Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Elküldték Mészölyt a dózsától. :D

Diplomatikusan úgy fogalmaztak, hogy nem hosszabbítottak szerződést :D

 

Beszavaztam az Aranycsapatot az eurosport.com évszázad csapatának játékán.

Érdekes, hogy a nyeretlen csapatok szavazói aktívak. A 82-es Lengyel csapattal vagyunk a döntőben, biztos, nekik is és nekünk is fontos az erkölcsi siker. Ha már a pályán nem nyertünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta nagy nyomozásba kezdtem mióta, a Kokó, azt mondta, hogy a DVSC a 3 körben csatlakozik.

Erre eddig semmilyen adatot nem találtam. Nem tudom mit csinálnak az uefa.com-nál, de valamit dolgozhatnának.

 

Mindenesetre, annyit sikerült kiderítenem, hogy valószínüleg marhaság, amit Kokó mondott a meccs előtt.

 

Megtaláltam az uefa koefficiens táblázatát. (Miért valami holland oldalon kell megtaláljam, miért nincs fennt ez az uefa.com-on?!) Ez az a bizonyos arányszám, amivel ellátják az országokat és csapatokat. Ez alapján készül a kiemelés, meg ilyesmik.

 

Kiderítettem, hogy számolják ezt a számot.

Csak a BL és az UEFA kupa számít, az Intertoto kupát nem nézik.

A mérkőzések kimenetele számít. A selejtezőkben a győzelemért 1, a döntetlenért 0,5 pont jár. A főtáblán a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Emellett a csapatok kaphatnak bónuszpontokat, az alapján hogy a csapat meddig jutott a kupában. A BL-ben a csoportkör 3, a nyolcaddöntő 4, a negyeddöntő 5, az elődöntő 6, a döntő 7 pontot ér. Az UEFA kupában a negyeddöntő 1, az elődöntő 2, a döntő 3 pontot ér. Ezeket összeadják és így minden csapat kap valahány pontot az adott évre. Az országok pontjait úgy számolják, hogy az adott évben nemzetközi kupás csapatok pontjainak átlagát veszik.

Az elmúlt 5 év pontjait összeadják, és így kapják meg a csapatok és az országok a pontszámukat.

Ezt persze még befolyásolja, hogy akit legyőzött, az előrébb rangsorolt-e nála, mennyivel erősebb, és milyen arányban verte meg.

 

Debrecennek ez a száma: 13,840.

Mellé van még írva UCL/QR2 vagy bajnokok Ligája második selejtezőkör.

Hogy mi volt az alapja, annak a baromságnak, amit a kokó mondott, azt nem tudom, de van egy tippem, mégpedig, az, hogy a DVSC kiemelt lesz (valószínüleg) ebben a selejtezőkörben, az UTE nem lett volna az azzal a 4,840-vel.

Ez, hogy kiemelt lesz, azt jelenti, hogy az első fordulóból kaphat egy továbbjutót, ami kötelező, vagy egy nagyon gyengét, azok közül, akik szintén ebben a körben csatlakoznak. (Ruzomberok (szlovák bajnok), Red Bull Salzburg (osztrák második), Mlada Bolesav(cseh bajnok))

Ez azért fontos, mert tuti elkerüli a 2.körben pl a Dinamo Kijevet, Szpartak Moszkvát, ezek ugye, majdnem tuti kiesésnek mondható, és még jó, néhány ilyen csapatot.

Tavaly a Loki a legerősebb nem kiemelt csapat volt a 2.körben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a DVSC a második körben csatlakozik, és kiemelt lesz. Volt is valahol egy lista, kivel játszhat. Plusz abban az is benne volt, kiket kaphat az harmadik körben. Egy-két csapat ellen lehet minimális esély. Attól függ, hogy erősít a Loki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem 5 pont, ha helyes a végeredmény, 3, ha helyes a gólarány (pl. 2-1-et tippeltél, de 3-2 lett) és 2-t, ha a győztes félt találod el. Ha döntetlent jelöltél, akkor 3 pontot kaphatsz, hiszen akkor a gólarányt is jól tippelted meg. :)

 

Donát.

