Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Teljesen beigazolódott az a félelmem, hogy ebben a formában a BL unalomba fullad.

 

Még két forduló van, de sehol semmi izgalom, már simán továbbjutottak a menők. Sőt már ven olyan csoport, ahol az is eldőlt, ki az első ki a második. Az utolsó két meccset el alibizhetik...

Arsenal Csoportján kívül, nincs nagy izgalom, még a Barca megizzadhat.

Azt hiszem a Barca csoportja az egyetlen amiben csak bajnok van, ha nem lenne felhigítva a mezőny, akkor minden csoportnak olyannak kéne lennie, még izgalomban is elmenne.

Vagy olyat kéne csinálni, hogy csak a csoportelsők mennek tovább, vagy vissza 6 csoportra (elsők, és a két legjobb második megy tovább). Második csoportkörös dolog túl sok meccs volt, de leglább a második csoportkör iugalmas volt.

De én legjobban a vissza az alapkhoz című fejezetet támogatnám(illetve nem teljesen az alapokhoz, mert az első néhány BEKben nem csak bajnok volt), vagyis csak bajnok. Az meg hogy csoportoznak, vagy szezon elején kisorsolt ágon kell végig menni az mindegy, akkor legalább presztizs lenne, nem csak a pénz.

 

Uefa kupa is nézhetetlen. Ezt a csoportosozást utálom, ráadásul igazságtalan. Ahogy nézem a résztvevőket, egy Palermo-Sevilla lehet a legjobb döntő :) , De ebbe még nincsenek benne a BL harmadikok, ami szintén nonszensz. Kiesett azt mégse, akkor inkább aki elbukja a BLdöntőt még szátszhasson az uefa kupa döntő győztesével mégegy döntőt, ha nyer övé az uefa kupa. Ráadásul, kupa, akkor meg minek van benne csoportkör. KEK-et is eltörölték, pedig hogy szerettem, az bökte biztos a csőrüket, hogy ott csak olyan indul aki megérdemli, a kupagyőztesek.

 

Na Remélem Platini nyer és helyre tesz mindent, mert ez már nagyon uncsi, és hangulattalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van amiben egyetértek, van amiben nem :)

 

Kezdjük az elején: Egyetértek abban, hogy ez így nem jó, olyan szempontból, hogy néhol valóban uncsi már a csoport, hiszen eldőlt ki megy tovább és ki esik ki.

 

De. Én nagyon is jó ötletnek tartom, hogy a 3. helyezett az Uefában folytatja, hisz ez pont az unalom ellen van: Azoknak, akiknek nincs esélyük a továbblépésre a BL-ben, még mindig harcolhatnak a 3. helyért.

 

Az meg, hogy csak bajnokok legyenek... nem jelentene megoldást. Az angol, olasz, spanyol, stb bajnok kenterbe verné az osztrák, belga, görög, stb bajnokot, ugyanúgy tagozódna az összes csoport.

 

Inkább a csoportba rendezést kellene valahogy megreformálni, hogy pl. a legerősebb csapatok mellé legalább kettő egy kalappal gyengébb ellenfelet kellene sorsolni.

 

Tehát mondjuk a Barca mellé most be kellett volna sorsolni legalább kettőt az Inter, Liverpool, PSV, Lyon, Arsenal, Schalke, Werder, Ajax nyolcasból. És akkor máris izgisebb lenne, hiszen 3 kemény gárda is küzdene a 2 helyért (úgy mint most a BARCA - Werder - Chelsea csoportban.)

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség az Uefa kupából: A Partizán a 85 percig vezetett a Livorno ellen, amikor az olaszok szöglethez jutottak. A kapus, Amelia felment előre, és egyenlítő gólt fejelt a Livornónak, ami végül is egy pontot ért csapatának :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség az Uefa kupából: A Partizán a 85 percig vezetett a Livorno ellen, amikor az olaszok szöglethez jutottak. A kapus, Amelia felment előre, és egyenlítő gólt fejelt a Livornónak, ami végül is egy pontot ért csapatának :D

 

 

Donát

Egy világbajnok kapustól minden kitelik!

