Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Már csak 25 nap a VB-ig! (szép jubileum :))

 

"D" csoport negyedik mérkőzése:

 

Portugália – Irán

2006. jún. 17, 15:00, Frankfurt

 

Ha tippelnem kellene Angola és Irán között, miszerint melyikük jelenthet komoly akadályt a portugáloknak, egyértelműen utóbbira voksolnék, de… egyrészt nem tisztem lebecsülni az afrikaiakat, másrészt ez az iráni válogatott enyhén szólva is zsákbamacska. Vannak a keretben ismerős nevek, ahogy azt majd lentebb olvasni is lehet, de ahogyan előfordulhat, hogy meglepetést okoznak, ugyanúgy lehetséges, hogy pont nélkül esnek ki, senkiben sem hagyva mély nyomokat.

A portugáloknak viszont megint van egy ütőképes csapatuk, csakúgy, mint négy éve, igaz, ezúttal szeretnének is valamit elérni, nem úgy, mint négy éve. Egy biztos: az aranygenerációnak már vége, de akkor minek nevezzük a Cristiano Ronaldo, Deco, Nuno Gomes, stb. játékosokat magában foglaló érát? Egy szó, mint száz, a portugálok egy cseppet sem gyengültek az aranygeneráció „kihullása” után, s itt kínálkozik egy remek alkalom, hogy ezt bebizonyítsák.

Ahogy azt már tegnap említettem, véleményem szerint Irán meglepetés döntetlent fog elérni Mexikóval szemben, s ezáltal komoly esélyre tesz szert, a továbbjutást illetően. Mert tegyük fel, képesek lennének itt is egy bravúrra, mondjuk egy pontszerzésre. Akkor már csak Angola lenne hátra, az ő legyőzésük, és máris nyeregben érezhetnék magukat. Akár.

Persze a portugálok sem buták, nyílván ők sem fognak elszállni egy esetleges afrikaiak ellen aratott győzelemtől (melyre igen nagy az esély), s talán az ad majd nekik motivációt, hogy Irán ellen rögtön továbbjutók is lehetnek, ami garantáltan belülről hajtaná őket.

Az érme másik oldala, hogyha esetleg Irán, ne adj’ isten, mindkét csapat veszítene az első körben, s így mindketten az életükért küzdenének. Na ez adna egy új színezetet a dolognak, de erre olyan kicsi az esély, mint egy vakondnak a naplemente látványára. De ha, teszem azt, mondjuk, Irán érkezne úgy Frankfurtba, hogy kikapott Mexikótól – ami viszont nagyon is elképzelhető –, akkor Portugáliának fel kellene készülnie a legrosszabbra.

Vegyük át a csapatok húzóembereit, aztán térjünk vissza még egy kicsit az esélylatolgatásra, hisz így talán már kevésbé lesz zsákbamacska előttünk Irán. Elsőre azt hihetnénk erről az ázsiai csapatról, hogy teli van ismeretlen emberekkel, aztán ha egy kicsit tüzetesebben megvizsgáljuk a keretet, láthatjuk, hogy nagyon is vannak ismertek!

Például a középpálya közepén egy Ali Karimi nevezetű úri ember, aki nem máshol futballozik, mint a Bayern Münchenben. Hitte volna bárki is? No igen, az irániak előszeretettel exportálnak Németországba (lásd majd lentebb), ami rendkívül nagy előny lehet a csapatnak. Karimi a középpályán nagyon fontos szerepet tölthet be, többek közt rajta akadhatnak meg a kontrák, az ellenfél támadásai, ugyanakkor tőle indulhatnak ki az iráni „attakok” is.

Hogy ne menjünk messzire, csak mondjuk, Hamburgba, ott van rögtön egy másik iráni játékos is a középpályán: Mehdi Makhdavikia. A klubcsapatával bronzérmet szerző, s annak alapjátékosává fejlődő középpályásra hazájában is nagyon számítanak, főleg jobbszélsőként, ahol gyakorlatilag a jobb oldal teljes bejátszása lesz a feladata. Hamburgban is ment, az irániak pedig bíznak benne, hogy itt is menni fog a játékosnak.