 

U.i.: VÉGRE VAN NORMÁLIS ADÓM!!! :D ma kötötték be a Digi tv-t! Sport1, Sport2, Sport klub, minden, ami csak kell. Most már csak a VB kezdődhetne el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem azért jó, mert három lépés van:

 

1) Eltalálod a győztest

2) Eltalálod, hogy mennyivel nyert

3) Eltalálod, hogy hány gólt rúgott.

 

Eléggé lépcsős a dolog, ezért lehetne lépcsősen pontozni. De majd Lokatelli eldönti :)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?H? csoport ötödik mérkőzése:

Szaúd-Arábia ? Spanyolország

2006. jún. 23. Kaiserslautern, 16:00

 

Az utolsó csoport is lezárul, az utolsó kérdések is a helyükre kerülnek, már ami a VB első 48 találkozóját illeti. Ekkorra már csak a H-jelzésű négyes marad, benne Ukrajnával, Tunéziával, Szaúd-Arábiával és Spanyolországgal. Ezen belül most az arabok spanyolokkal vívott harcára összpontosítunk. Aminek rendkívüli történelmi vonatkozása is van, elvégre az arabok sokáig voltak jelen a Hispán-félszigeten, míg végül sikerült őket száműzni onnan a spanyoloknak. (Ha jól emlékszem, végül ?beolvadtak? Ferdinánd és Izabella házasságakor, ekkor született ugyanis a spanyol állam, de erre nem tenném a nyakamat)

Ami a futballt illeti, természetesen ég és föld különbség van a csapatok között. Spanyolország a torna sötét lovai, míg Szaúd-Arábia inkább csak egy csapat a futottak még kategóriából. Persze hiba lenne leírni őket, de a tény, hogy a játékosuk döntő hányada a nem túl acélos szaúd-aráb bajnokságból jött, elég sokat elárul az erejükről.

Mindenesetre, ha az ázsiaiaknak még lesz esélyük ekkor a továbbjutásra, akkor elég kemény küzdelmet láthatunk majd Kaiserslauternben. Ellenkező esetben azonban a spanyolok elég könnyen átgázolhatnak ellenfelükön.

Azok a spanyolok ugyebár, akik minden tornára esélyesként érkeznek, s mégis, valahogy sohasem jön ki nekik a lépés. Négy éve ugyebár volt az az eset Dél-Koreával, de azelőtt is hosszan lehetne sorolni, hogy éppen mi miatt nem voltak ott, ahol a játékosállományuk alapján kellene lenniük.

Casillas, Raúl, Villa, Torres, Fabregas ? csak néhány név az ászok közül, mindenképpen impozáns. Kicsit túl fiatalnak érzem a keretet (persze van pár rutinos róka), mindenesetre érdekes lesz nézni, hogy Luis Aragones hogy tudja összekovácsolni a fiatalos lendületet a rutinnal, amely persze elengedhetetlen egy világversenyen.

Ezek után vegyük szemre a harmadik ágát a negyeddöntő ? nyolcaddöntőknek, méghozzá a C és D csoportra vonatkoztatott részt. Ugyebár a C csoport elsője a D csoport másodikját kapja, ha tippelnem kellene, ide Argentína ? Portugália meccset tippelnék, de ugyanennyi esélye van körülbelül egy Argentína ? Mexikó, Hollandia ? Portugália, Hollandia ? Mexikó mérkőzésnek is. Meglepetések esetén pedig akár egy Szerbia ? Irán találkozót is össze lehetne boronálni, de erre szerintem kevés az esély.

