Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A kérdés még mindig az, hogy a 3D-s lejátszóval le lehet-e játszani 2d-st? És az hogy fordítva megy-e? 2d-s lejátszóval 3d-s filmet? Szerintem az utóbbi nem megy.

 

Oldie: Azért jóval kevesebb 3D-s film van mint 2D-s. A régebbi filmek meg mind 2D-sek nem tudnak rárakni belőle 3D-st mert nincs.

Mindig felülről kompatibilis a rendszer. A 3D -s lejátszóval a 2D-t is lejátszhatod, de fordítva természetesen nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig felülről kompatibilis a rendszer. A 3D -s lejátszóval a 2D-t is lejátszhatod, de fordítva természetesen nem működik.

 

Leírtam a másik témában, hogy a 3D-s BD-t 2D-s készüléken is le tudod játszani, de természetesen nem 3D-ben. Idézzem be wikiről, hogy elhiggyétek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés még mindig az, hogy a 3D-s lejátszóval le lehet-e játszani 2d-st? És az hogy fordítva megy-e? 2d-s lejátszóval 3d-s filmet? Szerintem az utóbbi nem megy.

 

Oldie: Azért jóval kevesebb 3D-s film van mint 2D-s. A régebbi filmek meg mind 2D-sek nem tudnak rárakni belőle 3D-st mert nincs.

3D-s lejátszó visszafelé kompatibilis, szóval minden lemezformátumot megeszik DVD Audio és SACD kivételével, már ha direkte nem készítenek olyan lejátszót ami azokat is viszi. A 2D-s lejátszó nem játszik le 3D-s filmet, csak akkor ha van rajta 2D-s anyag is..

 

Én nem a régi filmekről beszélek, hanem azokról melyek alapból is 3D-sek. No azoknak felesleges külön 2D-s változat, szerintem ha alapból választani lehet a menüből a lejátszási formátumot. Az Extráknak meg legyen ott a külön lemez, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtam a másik témában, hogy a 3D-s BD-t 2D-s készüléken is le tudod játszani, de természetesen nem 3D-ben. Idézzem be wikiről, hogy elhiggyétek?

 

 

Akkor viszont ez tök felesleges funkció a 2d-s lejátszókban. Akinek 2D-s van az nem fog venni 3D-s filmet emiatt felesleges ez a tudás a a lejátszónak.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtam a másik témában, hogy a 3D-s BD-t 2D-s készüléken is le tudod játszani, de természetesen nem 3D-ben. Idézzem be wikiről, hogy elhiggyétek?

Rémlik valami, hogy írtad. De ha nekem nem kell 3D -s film nem fogom megvenni 3D-ben, mert drágább. Élvezeti értéke egy fikarcnyival se több mint a sima 2D-s kiadásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem 3D-s a lejátszóm (A tévém "még" nem az) sima BD lemezt (amin 2D-s anyag van, simán lejátsza... mert ahogy már írták, lefelé kompatibilis)... DE a 3D-s Blu-Ray lemezről a 3D-s cuccot, ha 2D-re állítja az ember fia a menüben a lejátszási formátumot, biza a 3D-s filmből 2D-s lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is utána olvastam, és mintha olyat láttam volna, h a legelején olyanok voltak, h BD3D-t le lehetett játszani 2D-s lejátszóval, ez volt a beetetés, majd letiltották ezt az opciót a lemezeken, és most van ez a csomagolás, h BD3D+BD, ez a rászoktatás, innen ki lehet számolni, h a következő lépésnek azt szánják, h csak BD3D. Ám ezzel be fognak fürdeni, ugyanis nem a 3D fogja váltani a BD-t, sőt amikor a Saga kiadást vártam és külföldi fórumokat olvasgattam, meglepődtem, h mennyi amerikainak sincs BD lejátszója sem, szóval nem lesz itt új formátum nagyon sokáig.

 

(de lehet, h 2016-ban ezt a hozzászólást fogom kiröhögni a holo-laptopomon)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trend mára áttolódott a különböző adattárolókra, mint SD-kártya és társai, vagy éppen a merevlemezes megoldások. Már a pendrive is ott tart lassan, hogy egy full BD lemez tartama ráfér. Ezek a lemezes megoldások lassan úgy elfognak tűnni, mint a VHS kazettás időszak.

 

 

Jut eszembe, még két és fél hét, aztán látástól vakulásig meg megsüketülésig HM kiállítás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trend mára áttolódott a különböző adattárolókra, mint SD-kártya és társai, vagy éppen a merevlemezes megoldások. Már a pendrive is ott tart lassan, hogy egy full BD lemez tartama ráfér. Ezek a lemezes megoldások lassan úgy elfognak tűnni, mint a VHS kazettás időszak.

