Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Remélem azért ha sikerül megvennem a Panasonic plazmát, akkor azért 10-15 évig elmegy hiba nélkül.

 

Lada: Nem semmi utat jártál be. Még jó hogy ez engem annyira nem érdekel(a kép annál inkább), mert a gatyám ráment volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

igen, a Panánál ez nagy mázli :) Olvasom, hogy sokan három év után ezeket lecserélik és még két év garival jó áron el tudják adni. Három év alatt meg összeszednek annyi különbözetet, hogy egy új tv-t vegyenek. :)

Alapból nincs öt éves jótállás rájuk asszem. Ez akkoriban egy akció volt. Ezért is vettem hivatalos forgalmazótól. Máskülönben nem lett volna rá öt év jótállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azért ha sikerül megvennem a Panasonic plazmát, akkor azért 10-15 évig elmegy hiba nélkül.

Ilyenre ne számíts. :(

 

 

Alapból nincs öt éves jótállás rájuk asszem. Ez akkoriban egy akció volt. Ezért is vettem hivatalos forgalmazótól. Máskülönben nem lett volna rá öt év jótállás.

Igaz, nincs alapból, de rendre él még most is néhány modellre az öt éves gari. :) Évente van kétszer-háromszor ilyen akció.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kiváncsiságból. Mi romlik el bennük?

Főleg az áramköri lapon kezdődik az elévülés. Aztán meg a panel foszforjának az öregedése és azzal együtt bizonyos keretek között a kontrasztarány jelentősen romlik. Gyorsabban mint az "igénytelen" CRT-k esetében. Arról nem is beszélve, hogy a plazma végnapjai is meg vannak számlálva, rohamosan fejlődik az OLED. Nagyon felgyorsult "sajnos" az eszközök elévülési ideje. Pazarlunk ezerrel ahelyett, hogy valódi minőség kerüljön a háztartásokba mely akár évtizedekig is kitart mint a múltban. És ez nem a fejlődés ellen szól, hanem a minőség ellen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg az áramköri lapon kezdődik az elévülés. Aztán meg a panel foszforjának az öregedése és azzal együtt bizonyos keretek között a kontrasztarány jelentősen romlik. Gyorsabban mint az "igénytelen" CRT-k esetében. Arról nem is beszélve, hogy a plazma végnapjai is meg vannak számlálva, rohamosan fejlődik az OLED. Nagyon felgyorsult "sajnos" az eszközök elévülési ideje. Pazarlunk ezerrel ahelyett, hogy valódi minőség kerüljön a háztartásokba mely akár évtizedekig is kitart mint a múltban. És ez nem a fejlődés ellen szól, hanem a minőség ellen.

 

 

Ebben egyetértek veled. Nekem sem tetszik, hogy pár évre csinálják a műszaki cuccokat, a fogyasztás serkentése miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben egyetértek veled. Nekem sem tetszik, hogy pár évre csinálják a műszaki cuccokat, a fogyasztás serkentése miatt.

Van most egy jó kis doksifilm fent a neten erről, holnap ha lesz időm megnézzem aztán belinkelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben egyetértek veled. Nekem sem tetszik, hogy pár évre csinálják a műszaki cuccokat, a fogyasztás serkentése miatt.

Kolléganőimmel is mindig mondogatjuk, hogy miért nem lehet hosszú időre készíteni a műszaki cuccokat. Persze tudjuk, miért, de morgunk is miatta. Az egyik pl. nagyon vigyáz a 30 éves mosógépére, mert össz-vissz kétszer volt minimális hibája, és amíg lehet, nem akar vacak újat venni. Barátnőm nyaralójában meg kb. 60 éves bojler van, semmi baja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik, hogy a végnapjait éli a lcd, plazma technológia. Ugyanaz történik mint a CRT, síkképcsöves tv-k végnapjain. Innentől megjósolható, hogy jön majd a kiegészítő hangszórókészlet is.

 

http://prohardver.hu/hir/beepitett_blu-ray_iro_hdd_panasonic_tv.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik, hogy a végnapjait éli a lcd, plazma technológia. Ugyanaz történik mint a CRT, síkképcsöves tv-k végnapjain. Innentől megjósolható, hogy jön majd a kiegészítő hangszórókészlet is.

 

http://prohardver.hu/hir/beepitett_blu-ray_iro_hdd_panasonic_tv.html

 

 

Ebből a cikkből miért következik, hogy a plazma a végnapjait éli? Csak beleraktak egy br-írót meg egy vinyót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a cikkből miért következik, hogy a plazma a végnapjait éli? Csak beleraktak egy br-írót meg egy vinyót.

