Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Engem most döbbentett meg igazán az ME2 döntés mechanizmusa. Jane Sheparddal egy esemény tök máshogy játszódott le, mint Johnnal.

 

Csak az olvassa el, aki már elvégezte Samara küldetését.

Spoiler:

Mikor Samara nekiment Morinth-nak, Johnnal nem csak ellent tudtam állni az Ardat-Yaksi csábításának, de lehetőséget kaptam arra, hogy válasszak a két asszári között. Jane Sheparddal - akivel Morinth-ot akartam választani, nemhogy nem tudtam ellenállni az ardat-yaksinak, de választási lehetőségem sem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect 1-2-t adnak most a Guruhoz ha előfizetsz :D

A Guru nagyon ráklikkelt most a Mass Effect szériára. Mondjuk meg tudom érteni :D

 

Én csakis szuperlatívuszokban beszélhetek a ME2-ről :D Beszippantott rendesen :D

Hol jársz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect 1-2-t adnak most a Guruhoz ha előfizetsz :D

Ha nem lenne lopós a postás előfizetnék :D

Király!

 

Most nem tom elő fizessek-e? Az 1-et már úgyis kijátszottam letöltve... De azért szépen nézne ki itt a trilógia :D Hát nem tom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na gyerekek, véghajrában járok a Mass Effect 2-ben :) Átmentem az Omega 4 relén, megvolt a buzdító beszéd is......de mára ennyi egyelőre elég :D

Node vigyorogtam rendesen onnantól, hogy átjutottam a relén. Tiszta Star Trek mozifilm volt :D Epikus a javából. Marha jól összehozták ezt az egészet. :D

 

Amúgy Shepard végre fellazulhatott, megkapta végül Talit. :D De ezek a pernahajder animátorok meg nem mutatnák a kvári arcát. :P:D

 

Folyt köv a véghajrá hátralévő részében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Persze, hogy ültek a seggükön, hát nem voltak otthon, hanem a csatacsótánnyal röpködtek valahol :D Direkt így volt kitervelve a támadás. A Normandy-t először megbénította, hogy a csapatnak - vagy legalábbis a nagy részüknek - el kelljen hagynia a hajót. Nem hülék azok a begyűjtők, hogy a Horizont és a hajólátogatásos csapda után még egyszer belekössenek Shepard csapatába :D De Joker nagyon halálos volt. Főleg, mikor ráköti EDI-t a Normandy-ra, közben meg HAL-ra utalgat (mondjuk az is ütős lett volna, ha valahol EDI kapcsán utalnak a BSG-ből 6-osra, mivel Tricia Helfer adja EDI hangját is) :) Amúgy nem tudom, dumáltál EDI-vel a bekötése után? Mert már nem rendelkezik a korlátozásokkal, így minden kérdésedre válaszol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Persze, hogy ültek a seggükön, hát nem voltak otthon, hanem a csatacsótánnyal röpködtek valahol :D Direkt így volt kitervelve a támadás. A Normandy-t először megbénította, hogy a csapatnak - vagy legalábbis a nagy részüknek - el kelljen hagynia a hajót. Nem hülék azok a begyűjtők, hogy a Horizont és a hajólátogatásos csapda után még egyszer belekössenek Shepard csapatába :D De Joker nagyon halálos volt. Főleg, mikor ráköti EDI-t a Normandy-ra, közben meg HAL-ra utalgat (mondjuk az is ütős lett volna, ha valahol EDI kapcsán utalnak a BSG-ből 6-osra, mivel Tricia Helfer adja EDI hangját is) :) Amúgy nem tudom, dumáltál EDI-vel a bekötése után? Mert már nem rendelkezik a korlátozásokkal, így minden kérdésedre válaszol.

 

 

 

A videóban nálam három személyt mutattak aki felszállt a siklóra, a többi "otthon" maradt ergó. :S A támadás után még Zaeed is magyaráz valamit, hogy puskát is adott volna ha kértek volna tőle. Szóval nekem itt egy kicsit ez zavaros.

Erre az EDI-s dologra nem emlékszek az elejéről, de nincs gondom vele, el tudok vele dumálni. No igen, kissé talán túl sok is az infó ebben a játékban, sűrűn látogatom a Naplót meg a Kódexet is :D De majd a második végigjátszásra le fog szerintem tisztulni minden. Főleg, hogy most majd az első részben is minden mellékes küldetést igyekszek teljesíteni :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Pedig mindenki ment. Ergo otthon maradtak? Az fel sem merül, hogy esetleg a többiek már bent ültek a csatacsótányban? Végül is csak ez a logikusabb a Mirandával folytatott párbeszéd után... :D Mertt Miranda mondja az indulás előtt, hogy az egész csapat megy, hogy a bolygó közelébe érve Shepard kiválaszthassa a szükséges tagokat (mivel ugye nem lesz ott a Normandy, hogy arról hívja le a szükséges embereket). Még Sheppel be is szólhatsz neki, hogy mindig gondol mindenre.

