Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ó, én nemrég vettem Adidast :) De már válik a talpa... manapság a legjobb márkákban sem lehet már bízni 100%-ig :)

 

Donát.

Én az 2004-es EB alatt vettem az Adidas cipőt, salakra, műfűre és még betonra is használható, de azt csak mértékkel. Azóta ez jól szolgál szinte minden felületen.

Előtte lévő Lancast cipő nagyon sokáig húzta, jobb belső rüsztnél engedett el, látszik milyen lábas vagyok.

 

Én a nikeban csalódtam többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közös focit majd megoldjuk valahogy :)

 

Hát, adok a véleményedre, szóval ma úgy is sokat utazom, sztem veszek egy sztár sportot! 2002-es VB alatt vettem, asszem mindegyik megvan, de épp emiatt nem szívesen válnék meg tőlük, mivel akkoriban még NS-t nem vettem, így ez az egyetlen emlékem a VB-ről. Ne haragudj :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Barcelona meccs elég visszafogottra sikeredett.

Mivel a Chelsea volt hátrányban nekik kellett volna nyomni, de ez nem jött össze. Nem voltak támadásban acélosak és akkor még finoman fogalmaztam.

Barca magabiztos volt, Ronaldinho gyönyörű gólt rúgott.

11-es jogtalan volt. Terry lesen volt és szabályosan szerelték, de nem osztott nem szorzott a dolog.

 

Juve-Werder izgalmasabb volt.

Csak megemlíteném, hogy én Juve drukker vagyok. De nem érdemelt továbbjutást a csapat. Aki otthon képtelen egy éppkézláb támadást vezetni, az essen ki.

Hihetetlen mázli kellett, nem mondom, hogy nem örültem, de annyira azért tisztán látok, hogy tudjam a Bréma sokkal jobban focizott.

Borzalmas lehetett szegény németeknek, mikor az addig parádézó kapus kiejtette a labdát. Legalább annyira, mint a fordítás az odavágóm, de ott volt a vigasztalásul a visszavágó, de most nekik nem jutott semmi.

Értetlenül állok az előtt, hogy a Juventusnak nincs jobb oldali védelme. Zebina mint ha pályán sem lett volna. A nagy világbajnok Thuram, pedig mint egy fabáb mellett úgy mentek el. Ő már régóta a begyemben van 3 éve borzalmasan alibizik.

Formán kívül volt szinte az egész csapat, akár a Sampdoria ellen. Gondoltam, hogy biztos a tartalékolás lehet a háttérben, de inkább formába kellett hozni a csapatot. Werder nagyon jól letámadott, ez olyannyira meglepte az olasz csapat tagjait, hogy labdakezelési gondjaikat, könnyen kihasználták, és a németek is észrevették, hogy a Juventus jobb oldalán könnyebben bejuthatnak a 16-oson belülre. Bal oldalt Cannavaro, Zambrotta esély sem volt. Zambrotta hiánya nagyon látszott a Juve védekezésén.

Még most sem értem, hogy juthatott tovább a Juve, de továbbmentek remélem végre elhagyják ezt a majdleszvalahogy hozzáállást, mert nem sokáig viszik ezzel.

Tavaly kétszer is eljátszották ezt a Real ellen ott bejött egy kósza támadás, de a Liverpool ellen már nem.

Aki nyerni akar annak harapni kell. Legalább otthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Úgy legyen.

 

Lokatelli: Én előrebocsátom, hogy semmilyen drukker nem vagyok a bent maradt 16 csapat esetében, de pl. a Chelsea-t és a Milant utálom. De ez most lényegtelen. Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy ad 1. Jó csapatnak van csak szerencséje (Juventus), ad 2, én azért vitatkoznék azzal, hogy a Juvénak nem voltak helyzetei, sőt! Nagyon is voltak, és tetszetős támadásokat vezettek, csak

a) a partjelzők hajlamosak voltak a nagy semmit lesnek látni

b) a Brémai kapus remekelt

c) igaz, ami igaz, pocsék volt a Juve helyzetkihasználása.