Oldie -nak mindig az kell ami itt sose, vagy csak 20 év múlva lesz. :D Japánban piacra dobtak pár darab ilyet. Nem kell megijedned, vehetsz plazmát nyugodtan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a cikkből miért következik, hogy a plazma a végnapjait éli? Csak beleraktak egy br-írót meg egy vinyót.

Ugyanez történt a CRT korszak végén. Mikor már nem tudták tökéletesíteni a képminőséget, jöttek a dvd-lejátszós, plusz hangfalas CRT-k.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanez történt a CRT korszak végén. Mikor már nem tudták tökéletesíteni a képminőséget, jöttek a dvd-lejátszós, plusz hangfalas CRT-k.

Ne hülyéskedj már. A plazmák még fel se futottak igazán. Most jön a virágkoruk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie -nak mindig az kell ami itt sose, vagy csak 20 év múlva lesz. :D Japánban piacra dobtak pár darab ilyet. Nem kell megijedned, vehetsz plazmát nyugodtan. :)

 

 

Nem ijedtem meg. :D Csak kiváncsiságból kérdeztem. Ez mire bejön ide még pár év meg sosem voltam a híve az egybeépített cuccoknak. A döntés megszületett az isten nem veri ki a fejemből a tv-t. Már csak a lóvéknak kell egyezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hülyéskedj már. A plazmák még fel se futottak igazán. Most jön a virágkoruk.

Nézd meg te is a lenti filmet. ;) A plazmáknak most van a virágkoruk, más kérdés, hogy nem tudja felvenni a versenyt a CRT korszakkal. Az emberek nem teljesen hülyék, hogy olvasva a sok hírt a minőségileg kifogásolható alapanyagokról, kidobják a tíz-tizenöt éves tv-jüket. Arról nem is beszélve, hogy még mindig a legtöbb országnak túl drága egy ilyen tv. A másik meg az, megveszik, de két-három év múltán már elavult, mert jön egy új formátum, melyhez új eszközök dukálnak. A CRT még jó volt a DVD-hez, de a BR-hez pl kevés. A legfőbb baj meg tényleg az elévülés. :( Ha húsz évig bírná a plazma akkor még jobban fogyna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanez történt a CRT korszak végén. Mikor már nem tudták tökéletesíteni a képminőséget, jöttek a dvd-lejátszós, plusz hangfalas CRT-k.

 

 

Így már világos. Elkezdtem nézni a filmet és már a villanykörténél ledermedtem. Ez marha tisztességtelen a fogyasztókkal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már világos. Elkezdtem nézni a filmet és már a villanykörténél ledermedtem. Ez marha tisztességtelen a fogyasztókkal szemben.

Nálam a nyomtatós dolog ütött. A film végi megoldással főleg. De az iPod se semmi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnapelőtt vacsora közben a Mediamarkt reklámújságját olvastam. Az utolsó oldalon 24990 ft-ért ezt a Panasonic br-lejátszót láttam.

 

http://www.220volt.hu/Panasonic+DMP-BD75+Blu-ray+lejatszo

 

Annyi van hogy valami elektronika eszközt le kell adni. Nekem van egy 18 éves Daewoo tv-m amit sosem nézek(aki volt nálam látta). Ezen tv-ért 200 ft-ot nem kapnék így 5000 ft-ot ér(a lejátszó 29990 ft lenne). Azaz nekem baromira megérné ha megszabadulnék tőle.

Néztem a lejátszó specifikációját és tudja az mkv-t ami nekem a legfontosabb. A másik lényeg is van rajta az usb csati.

Megmondom őszintén hogy 98 %-ban eldöntöttem hogy megveszem. Először is Panasonic ilyen olcsón, másodszor jó áron megszabadulok a tv-mtől, Harmadszor a számomra fontos dolgokat tudja a lejátszó.

Ha egy Sonyt, vagy Lg-t adnának ennyiért hidegen hagyna, de úgy érzem ezt most nem szabad kihagyni. Ha megvan akkor már "csak" tv kell.

A hátrány az hogy amíg nincs tv addig itthon fog állni.

 

Vélemények?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jobb lesz ha utánaérdeklődsz, hogy pontosan hány éves elektronikai eszközt vesznek vissza. Amúgy jó lejátszó, de mkv lejátszását nem ilyen készülékre bíznám.