 

 

Jut eszembe, még két és fél hét, aztán látástól vakulásig meg megsüketülésig HM kiállítás. :D

Ami tuti, hogy a számítógépekből roham gyorsan halnak ki az optikai tárolók/meghajtók. Qwerty-sek mesélték, hogy most olyan időszak van, mint amikor floppy elkezdett haldokolni. Alig hoznak be javításra DVD és Blu-ray meghajtókat mert alig van ember aki használná őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami tuti, hogy a számítógépekből roham gyorsan halnak ki az optikai tárolók/meghajtók. Qwerty-sek mesélték, hogy most olyan időszak van, mint amikor floppy elkezdett haldokolni. Alig hoznak be javításra DVD és Blu-ray meghajtókat mert alig van ember aki használná őket.

Halad a technika a korral. Még egy darabig. Aztán lesz sok használhatatlan kacat. Nem semmi híreket hall az ember. :S Érdekes lesz a jövő tavasz. De ez már nem ide tartozik.

 

Frenkie, kezdik nagyon akciózni a Pana G30-as modelleket. :D Jézuskának nem írsz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami tuti, hogy a számítógépekből roham gyorsan halnak ki az optikai tárolók/meghajtók. Qwerty-sek mesélték, hogy most olyan időszak van, mint amikor floppy elkezdett haldokolni. Alig hoznak be javításra DVD és Blu-ray meghajtókat mert alig van ember aki használná őket.

 

 

Ez roppant érdekes. A probléma az hogy ha nincs optikai meghajtó a gépben nem tudod mivel kiírni lemezre a filmeket, zenéket stb. Szerintem inkább az van hogy már jobb minőségüek a meghajtók. Ne tudd meg mennyi filmet írok ki kollégáknak. Szerintem már 1000 felett jár a szám. vagy ha valakinek van autója akkor is kiírja a zenét sd-re. Most az az időszak van, hogy az emberek várják hogy az üres br-lemez olcsóbb legyen, majd utána kihall a dvd is.

Abban biztos vagyok hogy még jó ideig lesz optikai meghajtó a gépekben, mert nincs mivel felváltani. Persze kimásolhatod az adataidat külső vinyóra is, de ha a 3-as elvet betartjuk(a fontos adatoknak 3 különböző helyen kell lennie, így ha valami tönkremegy akkor megvan máshol), akkor az egyik a külső vinyó a második egy dvd-lemez a harmadik a pendrive.

Ami még lényeges. Pl nekem sincs semmilyen asztali lejátszóm, a számítógépen nézem, az eredeti filmjeimet, de olyan is van hogy a számítógép a médiaközpont, az ember ráköti a nagy tv-re aztán a br-t a computerrel játsza le.

Annyi mindenre használjuk még az optikai meghajtót hogy nem fog eltünni. Pl Windows, Office stb..telepítésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez roppant érdekes. A probléma az hogy ha nincs optikai meghajtó a gépben nem tudod mivel kiírni lemezre a filmeket, zenéket stb. Szerintem inkább az van hogy már jobb minőségüek a meghajtók. Ne tudd meg mennyi filmet írok ki kollégáknak. Szerintem már 1000 felett jár a szám.

Hehe. Felénk van olyan srác, aki még abból kaszál elég jól, hogy filmeket ír ki DVD-re és utána eladja őket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halad a technika a korral. Még egy darabig. Aztán lesz sok használhatatlan kacat. Nem semmi híreket hall az ember. :S Érdekes lesz a jövő tavasz. De ez már nem ide tartozik.

 

Frenkie, kezdik nagyon akciózni a Pana G30-as modelleket. :D Jézuskának nem írsz? :D

Láttam a panashopban már 199000 ft. Már 40 ronggyal olcsóbb mint tavasszal. De az S-paneles meg már 150000 ft. Nekem mindenképp a G kell, de kollégáknak már mondtam hogy az S-t megvehetik afelett már a G van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe. Felénk van olyan srác, aki még abból kaszál elég jól, hogy filmeket ír ki DVD-re és utána eladja őket. :D

 

 