 

Zebina szerintem nem játszott rosszul, bár valóban nem segítette túlzottan a támadásokat, mint pl. Zambrotta, de a védelemben azért nem volt rossz, Thuram pedig hozta az átlagos játékát (brusztos, robotos védő meló) én nem emelném ki, mint a csapat leggyengébb játékosa, igaz a legjobbnak sem nevezném.

 

Szóval szerintem a Juve legalább annyira megérdemelte a továbbjutást, mint Werder.

 

Forma 1. : Én is nagyon várom a kezdést. Leírnám a csapatokat versenyzőstül.

 

- Renault: F. Alonso, G. Fischicella

- Mclaren: K. Raikönnen, J-P. Montoya

- Ferrari: M. Schumacher, P. Massa

- Honda: J. Button, R. Barrichello

- Toyota: R. Schumacher, J. Trulli

- Williams: M. Webber, N. Roseberg

- BWM - Sauber: J. Villeneuve, N. Heidfeld

- Red Bull Racing: D. Coulthard, C. Klien

- Midland F1: T. Monteiro, C. Albers

- Toro Ross: V. Liuzzi, S. Speed

- Super Aguri: T. Sato, I. Judzsi

 

Szabálymódosítások:

 

- Új, V8-as erőforrások a tavalyihoz képest, amely körülbelül 200 lóerős teljesítménycsökkenést eredményezhet, ugyanakkor 1000-1200-zal nagyobb fordulatszámot. Továbbra is él az egy motor - két versenyhétvége szabály, motor lerobbanás esetén 10 helyes büntetés.

 

- Vissza a kerékcserét, avagy hogyan segítsük a Ferrarit, szabály. Ismét lehet tehát kereket cserélni tetszőlegesen a verseny alatt.

 

- Új kvalifikáció ( a sokadik). A lényeg, hogy az első 15 percben minden pilótának legalább egy kört kell megtennie. A 6 leglassabb (vagy aki nem teljesített mért kört) a 6 hátsó pozíciót foglalja el. A következő 15 percben a megmaradt 16 versenyző köröz tovább, és a 6 leggyengébbet ezúttal is leválasztják, ők a 16-11. helyeket foglalják el. Ezután 20 perc áll rendelkezésére a megmaradt 10 versenyzőnek, hogy újabb kört fusson, ezzel kialakítva a rajtrács végleges állását. Fontos megjegyezni, hogy míg az első és második kör után kiesettek rátankolhatnak, vagy épp "leszívhatnak" az üzemanyagra/üzemagyagból, addig a legutolsó szakaszban szereplő versenyzőknek már annyi üzemanyaggal kell kigurulniuk, amennyivel a verseny elindításakor is kezdeni akarnak, tehát rátankolás és üzemanyag leszívás ezesetben már nincs.

 

Hát ennyit az új szabályokról, megmondom őszintén, én már nagyon várom az új kvalifikációs időmérőt.

 

Végezetül a pályáról:

 

Bahrein - Szahír. 2006-márc.10-11-12. 5,412 km / kör.

 

57 kör a versenyen.

 

Előző évben: Pole pozíció : Alonso (csak az első időmérő eredményét tudom, 1:29:848)

 

Verseny: 1. Alonso, 2. Trulli, 3. Raikönnen, 4. R. Schumacher, 5. De La Rosa, 6. Webber, 7. Massa, 8. Coulthard.

 

Kiestek: M. Schumacher (váltó probléma), G. Fischicella (motor probléma), N. Heidfeld (motor pr.) T. Sato (fék pr.) J. Button (váltó pr.) C. Klien (motor pr.) N. Karthikeyan (Palik Laci szerint Karthekiyan :(; motor pr.)

 

Amint látjuk egy éve remekül ment a Renault-nak, csak így egyes számba, hisz Alonso nyert, Fisco kiesett, de igazán a Toyotát érdemes lesz figyelni a pályán, itt kijöhet a motorerejük, ahogy egy éve kijött, bár kérdéses, hogy mit alkottak a nyolchengeresekkel.