Nem gondolod, hogy ha a többiek otthon lettek volna, akkor 1) találkoztál volna velük (mivel benézel néhány olyan helyre, ahol csapattag előfordulhat, így Mordinnal, Jackkel, Légióval és Talival mindenképpen összefutottál volna), 2) nem zárta volna le EDI a Normandy-t és végzett volna légtelenítést az egész hajón, hogy kitakarítsa a bennmaradt Begyűjtőket.

Zaeed csak Jokert dicséri, amiért üvegcsontokkal is képes volt megmenteni a hajót. Ennek tiszteletére mondja, hogy akár fegyvert is adna a kezébe. Gondolom mint mindenki más, ő is hallotta, mi történt a hajón (ugye Joker elmesélte) :D

Néha nem árt ám elolvasni a szövegeket :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azért ne vidd túlzásba a baráti b*sszakodást :D

Lehet, hogy rosszul figyeltem, kicsit rossz is a képanyagot lesni, meg a szöveget olvasni egyszerre, de tuti, hogy amikor a sikló belsejét mutatták ott csak három ember ült, beleértve "Juhász" parancsnokot is :) Miranda szavara most már így emlékszem, de ezért is volt furcsa, hogy nem volt kit kiválasztani, mikor mutatták végül ezt a három embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, kivégeztem :D

 

Spoiler:

Elég gyorsan és könnyen ment. Az első rész végén Sarennel jobban megizzadtam mint itt az embrióval. A lényeg: Felrobbanntottam a kocerájt, be is pipult a rejtőzködő fickó :D Zaedd és Miranda meghalt. Zaeddot a doki és a többi elrabolt visszakisérésére rendeltem.....szóval gondolom, itt bárkit is küldtem volna vissza az meghalt volna. Miranda halála a végére esett, számomra kissé furán, mert EDI szerint mindenki túlélte, viszont egy snitt erejéig mutatták Miranda lábait ahogy a földön fekszik. :S Amúgy Kasumit és Bakát vittem utolsóként magammal.

Hatalmas karakter mind. :D Kasumit nagyon csíptem, tetszett a hangja. Talival aztán összejött Shepard. :) Sajna Kelly meg ott maradt a hajón. Szóval futhatott utána a kapitány, elvesztette volna. :D

Jó pont a készítőknek, hogy a játék végén még lehetett tovább menni, váltani pár szót az emberekkel a hajón. Egy-két beszóláson majd lefordultam a székről. :) Baka örült, hogy utolsó lehetséges ellenfele akár még Garrus is lehet :D Tali természetesen allergiás lett, de nagy a szerelem :D Jacob haver lett a javából, megvolt a feka ölelkezés is :D Kasumi elárulta, hogy tetszik neki Jacob. Joker meg EDI már-már házastárs lett :)

Amúgy amikor a küldetés végén Joker odaadja Shepardnek az adattömböt akkor ugye az azt jelentette, hogy mégiscsak titokban letöltötték az állomás lényegi paramétereit? vagy ezt én értem félre? Így végül lenne mégiscsak esélyük a közeledő invázióval szemben ami majd érkezik. Csupán a Cerebusnak nem akarták átnyújtani.

Amikor a küldetés befejeztével elmentem Fellegvárba számítottam majd valami olyasmire, hogy ott értesültek a "győzelemről" de csupán egy Hírmondóból származó cikk szerint az Omega 4 relé használatáról volt infójuk. Anderson se szólt semmit. Noh mindegy, majd biztos lesz valami a harmadik részben erről :)

Egy szó mint száz, nálam az évtized játéka lett, 35 órán keresztül végig lekötött. Remélem dobnak még ki majd hozzá DLC-ket a harmadik részig :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azért ne vidd túlzásba a baráti b*sszakodást :)

Ja bocs, majd visszafogom magam :)

Abból a szögből amúgy nem is lehet belátni a teljes siklót, szóval nyugodtan benne lehetett az egész pereputty. A lényeg, hogy az egész team lelépett valahová valamiért.

 

Spoiler:

Hát akkor neked se sikerült elsőre mindenkit életben tartanod. Nekem elsőre Tali és Zaeed fordult fel. Amúgy tök mindegy, kit küldesz vissza a túlélőkkel, ha rossz embert választasz, meghalnak a társaid. De, ha a jó embereket választod a jó feladatra, mindenki túlélheti - még Kelly is, bár hozzá az is kell, hogy Baka hűséges legyen.