A C csoport másodikja és D csoport elsője; nos, ide szívem szerint egy Hollandia ? Portugália mérkőzést ?húznék be?, de a fenti alternatívák közül bármelyik előfordulhat, sőt, ki is egészülhet akár egy Elefántcsontpart ? Mexikó/Portugália / Irán meccsel. Meglátjuk.

A negyeddöntőben létrejöhet akár egy Németország ? Argentína, Németország ? Hollandia, Németország ? Portugália, Németország ? Mexikó meccs is, hasonlóképpen végig zongorázhatjuk ezt az angolokkal is, egy szó mint száz, ez egy hihetetlenül kemény ág!

Jöjjenek a keretek!

Szaúd-Arábia:

Kapusok: Mohammad Al-Deayea (Al-Hilal); Mabrouk Zayed (Al-Ittihad); Mohammad Khouja (Al-Shabab);

Védők: Ahmad Al-Doukhi (Al-Ittihad); Redha Takar (Al-Ittihad); Hamad Al-Montashari (Al-Ittihad); Ahmad Al-Bahri (Al-Ittifak); Mohammad Masaad (Al-Ahli); Nayef Al-Kadhi (Al-Ahli); Hussein Abdul Ghani (Al-Ahli); Abdul Aziz Al-Khathran (Al-Hilal);

Középpályások: Saoud Kariri (Al-Ittihad); Mohammad Nour (Al-Ittihad); Mohammad Amin (Al-Ittihad); Khaled Aziz (Al-Hilal); Omar Al-Ghamdi (Al-Hilal); Nawaf Al-Temyat (Al-Hilal); Mohammad Al-Shalhoub (Al-Hilal);

Csatárok: Sami Al-Jaber (Al-Hilal); Yasser Al-Qahtani (Al-Hilal); Mohammad Al-Anbar (Al-Hilal); Saad al-Harthi (Al-Nasr); Malek Maath (Al-Ahli);

Spanyolország:

Kapusok: Iker Casillas (Real Madrid); Jose Manuel Reina (FC Liverpool); Santiago Canizares (FC Valencia);

Védők: Antonio Lopez (Atlético Madrid); Pablo Ibanez (Atlético Madrid); Carles Puyol (FC Barcelona) Juanito (Real Betis); Mari Andrés Pernía (Getafe); Michel Salgado (Real Madrid); Sergio Ramos (Real Madrid); Carlos Marchena (Valencia);

Középpályások: Cesc Fabregas (Arsenal); Jose Antonio Reyes (Arsenal); Andres Iniesta (Barcelona); Xavi (Barcelona); Joaquín (Real Betis); Luis Garcia (Liverpool); Xabi Alonso (Liverpool); David Albelda (Valencia); Marcos Senna (Villarreal);

Csatárok: Fernando Torres (Atletico Madrid); Raúl (Real Madrid); David Villa (Valencia);

Összegzés: Szerintem Szaúd-Arábia már kiesőként fog szembe nézni a spanyolokkal, akik számára viszont lesz itt tét, ugyanis négy pontjuk lesz tippem szerint. Az igazán ki-ki meccset viszont ne ettől a találkozótól várjuk, sokkal inkább a hatodik meccstől?

 

Tipp: Szaúd-Arábia: 15% Döntetlen: 15% Spanyolország: 70%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én két lépcsősre szavazok!

Bocsi Donát! :)

 

Szerintem tökmindegy, a gólkülönbség, ha eltaláltad a kimenetelt.

Ha 1-0-at tippelsz, és 4-3-ra nyer a csapat, akkor azért nagyon mellétalált az ember fia. Ezért nem jár plusz pont szerinte, de egy azért igen.

 

Szerintem végkimetel 1 pont, végeredmény eltalálása 3.

De ne adjuk össze, ha mindkettőt eltalálta, hisz olyan úgy sem lehet, hogy csak a másodikat találod el.

Szóval szerintem 1 és 3 ponttal számoljunk, pont mint a meccs eredmény.

Ha nyersz 3 pont, ha eltalálod a végkimenetelt akkor döntetlenért járó pontot kapsz.

