Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nagyon zavaró, hogy a birók meg a part-jelzők ilyen bénák ezen a VB-n.

Hát nem csak ezen a vb-n. :peace:

 

De az most újdonság, hogy az európai bírók hibáznak nem is kicsit.

Előző vb-n legalább rá lehet fogni, hogy ilyen kecskepásztor szintű bírók csinálták a cirkuszt.

De most?!

Az egyetlen európai profi bíró Poll, ez az összeszokott szlovák hármas a mostani meccsen (ők vezették néhány éve az utolsó fordulóban a fradinak a meccsét amikor megnyerte a bajnokságot.).

 

Egyre indokoltabbnak érzi az ember a video szükségletét, a vb-n mindenképpen, de a bl-ben sem lenne haszontalan, és mondjuk, ahol anyagi lehetőség van rá a bajnokságok élvonalaiban.

Haladni kéne a korral a fifa guruknak, már rég elavultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég gyengék. Ezt a brazil csapat az első komolyabb ellenfelétől ki fog kapni.

Ezzel egyetértek, de ki lesz az a komolyabb?

Franciák? :peace:

Angolok? :pfff:

Talán még a Portugálok lennének komolyak, de korántsem biztos, hogy a sok eltiltás miatt túljutnak a futógép angolokon, és ha túljutnak, még egy páran kipontozódhatnak sárgával.

Braziloknak játszák ezt az ágat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás:

 

1. - 58 pont

 

Bomarr

 

2. - 50 pont

 

Ody

 

3. - 48 pont

 

lokatelli

 

4. ? 47 pont

 

Donát

 

5. - 39 pont

 

MissKarrde

 

6. - 34 pont

 

Lada

 

7. - 31 pont

 

Kudarmubat

 

8. - 3 pont

 

Oldfighter

 

A játéknap legjobbja: Kudarmubat 3 pont

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spanyolok rendesen felhozták a franciákat.

 

Maguknak köszönhetik a vereségüket.

Valahogy már az elején éreztem a franciákon, hogy jól mozognak. A spanyolok túl óvatosan játszottak, ami mint még eddig mindig, most is megbosszulta magát. Megérdemelten jutottak tovább a franciák. Brazíliát is leverik, érzem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brazíliát is leverik, érzem. :)

Mondjuk ilyen rosszul cserélni, mint a spanyol kapitány.

Leviszi a csatárokat, mikor nem 4-0-ra vezetnek.

Ott ütötték be az utolsó szöget a koporsójukba.

 

Franciákat, én már nagyon régen nem szeretem, gazából a 98-as vb győzelmük óta.

Akkor én nagyon imádtam azt a brazil csapatot, ha nincsenek otthon a franciák sosem nyernek. 2000-es eb-n már mint megbélyegzett utáltam őket, döntő után pedig ők lettek az első számú közellenség az én listámon. Miután 2002-ben megkapták a magukét, és 2004-ben sem alkottak semmit, már nem foglalkoztam velük, igazából most sem. Mondhatni földön fekvőbe nem rúgok bele.

Most kezdenek felállni a földről, kezd visszatérni a régi reflexem, vagyis francia csinál valamit én nem szeretem...

Ez a Brazil csapat még mindig nem annyira ellenszenves, hogy én valaha is a franciáknak drukkoljak, már csak Ronaldinho miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy már az elején éreztem a franciákon, hogy jól mozognak. A spanyolok túl óvatosan játszottak,

Talán ha a spanyolok nem rúgnak ilyen könnyen gólt, hanem ha megdolgoznak a gólért, akkor továbbjutnak.

 

Könnyen jött, könnyen ment.

Persze jogos volt a 11-es.

Rúgott góljuk után nem strapálták magukat, mintha a szaudiak ellen játszottak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ha a spanyolok nem rúgnak ilyen könnyen gólt, hanem ha megdolgoznak a gólért, akkor továbbjutnak.

 

Könnyen jött, könnyen ment.

Persze jogos volt a 11-es.

Rúgott góljuk után nem strapálták magukat, mintha a szaudiak ellen játszottak volna.

