Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Semmi extra. 82 centis full HD LCD. Szerintem full HD-t nagyban érdemes venni, de ettől független nem rossz készülék ez sem. 100 ezerért simán megéri. De majd kijavít oldie, ha nem jól gondolom. :P

 

Köszi. Nagyon örül neki az ember aztán gondoltam utánajárok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Oldie: Mit szólsz ehhez a tv-hez?

 

http://www.avplanet.hu/index.php/televiziok-1/plazma-televiziok/panasonic-tx-p42s30e-full-hd-plazma-televizio-42-107cm.html

 

Természetesen más véleményére is kiváncsi vagyok.

Középkategóriás Full HD tv készülék a jelenlegi japán csúcsgyártó cégtől.......a konkurens gyártók hasonló kategóriájú készülékeit képminőségben simán megelőzi. Jó ár/érték arányú készülék, ajánlott vétel közepes méretű szobába (42 coll-ból adódóan), ahol a nézési távolság két méter körüli.

 

A vásárlásával azonban még én várnák, úgy év végéig. Tuti le fog menni az ára karácsony körül egy "elfogadhatóbb" szintre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Középkategóriás Full HD tv készülék a jelenlegi japán csúcsgyártó cégtől.......a konkurens gyártók hasonló kategóriájú készülékeit képminőségben simán megelőzi. Jó ár/érték arányú készülék, ajánlott vétel közepes méretű szobába (42 coll-ból adódóan), ahol a nézési távolság két méter körüli.

 

A vásárlásával azonban még én várnák, úgy év végéig. Tuti le fog menni az ára karácsony körül egy "elfogadhatóbb" szintre.

Inkább egy G10 -est vesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felsőközépkategóriás tv, mely az S szériát követi, ezáltal egy fokkal jobb képminőséget produkál. Mivel ez is idei készülék ennek a vásárlásával is érdemes várni még. A többi dologgal megegyezik az előbbivel.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább egy G10 -est vesz. :D

Olyat már csak használtan tudna venni :)

 

A geeks.hu-n fent van amúgy a G30-as tesztje. Nem sokkal tud többet mint a G20-as tavalyi modell. Érdemesebb azt választani, már ha még kapható valahol :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyat már csak használtan tudna venni :)

 

A geeks.hu-n fent van amúgy a G30-as tesztje. Nem sokkal tud többet mint a G20-as tavalyi modell. Érdemesebb azt választani, már ha még kapható valahol :)

G10 -es nekem van, G30 -at akartam írni. :) A G panelek eleve jobbak mint az S -ek, szóval az utóbbi szerintem már felejtős. Persze ha az ár a lényeg akkor nem. :)

 

Egyébként a fenti szavazás is érdekes ma már. A válasz egyértelmű igen részemről. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

G10 -es nekem van, G30 -at akartam írni. :) A G panelek eleve jobbak mint az S -ek, szóval az utóbbi szerintem már felejtős. Persze ha az ár a lényeg akkor nem. :)

 

Egyébként a fenti szavazás is érdekes ma már. A válasz egyértelmű igen részemről. :D

Nem rég én a HD Readys X ill. C széria előtt gyökereztem le az MM-ben, ahol egy T2-es promo anyagot nyomattak. Marha jól néztek ki azok is, pedig "csak" HD Readysek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felsőközépkategóriás tv, mely az S szériát követi, ezáltal egy fokkal jobb képminőséget produkál. Mivel ez is idei készülék ennek a vásárlásával is érdemes várni még. A többi dologgal megegyezik az előbbivel.

 

 

Köszi ismét. Tulajdonképpen a vásárlás időpontja a Battlefield 3-tól függ. :D Ha jól megy a gépemen akkor nem computert veszek hanem tv-t decemberben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted mennyire rizikós számítógépet rákötni egy plazmára? Beégés szempontjából kérdezem.

Egy bejáratott plazmára már nem nagyon jelent veszélyt. Ellenben a bejáratási idő alatt ( első 500 óra kb) érdemes kerülni az egy óránál tovább tartó stabil képelemeket. ( játékoknál főleg HUD)

Beégés amúgy a mai plazmáknál már nincs, ellenben ghosting, ami ennek a finomabb változata. Tv adásoknál illik a logók miatt kizoomolni a képet, illetve fél óránként csatornát váltani a bejáratás alatt. Ha mégis nyoma maradna a logónak pl, akkor beraksz egy filmet és azzal "mosod" át a képernyőt. A ghosting rendszerint el szokott tűnni ezek után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bejáratott plazmára már nem nagyon jelent veszélyt. Ellenben a bejáratási idő alatt ( első 500 óra kb) érdemes kerülni az egy óránál tovább tartó stabil képelemeket. ( játékoknál főleg HUD)

Beégés amúgy a mai plazmáknál már nincs, ellenben ghosting, ami ennek a finomabb változata. Tv adásoknál illik a logók miatt kizoomolni a képet, illetve fél óránként csatornát váltani a bejáratás alatt. Ha mégis nyoma maradna a logónak pl, akkor beraksz egy filmet és azzal "mosod" át a képernyőt. A ghosting rendszerint el szokott tűnni ezek után.

Röhögni fogsz de nekem enyhe ghosting van a CN logo miatt. :lol: Kicsit bosszant is, azóta nem nézem a TCW -t a tv-n, csak a számítógépen. Próbáltam már leöblíteni az Avatarral, de még mindig észrevehető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röhögni fogsz de nekem enyhe ghosting van a CN logo miatt. :lol: Kicsit bosszant is, azóta nem nézem a TCW -t a tv-n, csak a számítógépen. Próbáltam már leöblíteni az Avatarral, de még mindig észrevehető.