Ez a mi VB-nk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én nem irom le az szaudiakat előre, ők is könnyen meglepetést okozhatnak.

Al-Katani-ért, például 10 millió dollárt fizetett a El-Hilal. Egy biztos, pénzük az van és a válogatottra sem sajnálják.

De azt is el tudom képzelni, hogy hasonló lesz ez a meccs, mint a 98-as utolsó forduló, mikor a spanyolok 6-1-re megverték a bolgárokat. De nem értek vele, semmit, hisz, ponthátrányban voltak, így akármilyen arányban győzhettek volna, nem jutottak tovább. Könnyen, lehet, hogy hasonló helyzetbe kerülnek. Lehet, hogy ismétli magát a sors.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap kezdődik a 18. Labdarúgó Világbajnokság Németországban!

 

Ukrajna - Tunézia

2006. június 23. péntek 16:00, Berlin

 

Hát ismét elérkeztünk egy sorozat végéhez. Tisztességesen végigcsináltuk a vb-re való felkészülést, bemutattuk a csapatokat, latolgattuk az esélyeket. Nagyon jó kis játék volt, jó ráhangolódás.

Ez a meccs könnyen lehet ismét továbbjutást eldöntő összecsapás, sőt, mint előző hozzászólásiam egyikében lehetőségként említettem, én eltudnék képzelni egy olyan állást is ezen a szakaszon, hogy a két csapat egy ?megegyezéses? eredménnyel továbbmegy, ugyanúgy, mint 98-ban a Paraguay győzelmével a zöld sasok ellen. Nem azt mondom, hogy bunda, csak azt, hogy esetleg az ellenfélnek nem lesz motivációja, és a Tunézia ezt kihasználja.

Már úgy tűnik Sevcsenko jól lesz a vb-n, persze a fizikai állapota kétséges, hisz egy hónapot kihagyott pont a torna előtt, de lehet, hogy jól, sül el, mert kiéhezve, labdára éhesen harapni fog a meccseken. Ez Ukrajnának akár negyeddöntőt érhet, ismerve az ágat, amin vannak.

Tunézia az egyik titkos meglepetés csapatom. Lemerre kapitány, nagyon jó kutató munkát végzett eldugott tunéziai felmenőkkel rendelkező Lique1-ben játszó jó tapasztalt játékosok felkutatására. Dzsemmali kemény védő (ő inkább francia), és Santos a (ő meg szinte teljesen brazil) gólfelelős.

Lemerre óta nyertek, Afrikai nemzetek kupáját 2004-ben. Simán jutottak vb-re, és a mostani Nemzetek kupáján ők játszották a legtudatosabb játékot. Lehet, hogy kigolyózzák az egyik Európai óriást.

A ?legfelső? ág a AB csoport továbbjutóinak keresztbejátszása során az a valószínű, hogy egy európai ág lesz, mondjuk egy Német-svéd és Angol-lengyel párharc. De persze lehet, hogy nem a német és az angol lesz a csoportelső. De ha ugyanazt a helyet szerzik meg a csoportjukban, akkor minden bizonnyal (legalább a döntőig) elkerülik egymást, de ha a két nagy múlttal rendelkező ország valamelyike (és csak az egyik) egy picit , de nem végzeteset botlik, akkor elkerülhetetlen az angol német párharc német földön. Mondjuk én csak a német továbbjutásban vagyok biztos, és abban, hogy a Svéd és angol közül az egyik biztos továbbmegy, mert lehet, hogy jön Paraguay, aki nagyon szeretné bekerülni a legjobb 8 közé. De abban is majdhogynem biztos vagyok, hogy a 4 közé nem fog bekerülni csapat erről az ágról, mert elvérzik az előző napon tárgyalt CD ág valamelyik (akármelyik) továbbjutójával szemben. Őket erősebbnek érzem. Ez alól csak két kibúvó lehet, az angolok, végre magukra találnak (de német földön ezt valószínűtlennek érzem, hisz egyedül hazai pályán tudnak eredményt elérni (66 világbajnok, 96 eb elődöntő), egyedül az olaszországi mundiál negyedik helye a kivétel). A másik kibúvó, az, hogy a németeket motiválja a hazai környezet, és megveszve legyőznek mindenkit, de 4 közé nem biztos, hogy elég.

