintem ráfért már egy effajta vérfrissítés a Star Wars univerzumára, még mindig százszor jobb, mintha folyton önmagukat ismételnék. Han Solo szempontjából pedig pláne nagyon érdekes lehet a történet. Szívesen olvasnék arról hogy milyen hatással van rá Chewbacca halála. Talán tényleg egy kicsit hosszúra nyúlik ez a sorozat, 19 kötethez azért kell türelem, akármilyen jó is. Viszont addig eszem ágában sincs fújjolni, amíg egy mondatot nem olvastam el belőle, ehelyett inkább csak kíváncsian várom az esetleges megjelenését. :)

Azt mondták nekem, hogy a tyranda nevű fajt tették be gyakorlatilag SW-be, csak a faj nevét változtatták meg.

Valamennyire én is kíváncsi vagyok az NJO-s eseményekre, Luceno, Salvatore és Stover a kedvenc íróim közé tartoznak, az ő könyveiket szívesen elolvasnám. De, ha az NJO magyar kiadásának az lenne az ára, hogy most akkor 5-6 évig semmi más nem megy csak ez az egy sorozat és korszak, és ráadásul a NJO sikertelensége esetén bedöntheti a magyar SW könyvkiadást, akkor inkább nem kérek belőle.

Nincs olyan állapotban a magyar sci-fi és fantasy könyvkiadás, hogy elbírjon egy ilyen hosszú, és megosztó sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az I, Jedi-ról mit lehet tudni? Annyit tudok, hogy Corran Hornról szól és ez az egyetlen E/1-es elbeszélésű Star Wars könyv. Namármost, Corrant nem igazán ismerem, annyit tudok róla, hogy majd valamikor később Jedi lesz Luke Skywalker rendjében, de ennyi. Meg abban a fejezetben pont feltűnt, ahol most tartok A Múlt Kísértetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huha... szóval Corran Horn. Az X-szárnyú sorozatban tűnt fel először, tulajdonképpen a 4 részes könyvben ő volt a főszereplő. Ugyanúgy M. Stackpole írta a Horn-főszereplős X-szárnyúakat, mint az Én, Jedit. A Stackpole-féle X-szárnyúak teljes gárdája szerepel Zahn két könyvében, nem csak A múlt kísértetében, hanem majd A jövő látomásában is (vagyis inkább utóbbiban fog mindenki feltűnni). Bírom, amikor az írók így átveszik egymás karaktereit :) Főleg, ha két kedvenc sorozatról van szó.

Írok pár infot, de berakom spoiler mögé, hátha valaki nem akar semmit sem tudni a fickóról, vagy el szeretné valahogy olvasni az X-szárnyú sorozatot, ami nem egyszerű feladat, lévén nem kapható.

 

 

Horn annak idején a Koréliai rendőrségnél szolgált (mint ahogy Iella Wessiri is, aki a társa volt, ha jól emlékszem, az ő nevével is lehet máshol találkozni), de aztán lelépett (a részleteket inkább hagyjuk, ahhoz inkább el kellene olvasni, és most az nem is lényeges), és végül az újjászervezett X-szárnyú osztagnál kötött ki Wedge Antilles parancsnoksága alatt. Igaz, hogy ez a sorozat nem a főszereplőkről szól, hanem a pilótákról, de mégis egy fontos momentum ebben a sorozatban történik meg: méghozzá Coruscant visszafoglalása az Új Köztársaság számára, melyben tevékeny szerepet kapnak a pilóták is. Ebben a sorozatban tűnik fel Corran későbbi felesége, Mirax, és az apja Booster Terrik (csempészek :love: ). Na meg persze találkozhatunk a csempészvezér Talon Karrdéval is az utolsó kötetben.

Ebben a sorozatban derül ki, hogy Corran nagyapja Jedi volt annak idején, és ő is Erőérzékeny, de nem még nem csatlakozik Luke akadémiájához, marad pilóta.

 

 

Elolvastam az Én, Jedi első 20 oldalát a honlapról, szerintem simán olvasható az X-szárnyú könyvek nélkül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen. ^.^ Már A Múlt Kísértetében is előkerült az Erő érzékenysége, de valamilyen oknál fogva nem akarja, hogy erről bárki is tudjon. Azt lehet tudni, hogy miért? És azt is, hogy miért utálja ennyire a csempészeket? Talon Karrdéval nagyon ellenszenvesen viselkedik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tomboló Erő.

 

A könyv híven követi a játék eseményeit, mindent részletesen bemutat és leír. Sok plusz információval lehet gazdagodni. A könyv rendkívül akciódús, talán ebben van a legtöbb fénykardpárbaj.

Az események Galen és Juno szemszögéből vannak bemutatva. Az ő karaktereik elég részletesen ki vannak dolgozva, de a többiekről is kapunk képet.

A végén pedig megtudhatjuk, hogy hogyan robbant ki a Lázadás.

Összességében véve egy nagyon epikus, nagyszabású történet. Kicsit drága, de megérte megvenni, nagyszerű szórakozást és kikapcsolódást nyújtott.

A fordításról: nagyszerű lett. Csak 2 apróság zavart: Obi-Wan nevét jobb szeretem így "magyarosan": Obi-van. És az Order 66-et jobb lett volna 66-os parancsnak fordítani.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Traitor a sorozat egyik legjobb kötete pont. Viszont nehéz lesz olvasni. Stover szövege elég nehéz.

Naja, Matthew Stover képviseli a "művészibb" irányzatot a Star Wars irodalmában. Eddig mindössze csak A Sithek Bosszúja regényváltozatát olvastam tőle. Eleinte kicsit nehezen bírkoztam meg a szövegeivel, még magyarul is. De aztán ahogy belelendültem, le sem tudtam tenni, mert valljuk be, Stover irtózatosan epic írásokat ad ki a kezei közül.