Végül egy csatár, szintén Németországból, egészen pontosan Vahid Hashemian, a Hannover (96) éke. Ő felelhet a gólokért (Ali Daei talán besegíthet neki. Hogy ő hol játszott? Úgysem találná ki senki… Németországban – Hertha), és el is várják tőle, hogy feleljen a gólokért, pláne, ha valaki mögött olyan középpályás sor áll, mint amit fentebb olvasni is lehet. Még egy társa lehet egyébként a Hannover csatárának, mégpedig Javad Kazemian, aki szintén letette már a névjegyét a válogatottban.

Az iráni nemzeti tizenegyből sem volt nehéz választani, a portugálok közül azonban még könnyebb lesz. Elsőnek rögtön ott van a csapat jobbszélsője, Cristiano Ronaldo, aki a Manchester Unitedben bolonddá tett néhány védőt, most a nemzetközi szerepen bizonyíthat (nem mintha nem tette volna már ezt meg 2004-ben…), és gyanítom, fog is. Persze ne igyunk előre a medve bőrére, de én egy százasban lefogadnám, hogyha Irán ellen nem is, de Angola ellen az említett állat táncoltatása gyakran elő fog fordulni.

A portugál szakvezető, Luis Felipe Scolari, aki négy éve világbajnokságot nyert a brazilokkal, előszeretettel alkalmazza a portugáloknál a négy védő előtt két szűrő, két szélső középpályás, egy előkészítő és egy csatár elvet, amelyben a két vonal közti átmenetet Deco tölti be. A figyelmesebbek talán emlékezhetnek a két évvel ezelőtti „klikkesedésre”, (Aki brazil az maradjon is brazil, Figo szerint), nos, ennek mára vége, legalábbis mindenhonnan ezt hallani. Ami tény, Deco játszani fog, és tőle várják, hogy előkészítse a terepet a portugál gólzsáknak…

…Pauletának, aki négy éve egy mérkőzés erejéig bizonyította, hogy a válogatottban is megállja a helyét (mesterhármas a lengyeleknek), ám a többi találkozón ő is eltűnt, mint a kámfor, és nem tudta kihúzni csapatát a bajból. Akárhogyan is, most komoly konkurenciával kell számolnia, Nuno Gomes, Helder Postiga, de a feltörekvő ifjú, Luis Boa Morte személyében is, úgyhogy vagy mutat valamit a PSG fenegyereke, vagy garantáltan a kispadon találja magát. A portugálok persze az előbbiben bíznak.

Még a végére ígértem egy kis esélylatolgatást a játékosok tükrében. Nos, én amondó vagyok, hogy Irán egy ponttal érkezik Frankfurtba, de ugyanennyivel is távozik, míg a portugálok az elsők között lesznek, akik kvalifikálják magukat a legjobb 16 közé. Ezzel párhuzamosan pedig Mexikó begyűjti Angola ellen a kötelező három pontot, és így négy pontjával jó eséllyel pályázik majd Portugália elé, mögé. Persze könnyen lehet, hogy az események rám cáfolnak majd, s azt hiszem, ennek az afrikaiak örülnének a legjobban…

 

Tipp: Portugália: 70% Döntetlen: 20% Irán: 10%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tudom, miért szerettem meg Schumahert. :)

Halljuk! :)

 

Én azt azért bírom Schumacher-ben, hogy micsoda győzni akarás van benne. Imád vezetni és menni, mint az állat.

Mikor sorra nyert minden versenyt, izgalom nélkül, is úgy örült, mint egy megszállott.

Ha néhány magyar focistában fele annyi győzni akarás lenne, akkor lenne egy két világsztárunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egymás elleni mérkőzés? Inkább gólkülönbség legyen, Tibi bácsi! :)

 

Donát.

Én is gólkülönbség párti vagyok, minden sorozatban!

Ez egy vb, ez egy sorozat, akkor ne egy meccs, döntsön a továbbjutásról, hanem az átlagteljesítmény, amit a gk ad vissza a legjobban.

 

Nem egy elrontott meccs, egy jogtalan 11-es, vagy egy ballábbal felkelt játékos, vagy egy délután formán kívül játszó csapat.

