Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Büntet ez a Dead Space 2. Jobb, mint az első, pedig én már azt is imádtam. Minden, ami az elsőben gyengeség volt, itt kiküszöbölték. Az irányítás teljesen jó (azért ha leültem a Dead Space elé, ott elsőre mindig fura volt, de itt semmi visszás érzés). A mentési rendszer maradt, de az animációk gyorsabbak, a töltés is, a mentés is, minden. A pályák pedig piszok változatosak. Míg az Ishimurán olykor többször is végig kellett járni ugyanazt a szakaszt, itt nem fordulunk meg kétszer ugyanott (legalábbis a 8. fejezetig még nem fordultam meg ismert helyszínen). Ráadásul vannak minijátékok is (nagy nem nagy cuccok, de azért jópofán veszik igénybe Isaac szerelői mivoltát). A szörnyek cefetül változatosak, az előzőekből minden monsta visszatér, de némelyik kapott turbózott öcsi, illetve van egy halom új (szó szerint, mert van, ami halomba jön).

A sztori pedig eddig nagyon baba. Remekül vitték tovább az első részt, ráadásul ezúttal nincs "mi történt a hajón?", "miért nem vár ránk senki?", nem. Isaac sem gondolkodhat és hát neki nem is kell (azaz kellene, csak más miatt), egyből meg a futás, meg a sikoltozás (és a trancsírozás). Na, mivel úgyis kell róla majd cikket írnom, a többit később.

Ja, és aki nem játszotta végig az elsőt, az is elkezdheti, mert van benne egy hangulatos összefoglaló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

itt nem fordulunk meg kétszer ugyanott (legalábbis a 8. fejezetig még nem fordultam meg ismert helyszínen).

 

Erre a 10. fejezetben hol barangolunk? Naná, hogy az első rész fő színhelyéül szolgáló USG Ishimurán, és azon belül is a három legtöbbet látogatott helyszínen: híd, hangár, orvosi részleg :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dead Space 2 kivégezve. Hosszabb, brutálisabb, jobb, mint a Dead Space:D Ha ezt a tendenciát folytatják, kiváló lesz a Dead Space 3.

 

 

Indulhatnál valami versenyen. Baromi gyorsan játszol. :D Adok neki egy esélyt de ha megint egy olyan szoba lesz ami tele van a dögökkel és 50-szer kinyírnak akkor törlöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

volt olyan félelmetes mint az Amnesia?

Hupi lila fingom sincs :D Azzal nem játszottam.

 

Indulhatnál valami versenyen. Baromi gyorsan játszol. :D Adok neki egy esélyt de ha megint egy olyan szoba lesz ami tele van a dögökkel és 50-szer kinyírnak akkor törlöm.

Tíz óra az egész játékidő (persze ez a csak az utolsó mentés eléréséig, nincsenek számolva az elhalálozások), szóval nem nehéz gyorsan végigjátszani. Igaz, mivel most azért nem ülhetek rajta a végtelenségig, hiszen hivatalosan én most teszteltem, így eléggé meg is hajtottam. Tegnap végül azért hagytam abba, mert kezdtem érezni a nyolc óra ücsörgést a sejhajomban és a lábamban.

Csak olyan szobák vannak benne :D Ráadásul az első játékkal ellentétben itt nem leszel a végére John Rambo. Éppen ellenkezőleg, az utolsó fejezetben már annyi töltényem sem volt, hogy egy dögöt kinyírjak, ezek meg özönlöttek. A főszörnyhöz úgy szaladtam el, kikerülve a dögöket, és mikor oda értem, örömmel vetten észre, hogy az életem már vörösen villog, a lőszerem meg elég lehet még egy figyelmeztető lövésre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor és hol játszódik és mik az ellenségek? Ha szellemek vagy zombik, és valami kisvárosban játszódik, akkor kihagyom.