Na ez ma már nagyon durva lehúzás. Kihasználja a tudatlanságot. Mindenkinek adva van a torrent ingyen leszedhető. Én sosem fizettem ilyen embernek, csak sajna van aki ezt nem tudja. Viszont én világosítottam már fel jó pár embert, hogy ne adjon már egy ezrest egy filmért, mikor a csávó megveszi 50 ft-ért a lemezt 3 kattintással leszedi és kiírja(azaz semmit nem csinál szinte).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmeket se írják már ki. Optikaira főleg nem.Sokan már áttértek. Ott a vinyó, bepakolod egy NAS-ba aztán szevasz, rákötsz egy médialejátszót. És akkor most jöhet az, hogy vannak még olyanok akik birtokolni akarják a plasztikdobozt, meg a lemezkorongot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez ma már nagyon durva lehúzás. Kihasználja a tudatlanságot. Mindenkinek adva van a torrent ingyen leszedhető. Én sosem fizettem ilyen embernek, csak sajna van aki ezt nem tudja. Viszont én világosítottam már fel jó pár embert, hogy ne adjon már egy ezrest egy filmért, mikor a csávó megveszi 50 ft-ért a lemezt 3 kattintással leszedi és kiírja(azaz semmit nem csinál szinte).

No azért nem mindegy, hogy mekkora a sebessége. És amíg ugye vannak még tékák is, ilyen dolgokon ne csodálkozzunk :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez ma már nagyon durva lehúzás. Kihasználja a tudatlanságot. Mindenkinek adva van a torrent ingyen leszedhető. Én sosem fizettem ilyen embernek, csak sajna van aki ezt nem tudja. Viszont én világosítottam már fel jó pár embert, hogy ne adjon már egy ezrest egy filmért, mikor a csávó megveszi 50 ft-ért a lemezt 3 kattintással leszedi és kiírja(azaz semmit nem csinál szinte).

El se hinnéd mennyi embernek fingja sincs ezekről a dolgokról. Nem is érdekli őket. Vicc, hogy a haveromnak nincs nettje, máshonnan szerzi a filmeket... Amiről mi itt beszélünk az egyáltalán nem természetes az "átlagembernek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DVD, Blu-ray: épp ezaz, hogy már van ami leváltsa: a pendrive-ok és az USB meghajtók sokkal praktikusabbak mint a lemezek, ráadásul egyértelműen azaz irány hogy egyre több minden -irodai szoftverek például- elérhetők felhő-alapú szolgáltatásként. A TV-k új generációja pedig már rá tud csatlakozni a netre (ez egy kikeülhetetlen lépés volt: egyébként a Tv-nek jelenlegi formájában már alig-alig van értelme) ami csak még inkább vissza szoritja az optikai lemezeket.

 

Természetesen ez nem egyik napról a másikra fog történni: a floopy is úgy halt ki, hogy igazából még nem halt ki. Tudományos laborokban vannak olyan gépek például amik régiek viszont jól működnek és baromi drágák voltak ugyhogy nem cserélik le őket azért mert csak a floopy-t ismerik. De több ilyen terület is van ahol megmaradt. Nyilván van aki 10 év múlva is DVD-ket meg Blu-ray lemezeket fog felhalmozni a szobájában, de az irány nem erre mutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam a panashopban már 199000 ft. Már 40 ronggyal olcsóbb mint tavasszal. De az S-paneles meg már 150000 ft. Nekem mindenképp a G kell, de kollégáknak már mondtam hogy az S-t megvehetik afelett már a G van.

Én nagyon lesem a 46G30-as áresését. Jézuskát már ráállítottam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DVD, Blu-ray: épp ezaz, hogy már van ami leváltsa: a pendrive-ok és az USB meghajtók sokkal praktikusabbak mint a lemezek, ráadásul egyértelműen azaz irány hogy egyre több minden -irodai szoftverek például- elérhetők felhő-alapú szolgáltatásként. A TV-k új generációja pedig már rá tud csatlakozni a netre (ez egy kikeülhetetlen lépés volt: egyébként a Tv-nek jelenlegi formájában már alig-alig van értelme) ami csak még inkább vissza szoritja az optikai lemezeket.

 

Természetesen ez nem egyik napról a másikra fog történni: a floopy is úgy halt ki, hogy igazából még nem halt ki. Tudományos laborokban vannak olyan gépek például amik régiek viszont jól működnek és baromi drágák voltak ugyhogy nem cserélik le őket azért mert csak a floopy-t ismerik. De több ilyen terület is van ahol megmaradt. Nyilván van aki 10 év múlva is DVD-ket meg Blu-ray lemezeket fog felhalmozni a szobájában, de az irány nem erre mutat.