Minden sorozatban a gólkülönbég az igazságos(magyar bajnoságban is ez kéne), egyenes kieséses rendszerben, kuparendszerbe, már csak egymás elleni eredmény van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én felfogni sem tudom ezeket a szövkapokat?! :)

 

Franciák otthon hagyják Giuly-t, és Pirest.

Argentínok Zanettit?

Hollandok Davids, Seedorf, Kluivert 3ast. És a selejtezőt végigjátszó Bouma-t.

Spanyolok Morientest? Ráadásul csak 3 csatár van a keretben. Most sem jutnak sehova.

Ellenben Rooney-t viszi Eriksson, ez szerintem pazarlás.

Klinsmann-nak nem kell Kurányi az nem meglepetés, nagyon szar volt mostanában.

 

Mit akarnak ezek, legjobbjaikat elhagyják.

 

Olasz keret legalább rendben van.

Csehek rádumálták Nedvedet, Poborsky-t! :) Ők nagyon megérdemlik a vb részvételt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halljuk! :)

Ha jól emlékszem, Sumi csak úgy beugrott valaki helyett. Akkor AZONNAL a negyedik helyen végzett a benettonnal! Teljesen váratlan volt. Mindenkik elalélt a tehetségétől, és utánna nem sokkal már futamot is nyert. Ilyen nagy tehetség nem tűnt fel még senki, ha jó az emlékezetem. Ezért szerettem meg. Szimpatikus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb tudomásom szerint először egy Jordanben ült, és utána csapott le rá Briatorre az akkor jól menű Benetton főnöke (a Benetton felvásárlásával lett ugyebár a Renault, és a Benettonok a R motorjaival mentek addig is). Briatorrénak hihetetlen jó szeme van a tehetségek kiszúrásához :)

Fenti infónak majd utána nézek pontosan, ha érdekel.

 

Egyébként Raikkönen is így kezdte a Saubernél: első versenyén pontszerző volt, csak már arra nem emlékszem, hogy hányadik lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már így benne vagyunk az F1 történelemben, akkor megjegyezném, Hogy Frentzen, volt még kedvencem. Akkoriban sokat tippmixeltem, és sokat nyertem, az ő időmérőin, rendszeresen legyőzte csapattársát (azt hiszem Fisichella volt akkor).

Még a már megszűnt Stewart csapatot is bíram, tök jó fehérek voltak, egy versenyt nyertek össz vissz, de az kettős győzelem volt, hogy ki nyert arra nem emlékszem, de második Barrichello lett, és akkor szemelte ki magának a Ferrari. Következő évben náluk volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frentzenre akkor figyeltem némileg oda, amikor a Williamsnél volt (kedvenc csapatom :)), főleg mint Villeneuve csapattársa. Nekem Villeneuve volt a régi kedvenc, no persze még ma is rajta van a fél szemem, de ha már régiek, akkor Mansell :) Sajna egy versenyére sem emlékszem már, de ő a régiek közül a favorit.

Ha jól belegondolok, egy versenyére emlékszem: a tavalyi GP Mastersre, amit ő nyert meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a halála után kezdtem el nézni az F1-et, de ahogy apa mesél róla... asszem akárhány Vb címet is szerez Schumi, mindig is Senna marad a sport császára.

 

Az olasz bajnokság utózöngéi egyre vészesebbek... a Juvét a "C" osztályba akarják sorolni, a Milant pontlevonással fenyegetik, lehet, az Inter lesz a bajnok. Emellett a Lazio és a Fiorentina is a kizárás szélén áll...

 

És mindez persze nekünk, magyaroknak a legjobb, mert nőnek az esélyeink 2012-re. Hiába, legszebb öröm a káröröm, bár szó mi szó, a Juvét bent hagyhatnák az A ligában, de asszem erre kevés az esély. :para:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az U17-es ---> 2012 vonulat meg sem fordult még a fejemben! Pedig milyen igaz! :para:

 

Márcsak 24 nap a VB-ig!

 

„E” csoport harmadik meccse

 

Olaszország – Egyesült Államok

2006. jún. 17. 21:00, Kaiserslautern

 

Az „E” csoport harmadik találkozója cseppet sem tűnik kevésbé izgalmasabbnak, mint az eddigiek, ami alapján nyugodtan kijelenthetjük: nem semmi találkozó elé nézünk. De mielőtt belemerülnénk ebbe a mérkőzésbe, egy kis visszatekintés az első játéknapra.