Ukrajna kerete:

Kapus: Olekszandr Sovkovszkij (Dinamo Kijev), Bogdan Suszt (Sahtar Doneck), Andrij Pjatov (Vorskla Poltava)

Védő: Oleksandr Jacenko (FC Harkov), Dmitro Csigrinszkij (Sahtar Doneck), Andrij Nesmahnij (Dinamo Kijev), Andrij Ruszol (Dnipro Dnipropetrovszk), Vicseszlav Szviderszkij (Arsenal Kijev (Sahtar Doneck)), Vladiszlav Vascsuk (Dinamo Kijev), Volodimir Ivanovics Jezerszkij (Dnipro Dnipropetrovszk)

Középpályás: Oleg Nikolajevics Selajev (Dnipro Dnipropetrovszk), Anatolij Timoscsuk (Sahtar Doneck), Oleg Guszev (Dinamo Kijev), Andrej Guszin (Krilija Szovjetov Szamara), Makszim Kalinicsenko (Szpartak Moszkva), Szergej Jurevics Nazarenko (Dnipro Dnipropetrovszk), Ruszlan Rotan (Dinamo Kijev)

Csatár: Olekszij Bjelik (Sahtar Doneck), Artem Milevszkij (Dinamo Kijev), Szerhij Rebrov (Dinamo Kijev), Andrij Sevcsenko (Chelsea), Andrij Vorobej (Sahtar Doneck), Andrej Voronin (Bayer Leverkusen)

Tunézia kerete: Utolsó pillanatban változás törtért, Dzema térdsérülése miatt Száda a keretben.

Kapus: Ali Bumnidzsel (Club Africain), Hamdi Kaszravi (Espérance), Adel Nefci (US Monastir)

Védő: Anisz Ajari (Samsunspor), Kerim Haggi (Strasbourg), Rádi Dzsaidi (Bolton Wanderers), David Dzsemmali (Girondins Bordeaux), Medi Meria (Etoile du Sahel), Karim Szaidi (US Lecce), Hatem Trabelszi (Ajax Amsterdam), Alldin Jahia (AS Saint-Etienne)

Középpályás: Dzsohar Mnari (1. FC Nürnberg), Medi Nafti (Birmingham City), Hamid Namusi (Glasgow Rangers), Riad Buazizi (Kayseri Erciyespor), Adel Sedli (1. FC Nürnberg), Kaisz Godban (Konyaspor), Szofian Melliti (Gaziantepspor)

Csatár: Jaszin Sihuj (Etoile du Sahel), Kerim Zdiri (Rosenborg BK), Ziad Dzsaziri (Troyes), Isszam Dzsema (RC Lens) helyett Sauki Ben Száda (Bastia), Francileudo dos Santos (Toulouse FC)

 

Összességében, lehet, hogy simán behúzzák az ukránok a meccset, de lehet, hogy Tunézia a továbbjutásának utolsó esélyébe belekapaszkodik és megpróbálja kiharcolni a folytatást, ami persze lehet, hogy a győzelmével sem garantált. Változatos harcra számítok.

Tipp: 1: 22% X: 40% 2: 38%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejezésképpen, tippeljük meg, ki lesz a világbajnok, ki lesz a meglepetés csapat, és ki okoz majd nagy csalódást.

 

Négy éve az Argentínoknál nagyobb esélyes nem nagyon volt, Az volt a kérdés, vajon meg bírják-e verni a franciákat, amikor találkoznak, és elveszik-e a címüket?