Az adatokat nem sikerült letölteni, csak a kommunikációhoz fértek hozzá - ha meghagyod az állomást, akkor sem az adatokat töltesz le, hanem maga a technológia az, aminek tapsikol a Rejtőző Fickó. Lehet nem esett le, annyira nem feltűnő, de a sztori legjava alatt úgy tűnik, mintha a Begyűjtő tábornok lenne az a mély hangú figura, aki mindig átveszi az irányítást a katonák fölött. Alias Hírnök. A sztori végén, a robbanáskor derül ki, hogy a Hírnök valójában egy Kaszás, aki folyamatosan kapcsolatban volt a Begyűjtőkkel (a Fejedelem ugye a getheket használta, a Hírnök a Begyűjtőket, pár száz évvel korábban pedig egy másik - vagy abban az esetben is a Fejedelem - a Rachniokat (ez csak akkor derül ki, ha az első részben nem ölted meg a királynőt). Nos, ezt a folyamatos kommonikációt kapta el EDI, így Shepard is megláthatta, hogy néz ki a Hírnök. Szóval ez nem jelent semmi bónuszt, egyszerűen csak Shep meglátta az ellenség egyik arcát. Ha megmarad az állomás, akkor is ez a történet legvége, csak akkor más a jelenet a Rejtőző Fickóval.

A Fellegvárban én is csalódtam, első dolgom volt odamenni az Omega 4 után, erre egy kukkot sem szól hozzám Anderson. :) Pedig én egyenesen a Tanácsnak akartam beolvasni.

 

Amúgy, ha az első és a második részt is példaképpen fejezted be, akkor már baromi nagy sereg állhat rendelkezésedre a Kaszások inváziója ellen. Én jelenleg John Sheparddal így állok:

- Jóban vagyok a Tanáccsal, akiket az első részben megmentettem, és a második részben sem küldtem el a halál ....-ra :D Ráadásul mivel Udinat tettem meg tanácstagnak, Anderson meg a tanácsadója lett, így a pozíciója az embereknek a Tanácsban teljesen biztos.

- Támogattam a quarianok háborúellenes tábornokait, így valószínűleg ők sem esnek majd neki a getheknek.

- Légióval átírattam az evil gethek agyát, így a gethek egyesülhettek.

- Mivel Wrexet sem nyírtam ki az előző részben, így ő is egyesítheti a kroganokat.

- Mordinnal megtartattam a retrogátló kutatási eredményeit, így ez is majd a kroganok javára válhat.

- Megmentettem a rachni királynőt, így ő is velem van a fiókáival együtt.

- Jóban vagyok az Omega királynőjével is, és végül is a Cerberussal sem vesztem össze olyan nagyon (na jó, kicsit talán morcosak lettek, hogy felrobbantottam az állomást :)).

Szóval, ha jól csináltuk a dolgokat, akkor a harmadik részben már egy egész népes fogadóbizottság üdvözölheti a Kaszásokat. :)

 

Nálam is az évtized játéka, sőt, minden idők legjobb játéka a Mass Effect 1-2. Még tovább megyek, ezek már nem játékok, komoly sci-fi történetek, interaktív filmek, melyek számomra már egyenértékűek a Star Warssal, Aliennel, Star Trekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is sikerült sok "jó" cselekedetet végrehajtani, de olvasva a lehetőségeket a végjátékhoz, ezek szerint nem egy-két scriptek dobtak össze hanem több szövevényből összetevődő lehetőséget :) Most kicsit szünetet tartok, aztán elkezdem az első részt előröl.

Amúgy amikor a folytatásban beemeled a korábbi mentést, akkor ha több végigjátszásod van, lehet válogatni, hogy melyiket helyezed át végül is?

 

Az átvezető videók, de főleg az az Omega 4-es kaland veri a legtöbb filmes jelenetet. Ha ilyen lesz majd a játék alapján készült film, akkor új etalon fog születni. Remek univerzum, remek karakterekkel, érdekes történettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Mass Effect 2-t (még mielött itt írtatok volna róla 10 hszt :D, tehát véletlenül sem befolyásoltatok). Senki ne kérdezze meg, hogy milyen, mert azt csak egy 18,5 oldalas fogalmazásban tudnám leírni, amiben 39 csúnyaszó/sor lenne. VAGYIS K'RVA JÓ!!! Eszméletlen állat! És überf*sza! Írnám tovább, ezt a hszt is, de inkább zúzok vissza játszani! :)

 

És ne csodálkozzatok, ha ne... [nem bírtam tovább, elhúztam játszani] :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.