Tényleg ritka az ilyesmi. Én Taibitől láttam ilyet 3-4 évvel ezelőtt Reggina kapusa fejelt így gólt.

Ezek az olasz kapusok jól fejelnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van amiben egyetértek, van amiben nem :D

Én is így vagyok! :D

Lássuk:

3. helyezett az Uefában folytatja, hisz ez pont az unalom ellen van: Azoknak, akiknek nincs esélyük a továbblépésre a BL-ben, még mindig harcolhatnak a 3. helyért.

Persze sport szempontból nem vitatom, hogy legalább van tétje a 3-dik helynek, de, hogy továbbjutást érne egy teljesen más kupába, amiben már lement egy csomó főtáblás forduló, az nem jó. Legalábbis nekem nem tetszik. Selejtezőből kiesni teljesen más, mert azt fel lehet fogni úgyis, hogy nem volt elég erős a legerőssebb kupához, ezért csak az uefa kupába kvalifikálta magát a tavalyi teljesítményével.

De ha egy idei kupában eléri a harmadik helyet, akkor egy másik idei kiírású kupában folytathatja, szerintem nem jó. A tavalyi teljesítményünkkel harcoljuk ki a kupaindulás jogot, nem azzal, hogy idén valamit alkotunk a kupában.

 

Az meg, hogy csak bajnokok legyenek... nem jelentene megoldást. Az angol, olasz, spanyol, stb bajnok kenterbe verné az osztrák, belga, görög, stb bajnokot, ugyanúgy tagozódna az összes csoport.

Mért most nem verik kenterbe?

Csak nem 1 bajnok veri körbe ezeknek a nemzetnek a bajnokait, hanem egy 3 vagy negyedik. Most egyes országokból 4 csapat veri kenterbe európa másik felét.

 

Ez szerintem még abból a szempontból is rossz, hogy a bajnokság végén a nagy bajnokságokban nincs motiváció, mert elég a 4-dik hely is a nagypénzre. Míg más országokban bajnoknak sincs szinte esélye odajutni.

Teszem azt aki harmadik a bajnokságban, az a vége felé már se fel se le nem csúszhat, ezért motiválatlan és szar meccseket játszik.

 

Szerintem megoldás lenne a csak bajnok, és nem kéne feltétlenül ragaszkodni a csoportmeccsekhez.

Szezon elején ki kell sorsolni (persze valami minimális kiemeléssel), 68-as főtáblát azt nosza, a Barca meg a Chelsea menjen az első fordulóba La Vallettába, Minksbe, vagy Debrecenbe.

 

Szerintem könnyen előfordulhatna, hogy nagy meglepetésre egy noname Albán bajnok kiveri valamelyik nagyágyút.

Ne felejtsük el hogy régen azért nyert a Steuau Bukarest BEKet. Vagy a Crvena Zrezda. Ma ilyeneknek már esélyük sincs. 2004-es szezon volt olyan ahol nem egy esélyes csapat nyert, de az is szupercsapat egy Steuához képest.

Minnél több meccs van annál jobban kijön a tudáskülönbség, ez kedvez az igazán nagy csapatoknak, akiknek nagy a padjuk stb, egy-egy meccsen nyerhet a Rabotnicski, a Wisla Krakko, vagy a ZTE a MU ellen.

De még az is lehet, hogy két meccsen is kihúzza egy ilyen kiscsapat.

 

 

Ezzel a kiemeléssel amit te mondassz, csak az a baj, hogy nincs annyi jó csapat, hogy 8 csoportot megtöltsünk és valóban éles jó meccsek legyenek.

És akkor mi lesz a kiscsapatokkal, őket teljesen kihagyjuk, vagy területi kiemelés lesz, hogy a nyugat eu-iak nem találkoznak a keletiekkel.

Nemzetközi kupáknak szerintem pont az a lényege, hogy összehozza a focikultúrákat, ne pedig mélyítse a szakadékot.

 

 

Szerintem a mai Uefa kupa csapatai olyan gyenge csapatok. Nagyon gyenge meccsek vannak, mégha előfordulnak ilyen érdekességek, mint a kapusgól.