Brazilokkal, németekkel senki nem törődött, kalapban sem voltak.

Idén sokkal kiegyenlítettebbnek érzem a mezőnyt, nincs kiugróan jó csapat, rosszra van pár jelentkező, de kell tölteléknek (bár mi lennénk töltelék :) ) .

Brazilok, esélyesek, de túlságosan ismerjük őket, Edmilson helyére behívott kivételével, csak egy Brazíliában játszó mezőnyjátékosuk van.

Azért ez túlzás szerintem, és nem hiszem, hogy ne lenne egy pár gyöngyszem a brazil ligában. (Múlt héten 10 percet néztem a sportklubbon az egyik brazil bajnokiból és nagyon hiányozni fog az a légkör a brazil csapatból ami egy hazai játékosnál megvan, és szerintem abban a két csapatban volt legalább 1, 2 játékos, aki mondjuk egy Emersont simán kiszorít. ) Nem fogok, nekik drukkolni, illetve azt szeretném, ha valaki elvenné a címüket.

Argentína nagyon tapasztalatlannak tűnik, nem összeálltak, végső győzelemre kevés lehet. Németek angolok nagy kérdőjel mi lesz velük. Svédek, lehet, hogy nagyot alkotnak, Spanyolokból egyszer ki kell jönnie valaminek (szerintem most sem fog).

Nem tudom.

Egy hónapja, még kapásból mondtam volna Olaszországot, hogy most vagy soha.

De azóta történt egy smás. Kihallgatásokkal ráncigálják a játékosokat az edzőtáborból, ez biztos nem tesz jót nekik. Nem tudom mennyire tudják magukat ettől függetleníteni.

Vagy milyen hatással lesz rájuk, rossz hangulatba és formában lesznek tőle, vagy feldobja egy kicsit őket a bizonyítási vágy, hogy hiába a botrány focizni attól még nagyon tudunk. Ezt tudjuk anélkül, is, de ha mutatnának valamit, óriási erkölcsi győztesként jönnének ki a világ szemében.

 

De hogy ne szaporítsam tovább a szót mondok három csapatot.

Világbajnok: Olaszország, ebben nem tudom magam meghazudtolni.(Képtelen vagyok mást leírni, és drukkolni fogok érte.)

Meglepetés csapat: Ausztrália.

Legnagyobb csalódás: Hollandia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. A megszavazott tippelési formát természetesen elfogadom :?

 

2. A CD ág valóban a legnehezebbnek tűnik, s könnyen adhat ez VB-ot, meglátjuk.

 

3. Én engedelmeddel mégis csak azt mondanám, hogy a szaúdiakat kiütik :) Nincs nemzetközi tapasztalatuk (itt nem VB-re gondolok, hanem hogy egyik játékosuk sem edződik európai ligákban), és csupán ázsiai skálán jó a játékos keretük. Ez itt kevés lesz szerintem. Hazudtoljanak meg, ha tudnak! :D

 

Jó ötlet ez a tippelősdi! Íme az én véleményem:

 

Szóval, elérkeztünk a világ 18. nagy seregszemléjéhez, s csakúgy, mint négy éve, most is egy rakat esélyese van a tornának, vegyük sorra őket, s zárójelben leírom melléjük az én véleményemet, melyikük győzelme a legvalószínűbb:

 

1. Brazília: 30% Szerintem magasan a legesélyesebb csapat a tornán. Egyrészről, mert erősebbek négy éve, Ronaldinho pályafutása csúcsán van, Ronaldo ismét kezd belelendülni a gólgyártásba, van egy Adrianójuk, egy Juninho-juk, Kakájuk, mindkettő remek formában, egy feltörekvő Robinho, aki nagyon könnyen az egyik legkiemelkedőbb játékosa lehet a VB-nek. Egyszóval én őket tartom a legesélyesebbnek, de csak akkor szurkolok nekik, ha képesek lesznek hozni azt a játékot, amit imádok! A szép focit.