 

Ma megint nézegettem a tv-ket az MM-ben és piszok nagy dilemmába kerültem, mert bár ugyan elkezdtek jelentősen zuhanni most a pana tv-k, de egy 50 col-os HD Ready is meglehet, hogy bőven elég lenne abban a távolságba ahonnét én nézném. :) Mondjuk van még időm, és elkapkodni tuti nem fogom a döntést. :) De egy 127 centis képátló azért noh..... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megint nézegettem a tv-ket az MM-ben és piszok nagy dilemmába kerültem, mert bár ugyan elkezdtek jelentősen zuhanni most a pana tv-k, de egy 50 col-os HD Ready is meglehet, hogy bőven elég lenne abban a távolságba ahonnét én nézném. :) Mondjuk van még időm, és elkapkodni tuti nem fogom a döntést. :) De egy 127 centis képátló azért noh..... :D

Nehogy HD ready -t vegyél már! Pont Te... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jobb lesz ha utánaérdeklődsz, hogy pontosan hány éves elektronikai eszközt vesznek vissza. Amúgy jó lejátszó, de mkv lejátszását nem ilyen készülékre bíznám.

 

Ma megint nézegettem a tv-ket az MM-ben és piszok nagy dilemmába kerültem, mert bár ugyan elkezdtek jelentősen zuhanni most a pana tv-k, de egy 50 col-os HD Ready is meglehet, hogy bőven elég lenne abban a távolságba ahonnét én nézném. :) Mondjuk van még időm, és elkapkodni tuti nem fogom a döntést. :) De egy 127 centis képátló azért noh..... :D

 

 

A leendő tv(g30) is tudja az mkv-t lejátszani de mivel többfajta mkv van ezért nem bizti hogy mindent. A lejátszó meg hátha tudná azt amit a tv nem.

 

Osztom Ody véleményét. Nehogy Hd readyt vegyél ember. Nem sokkal kerül többe a full hd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sok fajta mkv létezik és ezért se bíznám olyan készülékre melynek nem az az elsődleges feladata, hogy lejátssza. :) De ez itt most az én véleményem. ;)

 

 

Full HD-t akkor érdemes venni amikor ki is tudod azon nézési távolságból és anyagi kereteid között használni. :)

Két-három méter fölötti távolságból már a Full HD-t nem fogod megkülönbözteti a HD-Ready-től, 50 colos képátlónál sem. Oda már vetítő kell és két méter fölötti képátló. De mint mondtam várok és ha lemegy az U vagy sokkal inkább az S szériás pana plazmák ára ahol most a C-s áll, akkor Full HD lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sok fajta mkv létezik és ezért se bíznám olyan készülékre melynek nem az az elsődleges feladata, hogy lejátssza. :) De ez itt most az én véleményem. ;)

 

 

Full HD-t akkor érdemes venni amikor ki is tudod azon nézési távolságból és anyagi kereteid között használni. :)

Két-három méter fölötti távolságból már a Full HD-t nem fogod megkülönbözteti a HD-Ready-től, 50 colos képátlónál sem. Oda már vetítő kell és két méter fölötti képátló. De mint mondtam várok és ha lemegy az U vagy sokkal inkább az S szériás pana plazmák ára ahol most a C-s áll, akkor Full HD lesz :)

 

Pont ma láttam 110000-ért Pana c-paneles hd ready tv-t. Tudnál nagyjából egy összehasonlítást csinálni az U, S, C és G panelről? Én mindenképp G-panelest veszek, hosszú távon biztos jó, de mi az igazi különbség ezen panelek közt? Megint kérdeztek barátok kollégák, de fogalmam sincs. Azt tudom hogy a G K*rva jó meg az R bár az már a milliomos szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ma láttam 110000-ért Pana c-paneles hd ready tv-t. Tudnál nagyjából egy összehasonlítást csinálni az U, S, C és G panelről? Én mindenképp G-panelest veszek, hosszú távon biztos jó, de mi az igazi különbség ezen panelek közt? Megint kérdeztek barátok kollégák, de fogalmam sincs. Azt tudom hogy a G K*rva jó meg az R bár az már a milliomos szint.

A C az egy belépő HD-Ready készülék. Tavaly még gyártottak X-et is de mára megszűnt a gyártása. A C után jön az U széria mely már Full HD-s panellal rendelkezik és a belépő szintet képviseli ebben a tartományban. Őt követi az S, majd a G, egy közép és egy felső-közép kategóriás panellal. Ahogy haladunk feljebb úgy javulnak a színhelyesség értékek avagy a képminőség annál jobb lesz. A csúcskategóriát a V-s szériák képviselik melyet még egy Z-s követ de az már tv-tuner nélkül. Szoktak még egy X jelzést is hozzátűzni eme jelölésekhez, ez azt jelenti, hogy jobb hangzása van a készüléknek amolyan virtual móddal látták el. Ami pedig 3D-s, az pedig T jelzést kap még. Amerikában meg gondolom Japánban vannak még ennél fejlettebb panelek is amit a Pana gyárt, de ha jól tudom azokat más gyártók használják fel a luxus igényekhez mérten. Bang &Olufsen cég asszem ilyen többek között.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.