Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Szerintem azért, nem ilyen csúfos a helyzet.

 

Mexikó nagyón jól kezdett, ez mindenkit megfog, még ezt az olykor jól is játszó argentin csapatot is. Maxikó a csoportmeccsek alatt egyszer sem közelítette meg ezt a tempót, színvonalat, és hajtást. Nagyon jó, hogy együtt játszott Morales, Borgetti és Fonseca, erre sem volt példa a csoportmeccsek alatt. Én csodálkoztam Mexikó gyenge játékán, mert többet vártam még Irán ellen is.

gyors gólváltás után, mindig kicsit vigyáznak ne kerüljenek hátrányba megint.

Szerintem az Argentínok egy gyönyörű góllal, technikai bravúr volt, mind a labdát adó, mind azt átvevő, majd pattanás előtt ellövő játékostól, gyönyörű mozdulat. Szép nyesett labda volt, óriási gól.

Riqelme azért is volt haloványabb, mert végre eszébe jutott az edzőknek ráállítani egy embert, hogy kísérje mindenhová, ez nem izlett neki. Előbb Padro, majd sérülése után Torrado látta el ezt a feladatot, ezért is volt gyengébb, hisz az embere nem fáradt el, hisz kicserélték.

Két dologra derült fény ma este, Argentína nem tud mit kezdeni az erőteljes letámadással a meccs legelején. (Ugye Elefántcsontpart is sokat támadott a meccs elején, csak a gól hiányzott.)

Másik dolog, hogy argentinok hasonlítanak annyira a csehekre, hogy egy emberüket ha kiveszed, akkor félkarú óriás. Ha Riqelmét sikerül kikapcsolni a játékból, akkor az argentín csapat-, és támadójáték akadozik, nem működik.

 

Szerintem a németeknek nagy esélyük van Argentína ellen nyerni, hisz hazai pályán óriási elánnal szokták kezdeni vb meccseiket, letámadást nagyon jól alkalmazzák, csak Lengyelek ellen nem szereztek a meccs elején vezetést. Másik dolog amiért esélyesnek érzem a német csapatot, az, hogy Argentína másik hiányosságára is nagyon jól rá tudnak játszani, középpályán több olyan ember van akit rá tudnak állítani Riqelmére az argentínok játékmesterére. Pl. Frings.

Egyedül az szólhat argentinok mellett, hogy a német védelem lassú, és argentínoktak 3 villámgyors csatára is van (Saviola, Tevez, Messi).

Szerintem ezt a németek nem engedik ki a kezükből, és elődöntőbe jutnak.

Argentínának jó csapata van most, de a közelmúltban volt egy világklasszis csatáruk Batistuta, ilyenük most nincs. Középpályásoknak kell vinni a csapat szekerét. Amikor volt csatáruk nem volt aki felnőjön mögé, nem volt olyan középpályásuk, aki osztogatta volna a labdákat. Sem Ortega, sem Verón nem volt képes felnőni Batistuta mellé, hogy révbe érjen az argentín csapat. Most van egy középpályásuk végre, de nincs (Batistuta) csatáruk elől, nem jött össze egyszerre két ilyen stílusu játékos, most szerintem ezért nem érnek révbe.

 

Németeknek ehhez képest rendben a csapatuk, mögöttük a közönség, ezt ők képesek kihasználni. Egy hiányérzete azért lehet az embernek, leglábbis nekem van, ha korábbi világbajnok német csapatokból neveket szemezget több világklasszist talál, mint most. Több meghatározó játékosuk volt régen a németeknek, akik a korukban nagyobb szerepet vállaltak a világ akkori labdarúgásában, mint a maiak most.

 

Persze minden a pályán dől el, ha mondjuk Klinsmann, óvatosabb taktikával kezd majd a nyolcaddöntőben, lehet, hogy az argentínok malmára hajtják a vizet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LÉnyegében a németek gyenge pontja a védelem, és annak is a jobb oldala (friedrich ugyebár). Ellenben itt léphet be Puskás Öcsi bá' legendás megjegyzése, hogy nem baj, ha hátul sok gólt kapunk, majd elől egyel többet rúgunk. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajdú B-nek az angol meccsen, volt egy beszólása, hallotta valaki?

 

Az olyan lenne, mintha Obi-Wan Kenobi magyarázna Yodának.

:D HAJDÚ B. FOR PRESIDENT! Akkorát nevettem, hogy sztem a szomszédok azt hitték megőrültem. :D Főleg a szitut figyelembe véve, az év poénja volt!!! Szerintem ebből az is kivehető, hogy Hajdú Pista nézte az előzményeket. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szerettem a Portugálokat, de most egymásra találtunk. :D

Mostanában én is megkedveltem őket. Mexikó ellen is jók voltak, ma meg szenzációsak, még hátrányban is olyan szépen passzolgatva hozták ki a labdát.

Angoloknak nem sikerült megszerettetniük magukat, Úgy tűnik inkább Portugáolnak drukkolok majd azon a meccsen.

 

Egyébként emlékeztek, hogy kezdődött a meccs durvább fele. Mikor a szemét hollandok nem adták vissza a portugáloknak a labdát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van lokatelli, maximálisan egyetértek. Ennyire durva és sportszerűtlen holland csapatot én még nem láttam. Angol - Portugál meccsen egyértelmű kinek szurkolok. Mondjuk alapból nem szeretem az angolokat, de ezek után meg főleg portugál párti leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás:

 

1. - 54 pont

 

Bomarr

 

2. - 46 pont

 

lokatelli

 

3. - 45 pont

 

Donát, Ody

 

5. - 37 pont

 

MissKarrde

 

6. - 34 pont

Lada

 

7. - 27 pont

 

Kudarmubat

 

8. - 2 pont

 

Oldfighter

 

A játéknap legjobbjai: lokatelli 4 pont

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.