Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Igen, de ott azért többségben olyan országokról van szó, amelyekben a futball magasabb szinten áll, mint nálunk (még a belgáknál is), és így az EB rendezés természetes, hogy nem adott lökést, hiszen nem is volt szükség rá.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ott azért többségben olyan országokról van szó, amelyekben a futball magasabb szinten áll, mint nálunk (még a belgáknál is), és így az EB rendezés természetes, hogy nem adott lökést, hiszen nem is volt szükség rá.

 

 

Donát

Azért az ottaniak biztos másképp nyilatkoznának arról, hogy lenne-e szüksége lökésre a futballjuknak, tekintve, hogy klubfutballban, a legmagasabb európai szinten jelenleg nem nagyon jegyzik egyik szóban forgó ország klubcsapatait sem. A helyzet az, hogy a Bosman törvény életbe lépése óta ezek a bajnokságok iszonyatosan legyengültek.

 

Persze hogy nálunk magasabb szinten állnak, de ez nem jelenti azt, hogy nem szerettek volna közelebb kerülni európa élvonalához. Szerintem inkább az lehet, hogy a futball EB önmagában nem alkalmas ilyen célokra.

 

Tehát szerintem az az érv, hogy nem volt szükségük lökésre, nem állja meg a helyét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nem volt szükségük lökésre, példaképpen arra értem, hogy náluk már így is kiforrott az utánpótlás bázis, vannak példaképek, ki van jelölve az út, hogy merre is menjenek. Nálunk azért adna lökést egy ilyen esemény, mert egyrészt rengeteg embert, gyereket, elvarázsolna a futball emellett a válogattunk is kapna egy esélyt, és ne feledd 2004-ben mi volt a görögökkel, ki tudja, lehet, hogy továbbmennénk a csoportunkból, és akkor az is lökést adna srácoknak, hogy járjanak edzésre.

 

S hogy nem volnának ott a klubb-futbalban, azzal azért vitatkoznék:

 

2004 Porto, és az utóbbi években például a PSV is mindig ott van a legjobb 16-8 között. Az Anderlecht vagy a Brugge pedig a csoportkörben. Tehát ha nem is a legmeghatározóbb klubbokról beszélünk, de jelentős múlttal és nem rossz jelennel rendelkeznek, továbbá az utánpótlás bázis pl. Hollandiában messzeföldön híres, úgyhogy nem hinném, hogy a jövőre nézve rossz dolgok lennének kilátásban.

 

Én meg ezért mondtam, hogy nem volt szükség lökésre.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nem volt szükségük lökésre, példaképpen arra értem, hogy náluk már így is kiforrott az utánpótlás bázis, vannak példaképek, ki van jelölve az út, hogy merre is menjenek. Nálunk azért adna lökést egy ilyen esemény, mert egyrészt rengeteg embert, gyereket, elvarázsolna a futball emellett a válogattunk is kapna egy esélyt, és ne feledd 2004-ben mi volt a görögökkel, ki tudja, lehet, hogy továbbmennénk a csoportunkból, és akkor az is lökést adna srácoknak, hogy járjanak edzésre.

 

S hogy nem volnának ott a klubb-futbalban, azzal azért vitatkoznék:

 

2004 Porto, és az utóbbi években például a PSV is mindig ott van a legjobb 16-8 között. Az Anderlecht vagy a Brugge pedig a csoportkörben. Tehát ha nem is a legmeghatározóbb klubbokról beszélünk, de jelentős múlttal és nem rossz jelennel rendelkeznek, továbbá az utánpótlás bázis pl. Hollandiában messzeföldön híres, úgyhogy nem hinném, hogy a jövőre nézve rossz dolgok lennének kilátásban.

 

Én meg ezért mondtam, hogy nem volt szükség lökésre.