Az olaszok először Ghánával fognak összefutni, és nem biztos, hogy ha lenne egy húszezresem, a taljánokra tenném. Az USA ezzel szemben még nehezebb ellenfelet kapott az első napjára: Csehországot.

Halálcsoport ez is, annyi szent, mert ha Ghána nem is váltaná be a hozzáfűzött reményeket, rajta kívül még így is marad három csapat, amely gyakorlatilag kivétel nélkül a továbbjutásra pályázik: USA, Olaszország és Csehország.

Tippem szerint egyébként az olaszok egy ikszre lesznek csak jók az afrikai sötét (szó szerint) ló ellen, márpedig ha igazam lesz, akkor rendkívül görcsös hozzáállást láthatunk tőlük az USA ellen. Az ellen az USA ellen, amely, szerintem, kikap a csehektől, s így az életéért fog majd itt küzdeni. Nem tűnik sétagaloppnak egyik oldalról sem a találkozó.

Igaz, az egymás elleni mérleg a déliek oldalát erősíti: három kék győzelem, s mindössze egy döntetlen az eddig lejátszott négy meccsen nem rossz, igaz, egyik meccs sem most volt. Legutóbb 2002-ben mérték össze erejüket a csapatok, a legrégebbi találkozó viszont 1934-re nyúlik vissza! (7-1-re nyertek a kékek). Ami még fájó lehet az amerikaiaknak: 10 kapott gól ellenében mindössze kétszer voltak képesek megadásra kényszeríteni az olasz hálóőrt (igaz, az egyik ezek közül döntetlent ért).

De, hogy visszatérjünk a mai meccshez! Említettem, hogy én az "egy pontos olasz válogatott a nulla pontos USA ellen" verzióra szavaznék leginkább, de a második legesélyesebb teória a "három pontos olasz, a nulla/egy pontos amerikai ellen." Ebben az esetben az olaszok már akár a továbbjutásért is harcba szállhatnának, ami pedig mindenképpen az ő oldalukat erősítené.

No nem mintha akármit is kellene erősíteni a játékosállományukon. Most ki kellene választanom három embert, csak éppen az olaszok esetében akár tizenhármat is kilehetne, annyira egységes és jó a csapat. Na mindegy, azért tennék egy próbát.

Az első számú kiemeltem az első számú játékosa a keretnek, azaz az a Gianluigi Buffon, akinek a játéka erősen kérdésessé vált az utóbbi napokban, ugyanis elég csúnya fogadási botrányba keveredett. Mindenesetre Lippi kitart a kapus mellett, és nem véletlenül: Európa egyik legjobb hálóőrének pótlása finoman fogalmazva is piszok nehéz feladat elé állítaná az olaszokat. Buffon rendkívül erős vezéregyéniség, remekül véd, irányítja a védelmet és buzdítja a társakat. Nagyon hiányozna a kékeknek a kiesése.

Második kiemeltem csak azért sem egy támadó, vagy középpályás lesz (pedig annyi van belőlük, mint a nyű), hanem egy védő, Alessandro Nesta, aki immáron egyedül maradt a nagy Panucci, Maldini, Nesta hármasból, igaz, Zambrotta még mindig ott áll mellette. Nos, alighanem Nesta feladata nem más lesz, mint összehangolni a saját játékát Cannavaroéval, Zaccardoéval és Zambrottáéval, ezáltal megteremteni a beton biztos olasz védelmet. Nem könnyű feladat! Ha ehhez hozzávesszük még, hogy Nesta a nagyon fontos hátravont irányító szerepét is betölti, akkor könnyedén beláthatjuk, hogy emberfeletti munkára lesz szüksége a védőnek, ha mindent tökéletesen akar végezni.