De például a Valencia-Roma BL meccs szerintem marha jó volt, a Viasaton felvételről közvetített meccsek közül szerintem az idei legjobb volt. De a Roma ugye tavaly papíron a második helyen végzett, a Valencia pedig a 3dikon.

Szerintem ezt a meccset Uefa kupa címén kellett volna megrendezni. Ha ilyen csapatok szerepelnének az UEFA-ban akkor máris lenne rangja lennének jó meccsek. Ilyen színvonalú csapatok adják meg a rangját egy kupának.

Nem az Eintrakt v Livorno szintű csapatokra kíváncsiak az emberek, Hanem azokra akik most a BLben játszanak, ezért a BL-t fel kell osztani bajnokokra és akik onnan kiszorulnak azok az Uefa kupáért játszanak.

Az utóbbi években egyre alacsonyabban jegyzett csapatok nyerik az Uefa kupát.

10 éve még Bayern Schalke Inter Parma nyert. Azóta egyre "kisebb" csapatok, és csak egyszer egyszer olyan, mint a Pool vagy a Valencia akiknek inkább olyan szezon kijavító volt a kupasiker.

Szerintem nem jó, hogy csak a kicsiknek fontos a másik kupa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Comment.blog.hu-n jelenet meg ez a cikk:

 

"A 2008-as Nyári Olimpia Játékok amerikai közvetítésének jogát 2000 óta az NBC birtokolja (5 Olimpiát fognak közvetítetni 3,5 milliárd dollárért cserében), és "az erősebb él nemi életet" elvnek megfelelően két év múlva már hozzájuk fogják igazítani a verseny menetrendjét is.

 

Nem kis pénzhez jut a tévéjogok értékesítésével a NOB, így talán érthető is, hogy lemegy kutyába, és annak a farkát csóválja, aki a legnagyobb zsákot ejti a kis markába, de szerintünk mindennek van határa. Az amerikaiak ugyanis elérték azt, amit mi soha nem fogunk, a várhatóan sok amerikai érmet hozó úszószámok és a szintén csillagos-sávos lobogóval körbeszaladgáló győzteseket predesztináló torna döntők némelyike az időeltolódás miatt pekingi idő szerint reggel 9-kor fog kezdődni, míg az előfutamok maradnak az esti órákban.

 

Roland Schoeman, dél-afrikai úszó szerint a döntés meglehetősen gusztustalan: "Szarnak arra, hogy az úszók mit akarnak, és arra is, hogy ezzel csak egy kontinens tévénézőinek kedveznek. Mondjuk, ha az NBC azt mondja, hogy ad még plusz 100.000 dollárt minden egyes aranyért, akkor úszok én hajnali egykor is." Kíváncsiak vagyunk arra, hogy mi mikor leszünk abban a helyzetben, hogy a kajak-kenu döntőket úgy rendezzék meg, ahogy mi szeretnénk. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész ügy az olimpiai eszme megcsúfolása.

 

Persze hallottam én már olyan érvet, hogy hogy a foci vb-ken mindigis ezt csinálták, Mexikóban Usaban délben játszottak.

De a focinak sosem volt olimpiai eszméje.

 

Egyébként szerintem pont ez a jó az olimpiákban, hogy akkor 2 hétig úgy igazítja az ember magát ahogy az olimpia zajlik. Vagyis ha nagy az eltolódás éjszakázás van. Teljesen átáll az ember az ottani időszámításra. Huhh hogy mentem én suliba, mikor Sydneyben volt az olimpia.

 

Ha az amcsik ezt a feelinget ki akarják gyilkolni belőle szívük joga. Remélem az koria döntők jobban megzavarják a klónozott felps-et, mint a mi Cseh legényünket.

 

Az utolsó mondattal viszont nagyon egyetértek.

Atlétikában volt olyan valamelyik távon, hogy tiszta amcsi dobogó. Akkor Kajak-Kenuban miért nem tudjuk kiharcolni, hogy többen induljunk mi? Nálunk még a második is hülyére veri a világot. Talán a harmadik is. Mindenesetre ha a mieink az olimpiai döntöben döntenék el ki a legjobb, nem a válogatón az csak azért jó, mert az olimpián a "vesztes" kap egy ezüstöt.