 

Megmondom őszintén nagy marhaságnak tartom hogy egy tv-n netezni lehet. Persze 10 év múlva már biztos jó lesz, mert mindent meg tud majd jeleníteni. Most viszont van a youtube, facebook, twitter meg pár oldal és kész. Aki meg már látott ilyet mondta hogy nem olyan jól jeleníti meg a képet mint egy pc a monitoron.

Meg a tv nem arra való hogy netezzünk rajta. Arra ott a pc meg a laptop. A tv-n filmeket kell nézni nagy felbontásban és tv adást.

Ha meglesz valaha a plazma tv-m biztos nem netezek majd rajta.

A felhőalapú szolgáltatás még nagyon gyerekcipőben jár. A cégek bizalmatlanok vele szemben, nem bíznak abban hogy az adataik titkosak maradnak egy szerveren. A jövő ez lesz de még nagyon messze van az hogy mindenki használja.

A pendrive sem tart örökké(főleg mert pár éven belül kiszorítják őket a 2,5-ös külső vinyók melyeket szintén zsebre lehet tenni, viszont ugyanazon árért jóval több kapacitásuak). Az a memóritipus ami benne van nem arra van tervezve hogy milliószor másoljanak rá és töröljenek.

Persze a dvd sem örök legalább 5-6 évente újra kell írni mert némelyik tönkremegy.

De szerintem itt még mindenkinek lemezen van meg az Office és a Windows. Nekem azért is egyszerűbb mert tudom hogy azon a lemezen az van nem kell a pendrive-omon sok telepítőt tárolni.

A floppy viszont az embereknél kihalt. Már gépekbe sem teszik a meghajtót. A cd-lemez meg akkor fog kihalni ha tömegével lesznek az autókban és otthon olyan zenelejátszók amik tudják az mp3-at és van rajtuk usb. Ezután már semmi értelme nem lesz cd-lemezt írni.

Magamnak már dvd-t sem írok. Megnézem a filmet aztán törlöm.

 

 

Oldie: Nem az jön. :D Tudod mennyi műszaki analfabéta van akinek az hogy nas kínai? Pl a kollégám akinek százszámra írom a filmeket dvd-lemezre mert azt tudja hogy a lemezt be kell rakni a lejátszóba. Ő nem fog médialejászókkal(azt sem tudja mi az) foglalkozni meg letölteni sem. Miattuk még jó darabig marad a lemez.

 

A 117 cm-est veszed meg. nem a 107-est? Az 30000 ft-al drágább. A másik kérdésem, hogy miért nem vársz tavaszig? Amikor kijön a G46 tuti még olcsóbb lesz G36 mint karácsonykor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TV - Épp az a lényeg, hogy az új okosTV-ről egy gombnyomás a Youtube. Már külön ablaka van a főmenüben. Voltam sajtótájékoztatón ahol bemutatták. Hidd el: irtó praktikus és nagyon jól működik. És azért van ennek értelme, mert az a TV-zés, hogy van egy fix időpont és csak akkor nézheted meg a műsorodat, már egy elvetélt, halott dolog.

 

Ja és ez tőlünk nyugatra már nem a jövő hanem a jelen. Amerikában a netes forgalom harmadát a Netflix nevű online videotéka szolgáltatás foglalja le. Mégis ki fog egy film elé mondjuk szigoruan csütörtök 21.20-kor leülni, ha egyszer ott a lehetőség, hogy bekapcsolja a TV-t és kiválasztja a filmet amit nézni szeretne és ami azonnal megy. Nem kell optikai lemezt vásárolni a boltban, kiirogatni, csak ülni a fotelben és nyomni a gombot. Nem kell hozzá böszme nagy net: épp most próbálom ki az HBO Go szolgáltatását: szép felbontásban (igaz ez még nem HD) azonnal letöltés nélkül mennek a filmek.

 

Természetesen a TV-be nem azért kell a net mert ezen fogsz Facebookozni vagy indexet olvasni, hanem hogy ne függjél a Magyarországon fogható adóktól és kinyiljon a világ de legalábbis a filmes adattárak a TV-d előtt.

 

Felhő alapú szolgáltatások szintén nagyon nyomulnak nyugaton. De lassacskán nálunk is, mivel a biztonsági szakemberek (kancellar.hu-sok például) osztják az észt róla, hogy sokkal biztonságosabb, mint bármi és ha a cég biztonsági szakembere ezt mondja akkor sokan hajlamosak lépni. De persze ez nálunk tényleg lassabban megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Nem az jön. :D Tudod mennyi műszaki analfabéta van akinek az hogy nas kínai? Pl a kollégám akinek százszámra írom a filmeket dvd-lemezre mert azt tudja hogy a lemezt be kell rakni a lejátszóba. Ő nem fog médialejászókkal(azt sem tudja mi az) foglalkozni meg letölteni sem. Miattuk még jó darabig marad a lemez.