A végére azért már csak „beteszek” egy támadót is, aki ki más lehetne, mint az olasz válogatott legkarizmatikusabb alakja, Alessandro Del Piero. Sajnos a gólzsák nagy valószínűséggel az utolsó tornájára készülhet, de sebaj! Most még megcsillogtathatja zsenialitását, és üzenhet egy jó nagyot Fabio Capellónak, aki a Juventusban előszeretettel játszatta helyette a pocsék formában lévő Zlatan Ibrahimovicot. Alessandro persze nem lesz magányos, sőt… ha látjuk, hogy olyan nevek ülnek a kispadon, mint Gilardino, „Pippo” Inzaghi, Luca Toni, akkor rögtön rájövünk, hogy ha Alexnek nem is menne olyan jól, még mindig egy rakat támadóval számolhat Lippi. De, ő legalább nemcsak 3 csatárt visz magával a VB-re…

Ami az USA-t illeti, nos közülük nem annyira nehéz választani, mert bár tele van a keret rutinos játékosokkal, világsztárokban azért nem bővelkednek, de tehetségek akadnak.

Az egyik ilyen tehetség a PSV Eindhoven „sztárja” Marcus Beasley, aki rendkívül fiatal még, és aki már most meggyőzte Bruce Arénát: érdemes őt kivinni Németországba. A középpálya jobb szélét befutó játékos remekül segíti a támadásokat, ugyanakkor védekezni sem felejt el, igazi haszon csapatának.

Persze a fiatalság mellett a rutin is sokat számít az USA-ban, példának itt van rögtön Claudio Reyna, aki a negyedik világbajnokságára készülhet. Mi tagadás, Reyna valóban jó futballista. Remekül szűri meg az attakokat, ugyanakkor a csapat támadásainak előkészítéséhez is remek érzéke van, egyszóval: nagyon fontos láncszeme a válogatottnak.

A harmadik választottam egy csatár, aki még szintén fiatal, igaz, ő már a második VB-jére készülhet: Lando Donovan, aki nemcsak csatárként, de középpályásként is egyaránt bevethető. Fantasztikusan érzi a kaput, és remekül lő távolról is, azaz jó kiegészítése a kissé esetlen, magas, de gólérzékeny Steven McBride-nak. Ők ketten felelhetnek az amerikai gólokért, s négy éve bizonyították is, hogy képesek teher alatt futballozni: a csapat hét góljából négyet ők ketten vállaltak, továbbrúgván az USA-t ezzel a VB legjobb 16, majd 8 csapata közé.

Nos, ebből a csoportból a tizenhat közé jutás elég merész álomnak tűnik, de én nem írnám le őket, még akkor sem, ha történetesen az olaszok, a csehek és Ghána az ellenfél. Tippem szerint egyébként ez egy rendkívül küzdős, hajtós és szoros meccs lesz, melynek végén vagy pontosztozkodás, vagy olasz győzelem születik. Utóbbi esetén már az is előfordulhat, hogy kénytelenek leszünk elbúcsúzni az USA-tól. Fájdalmas búcsú lenne, de valljuk be őszintén: Melyikünk ne áldozná be őket az olasz – cseh kettősért?

 

Tipp: Olaszország: 40% Döntetlen: 35% USA: 25%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szereted az olaszokat? :peace:

 

Donát.

Sziasztok. Ha már itt tartunk, nekem csak egy észrevételem lenne Lippi keretéhez, minek kell nyolc védő? Inkább több támadót tennék a csapatba, bár a hat több, mint a spanyolok három csatára. Vajon ők hogy képzelik? A számomra ideális kezdőcsapat pedig ez:

Buffon - Zambrotta - Nesta - Cannavaro - Zaccardo - Grosso - De Rossi - Camoranesi - Totti - Del Piero - Toni.

 

Forza Azzurri, Forza Roma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

minek kell nyolc védő?

Mert olaszok! :rock:

Egyébként, ennyi kell szerintem. Sérülés mindig lehet, kiállítással sem lehet számolni.

VBre amúgy is úgy kell készülni, hogy minden posztra legyen két ember minimum. 23-as keret ennyit enged.

 

Tetszik a kezdőcsapatod, de azért De Rossi-Grosso párosnál erősebbnek érzem a Gattusso, Pirlo-t.