Nah ez egy túlélőhorror, egy régi középkori kastélyban játszódik, nincs fegyvered a szörnyek elől, csak elbújhatsz és csak egy lámpásod van :D

nagyon para :D Bocs a sok szóismétlésért :D

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs fegyver? Csak bujdokolni lehet? Passzolok. Én nem bujdokolok, harcolok, vagy meghalok... többnyire meghalok, de hál' istennek, van mentés :)

Viccet félre téve, kihagyom. Így már hallottam róla, és bevallom, nem tetszik az ötlet. Ez nekem inkább a "leverem a monitort a helyéről, annyira idegesít" stílusú játék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A M$ nagyon okos, ad egy hónap LIVE Aranyat, és karácsony után kb. egy hónappal (ezen a hétvégén) akciósan adja, 15k, helyett 12k-ért. Hááát...

 

Nyertek. :D;)

 

Kedves Jinx Lumos Joke!

 

Ezzel az üzenettel igazoljuk, hogy Ön megvásárolta a következő Microsoft-termékeket:

 

Arany – 20% engedmény

– Arany – 20% engedmény

Ár: 11 999,00 Ft

Mennyiség: 1

 

Blablabla...

 

Méghogy ez nem tudomány! :) Jól behúztak a csőbe. :D Az a ciki, hogy látom, hogy jól behúztak a csőbe, de mégis megvettem. Mert király. :D

Mostmár csak egy 20 000 forintos WiFi vevőt kell venni hozzá, mert ezek a mocskok azt sem raktak bele. (A PS3-ban, a Wii-ben, a PSP-ben, de még a DS-ben is van! Erre ebben meg nincs.) És 20k ért árulják az eredetit, hát a jó '""'"'anyjukat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hupi lila fingom sincs :D Azzal nem játszottam.

 

 

Tíz óra az egész játékidő (persze ez a csak az utolsó mentés eléréséig, nincsenek számolva az elhalálozások), szóval nem nehéz gyorsan végigjátszani. Igaz, mivel most azért nem ülhetek rajta a végtelenségig, hiszen hivatalosan én most teszteltem, így eléggé meg is hajtottam. Tegnap végül azért hagytam abba, mert kezdtem érezni a nyolc óra ücsörgést a sejhajomban és a lábamban.

Csak olyan szobák vannak benne :D Ráadásul az első játékkal ellentétben itt nem leszel a végére John Rambo. Éppen ellenkezőleg, az utolsó fejezetben már annyi töltényem sem volt, hogy egy dögöt kinyírjak, ezek meg özönlöttek. A főszörnyhöz úgy szaladtam el, kikerülve a dögöket, és mikor oda értem, örömmel vetten észre, hogy az életem már vörösen villog, a lőszerem meg elég lehet még egy figyelmeztető lövésre :)

 

Hogy oldottad meg? Nekem ezek a helyzetek a rémálmok. Nincs lőszer és alig van életerő ellenség viszont dögivel :D Ilyenkor visszatöltöm azt a mentést ahol volt még sok lőszer és baromira vigyázok rá.

 

Elkezdtem én is ,nagyon bejön ,végre a plazma-hoz van elég lőszer. 65 van nálam most na meg azt csinálom hogy az egyik lábába belelövök összecsuklik, odarohanok és beletaposom a betonba. Így lőszert is spórolok. Kár hogy nem ezt csináltam az elsőben. Ja és rohadt gyorsan tölt újra. A hackelés is jó móka.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy oldottad meg? Nekem ezek a helyzetek a rémálmok. Nincs lőszer és alig van életerő ellenség viszont dögivel :D

Hát, általában úgy, hogy futottam, mint a nyúl. Ha ez nem ment, mert már annyira körbefogtak, akkor jött az ütés. Isaac papa elég nagyot oda tud sózni, így ha körbe fognak, azonnal szétrebbennek, vagyis, repülnek a pofontól. Ráadásul ott van még a sztázismodul, ami nagy segítségedre lehet a tömeges támadások alatt. Ahhoz ráadásul több töltő van, mint fegyverhez lőszer, így vígan lehet fagyasztani. És ha már nincs hová futni, nem lehet őket félreütni és annyian vannak, hogy a sztázismodul sem segít, akkor a végső megoldás: a halál. :)

 

Elkezdtem én is ,nagyon bejön ,végre a plazma-hoz van elég lőszer. 65 van nálam most na meg azt csinálom hogy az egyik lábába belelövök összecsuklik, odarohanok és beletaposom a betonba. Így lőszert is spórolok. Kár hogy nem ezt csináltam az elsőben. Ja és rohadt gyorsan tölt újra. A hackelés is jó móka.