 

A 117 cm-est veszed meg. nem a 107-est? Az 30000 ft-al drágább. A másik kérdésem, hogy miért nem vársz tavaszig? Amikor kijön a G46 tuti még olcsóbb lesz G36 mint karácsonykor.

Tök mindegy, hogy kínai vagy sem. A fő felhasználói réteg ismeri és használja azt, netalán a rokongépeket.

 

A legfontosabb szempont nálam az lesz, hogy kap e 5 éves gariakciót, vagy nem. Anélkül semmi szint alatt nem veszek olyan technológiát ami direkte 5 évre van tervezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor most jöhet az, hogy vannak még olyanok akik birtokolni akarják a plasztikdobozt, meg a lemezkorongot. :D

 

Naná :D Mindig is lesznek "régisulisok", én is sokkal jobban szeretem a tokos, lemezes darabokat, hiába praktikusabb csak leszedni oszt szevasz. Abból nekem hiányzik a kontakt köztem és a kiszemelt film, zene között. Valahogy a csupán letöltés és vagy megtartom a cuccot vagy nem nekem kicsit olyan, mint a gyorskaja: kikérem, betolom, és megyek is tovább, gyorsfogyasztás.

 

A cloudingtól meg a hideg is kiráz, pl. egyetemen is az én még kifizetetlen melóimat is tartalmazó szerver winyója is épp múlt héten halt be. Szerinted volt idegeskedés, hogy fel tudják-e egyáltalán támasztani? :D Bizalmatlan vagyok attól, hogy a dolgaimat valaki más tárolja magánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TV-k új generációja pedig már rá tud csatlakozni a netre (ez egy kikeülhetetlen lépés volt: egyébként a Tv-nek jelenlegi formájában már alig-alig van értelme) ami csak még inkább vissza szoritja az optikai lemezeket.

Pl. ez is az egyik oka volt, hogy végül a számítógépemhez monitort veszek tv-tunerral. Egyszerűen nem kell most normál tévé, mert ezek az új technológiák annyira még nem kihasználhatóak rajtuk (vagy drága a kütyü, amit most nem igazán tudok megvenni), így lesz egy jó megjelenítő a géphez olyan áron, amit kb. szántam rá (úgyis azon nézek mindent), de tudok vele tévézni is, aztán meglátjuk, kb. 5 év múlva mi lesz tv fronton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naná :D Mindig is lesznek "régisulisok", én is sokkal jobban szeretem a tokos, lemezes darabokat, hiába praktikusabb csak leszedni oszt szevasz. Abból nekem hiányzik a kontakt köztem és a kiszemelt film, zene között. Valahogy a csupán letöltés és vagy megtartom a cuccot vagy nem nekem kicsit olyan, mint a gyorskaja: kikérem, betolom, és megyek is tovább, gyorsfogyasztás.

 

A cloudingtól meg a hideg is kiráz, pl. egyetemen is az én még kifizetetlen melóimat is tartalmazó szerver winyója is épp múlt héten halt be. Szerinted volt idegeskedés, hogy fel tudják-e egyáltalán támasztani? :D Bizalmatlan vagyok attól, hogy a dolgaimat valaki más tárolja magánál.

 

 

Mintha én írtam volna.

 

Oldie: Odynak sikerült, szerintem neked is fog az 5 év gari. Ha sikerül akkor megyek hozzád karácsonykor pár üveg sörrel mozizni. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada, köszi szépen, hogy belinkelted őket, végül 2 napja eldöntöttem, mi legyen (miután két hétre leszálltam a témáról, de már kár lett volna halogatni, csak h*lye vagyok, hogy aznap nem írtam be ide :oops: ):

http://www.aqua.hu/24-samsung-t24a550-led-tv-monitor---televizio-141737.html/?search_termek=t24a550&id=termekek

Ennél maradtam, de egy másik webáruházból, és kb. egy tízessel kevesebbe került, mint ami ezen az oldalon szerepel. Sőt, most üzemeltem be, egyszerűen csodás, csak még t*kölök azon, hogy a számítógépet hang szempontból is összekössem a monitorral, a többi ment. Mindjárt elindítottam a TPM 720p verziót, anyám is csak lesett, hogy milyen szép a film képe :) És abszolút kényelmes ez a méret.

Ezt a P2470HD-t meg nem találom a Samsung oldalán a termékek között, kíváncsi lettem volna rá bővebben is.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.