Gattusso határozottabb rutinosabb De Rossinál, de egyszer kétszer lehet kezdő az ifjú titán. Grosso, pedig inkább balhátvéd, nem balközéppályás, bár be tudja játszani az egész oldalát, de azért ezt Zambrotta jobban tudja, csak egymást akadályoznák, Pirlo

Nagyon jól hangolja össze a védelmet a középpályával, akát Tacchinardi a Villarealban.

Grosso inkább Zambrotta cseréje, legalábbis nálam, de egyszer ő is kezdhet, hogy pihentessük Zambrottát, aki akár jobb hátvédet, vagy középpályást is tud játszani, bámulatos, hány helyen bevethető!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?E? csoport negyedik meccse:

Csehország ? Ghána

2006. jún. 17. 18:00, Köln

 

A halálcsoport folytatódik, röviden így lehetne összefoglalni a Csehország ? Ghána meccset. Ahogy azt fentebb említettem, véleményem szerint Ghána képes lesz egy pontot szerezni az olaszok ellen, a csehek pedig három ponttal rajtolnak a VB-n USA ellen. Nos, ha ez valóban így lenne, akkor közép-európaiak itt már a továbbjutásért harcolhatnának, ami mindenképpen nagy lökést adna nekik, de ne becsüljük le Ghánát! Nem véletlenül vélem azt, hogy képesek lehetnek megszorítani Buffonékat, és hasonlóan vélekedek erről a találkozóról is: ha a csehek nyerni akarnak, alaposan meg fognak izzadni, hiszen az afrikaiak laza focija mindenkit nehéz akadály elé állít.

Pedig így a világbajnokság előtti esélylatolgatásnál sokan úgy vélik, hogy a továbbjutást az fogja eldönteni, hogy ki lesz képes mind a három pontot begyűjteni Ghána ellen. Könnyen lehet azonban, hogy az afrikai sötét ló mindenkire rá fog cáfolni. A csehek mindenesetre lehet, megelégszenek itt az egy ponttal is, főleg akkor, ha az első találkozójukat valóban képesek lesznek megnyerni az USA ellen (ami közel sem biztos.) Viszont azzal is számolniuk kell, hogy Ghána egy esetleges Olaszországtól elszenvedett vereség esetén itt az életéért küzdhet, ami garantált izgalmakat ígérne a várhatóan amúgy sem unalmas találkozóra.

Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy a csehek az első két meccsükön négy pontot fognak gyűjteni, tehát vagy az USA-t győzik le, s érnek el itt egy ikszet, vagy fordítva. Ezzel szemben Ghánától az első két meccs után két, maximum három pontot kérnék számon, legmerészebb számításaim esetében is.

Lássuk a csapatok kulcsjátékosait! Először Ghána, akik közül elsőként a Roma védőjét, Samuel Kuffourt emelném ki, akinek nemcsak európai, de német tapasztalata is van, lévén a Bayern München játékosa volt több éven keresztül. Ezúttal ez rengeteget számíthat, főleg, hogy gyakorlatilag tőle várják az egész védelem megszervezését, ami nem kis feladat, pláne úgy, hogy a mellette futballozó játékosok finoman szólva sem hasonlíthatók össze a München védelmi-sorával.

A középpályáról két játékost is könnyűszerrel ki lehet emelni. Az első közülük Stephen Appiah, a Fenerbahce középpályása, aki Ghánában jobbszélsőt vagy szélső-középső középpályást játszik. Egyaránt kiveszi a részét a védekezésekből, támadásokból, és fizikuma sem véletlenül ennyire erős ? meglátszik rajta, hogy a Juventusban edződött. Meglátjuk, hogy a VB-n mire lesz képes.

A ghánai szupersztár egyértelműen Michael Essien, a Chelsea támadó-középpályása, akinek először lesz alkalma vezérként bizonyítani Európában. A hatalmas összegért vásárolt középpályástól elsősorban a gólokat, illetve azok előkészítését várják, úgyhogy elég nagy terhet raknak a fiatal játékos vállára, kérdéses, elbírja-e. Annyi bizonyos, a ghánai teljesítmény nagyban függ az övétől.