 

Ha pedig belegondolok abba, hogy James Luceno is egyike a sorozat íróinak, akkor annyira rossz nem lehet. :)

 

Tomboló Erő.

 

A könyv híven követi a játék eseményeit, mindent részletesen bemutat és leír. Sok plusz információval lehet gazdagodni. A könyv rendkívül akciódús, talán ebben van a legtöbb fénykardpárbaj.

Az események Galen és Juno szemszögéből vannak bemutatva. Az ő karaktereik elég részletesen ki vannak dolgozva, de a többiekről is kapunk képet.

A végén pedig megtudhatjuk, hogy hogyan robbant ki a Lázadás.

Összességében véve egy nagyon epikus, nagyszabású történet. Kicsit drága, de megérte megvenni, nagyszerű szórakozást és kikapcsolódást nyújtott.

A fordításról: nagyszerű lett. Csak 2 apróság zavart: Obi-Wan nevét jobb szeretem így 2magyarosan": Obi-van. És az Order 66-et jobb lett volna 66-os parancsnak fordítani.

5/5

Whow, már az is megjelent? Amint A Jövő Látomásával végzek majd valamikor, akkor az első adandó alkalommal megrendelem az I, Jedi-vel együtt. :) Klubkönyv ide vagy oda, nekem az Star Wars bőven megér ennyit. ^.^

 

Miért, amúgy minek fordították a 66-ost? :) Rahm Kota jellemére mennyire tértek ki? Engem ő fogott meg a legjobban a játékból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os rendelet volt.

Kota jellemére nem igazán tértek ki. Pont annyira volt csak a könyvben, mint a játékban.

Pick Pack-on keresztül rendelted meg? Nekem azt írták, hogy 27-én adták fel, és 3-4 munkanap, míg megérkezik (az ünnepnapot direkt nem számítom be, így még nem mentem érte).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pick Pack-on keresztül rendelted meg? Nekem azt írták, hogy 27-én adták fel, és 3-4 munkanap, míg megérkezik (az ünnepnapot direkt nem számítom be, így még nem mentem érte).

Nem futárral kértem A jövő látomásával együtt, így nem kellett postaköltséget fizetnem. Péntek délután ért hozzám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már előrendeltem a Tomboló Erőt és az Én, a Jedit, december eleje felé hozza is a futár. Így tudtam legolcsóbban megoldani a dolgot, mivel mindenképp be akarom szerezni őket.

Arról már lehet tudni valamit, hogy az Én, a Jedi után megjelenő regény/regények is klubkönyvek lesznek-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor ez hogy van? Revannak már megérkezett a Tomboló Erő, neked meg csak december elején hozza a futár? Most hogy van ez? >.< Csak mert én ahhoz szoktam hozzá, hogy ha rendelek valamit az interneten akkor azt egy héten belül kihozzák, nemhogy egy hónap múlva... Vagy lehet én nem vagyok képben a dolgokkal. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor ez hogy van? Revannak már megérkezett a Tomboló Erő, neked meg csak december elején hozza a futár? Most hogy van ez? >.< Csak mert én ahhoz szoktam hozzá, hogy ha rendelek valamit az interneten akkor azt egy héten belül kihozzák, nemhogy egy hónap múlva... Vagy lehet én nem vagyok képben a dolgokkal. >.<

Mivel én egyszerre rendeltem elő a két regényt, csak az Én, a Jedi megjelenése után kapom meg mindkét könyvet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen. ^.^ Már A Múlt Kísértetében is előkerült az Erő érzékenysége, de valamilyen oknál fogva nem akarja, hogy erről bárki is tudjon. Azt lehet tudni, hogy miért? És azt is, hogy miért utálja ennyire a csempészeket? Talon Karrdéval nagyon ellenszenvesen viselkedik. :)

Magyarázatfélék inkább spoiler mögött:

 

Nem mondanám azt, hogy kifejezetten utálja a csempészeket, főleg, hogy a felesége, Mirax és az apósa, Booster szintén csempészek (a Koréliáról, ahol Han Solo is született). Annak idején egyáltalán nem csípte őket, mert ugye rendvédelmis volt, ahogy az apja is Valin Horn (Corran fiát is így hívják, ha még emlékszel rá a könyvből), és mivel a csempészek bűnözők, üldözendők (az apja is csempész miatt halt meg). Jah, a sztori pikantériája, hogy Booster Terriket Corran apja juttatta 5 évre a Kessel bányáiba börtönbe, miután mint rendvédelmis elkapta, így Boostert igen érzékenyen érintette, hogy az ellensége fia a lányával összejött :D Az ellenszenv szerintem inkább csak Karrdénak szólt, de erre inkább következtetni lehet, ha jól rémlik. Karrde ekkoriban még csempész, de inkább már információüzér, így minden info, ami hozzá kerül, számára értékes és eladható. És a csempészt hivatalosan semmi nem köti a Köztársasághoz (kivéve, hogy a könyvekben jóbaráti viszonyt ápol az egész Solo-Skywalker famíliával és elég sokat tett már a Köztársaságért is), így aztán ha valaki jó pénzt fizet, jó kereskedő módra simán eladhatná, hogy Corran Erőérzékeny. Ne feledjük el, azért még háborúzik a galaxis, a Birodalom maradványai léteznek, bár tudjuk, hogy nem sok vizet zavarnak katonailag. Másképpen igen. Minden info pénz. Egyszerűen nem publikus, hogy Erőérzékeny, akár katonai titokként is felfogható, bár ebben sok a túlzás is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.