 

2. Anglia: 22% Az angolok a kedvenceim, élükön Owennel, Beckhammel, Lamparddal Gerarddal és persze a felépülésben lévő Rooney-val. Időtlen idők óta ez a legerősebb angol gárda, nagyon nagyot csalódnék, ha nem lennének ott legalább a legjobb négy között, annak ellenére, hogy a nyolcaddöntőben kaphatják a németeket is akár, a negyeddöntőben pedig a Mexikó, Portugália, Hollandia, Argentína négyesből akárkit, tehát finoman szólva sem könnyű ág az övék, de én azt hiszem most képesek lesznek a 66-os elődök nyomdokába lépni! GO ENGLAND!

 

3. Argentína: 20% Az argentínok megint zseniálisan erősek, nagyon meg lennék lepve, ha nem lennének legalább a legjobb nyolc között, annak ellenére, hogy ismét halálcsoportba kerültek. Könnyen összekerülhetnek az egyeneskieséses szakaszban a portugálokkal és a mexikóiakkal, de kis szerencsével akár egy surranó pályát is kaphatnak, teszem azt egy Irán - Svéd/lengyel ágat, amellyel rögtön a négy között lennének. A játékos keretük erős, Riquelme, Messi, Crespo, Aimar, Tevez, és még sorolhatnám, egytől egyig klasszisok. José Pekerman pedig remek edző szerintem!

 

4. Németország: 13% Annak ellenére, hogy nem túl acélosak, a németek mindig képesek felszívni magukat a nagy tornákra (kivéve talán 2 éve, de akkor elképesztően erős halálcsoportba kerültek), ráadásul egy hazai rendezésű VB mindig hatalmas motivációt nyújt, és egyébként is: a rendező országok mindig külön figyelmet érdemelnek, igényelnek! Első ránézésre a legjobb nyolc közé várom őket, de az lesz igazán döntő, hogy a játékosoknak mennyire okoz terhet, avagy mennyire emeli fel őket a nézők bíztatása.

 

5. Olaszország: 10% Az olaszok szereplését két dolog fogja alapvetően meghatározni: az egyik, hogy mennyire tudják magukat elvonatkoztatni a bundabotránytól, avagy hogyan hat ez rájuk. A másik, hogy hogyan tudnak majd alkalmazkodni a torna hangulatához, s a stratégiához, amelyet Lippi dolgozott ki nekik. Rendkívül erősek, ehhez kétség sem férhet, de pl.: Zambrotta kiesése az első meccs(ek?)ről érzékeny veszteség lehet. Meglátjuk, hogyan muzsikálnak csapatként a sztárok. Mindenképpen érdemes lesz rájuk odafigyelni!

 

Más: 5% Természetesen ezen kívül is van még csapat a VB-n, amely esélyes lehet a tornára, de ezeknek a gárdáknak komoly szerencsére lesz szükségük a győzelemhez. Más szóval: mindennek össze kell jönnie, hogy komoly eredményt érjenek el. Ilyen csapat a spanyol, a francia, a holland, a portugál és a mexikói. Odaérhertnek az élre, de ez mindenkinek meglepetést okozna :D

 

Világbajnok: Anglia

Meglepetés: Svájc

Csalódás: Franciaország

 

Ui.: Ballacknak ki kell hagynia a Costa Rica elleni összecsapást. Szenvedni fognak a németek, szerintem :)

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a németek nagyon örülnének ennek az eredménynek :) :)

 

Donát.

Örülni is fognak! Egyébként remélem sokan kapcsolódnak majd be a tippelős játékunkba. Bár az igaz, hogy eddig nem nagy volt érdeklődés...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, lehet úgy is tippelni, hogy gőzöm sincs a focihoz? :) Talán még nézni sem fogom, de majd meglátom, mennyire fogok unatkozni az elkövetkező hetekben :D

Miért ne? Tippelj Te is, "vak tyúk is talál szeget" alapon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.