Van akinek beletelik pár hétbe mire véglegesen eltűnik. Amúgy elég bosszantó, hogy ilyen hátránya van ennek a technológiának. Is. A többiről nem is beszélve. Olyan igénytelen már talán egy megjelenítő sem lesz mint a CRT. Azokat még nem öt évre készítették, hanem tizenötre. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van akinek beletelik pár hétbe mire véglegesen eltűnik. Amúgy elég bosszantó, hogy ilyen hátránya van ennek a technológiának. Is. A többiről nem is beszélve. Olyan igénytelen már talán egy megjelenítő sem lesz mint a CRT. Azokat még nem öt évre készítették, hanem tizenötre. :)

Már legalább egy hónapja észrevettem, és még mindig ott van. De mintha halványodna. :) Persze rajtam kívül nem sokan vennék észre, de nekem akkor is látható. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bejáratott plazmára már nem nagyon jelent veszélyt. Ellenben a bejáratási idő alatt ( első 500 óra kb) érdemes kerülni az egy óránál tovább tartó stabil képelemeket. ( játékoknál főleg HUD)

Beégés amúgy a mai plazmáknál már nincs, ellenben ghosting, ami ennek a finomabb változata. Tv adásoknál illik a logók miatt kizoomolni a képet, illetve fél óránként csatornát váltani a bejáratás alatt. Ha mégis nyoma maradna a logónak pl, akkor beraksz egy filmet és azzal "mosod" át a képernyőt. A ghosting rendszerint el szokott tűnni ezek után.

 

 

Ezt azért egy kicsit gáznak tartom. Vesz az ember egy baromi drága tv-t és akkor ilyen problémák vannak. Erre már kitalálhatnának valamit. Az ember önkéntelenül elfelejtkezik róla(vagy pl kap egy telót amin egy órát beszél) aztán kész a baj. Vagy a tv-társaságoknak kellene ez ellen tenni vagy a panelgyártóknak. Különben ha megvan az 500 óra akkor már nyugodtan lehet akár órákig is nézni valamit? Tényleg röhejnek tartom, hogy vesz az ember pénteken egy tv-t ,szombaton meg nem tud megnézni rajta egy másfél órás filmet mert jön a ghosting.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt azért egy kicsit gáznak tartom. Vesz az ember egy baromi drága tv-t és akkor ilyen problémák vannak. Erre már kitalálhatnának valamit. Az ember önkéntelenül elfelejtkezik róla(vagy pl kap egy telót amin egy órát beszél) aztán kész a baj. Vagy a tv-társaságoknak kellene ez ellen tenni vagy a panelgyártóknak. Különben ha megvan az 500 óra akkor már nyugodtan lehet akár órákig is nézni valamit? Tényleg röhejnek tartom, hogy vesz az ember pénteken egy tv-t ,szombaton meg nem tud megnézni rajta egy másfél órás filmet mert jön a ghosting.

Azért nem olyan könnyű beégetni azt. ;) Egyébként az LCD -nek nincs ilyen gyíkja. Az lehet nyüstölni, a fény se árt neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem olyan könnyű beégetni azt. ;) Egyébként az LCD -nek nincs ilyen gyíkja. Az lehet nyüstölni, a fény se árt neki.

 

 

Lcd már hidegen hagy. Csak plazma. :D Majd vigyázok rá. Jobban tartok attól, hogy ha buli van akkor valaki ráönti a sört. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lcd már hidegen hagy. Csak plazma. :D Majd vigyázok rá. Jobban tartok attól, hogy ha buli van akkor valaki ráönti a sört. :D

Na attól ne félj! A panelt olyan üveg védi, ami nagyon sokat kibír. :) A G paneloknak volt egy olyan tesztje, amikor is egy hatalmas vasgolyót neki vágtak izomból és szemből a TV -nek, és semmi baja nem lett. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óvatosnak és figyelmesnek kell lenni, ennyi. :) Talán majd az OLED nem lesz ennyire igényes. Az LCD-t meg megemlíteni is gáz abban az árkategóriában ahol már egy remek plazmát kapunk a pénzünkért. Az LCD nem fogja utolérni a plazma képminőségét a büdös életbe se. Az iszonyú drága LED LCD-k tudnak csak talán megközelítőleg olyan képet produkálni mint egy középkategóriás és jóval olcsóbb plazma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na attól ne félj! A panelt olyan üveg védi, ami nagyon sokat kibír. :) A G paneloknak volt egy olyan tesztje, amikor is egy hatalmas vasgolyót neki vágtak izomból és szemből a TV -nek, és semmi baja nem lett. :cool:

 

Nem semmi miket kibírnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alap HD erősítőkkel nem nagyon érdemes kezdeni. Akinek eddig nem volt hm rendszere annak jó, viszont akinek már van "füle" az ilyenhez, annak a 150e forintos kategóriánál kezdődik a továbblépés. Ahogy olvasom a hozzáértőktől, illetve azoktól akik szinte havonta változtatják az erősítőiket, a HD hangzás az Onkyo esetében a 8xx-as szériától, Denon részéről a 23xx, illetve a Pioneertől -csak hogy az ismertebbeket említsem- az AX-től számítják az elfogadható minőséget, természetesen egy ezekhez illő hangsugárzó szettel ( nagy sláger a Dali Concept, mely 200e körül kapható mélynyomó nélkül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.