 

Donát

Nekem ez a "lökést adna a srácoknak" dolog eléggé kézzelfoghatatlan, mérhetetlen dolog. Reklámszöveg. A válogatottunk pedig ha saját erejéből nem tud kijutni egy ilyen eseményre, akkor nem érdemli meg, hogy ott legyen...

 

Amúgy a görögök hol tartanak azóta, hogy nyertek (tényleg nem tudom, nem követtem figyelemmel őket)?

 

Klubfutballban viszont egészen másról beszélünk. A Porto BL győzelme egy óriási véletlen volt, ezt igazolja az is, hogy utána következő évben már a nyolcad, tavaly pedig a negyeddöntőben kiesett az utolsó Portugál csapat. Az általad dicsőített PSV-t tavaly 5-0-ás összesítéssel zavarta haza a Lyon a legjobb tizenhat (!) között. Ezek a csapatok igencsak messze vannak az európai élvonaltól.

 

A jelentős múlt egy dolog, ezt nem vitatta senki, de az nekünk is van. A holland utánpótlás méltán híres, de nézd csak meg, hogy milyen eredményeket ért el az Ajax a Bosman törvény előtti időszakban, és milyeneket utána... Nem túlzás azt állítani, hogy ezekben az országokban igencsak leromlott a labdarúgás eredményessége és szinvonala is a Bosman törvény előtti időkhöz viszonyítva, és a jövőben sem várhatnak kitörést ebből az állapotból. Innen nézve szükségük lett volna lökésre, amit viszont az EB nem tudott megadni nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha egy ország csapata huzamosabb ideig, tehát éveken át ott van a BL legjobb 16-ja között (PSV, Porto vagy Benfica), akkor az klubszinten igen jól áll. Teljesen mindegy, hogy milyen eredménnyel hullik ott ki, ha tényleg éveken keresztül be tud protezsálni csapatokat a szűkebb mezőnybe. Hollandiában és Portugáliában inkább azzal van gond, hogy a csapatok az utánpótlás által kinevelt remek játékosokat (pl.: Kuyt, Huntelaar, stb) nem tudják megtartani, mert nincs akkora piaci értékük. De ehhez szerintem nem az EB-től várták a lökést, mert ahhoz ez tényleg kevés.

 

Én sem ezt várom el az EB-től, hanem hogy minél több magyar fiúcska kezdjen el focizni, lássák, hogy van értelme, figyeljenek fel az országra (nem feltétlen a futballra!) a befektetők, induljon el egy gazdasági folyamat és induljon el felfelé ez az igencsak lent lévő labdarúgásunk.

 

 

A görögök sehol sincsenek. Általában a BL 32-ből kihullanak.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, hogy a görögök sehol nincsenek az kicsit erős, ez talán ránk igaz, de a görög válogatott és klubfutballra szerintem nem.

Erre az élő példa, hogy nem szívesen utazik senki Görögországba, nehezen tudnak ott nyerni. Olympiakos majd bejutott az uefa kupába. Otthon nem tudták megverni a Shaktart amiatt estek teljesen ki.

 

Szerintem nagyon fellendülne itthon a futball az ebétől minden tekintetben, ha csak jobb lenne a magyar foci hangulata légköre akkor megérné. Normális futballpályák meg nagyon ránkférnének. Dunaújvárosban felépítettek egy egész pofás pályát, erre a Dunaferr megszűnik, újváros pedig kiesik(bár most van erésüly feljutni a horvát vb bronzérmes kapitánnyal), pedig milyen üde színfolt volt ránézni a stadionjukra. Ha a meccs szar legalább az ember a szép üres székeket nézheti. :D

 

Egy eb a nem lendíti fel a nyugati kisországon klubfociját. Mert azokban a csapatokban is külföldiek a húzóemberek, hisz a sajátjaik külföldön húzóemberek. De azért a Feyenoord nyert egy uefa kupát nem is olyan sok éve.