Hát, hogy is mondjam :) , szóval a fociban mi nem vagyunk nagy cimbik. :)

Én ki nem állhatom a brazilok teátrális stílusát (szamba, táncika, felhajtás, 25 miatyánk, giccs, foci=vallás), úgyhogy inkább a franciák.

 

Amúgy tegnap a franciák nagyon szervezettek voltak, főleg a védelem és a középpálya.

Meglepődtem rendesen rajtuk, szépen felálltak.

Akkor most egy kis pihi, lehet lazítani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Brazil csapat még mindig nem annyira ellenszenves, hogy én valaha is a franciáknak drukkoljak, már csak Ronaldinho miatt is.

Szívemből szólsz :) Remélem, a brazilok leverik a franciákat a hétvégén :)

 

No nem baj, még ott van a másik kedvencem, a portugál csapat, aztán még lehet szurkolni emellett az olaszoknak is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy időben nagyon drukkoltam a braziloknak. Amikor anno kikaptak a döntőben a franciáktól alig tértem magamhoz. Iszonyatosan sajnáltam őket és annál jobban örültem, amikor a következő VB-n taroltak.

Lelkesedésem egész a mostani VB-ig tartott, amikor is sikerült alaposan megutálnom őket. Ugye jött a szokásos nyalás mindenhonnan ("Csak ők az igazi esélyesek" stb. stb.) és hirtelen akkora lett a pofájuk, hogy csak néztem. Már az elején közölték, hogy nekik a németek nem ellenfelek, ahogy senki más sem, hogy a dagadt Ronaldo lesz a torna legjobb játékosa stb. Ezt még ugy ahogy elnézné az ember, ha nem játszottak volna ilyen ötlettelenül és bénán. Ez lótúró, nem szamba-foci. A gólokat persze hozták és megvan az esély hogy végül győznek, de nagyon nem szeretném ha igy lenne. Ideje lenne, hogy ennek az öntelt bandának valaki elkenje a száját... hogy kik lesznemk azok az nekem teljesen mindegy. Most a franciáknál az esély, hát rajta.

VIVA LA FRANCE! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezzel a játékstílussal is tudnak győzni akkor nem tudom miért kell szidni a Brazilokat. Én azért tartom magam ahhoz megmutatják amire képesek. Főleg ha rá lesznek kényszerítve, vagyis inkább ha valamelyik csapat rákényszeríti őket.

 

Én maradok Brazil drukker, Ronaldo akár kövér akár nem. :)

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezzel a játékstílussal is tudnak győzni akkor nem tudom miért kell szidni a Brazilokat.

Ha magyarok játszanának kint akkor tényleg azt mondanám, hogy nem érdekel semmi csak győzzenek. Teljesen mindegy hogy hogyan...

De nincsenek kint csak egy rakás külföldi ország köztük a nagyarcú brazilok, akiknek se a játékosaik se maga a játékuk nem szimpatikus. Majd ha a győzelem mellett szépen is fociznak elkezdek drukkolni nekik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Bomarral.

 

Van egy olyan érzésem, hogy Ronaldot el kéne vinni valami elvonókurára mert már iszonyú ahogy kinéz. Az a sok kurva serkentő amit megzabáltatnak velük....Teljesen fel van fújodva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Brazilok eddigi ellenfelei: Ausztrália, Japán, Horvátország, Ghana. Nem egy veretes névsor... És ezek ellen a gyengébb csapatok ellen se villogtak. Kíváncsi vagyok mi lesz majd egy erős csapat ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én igazi csapatom az olaszok, náluk nem számít, hogy nyernek, nem érdekel hogy játszanak.

Én imádom, ha csak védekeznek, mert mesterien teszik azt is. Cannavaro a legtöbbször szerelő védő, 35 szerelés, a második nem emlékszem kicsoda, de 18 szerelése van...

 

Magyar bajnokságon kívül az olasz ismerem talán legjobban és ez is tetszik legjobban.

Érthető, hogy nekem már lassan olyanok, mintha én is olasz lennék, és még a trikolórjuk is egyezik a miénkkel. Hát kell ennél több?