A cseheknél kevésbé lehet azt mondani, hogy egy játékostól függenének (bár ki tudja, lásd lentebb), de az biztos, hogy bizonyos játékosok hiányát erősen megszenvedné a csapat. Például a kapuban álló, és remekül teljesítő Peter Cechét, aki nemcsak klubjában, a Chelsea-ben (érdekes párharca lesz Essien ellen), hanem a válogatottban is pazarul véd. Biztos, hogy sok támadás fog elhalni az ő kezei között.

A pótselejtezőre sikerült visszacsalogatni, s jelen állás szerint maradásra bírni a Juventus csillagát, Pavel Nedvedet, aki talán a legmeghatározóbb cseh játékos, még akkor is, ha fentebb azt írtam, a csehek csapatként funkcionálnak a legjobban. Nedved zsenialitása nem csupán a remek technikai felkészültségében mutatkozik meg, hanem abban is, ahogy lát a pályán, ahogy képes helyzetbe hozni a társait. Tudása könnyen a legjobb 16 közé repítheti a cseheket.

A gólokról pedig elsősorban az EB gólkirálya, Milan Baros gondoskodhat, akinek a háta mögött most két szerény év van, de fogadkozik: a VB-n kárpótolja szurkolóit. Ha netalántán nem váltaná be ígéretét, Jan Koller még mindig a segítségére lehet, de könnyen lehet, hogy a csehek teljesítményét erősen befolyásolni fogja Baros pillanatnyi formája, kedélye.

A végére egy kis összegzés. Szerintem a második kör végére lesz egy kiesőnk: USA, illetve lesz egy 1 pontos Ghánánk, illetve két négy pontos gárdánk: Csehország illetve Olaszország. Persze az is előfordulhat, hogy az amerikaiak meglepetést okoznak, ámbátor ne feledjük: piszok nehéz csoportban vannak. Igaz, ugyanezt elmondhatják magukról az olaszok, a csehek és a ghánaiak is.

 

Tipp: Csehország: 50% Döntetlen: 25% Ghána: 25%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alessandro Nesta, aki immáron egyedül maradt a nagy Panucci, Maldini, Nesta hármasból, igaz, Zambrotta még mindig ott áll mellette. Nos, alighanem Nesta feladata nem más lesz, mint összehangolni a saját játékát Cannavaroéval, Zaccardoéval és Zambrottáéval, ezáltal megteremteni a beton biztos olasz védelmet. Nem könnyű feladat! Ha ehhez hozzávesszük még, hogy Nesta a nagyon fontos hátravont irányító szerepét is betölti, akkor könnyedén beláthatjuk, hogy emberfeletti munkára lesz szüksége a védőnek, ha mindent tökéletesen akar végezni.

Nestának szerintem nem lesz nehéz feladata. Cannavaro-val nagyon jól megértik egymást. Évek óta együtt játszanak a válogatott ban, lassan 8 éve.

Két szélső védő lezája a széleket, ők ketten középen meg mindenkit a földbe taposnak, persze csak a szabályok adta kereteken belül.

Olaszoknak csak akkor voltak kiesési gondjai(illetve inkább ingadozó védelme), mikor a Cannavaro, Nesta kettős valamelyik tagja hiányzott.

2000-es eb döntőben, ha Cannavaro 3 centivel magasabb és kifejeli azt a labdát, ami az utolsó utáni percben Wiltord elé került, akkor Európa-bajnok Olaszország. Ezen a tornán végig egymás mellett játszottak pazar formában, csak egyszer voltak hátrányban az végzetes aranygól volt. Ez az ő érdemük.

2002-ben Nesta Talpa begyulladt a furcsa japán szintetikus fű talajától, és mikor beinjekciózva játszhatott, akkor Cannavaro töltötte eltiltását, nem is volt olyan acélos a védelem, se Mexikó, se Korea ellen.

2004-es EB-n Dánia ellen szerintem Cannavaro volt a meccs legjobbja. Svédek ellen Nesta, egy hiba és veszélybe kerültek, amit nem tudtak javítani. Bolgárok ellen sem volt acélos a védelem, ja Cannavaro ismét eltiltását töltötte.

Ha ketten pályán vannak, akkor ha két gólt kapnak már sok, elől meg rendben látszik minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert olaszok! :rock:

Egyébként, ennyi kell szerintem. Sérülés mindig lehet, kiállítással sem lehet számolni.