Schmitt Pali inkább ezzel foglalkozna.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész ügy az olimpiai eszme megcsúfolása.

 

Persze hallottam én már olyan érvet, hogy hogy a foci vb-ken mindigis ezt csinálták, Mexikóban Usaban délben játszottak.

De az nálunk pont főműsoridőbe esett. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért játszottak ott délben, hogy Európában főműsoridőbe essen (hisz az európaiak pengették a sok pénzt.)

 

 

Donát

Pont ezt mondtam, hogy a foci sosem volt elveskedő. Ők akkor játszottak amikor az ember a többség ráért nézni.

 

Az olimpia mindig a sportért és a sportolokért (régebben az amatőrökért) volt, az önös érdekeket háttérbe szorítva.

1984-ig szinte az összes olimpia veszteséges volt.

Ezért "nem kellett" például a Los Angelesi olimpiai "senki", mert Montreáli totális anyagi bukta volt. De jött egy amcsi üzletember Peter Ueberroth, aki akkora pénzügyi zseni volt, hogy 225 millás hasznot hozott ki 1984-es olimpiából.

Azt találta ki, hogy ne kelljen amcsi adófizetők pénzt kiszedni, tehát szponzorokkal finanszíroztatja az építkezéseket. Ugye ismerős manapság ez a módszer.

Lake Placidi téli olimpián 381 támogató 9 millát dobott össze. Ez a csávó a támogatók számát limitálta 30-ra és 4 millára minimalizálta a beszállási összeg minimumját. Máris tolongtak. Coca Cola 35 milla reklám és 15 milla támogatás a szervezőbiznak, McDonalds 55 milla és 9 millió darab Hamburger (!), ABC tévécsatorna 225(kötlségvetés fele). Következő olimpia közv jogaiért egy marketing cég 1 miliárdot tesz le.

Persze voltak elvtelen dolgai a csávónak amiért Olümpiában meg sem akarták gyújtani a lángot, pl mindenki aki akar futni a lánggal 1000yardot fizetnie kell 3000 dollárt. Annyi jelentkező volt, hogy 33 államon végigfutó 15000km hosszú távot mesterségesen meghosszabították.

 

Persze jó, hogy egy ekkora sportesemény nyereséget termel(ha nem tudna termelni akkor kéne elgondolkodni a dolgokon, ahogy ezt 84-ben megtették), de ilyen kicsinyesnek lenni, hogy néhány milla plusszért, átvariáljuk a sportolók számára tök idegen pozícióba tegyük az eseményeket, ezzel kockáztatva 4 évi munkát. Mintha nem lenne enélkül a plussz nélkül is elég nyeresége a nob-nak, ha csak simán du vannak a döntők. Én azt mondom húzzanak a rákba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az olimpia mindig a sportért és a sportolokért (régebben az amatőrökért) volt, az önös érdekeket háttérbe szorítva.

Ez már nagyon régóta nincs így. Ez a közvetítősdi is jól megmutatja, hogy csak a pénz számít. A nyereség. Erről szól az olimpia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de abban igaza van loknak, hogy az olimpia mögött mindig ott húzódott egy közvetíteni való érték: a sport szeretete, tisztelete. Akármekkora pénzek is vannak az olimpiában, az alapja mindig ez volt, és mindig tudták, hol a határ. Tartották magukat a több ezer éves tradicióhoz, mert hogy az olimpia egyben a hagyományok tisztelete is (valahol). Persze egyértelmű, hogy utóbbi időkben egyre inkább háttérbe szorulnak ezek az erkölcsi dolgok, de ez a lépés már átlépte a "szemet hunyok fölötte" határt.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lokatelli által már emlegetett BL "megreformálás"-hoz kapcsolódik:

Donát

Ez nagyon szimpatikus! Remélem ő nyer. Akkor az EB-t is megkaphatjuk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy a már amúgy is elégedtlenkedő G14 ebben nem fog belemenni. Márpedig ezek a klubbok gazdagok, és nagy reklámértékűek, éppen ezért lehetetlen figyelmen kívül hagyni a törekvéseiket. Tényleg jól hangzik, amit Platini mond, de nem lesz könnyű megvalósítania...