 

Én a franciákat annyira nem zártam a szívembe soha. 98-as vb-n 11-esekkel verték meg a azzurrikat, már akkor szereztek egy rosszpontot, majd az akkor kiválóan játszó brazilokat akik csak a döntőben szerepeltek tudásuk alatt vertek.

Utána az álom eb álom döntőjének, lidérces utolsó 4 perce soha ne jusson eszembe.

 

Szóval én inkább a franciák ellen fogok drukkolni, mint a braziloknak. Mert ez a mostani produkciójuk igen siralmas.

Túl sok rossz emléket szereztek nekem a kakasék, ahhoz, hogy most nekik drukkoljak, mégha a cél nemes is, hazaküldeni egy beképzelt bandát, akik nem tudnak focizni.

Az mindent elmond róluk, hogy nem passzolnak egymásnak, Cafú és Adriano is kijátszhatta volna tutira egy-egy helyzetet. Egy igazi brazil csapat ezeket gondolkodás nélkül megteszi.

 

Mindenesetre lassan azon az állásponton vagyok, hogy a franciák jobbak, javuló tendenciát mutatnak, mégpedig rohamos ütemben, brazilok pedig közepesnél közepesebb csapatok ellen szenvedgetnek. mindenki megtette nekik azt a szívességet, hogy kihagyta a helyzeteit. Franciák meg a spanyolok ellen szinte mindent kihasználtak.

Úgyhogy már meglepődnék, ha a brazilok jó játékkal nyernének. Mondhatni a gyengébbnek fogok drukkolni, az pedig nem szégyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából, most meginogtam egy kicsit az olasz fociban, és bármennyire gondoljátok, hogy a bunda botrány miatt, nem amiatt.

 

Tulajdnoképpen, hogy az olaszok hajlandóak beismerni, hogy bundáznak, még tetszik is. Nem kezelnek minket olyan naívnak, hogy mindent letagadnak.

Mert mindenhol bundáznak! Ez tény és való. Albert Fóri mondta, aki nem játszott bunda meccset az nem focista. Én ugyan sosem voltam igazolt focita semmilyen korosztályban, de én voltam az az őrült, aki járt az ifi meccsekre, ahelyett, hogy köztük focizott volna. Nem egy nem két, osztálytársam és haverom volt aki igazolt játékos volt, és bizony még ők is rendszeresen bundáztak, volt, hogy parancsra (edző bá kertelés nélkül megmondta, és lebaszott, vagy lecserélt, ha nem tartod be), volt, hogy csak egymással megegyeztek a pályá, meccs közbe, mert pisti ismerte józsit a másik csapatból, aki aztán elmondta a többieknek.

Németeknél is volt nemrég egy bírói csalás sorozat, bíró azokra a meccsekre fogadott, amiket vezetett, kiejtette valami regional ligással a Hamburgot, és rakás pénzt nyert, abból szinte semmilyen botrány nem lett, csak a bírót tiltották el örökra, aki nem is bánta, hisz nem is akart több meccset vezetni, már összefújta a nyugdíjját. Eredmények sem lettek megsemmisítve stb. Olaszok legalább bevállalják, hogy 10 évente csinálnak egy nagyobb botrányt, 22 éve totóbotrány volt, Paolo Rossit, 2 évre tiltották el, utána vb gólkirály lett.

90es évek elején a Milant zárták ki, szintén valami bundabortány miatt. Néhány éve a Fiorentínát vermelték el soha nem ismert mélységekbe, mert mert csőd eljárás volt náluk. Aztán amikor talpra álltak és bővítették a bajnokságot szó nélkül meghívták őket az első osztályba, ahelyett, hogy elnézték volna nekik a csődeljárást.

Ők legalább bevállalják ezeket. Nálunk mindig elindulhatnak ezek a kétes esetek kívácsi leszek, most tartja-e magát Nagyteleki az hangzatos nyilatkozataihoz.