Milyen fokozaton játszol? Csak azért kérdem, mert mikor én közepes fokozaton megközelítettem őket, szétkaptak, mint foxi a lábtörlőt. Pedig az első részben én is előszeretettel éltem ezzel a módszerrel, mert még a legnehezebb fokozaton is ki lehetett őket sérülés nélkül nyírni.

A töltényekre vigyázz! Nekem sohasem volt ilyen sok lőszerem a plazmavágóba :)

 

Az irányítása milyen? Javítottak rajta azon is?

Mindent kijavítottak, ami az elsőben rossz volt. Így az irányítást is. Teljesen olyan, mint bármilyen normális tps-ben.

Itt a tesztem róla: http://www.sfportal.hu/dead-space-2-%E2%80%93-jatekteszt-8209.scifi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, általában úgy, hogy futottam, mint a nyúl. Ha ez nem ment, mert már annyira körbefogtak, akkor jött az ütés. Isaac papa elég nagyot oda tud sózni, így ha körbe fognak, azonnal szétrebbennek, vagyis, repülnek a pofontól. Ráadásul ott van még a sztázismodul, ami nagy segítségedre lehet a tömeges támadások alatt. Ahhoz ráadásul több töltő van, mint fegyverhez lőszer, így vígan lehet fagyasztani. És ha már nincs hová futni, nem lehet őket félreütni és annyian vannak, hogy a sztázismodul sem segít, akkor a végső megoldás: a halál. :)

 

 

Milyen fokozaton játszol? Csak azért kérdem, mert mikor én közepes fokozaton megközelítettem őket, szétkaptak, mint foxi a lábtörlőt. Pedig az első részben én is előszeretettel éltem ezzel a módszerrel, mert még a legnehezebb fokozaton is ki lehetett őket sérülés nélkül nyírni.

A töltényekre vigyázz! Nekem sohasem volt ilyen sok lőszerem a plazmavágóba :)

 

 

Mindent kijavítottak, ami az elsőben rossz volt. Így az irányítást is. Teljesen olyan, mint bármilyen normális tps-ben.

Itt a tesztem róla: http://www.sfportal.hu/dead-space-2-%E2%80%93-jatekteszt-8209.scifi

 

 

A fokozat felűlről a második. A lúzer után eggyel. :D Jött az első, láblövés, jött egy második annak is, majd odarohantam az első kezdett felállni majd taposás és a másikra is. Így sérülés nélkül megúsztam. Viszont ha taposás nélküli módszerrel próbálkozom akkor a karlelövések gyorsabbak és hatékonyabbak. Csak ugye azt mozgatja ,nehezebb eltalálni.

A plazmához lőszerem talán azért van ennyi mert mindent széttapostam és egy csomó helyen adott 6 lövedéket.

Az első két támadót meg ökölcsapásokkal vertem szét.

 

Oldie: Az irányítás ok, de a sok billentyű megint van. Bár gondolom gamepaddal vinnéd.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belefutottam az első szívásba. 3. fejezet liftből ki és egy csapat gyerek. Lövök mint a meszes rohanok de széjjel szednek. A lassitás csak egyre vonatkozik.

Aha, ott kezd el érdekessé válni a dolog. :)

 

Szerintem nincs benne több billentyű használat, mint egy átlagos FPS-ben. Na jó, eggyel mégis, általában az entert és az endet nem szoktam egyidőben beopciózni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, ott kezd el érdekessé válni a dolog. :)

 

Szerintem nincs benne több billentyű használat, mint egy átlagos FPS-ben. Na jó, eggyel mégis, általában az entert és az endet nem szoktam egyidőben beopciózni.