A Hondának tavaly nagyon nem ment, most javíthatnak, ahogy a Ferrari is, de azt hiszem náluk ez az egész évre is igaz. Az is jól látszik, hogy mennyire megviseli a motorokat a verseny (sokan estek ki), pedig ez csak a 3. verseny volt, azaz ide már új motorokkal érkeztek a versenyzők. Gyaníthatóan most is látni fogunk néhány motor hibát. Én már nagyon kíváncsian várom.

 

Ennyit egyelőre összegzés gyanánt.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyit egyelőre összegzés gyanánt.

Szép összegzés volt, köszi :(

Én is izgatottan várom az új kvalifikációt, majd meglátjuk, hogy ez viszonylag kivitelezhető lesz-e.

Ne felejtsük el, hogy a Williams Cosworth motorral megy idén, akik (műsorvezetők szerint) a legnagyobb tapasztalattal rendelkező V8-as építők, eleinte talán ellensúlyozni fogja a tapasztalat a kevesebb pénzt. De az is lehet, hogy nem :P

Kerékcsere egy ésszerű és nagyon hasznos változtatás.

Reméljük idén a Hondával nem lesznek bajok, viszont egy cseppet sem, hogy a Ferrari feltámadjon halottaiból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ne felejtsük el, hogy a Williams Cosworth motorral megy idén, akik (műsorvezetők szerint) a legnagyobb tapasztalattal rendelkező V8-as építők"

 

...

 

"a Ferrari feltámadjon halottaiból."

Na szóval a Cosworth! 1967 és 1994 között, a nyolchengeres időszakban a Cosworth motorok összesen 138 edzéselsőséget, 174 (!) futamgyőzelmet, 13 egyéni-, és 7 konstruktőri-világbajnok címet söpörtek be. Azt hiszem a számok magukért beszélnek :P

 

Ferrari: Én azt se bánom, ha feltámadnak, csak ne ők legyenek a világbajnokok. Herótom van már az önelégült Jean Todt, Michael Schumacher és Ross Brawn képektől :P

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Te semlegesként továbbjutónak láttad a Juvét. Én meg Juve szurkolóként, nem. Fordítva szokott lenni. :P

 

Helyzetek voltak, de inkább szögletek után. Lesek azok lesek, akkor is ha jogos akkoris ha nem.

Egyetlen helyzet az első félidő végén a Emerson ziccere, hihetelen hogy hagyhatta ki, mondjuk más okokból de nem szeretem őt.

Amint Del Piero becseréltetett lett valami mezőnyjáték. Különben végig a Werder irányított.

Ibrahimovic nagyon rossz formában van továbbra is.

Thuram borzalmas mostanában, Bréma csak a baloldalán tudta bevinni az akciókat, és a gólt is Thuramról kapta a Juve.

Ez a Thuram köszönő viszonyban sincs azzal a Thurammal, aki 2003-ban a Nou Campban a védelem lagmagasabb bástyája volt, mint egy fal akiről minden lepattan, olyan helyre amiből támadni lehetett.

Tegnap meg, alig ment felé a labda ami meg ment átpattant rajta, vagy kicselezték. Öreg és kész, mehetne már nyugdíjba.

 

Szerintem azért nem volt olyan sok helyzet, ami volt azt meg kihagyták, otthon egy Juve szintű csapatnak sokkal többet kell otthon tennie, pláne ha nekik drukkolok :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tényleg fordítva szokott lenni... mindenesetre én a Juvét ütőképesnek láttam, csak a helyzetkihasználása nem tetszett.

 

Ami meg a védelmet illeti, sztem a gól inkább volt a Werder érdeme (zseniális játék volt!) mint a Juve hibája. Utána meg már mindent fel kellett tennie egy lapra a Juvénak, naná, hogy hátul is kinyíltak (Thuram.). Mindenesetre én a Juvénak adtam volna a továbbjutást a két meccs alapján.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első félidő 10 percében ki kell nyílni? Thurammal baj van ez tény.

Ahhoz képest, hogy fell kellett tenni mindent egy lapra, én pont azt hiányoltam, hogy hiába van 3 csatár nincs nálunk a labda, nem támadunk.