 

Abban igaza van yodamesternek, hogy a Bosman szabály óta visszaestek a kisebb országok. Legnagyobb vesztes az Ajax volt aki egy fillért sem kapott a BEK győztes csapat szétszéledésénél. De a kisebb országok visszaeséséhez az is közre játszott, hogy nagyon felduzzasztották a BL-t.

Hisz teszem azt akkor az ajax-nak csak egy olaszt kellett legyőznie a Milant a döntőben, de ma már túl kéne jutnia 3 olasz, 4 spanyol és 4 angolon, meg valahol még belebotlik a Bayernbe. Így azért sokkal nehezebb nyerni, kisebb csapatnak nem is sikerült. Portónak valóban iszonyat nagy mázlija volt, mert minden "menő" kiesett körüle, ők meg PSV-t meg már elfáradt Deport vertek.

 

Én azt sem szertem, hogy a Bosman szabályra hivatkozva vannak csapatok ahol nincs hazai játékos, pl Arsenal, ez szerintem a szövetségek hibája, hogy nem limitálják, hogy egyszerre hány külföldi léphet pályára egy meccsen. Tőlem leigazolhat akár 40 külföldit is(mindig arra hivatkoznak, hogy az euban szabad munkavállalás van, ezt nem akadályozza senki járhat edzésre, de csak akkor kerül kezdőbe, ha kiszorít egy másik külföldit), de egyszerre csak 5 játszhasson. Mondjuk ezek maguk alatt vágják a fát, mert nem is érnek el válogatott szinten kiugró nagy eredményt: Spanyolok, angolok. Olaszoknál például az Interen kívül sok olasz van a csapatokba és a külföldiek igazán húzóemberek, nem csak tucatjátékosok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az uefa visszább sorolta a klubfocinkat, szerintem teljesen jogosan.

Ezentúl már az első selejtező körben be kell szállnunk. Az elmúlt években nem alkottunk semmi kiemelkedőt, a fölényes Hajduk verésen kívül.

Már lassan a Fradi uefa-kupa csoportkörét is "elfelejtjük".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Talmácsi az első rajtkockából indul a holnapi MotoGP futamon! :clap: Most tényleg jó motor van alatta, csak rajta múlik minden. Hajrá Talma!

De szép is lenne ha a MotoGP-n rajtolhatna! :D De sajna még csak a 125 cc-nél van :)

Minden esetre nézni fogom kishazánk fiát :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ma megint történelmet írtunk!

Segítettünk Montenegrónak megszerezni első hivatalos válogatott meccsén első győzelmét.

Pedig egész jól játszottunk, sőt.

Látszott ezeken a montenegróiakon, hogy ők tényleg talán 3-edszor látták egymást életükben.

 

2 teljesen felesleges szabálytalanság(igazából 3, de Tőzséré még nem ért a bírónál 11-est), 2 11-es, 2 gól, 2-1...

Ha a védőink azokban a szituációkban nem szabálytalankodnak tuti nincs semmi a támadásból.

Első 11-esnél már rég a Fülöp fogta a labdát a mély beadás megfogta. A másodiknál, meg a Vucinic vagy kivezeti, vagy megfogja a vonalon a labdát, éles szögből nem tudott volna mit kezdeni, és ha jól zár a védő akkor begurítani sem tudta volna...

 

Na mindegy legalább bíztató játék volt. Eddigi válogatottaink borzalmas játékkal nyertek náluk gyengébbek ellen, ezeknél srácoknál legalább voltak bíztató dolgok.

Hajrá fiúk! Hajrá Várhidi!

Reszkess Moldova! :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Ezeken a meccseken lehet rutint szerezni. Engem marhára nem izgat, hogy kikaptunk most, ha ebből tanultak a srácok. Remélem a Várhidi előveszi majd e fevételt, és kielemzi a hibákat. Nekünk már mindegynek számítanak ezek az edző meccsek. Nincs nimbuszunk, tehát nyuigodtan építkezhetünk. Sztem Várhidi erre érzett rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.