 

Kell nyomni a c-t a lassításhoz amit nehéz elérni. A futáshoz meg a shift-et. Egy fps-ben alapból rohanunk ott nem kell nyomni. Egy kérdés. Jobb fegyvert csak a store-ban lehet vásárolni? Egyben már voltam csak nem volt elég a kreditem így lőszert vettem a plazmához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kell nyomni a c-t a lassításhoz amit nehéz elérni. A futáshoz meg a shift-et. Egy fps-ben alapból rohanunk ott nem kell nyomni. Egy kérdés. Jobb fegyvert csak a store-ban lehet vásárolni? Egyben már voltam csak nem volt elég a kreditem így lőszert vettem a plazmához.

De miért nem opciózod át? Én a C-t leváltottam a Page Down billentyűre, és máris könnyebb elérni. És sok játékban van külön sprintelés gomb (Call of Duty, Crysis, Far Cry), amit vagy a Shiften szoktam hagyni, vagy átteszem a ű-re (akkor általában a shiftre hasalást teszek, pl.: CoD). Mindig átopciózom a játékokat úgy, hogy kézre álljanak. Ez volt a bajom az első Dead Space-szel, ott nem lehetett átállítani az irányítást a nyilakra.

Igen, új fegyvert (és páncélt) csak a boltokban lehet venni, és csak négy lehet nálad, szóval ha mindegyik fegyverférőhelyet betöltötted, addig nem vehetsz újat, amíg az egyik fegyvert el nem adod vagy át nem helyezed a raktárba (ez utóbbit javaslom, mert akkor nem kell újra megvenned, ha az új fegyver nem válik be). Fejleszteni őket meg a munkapadokon lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért nem opciózod át? Én a C-t leváltottam a Page Down billentyűre, és máris könnyebb elérni. És sok játékban van külön sprintelés gomb (Call of Duty, Crysis, Far Cry), amit vagy a Shiften szoktam hagyni, vagy átteszem a ű-re (akkor általában a shiftre hasalást teszek, pl.: CoD). Mindig átopciózom a játékokat úgy, hogy kézre álljanak. Ez volt a bajom az első Dead Space-szel, ott nem lehetett átállítani az irányítást a nyilakra.

Igen, új fegyvert (és páncélt) csak a boltokban lehet venni, és csak négy lehet nálad, szóval ha mindegyik fegyverférőhelyet betöltötted, addig nem vehetsz újat, amíg az egyik fegyvert el nem adod vagy át nem helyezed a raktárba (ez utóbbit javaslom, mert akkor nem kell újra megvenned, ha az új fegyver nem válik be). Fejleszteni őket meg a munkapadokon lehet.

 

Dzséjt. Hát öreg rókával beszélsz. :D Azért mert elárultam az eszmét. Kb egy éve már a wasd-al irányítok. A C-t így könnyebb elérni de mégis rossz. Hogy miért árultam el? Mert valamelyik játékban nem lehetett átállítani a nyilakra, és mondom az emberek 90 %-a ezekkel a billentyűkkel játszik. Először szokatlan volt ma már megszoktam.Azt meg ezeréve tudom(hisz öreg róka vagyok) hogy az fps-ekben a shift a futás. DE. És mégegyszer DE. Mindig beállítottam hogy ÁLLANDÓAN fusson a karakter. Nekem ne kelljen nyomnom semmit hogy fusson hanem legyen automata. Ez hiányzik innen. A Codban meg társaiban meg teljesen felesleges a hasalás anélkül is simán megy. Letérdel fedezék mögött és lő. Sosem használtam.

A boltos megoldás jó nagy marhaság. Elvileg ha nem gyűlik össze elég mani akkor a játék végéig a plazmával is mehetek. Nem mintha nem lenne jó mert lehet vele írtani és sok a lőszer hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.