VBre amúgy is úgy kell készülni, hogy minden posztra legyen két ember minimum. 23-as keret ennyit enged.

 

Tetszik a kezdőcsapatod, de azért De Rossi-Grosso párosnál erősebbnek érzem a Gattusso, Pirlo-t.

Gattusso határozottabb rutinosabb De Rossinál, de egyszer kétszer lehet kezdő az ifjú titán. Grosso, pedig inkább balhátvéd, nem balközéppályás, bár be tudja játszani az egész oldalát, de azért ezt Zambrotta jobban tudja, csak egymást akadályoznák, Pirlo

Nagyon jól hangolja össze a védelmet a középpályával, akát Tacchinardi a Villarealban.

Grosso inkább Zambrotta cseréje, legalábbis nálam, de egyszer ő is kezdhet, hogy pihentessük Zambrottát, aki akár jobb hátvédet, vagy középpályást is tud játszani, bámulatos, hány helyen bevethető!

A Grosso-Pirlo cseréről mondasz valamit, azonban nálam Daniele De Rossi egyértelműen jobb, mint Gennaro Gattuso. De Rossi igazi labdaszerző, ha láttad élőben a hollandok elleni idegenbeli 3-1-t, illetve a németek lealázását, akkor egyértelmű, hogy az ifjú római farkas kell a középpályára. Azért azt leszögezhetjük, hogy talán ilyen erős támadók még soha nem voltak az azúrkék csapatban.

Szerintem Donát túl óvatos, lenyomjuk Ghánát, az USA már keményebb lesz, de győzni kell, mert én nem szeretném a Brazilokat mindjárt a nyolcaddöntőben ellenfélként.

Ma este hajrá Barca!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nestának szerintem nem lesz nehéz feladata. Cannavaro-val nagyon jól megértik egymást. Évek óta együtt játszanak a válogatott ban, lassan 8 éve.

Két szélső védő lezája a széleket, ők ketten középen meg mindenkit a földbe taposnak, persze csak a szabályok adta kereteken belül.

Olaszoknak csak akkor voltak kiesési gondjai(illetve inkább ingadozó védelme), mikor a Cannavaro, Nesta kettős valamelyik tagja hiányzott.

2000-es eb döntőben, ha Cannavaro 3 centivel magasabb és kifejeli azt a labdát, ami az utolsó utáni percben Wiltord elé került, akkor Európa-bajnok Olaszország. Ezen a tornán végig egymás mellett játszottak pazar formában, csak egyszer voltak hátrányban az végzetes aranygól volt. Ez az ő érdemük.

2002-ben Nesta Talpa begyulladt a furcsa japán szintetikus fű talajától, és mikor beinjekciózva játszhatott, akkor Cannavaro töltötte eltiltását, nem is volt olyan acélos a védelem, se Mexikó, se Korea ellen.

2004-es EB-n Dánia ellen szerintem Cannavaro volt a meccs legjobbja. Svédek ellen Nesta, egy hiba és veszélybe kerültek, amit nem tudtak javítani. Bolgárok ellen sem volt acélos a védelem, ja Cannavaro ismét eltiltását töltötte.

Ha ketten pályán vannak, akkor ha két gólt kapnak már sok, elől meg rendben látszik minden.

Basszus, ne is említsd 2000-t. A haverokkal együtt szurkoltunk a sörsátorban kb 1500 emberrel együtt. Amikor Delvecchio betette a kapuba a zsugát, az egész tábor felugrott az asztalokra, és ott táncoltunk egymás nyakába borulva. Aztán amikor Wiltord egyenlített, összesen három ember ugrott fel. Azokat majdnem meglincselték. Egyébként a meccs nem a védelmen ment el, emlékezz csak Alex két óriási ziccerére. Francesco adta a lasztikat, de Barthez mindkétszer fogta.

A 2002-es vb-n is kint voltam a sátorban, a korea meccsen. Ott majdnem szétszedtük az asztalokat. Arra az ecuadori köcsögre még most sem tudok higgadtan gondolni.

Csak remélni merem, hogy korrektebb játékvezetést kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.