Szinte téptem a hajam, hogy otthon vagyunk emberek menni kéne, és akkor keresik a labdát, vagy nem tudják áthozni a felező vonalon. Nem tudják kipasszolni az ellenfelet, nem tudtunk rendes támadást vezetni, csak kontrát (amiket lesen állítottak meg, illetve az egyenlítő gól is ilyen volt). Ez a Werder érdeme.

Én igazából attól félek, hogy ilyen játékkal tuti nem fogjuk megnyerni a BL-t, pedig 2003 óta ez minden álmom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ferrari: Én azt se bánom, ha feltámadnak, csak ne ők legyenek a világbajnokok. Herótom van már az önelégült Jean Todt, Michael Schumacher és Ross Brawn képektől :P

Akkor ebben megegyezünk, kicsit feltámadhatnak, csak ne nagyon :P

 

A Minardi is Cosworth motorral ment B.ZS. alatt. icon4.gif

 

De nem V8-as motorral :P Na majd meglátjuk, lehet , hogy rosszul fognak menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 10. percben nem nyíltak még ki, a gól inkább a Werder érdeme volt, nem a védelem hibája, ahogy azt írtam lentebb.

Ha összehasonlítod a Chelsea meccsel, azért a Juve mégis sokkal intenzívebb támadásokat vezetett, mint a Chelsea, igaz, ők idegenben játszottak.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Real szép csendben esett ki. Csak egy Raúl kapufára telt, utána az üres kapuba nem bírta bevarrni, földön fekvő Lehmann vissza kapálózva belekapott és mentett. Enyhén leesett az állam, hogy ilyet látok Raúltól. Végén előre ment a Real kapusa, de nem tudták kihasználni, a gólvonalon Carlos beérte a labdát.

 

Milan meccs elég furcsa volt.

Mondhatni a Bayern megajándékozta a tovább jutással a Milant. Első és a 3-dik gól ajándék volt, ezek voltak a legfontosabb gólok. Harmadik gól komikus volt, pályázhat egy szilveszteri összeállításba a Juve góljával kézenfogva.

Én sajnálom, hogy ilyen buta hibák döntöttek, nem pedig az igazi harc. Münchennek nem jött be semmi, pedig rengeteg helyzetet csináltak. Dida meg egy állat, így leütni szerencsétlen Ballackot.

 

Kíváncsi vagyok, hogy Ballack marad-e. Nemzetközi siker híján kétlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juvénak fel kell kötni a gatyót ez tény, de azért van néhány gyengébb csapat a nyolc között. Benfica, Villareal. Még talán a Arsenal is. De a Lyon egyenlőre kakukk tojás csak a Real ellen láttam, de már az sem mérvadó, hogy azt megverték 3-0-ra.

 

Mindenesetre megláttjuk, hogy ez a két gyenge csapat mit játszik vasárnap egymással.

:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én őszintén remélem, hogy a Juve és a Milan elvérzik a következő körben. Mind a kettő nagyon gyenge csapat. A REAC is sokkal jobb náluk.

Nem hiszem, hogy így lesz... Az egyik olasz ott lesz a döntőben szvsz.

 

Másrészt ha itt vannak, akkor olyan "hű-de-gyengék" nem lehetnek... Max lehet azt mondani, hogy nem tetszetős a játékuk, de hogy gyengék, az nonszensz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max lehet azt mondani, hogy nem tetszetős a játékuk, de hogy gyengék, az nonszensz.

Ez szerintem is így van. De azzal kiegészíteném, hogy lehet, hogy csak az utolsó meccsükön nem voltak olyan jó formában.

Szoktak szépen is játszani, mondom ez úgy, hogy a Milan ból 4 játékost szeretek, (Inzaghi, Gilardino, Nesta, Gattuso). A többi nem szimpi.

Juvéval meg fordítva van érthető okokból, 4 játékost nem kedvelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, meglepő lesz, de a mostani erőviszonyok alapján én két csapatot jósolnék a döntőbe (persze ez nagy valószínűséggel nem valósulhat meg - sorsolás.) A Lyont és a Barcelonát.

 

 

Donát.

Én Barcelona-Milan döntőt szeretnék (az olaszok tegnapi játéka után úgy gondolom, hogy elég látványos mérkőzés lenne)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.