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy el kell kezdeni!

De ezek után nem biztos, hogy megszavazzák Platinit, a nagy klubbok megveszik a szavazatokat, hogy maradjon a régi 4-es rendszer.

 

G14-nek az a fő baja, hogy nincs elég pénzük a játékosaik horribilis fizetését kifizetni.

Csak akkor telik rá, ha bejutnak a BL csoportkörbe, 6 vesztes meccsel többet keresnek, mintha elődöntőig mennek az uefa kupában.

Ebbe bukott bele a Dortmund. Mikor ment a szekér megkötötték a jó szerződéseket. Elbukták a Bl selejtezőt, nem jött a bekalkulált BL pénz, mindenkit eladtak eladósodtak, akkor jött volna be hasonló összeg, ha megnyerik az uefa kupát(mert ugye a nézőszám se mindegy), persze ezt sosem lehet biztosra venni.

 

Én abban látom a megoldást, hogy ne két olyan kupasorozat legyen, hogy az egyikkel lehet keresni a másikkal meg esetleg csak a kelet-euiak szemüvegén nézve kapnak jó pénzt. Ki kéne egyenlíteni ezeket az összegeket, és persze a csapatokat visszaforgatni az uefa kupába. Ha menők játszanak a második számú kupában nagyobb az érdeklődés, több a pénznyeremény és a bevétel is nagyobb.

Ja és éledjen újra a KEK! :peace:

 

Én Platinire szavaznék! Platini for president!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajnal gólt rúgott és két gólpasszt is adott.

 

Mikor Lothar játszatta nem voltam elájulva tőle, de láttam a Bayern ellen kupameccsen.

Nagyon jól szátszott jó labdákat osztogat, remek ütemben indít. De Bundesliga II-es meccseken elég sok gólt szerzett már eddig is.

Azt a meccset a Kaiserslauternnek gólokkal kellett volna nyernie, mégpedig olyan támadásokból szerzett gólokkal, amiket Hajnal dirigált, írányított, indított, erre a München otthon egy szöglet utáni fejessel nyerni tudott.

 

Ajánlom Várhidi és a jövendőbeli kapitány figyelmébe.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csalódtam Várhidiben. Remek kis keretet hozott össze.

Valahol itt kellett volna kezdeni Új Zéland ellen.

Szerintem nem volt igaz, hogy azok voltak a legjobbak, akiket Bozsik válogatott, pláne hogy sokszor lebődött dárdaikat sebőköket és nevesincs molnárokat favorizál.

Elsőre lehet, hogy sok az újonc, de ez csak egy próba meccs Kanada ellen, belefér.

Esetleg egy jó formában Halmosit még elbír a csapat.

Kár hogy a Dzsudzsák megsérült, mert itt a helye.

Hogy mondjak valami rosszat is azért egy Torghelle Szabics csere indokolt lett volna. Szabics végre rúgott néhány mainzos gólt, de a sanyiról semmi hír.

Mindenesetre meghallotta az óhajunkat (ha beszélhetek többes számban), Hajnalodik a válogatott sötét bugyraiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tetszik ez nekem. Átestünk a másik végletbe. Nézzetek meg bármilyen nagy csapatot. Az egy dolog, hogy a fiatal tehetségeket játszatják, de mindig tesznek be melléjük rutinosabb játékosokat. Ebben a keretben a szerintem nem túl jó Tóth Balázs és Gera a "rutinosabb" - Torghellét hadd ne soroljam ide. Juhász Roland bár sok meccset játszott már, de még nem nevezném annak. Egy Dárdai pl. még simán elférne ott a középpályán, hogy egy kicsit lehiggassza a fiatalok kedélyeit. SZERINTEM. Remélem a kapuba Végh Zoli kerül, az egy kicsit ellensúlyozza a fiatalságot.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamár Hajnal

 

 

A kaiserslauterni klubvezetők nem járultak hozzá, hogy magyar légiósuk, Hajnal Tamás (képünkön) eleget tegyen Várhidi Péter megbízott szövetségi kapitány meghívójának és a szakember rendelkezésére álljon a Kanada elleni barátságos válogatott találkozón.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.