Most is botrány van, és nekem a Juve a kedvencem, persze örülnék ha megúszná, meg minden, de ha bűnös pusztuljon a férgese, ez van. Igazából nem azokat büntetik aki megérdemli, hanem a szurkolókat, meg a játékosokat. Szurkolók meccsre jártak drukkoltak, vagy tv előtt nézték a meccseket, mint én. A játékosok pedig végigrobotolták a szezont, és nyertek vagy vesztettek. Erre az egészet egy tollvonással áthúzzák. Ez azért nem igazságos, pláne, ha kizárják olaszok fradijának tekinthető sztárcsapatot, minimum 15 világsztár kereshet magának csapatot, pedig nem tehet semmiről... Ráadásul a fejleményeket olvasva a főbűnöst Moggit nem is tudják felelősségre vonni, mert lemondott, és Svájcban csücsül, csak azokat tudják felelősségre vonni, akik Olaszországban vannak, vagy még mindig betöltik a posztjukat.

 

Mindezek mellett, én mág mindig imádom az olasz focit!

Egészen tegnap délutánig, amikor olvasom, hogy Pessotto kiesett az ablakon a Juve székház második emeletéről!

Ő idén fejezte be a profi focit, egyből valami manager lett a Juvénál. Nagyon szerény volt nagy tudással(ballábasként jobb lábbal adott gólpasszt a 2000-es eb döntőben), kiváló fizikai felkészültséggel, példa lehetne sok beképzelt falábú bunkónak. Még mielőtt eltemetnénk, bár súlyos az állapota minden csontja majdnem eltört (15m magas ból esett le), de állapota stabil.

Már olvastam róla mindent, hogy a másodikról esett ki, hogy a tetőről, hogy így örült az olasz továbbjutásnak és kiesett.. Egyéb hülyeségeket. Ami talán nem hülyeség, hogy rózsfüzért szorongatott a kezében. Katolikus vallás jobban ismerők biztos jobban tudják ez mit is jelent pontosan, én nem gyakorlok vallást így nem jöttem rá mit jelenthet. Ez öngyilkosság megkísérlésének a jele lehet. Hoppá, ez más színbe festi a dolgokat. Miért lenne öngyilkos. Azért mert a kedvenc csapatát, ahol több, mint 12 évet lehúzott kizárhatják, biztos nem.

Hát talán elmondták, neki miket várnak el tőle, mármint milyen tisztességtelen dolgoknak kell eleget tennie, ha a vezetőséghez akar tartozni (mint elődei), ezt sem tartom valószínűnek. Simán nemet mondhatna, és elmegy nyaralni valami jó kis szigetre, és vesz egy üzletláncot.

Talán zavarta a sok hazugság, és tudott valamit, hisz játékos volt abban az időben mág, el akarta mondani, ezzel megpecsételve a csapata sorsát, és akik el akarták tusolni az ügyet valahogy el kellett hallgattassák. Ez nekem nagyon maffiás módszernek tűnik. Persze megint kitaláltam megamnak egy szupi kis összeesküvés elméletet ami marhaságnak hangzik, de ha egy picit is beigazolódik eltávolodom egy kicsit a focitól.

Egy játékos, aki történetesen ilyen nagy múltú és jó, többet ér, sokkal többet, mint egy csapat, vagy egy egész ország focija.

 

Mindenesetre nem csalódtam további kedvenc játékosaimban, Kedden Zambrotta és Del Piero, és Ferrara (válogatott segédedzője, Játékosként Napoli és Juve védőként 7 bajnoki címet szerzett 10 évet húzott le a Juvéban) otthagyva csapot-papot magánrepülővel meglátogatták kedden sérült társukat. Kedd este már újra Németországban voltak. Cannavaro az újságíróktól tudta meg a történteket, és otthagyta a sajtó tájékoztatót. Magas szítű bajtársiasság és együttérzés, ezért ők a kedvenceim, pályán és azon kívül is úgy viselkednek, ahogy én elvárom, esetleg hasonló helyzetben én is tenném.

Mostmár lehet, hogy átállítom magam és nekik fogok külön-külön drukkolni akárhová igazoljanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint olvastam az írásodban, hogy "kiesett" ez a focista az ablakon, azonnal számtalan ötlet fordult meg a fejemben. Olyasmik, amiket írtál. Egyszerűen ilyen a világ, ha gond van és valakinek baja lesz, azonnal kombinál az ember, hogy nem véletlen balesetről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.